Niedziela, 04 Grudnia 2022 | Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Prezeska basenu stawia na remonty

Żaneta Janowicz trzy tygodnie temu zmieniła biuro w Centrum Parku. Była jedyną osobą, która zgłosiła się do konkursu na prezesa zarządu spółki, w której pracuje od początku jej istnienia. Ochłonęła już po konkursie. Teraz czas ostro zabrać się do pracy. Zapytaliśmy o to, co planuje i jak widzi przyszłość zarządzanej przez siebie spółki.

 

Monika Szymecka: - Z początkiem tego miesiąca z dyrektora finansowo-organizacyjnego, ktory miał pod sobą cztery działy, więc całkiem sporo, stała się Pani prezesem. Co się dla Pani zmieniło oprócz większej odpowiedzialności? Wcześniej prezes miał pod sobą dyrektora. Teraz to Pani będzie prezesem i dyrektorem w jednym? Czy poszuka swojego "następcy"?

Reklama | Czytaj dalej »

Żaneta Janowicz: - Mam wspaniały zespół kompetentnych pracowników i dlatego część swoich dotychczasowych obowiązków przekazałam innym osobom. Będę zajmować się nadzorem nad ogólną działalnością spółki, aby każdy z jej elementów funkcjonował prawidłowo. Podobnie jak dotychczas natomiast będę zajmowała się bieżącym przepływem środków pieniężnych, monitorowaniem należności i zobowiązań. Zobaczymy, jak to rozwiązanie sprawdzi się w dłuższym okresie.

- Do tej pory jakim największym zespołem ludzi Pani zarządzała? W jakiej firmie? Ile miała pod sobą ludzi w spółce? A ile ma teraz?

Miałam 25 lat, gdy zaczęłam pracę w naszej spółce, więc trudno w takiej sytuacji mówić o długim stażu pracy. Jasnym zatem jest, że największym zespołem, jakim zarządzałam był zespół pracowników w spółce Centrum Park Chojnice. Było to 43 pracowników zatrudnionych w 6 działach. Teraz  w spółce są zatrudnione 32 osoby.

- Zna Pani tę spółkę od podszewki. Jak zamierza ją rozwijać? W czym Pani wizja różni się od tej swojego poprzednika? Czym Pani różni się od niego? Mariusz Paluch w liście pożegnalnym do radnych wyszczegółowił potrzeby remontowe spółki wraz z szacowanymi kosztami. Czy Pani zacznie od remontów? Skąd pieniądze w spółce, która nie osiąga zysków? Z jakim wynikiem finansowym zamknęła ubiegły rok?

Priorytetowe zadania, jakie sobie postawiłam to remonty i modernizacja urządzeń. Naszym klientom musimy zapewnić jak największe bezpieczeństwo pod względem fizykochemicznym i mikrobiologicznym. Zacznę od drobnych niezbędnych napraw, które jesteśmy w stanie wykonać z bieżących środków. O pieniądze na większe remonty, zwrócę się z prośbą do Rady Miejskiej.  Jak większość pływalni w Polsce nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez przychylności i dobrej woli radnych. Oczywiście wspaniałą sytuacją byłoby, korzystanie z dóbr natury, np. źródeł geotermalnych, które pozwoliłoby nam sporo zaoszczędzić. Ale rynek jest nieubłagany.  Ubiegły rok zamknęliśmy stratą na poziomie ponad 400 000 zł. Wpływ na to miały m.in. zwiększone koszty zużycia energii cieplnej i wody.

- Jak Pani zachęci chojniczan i nie tylko do korzystania z oferty Centrum Park? Co zrobi by nie utracili ponownie zaufania do kierownictwa spółki, co stało się po tym jak zatajono przed nimi informację o skażeniu mikrobiologicznym?

Proszę zadać to pytanie w inny sposób, nie sugerując przy tym niczego.

- Jak układa się współpraca z wojewódzkim sanepidem, który przejął nadzór nad chojnicką pływalnią? Czy klienci na bieżąco są informowani o parametrach wody i czy nie ma powodów do obaw?

Współpraca z wojewódzkim sanepidem układa się bardzo dobrze. Klienci pływalni na bieżąco mogą śledzić parametry wody, ponieważ zamieszczone są na tablicy znajdującej się na holu pływalni i na naszej stronie internetowej. Nie ma żadnych powodów do obaw.

- Park wodny to tylko część spółki. Co z resztą? Coś się zmieni?

Centrum Park Chojnice składa się z Parku Wodnego i Parku Sportu. Nasza hala widowiskowo-sportowa też wymaga remontów, ale powiedziałabym, że wystarczy, aby ograniczyły się one do poprawy estetyki. To także mam na uwadze.

- Mariusz Paluch lubił występować w roli organizatora imprez. Rada nadzorcza nakazała ograniczyć tą działalność. Czy będą imprezy w hali i na boisku przy CP?

Centrum Park Chojnice nie posiada, ani nie jest administratorem boisk. Imprezy mogą odbywać się u nas wyłącznie na pływalni lub na hali widowiskowo-sportowej. Jako prezes zamierzam skupić się głównie na zawodach na pływalni. Natomiast halę widowiskowo-sportową będziemy nadal wynajmować innym firmom, instytucjom itp. w celu organizacji imprez np. kabaretów, czy turniejów tańca.

- Co Żaneta Janowicz lubi robić po pracy?

Po pracy lubię spędzać czas z rodziną. Zabrzmi to jak autoreklama, ale przecież ja także muszę promować pływalnię, więc wszystkim polecam  aqua fitness, z którego korzystam regularnie. Latem natomiast oddaje się sezonowej pasji, czyli robię przetwory z owoców i warzyw.

 

 

Powyższy wywiad nie jest de facto zapisem rozmowy między dziennikarką a prezeską Centrum Parku. Żaneta Janowicz owszem zaprosiła na spotkanie, dokładnie "kawę", ale już nie na wywiad. Nie zgodziła się na sporządzenie ze spotkania ani notatek, ani utrwalenie dźwięku.    - Nie jestem medialna. Poproszę o pytania na piśmie - wyraziła swoje stanowisko. Mając nadzieję na nowe otwarcie w stosunkach z władzami spółki, co prawda niechętnie, ale zgodziłam się. Rezultat pozostawiam do oceny czytelników. Na jedno z pytań pani prezes nie odpowiedziała, sugerując jego zmianę. Rolą dziennikarza jest zadawanie pytań, nawet tych niewygodnych. Moim zdaniem nie było ono kontrowersyjne, a z punktu widzenia klientów jak najbardziej zasadne.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

37 komentarzy

~Żaneta to kontynuacja rządów Mariusza Paluszka!

Nie wygląda aby w parku wodnym coś się zmieniło na lepsze.
Od razu widać ten sam sposób działania i myślenia, i taki sam deficyt finansowy jak za czasów genialnego Mariusza.


02 Maja 2017, godzina 07:34
Oceniono 4 razy 4
~STALY BYWALEC
Pani Prezes
Jesli szkoly uczestnicza w zajeciach i tory sa pozajmowane czemu sa wpuszczani ludzie , na torach przeludnienie , powinien byc limit , a nie isc na kase , nie da sie plywac czasem , ale jak sie juz weszlo to niestety trzeba zaplacic
Jezeli widac , ze jest zaludnienie , to czemu sie z tym nic nie robi !!!
nie kazdy moze przyjsc o 7 rano albo w sobote i niedziele o tej samej porze.
30 Kwietnia 2017, godzina 14:15
Oceniono 11 razy 3
~do sara
Piszesz pierdoły i nie jesteś w temacie, może zobacz nagrania ze spotkań rady społecznej szpitala, reszta nie ma pojęcia o sprawach szpitala, jedyny marcin w porusza bardzo dużo spraw, w szpitalu od dawna było bardzo źle, posłuchaj pracowników, jak mają dość gościa, który lata z flagami zamiast zarządzać
29 Kwietnia 2017, godzina 09:33
Oceniono 11 razy -1
~sara
tego marcina w ? co mialo byc lepiej w szpiatlu a jest jeszcze gorzej po sie zajmuje pierdolami , kto gdzie pali ?
29 Kwietnia 2017, godzina 05:09
Oceniono 17 razy -3
~morasa
wezcie radka , marcina oni wam zrobia dobrze
29 Kwietnia 2017, godzina 05:08
Oceniono 15 razy -3
~Faktycznie - w parku wodnym wszystko działa po staremu
pod rządami prezesa Palucha-bis!

Trudno pozbyć się starych nawyków!

28 Kwietnia 2017, godzina 20:15
Oceniono 21 razy 11
~W parku wodnym wszystko po staremu!

Nadal operacyjne decyzje podejmuje burmistrz Arek a jego niekompetentne pachołki nieudolnie próbują te rozkazy wykonywać trzymając język za zębami by prawda o przewałach i przekrętach nie wypłynęła na światło dzienne!

28 Kwietnia 2017, godzina 17:24
Oceniono 22 razy 14
~NIech stawia na remonty z wypracowanego zysku, a nie z podatków mieszkańców
Tak to każdy głupi może remontować za cudze, jak była taką super księgową to niech głową ruszy i wypracuje zysk, z którego będzie remontowała bassen.
25 Kwietnia 2017, godzina 20:21
Oceniono 21 razy 1
~Językoznawca
Należy czytać jako zaprzeczenie-nie publiczna, tzn. wszystkie inne z wyjątkiem tv publicznej. Poniał.
25 Kwietnia 2017, godzina 16:23
Oceniono 13 razy -3
~Xxl
Pani Janowicz mowi źe miala 43 pracownikow pod soba a pan Paluch mial kogo pod soba?
25 Kwietnia 2017, godzina 16:13
Oceniono 16 razy -2
~do rambo
przez tyle lat wpadki palucha były tolerowane rzez arka, a teraz arek wystawił kolejną osobę i co - ma być lepiej? ludzie nie zaufają tak szybko???? czas pokaże swoje, ale nie spodziewaj się laurów i pieśni chwalebnych, skoro arek nadal dyryguje, tak czy nie????
25 Kwietnia 2017, godzina 14:32
Oceniono 11 razy 3
~rambo
udzie dajcie spokój tej kobiecie. Był Paluch było źle. Teraz jest Janowicz też zaczynacie szukać dziury w całym. Kogo byście chcieli na tym stanowisku, żeby odbyło się bez konfliktu? Trumpa, Putina, Kim Ir Sena, a może Ferdka Kiepskiego ?
Proponuję się wypowiadać po upewnieniu się, czy język ma łączność z rozumem.
25 Kwietnia 2017, godzina 10:11
Oceniono 18 razy 4
~oczko
już wiem czemu na rynku w Chojnicach nie znajdziesz nawet małego chwaścika.ludzie plują na siebie nawzajem takim kwasem że nic nie urośnie.
25 Kwietnia 2017, godzina 00:10
Oceniono 21 razy 5
~Archiwum X
Do "Rychu". Masz rację. Dajmy pani prezes spokojnie popracować. Czas pokarze kim jest. PS. Nie medialność tej pani jestem w stanie zrozumieć. Też byłbym nie medialny po tylu latach bycia podwładnym NAD MEDIALNEGO palucha.
24 Kwietnia 2017, godzina 22:55
Oceniono 17 razy -3
~Bywalczyni basenu
Dziennikarze powinni być obiektywni , niestety autorka tego artykułu nie okazała się profesjonalistką umieszczając pod wywiadem taki komentarz ... szkoda
24 Kwietnia 2017, godzina 22:42
Oceniono 26 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 443.00 455.00 DKKDKK 61.10 62.30
EUREUR 463.00 473.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 467.00 482.00 NOKNOK 44.10 45.80
GBPGBP 537.00 550.00 SEKSEK 41.90 43.60
Aktualizacja: 2022-12-04 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.00 452.00 DKKDKK 61.20 62.20
EUREUR 465.00 471.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 471.00 478.00 NOKNOK 44.60 45.50
GBPGBP 541.00 547.00 SEKSEK 42.40 43.40
Aktualizacja: 2022-12-04 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-12-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 7.19 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij