Poniedziałek, 15 Sierpnia 2022 | Imieniny: Marii, napoleona, Stelii chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

PiS wydał oświadczenie w sprawie uchwały dotyczącej in vitro

Na zdjęciu od lewej poseł Aleksander Mrówczyński i Bartosz Bluma.

Po Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej niezadowolenie z decyzji rady miejskiej, która w poniedziałek (27.03) uchwaliła program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Chojnic, wyraża także komitet terenowy Prawa i Sprawiedliwości.


Oświadczenie partii przedstawił w środę (28.03) poseł Aleksander Mrówczyński. - Jednym z argumentów  przeciwko dopuszczalności in  vitro  jest  kwestia  zabijania  embrionów, bezpośrednie  naruszenie  piątego  przykazania. Dla katolika jest to wielka tragedia obciążająca sumienie. Przykre jest  to, że ten proceder nastąpił w Wielkim Tygodniu, w mieście, gdzie patronem jest św. Jan Chrzciciel, a zasłużonym obywatelem Papież św. Jan Paweł II - podnosił parlamentarzysta.

W imieniu komitetu Prawa i Sprawiedliwości


Reklama | Czytaj dalej »


O własny komentarz pokusił się Bartosz Bluma. Zdaniem byłego radnego program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Chojnic został przyjęty w sposób kontrowersyjny. - Zasadnicze pytanie. Czemu ma służyć ten program? Nikt w przestrzeni publicznej oficjalnie nie przyznał, ani nie poinformował nas co takiego gmina ma osiągnąć wspierając in vitro. Na pewno nie możemy tutaj mówić o czynniku demograficznym. To będzie skala tak niewielka, że na pewno nie jest to cel sam w sobie. Bluma uważa program za oderwany od rzeczywistości i realnych potrzeb chojniczan. - Mieszkańcy muszą jednoznacznie odpowiedzieć, czy sobie życzą, aby z ich środków zostały finansowane takie programy jak in vitro, który de facto nie jest żadną metodą leczenia, a jedynie fizycznym wspomożeniem kilkunastu osób, które dzięki tej metodzie być może będą miały dziecko - mówił radny zestawiając środki przeznaczone na realizację in vitro, w przeciągu 3 lat to prawie 700 tys. zł, i programu "Czyste powietrze" - 300 tys. zł.

Program został przyjęty w kontrowersyjny sposób...

Członkowie PiS zapowiedzieli, że ze swoimi argumentami będą starali się dotrzeć do wojewody. - Wojewoda będzie oceniał projekt tej uchwały pod kątem praworządności. Jeżeli dopatrzy się znamion nieprzestrzegania prawa, to może uchylić tą uchwałę. Czekamy na jego decyzję. Nie będziemy naciskać - informował Bluma.

Od lipca ubiegłego roku nad programem polityki zdrowotnej dla mieszkańców Chojnic pracował specjalny zespół, składający się z radnych, ekspertów i przedstawicieli różnych środowisk. Członkowie PiS nie brali udziału w pracach zespołu. W trakcie spotkań omawiano dwie procedury medyczne, tj. in vitro i naprotechnologię. W programie głosowanym w miniony poniedziałek znalazło się tylko in vitro. Za projektem opowiedziało się 12 radnych. Wstrzymało się 6. Przeciw był Andrzej Gąsiorowski.
Oświadczenie PiS
Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

58 komentarzy

~No płatne PACHOŁKI postaraliście się, BRAWO
będzie premia, duża premia za to poświęcenie się w stawianiu minusów! Ale paluszki pewnie bolą co, może co niektóry /ra/ wyląduje dzisiaj u lekarza lub w aptece po maść na te paluszki, weźcie od razu coś na ból dupy, bo waszymi minusami nie zakrzyczycie prawdy pachołki!
14 Maja 2018, godzina 05:10
Oceniono 29 razy 23
~Prawicowe PŁATNE PACHOŁKI
przystąpiły do stawiania minusów. Ciekawe za ile i na czyj rozkaz.

POWIEM WAM TAK: ch... wam to da, nie wyśpicie się przez weekend a prawdy i tak nie uda się wam zakrzyczeć i wymazać, wy żałosne dupki. Was k.... trzeba leczyć, razem z waszym kartoflem.
08 Kwietnia 2018, godzina 03:33
Oceniono 294 razy 8
~Obserwator
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
04 Kwietnia 2018, godzina 10:34
Oceniono 249 razy -215
~Zbyszek weź coś na rozluźnienie stolca!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Kwietnia 2018, godzina 20:43
Oceniono 259 razy -215
~Konstytucja zakazuje zmuszanie obywateli do praktyk religijnych!Obowiązująca Konstytucja RP z 2 kwietnia 1997 r. jest zgodnie z art. 8 ustawy zasadniczej najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

Wolności sumienia i religii są regulowane miedzy innymi w art. 53 Konstytucji RP. Paragraf 6 art. 53 Konstytucji RP ustanawia, ze "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych". Tak wiec wszelkie próby narzucania obywatelom Polski wierzeń, praktyk, i zmuszania do stosowania się do żądań katolickich fanatyków religijnych jest sprzeczne z prawami Konstytucji RP. Tak wiec wszelkie działania podejmowane przez katolickich fanatyków religijnych i służących im polityków by narzucić społeczeństwu i zmusić obywateli do stosowania się do zakazów i nakazów wydawanych przez hierarchów katolickich (i podległych im fanatyków) jest sprzeczne z polskim prawem!

Każdy kto sprzeniewierza się i łamie prawa zawarte w Konstytucji RP jest zdrajcą Polski działającym na szkodę narodu polskiego!


03 Kwietnia 2018, godzina 17:47
Oceniono 366 razy 0
~Kler katolicki chce absolutnej władzy, pieniędzy, i seksu!Religia katolicka to system gdzie ignorancja, głupota, dyskryminacja i zwykła nienawiść sa uznawane jako katolickie cnoty! Spośród wielu krajów nigdzie tej degeneracji katolików nie widać wyraźniej niż w Polsce. Młode pokolenia polaków zmuszone do nauki religii katolickiej już od przedszkoli coraz częściej wyznają promowane przez kościół katolicki ideologie faszyzmu i nacjonalizmu oparte na katolickiej nienawiści rasowej, etnicznej, i narodowościowej!

A chciwy na pieniądze, seks, i władzę kler katolicki szczuje z ambon i przy każdej inne okazji ogłupionych kruchcianych intelektualistów do nienawiści i dyskryminacji przeciwko mniejszościom religijnym i narodowościowym, przeciwko naukowcom i medykom, przeciwko artystom i dziennikarzom, przeciwko kobietom i mniejszościom seksualnym, i wszystkim grupom społecznym i osobom indywidualnym, które walczą z dyskryminacją, rasizmem, i nienawiścią, i promują humanitaryzm, demokracje, praworządność, i poszanowanie praw obywateli do samodzielnego decydowania o swoim życiu.

Jednocześnie zdegenerowany kler katolicki sam robi wszystko by stać ponad prawem dzięki ochronie ze strony skorumpowanych polityków, prokuratorów, policjantów i sędziów. Wśród kleru katolickiego panuje tolerancja i aprobata dla księży którzy dopuścili się pedofilii, morderstw, gwałtów, pijaństwa, złodziejstw, oszustw, kłamstw, i szerzenia pogardy i nienawiści rasowej, seksualnej, religijnej, kulturalnej, i narodowościowej. W polskich kościołach katolickich rutyną jest szerzenie kłamstw i szczucia katolickich fanatyków do nienawiści przeciwko wybranym grupom społecznym i pojedynczym osobom w celu narzucenia im woli zdegenerowanych hierarchów katolickich i w celu pokazania siły i władzy jaką kler poprzez manipulacje i oszustwa posiada nad ogłupionymi fanatykami katolickimi.

Gdy przeanalizować te działania kleru katolickiego to wyraźnie widać, że chodzi im o pozyskanie absolutnej władzy nad społeczeństwem by wykorzystać naiwne i ogłupiałe społeczeństwo finansowo! Chodzi także o gratyfikacje seksualną kleru - by księża pedofile dalej mogli bezkarnie wykorzystywać seksualnie i gwałcić dzieci, by księża homoseksualiści dalej mogli seksualnie wykorzystywać i gwałcić młodych mężczyzn w kościołach, podczas pielgrzymek, w szkołach, w seminariach, i w innych miejscach, i by księża heteroseksualni mogli bezkarnie i swobodnie wykorzystywać seksualnie i gwałcić naiwne i ogłupione oszustwami kobiety!

Trzeba być kompletnym ignorantem lub fanatykiem katolickim by tego nie zobaczyć!03 Kwietnia 2018, godzina 17:46
Oceniono 364 razy 2
~Katoliccy fanatycy religijni nigdy nie zaakceptują logiki i wiedzy naukowej!
Zabobony, ignorancja, bezmyślność, dyskryminacja, brak etyki, okrucieństwo, i nienawiść zawsze były uznawane za najwyższe cnoty i zalety charakteru przez katolickich fanatyków religijnych i hierarchów kościoła katolickiego!

A uczciwi, edukowani ludzie zawsze byli przez katolickich fanatyków i hierarchów katolickich uznawani za wrogów kościoła katolickiego. Hierarchowie katoliccy i manipulowani przez nich katoliccy fanatycy religijni od zawsze zwalczali wszelki postęp naukowy i wszelkie przejawy wiedzy a naukowców i edukowanych ludzi prześladowali przy każdej okazji a także mordowali gdy czuli się bezkarnie!

Gdyby dzisiaj katoliccy fanatycy religijni mieli poczucie bezkarności to ponownie na stosach inkwizycji palili i mordowali by wszystkich ludzi wykazujących się logicznym myśleniem, uczciwością, i wiedzą naukową jako wrogów kościoła katolickiego bo wiedza, uczciwość, i prawda są egzystencjalnym zagrożeniem dla zakłamanego kościoła katolickiego i dla katolickiego systemu wiary w gusła, fikcyjne mity, i wyssane z palca bzdury! Tak wiec logiczne myślenie, wiedza, i uczciwość są największym zagrożeniem dla katolików bazujących w swoich wierzeniach na ignorancji, bezmyślności, nienawiści, oszustwach, i zwykłej nieuczciwości! Tak wiec, gdy ich zdegenerowany system wartości rozsypuje się w gruzy przy nawet elementarnej logicznej analizie przez uczciwych i edukowanych ludzi to jedyne co pozostaje zdegenerowanym hierarchom i ich katolickim fanatykom religijnym to to by z pomocą skorumpowanych polityków narzucić i zmusić ustawami prawnymi uczciwych i edukowanych ludzi do uznania ich zakłamanego i zdegenerowanego systemu wartości religijnych!

03 Kwietnia 2018, godzina 17:45
Oceniono 364 razy 2
~Właściwym miejscem dla zdrajcy Polski jest więzienna cela!
ocenzurowany komentarz
Mam nadzieje, że Olek Mrówczyński za zdradę Polski już wkrótce trafi do wiezienia za świadome łamanie Konstytucji RP, za niszczenie polskiej demokracji i praworządności, i za niszczenie statusu Polski w świecie!

29 Marca 2018, godzina 16:01
29 Marca 2018, godzina 16:49
01 Kwietnia 2018, godzina 20:01
03 Kwietnia 2018, godzina 17:44
Oceniono 363 razy 3
~Już kampania?
Czy ja dobrze słyszałem ? 38 min.35 s. konferencji. "Rozpoczęliśmy kampanię"? Hmmmmm czy to nie za wcześnie wypowiedziane słowa? Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów, nieprawdaż ?!
03 Kwietnia 2018, godzina 15:32
Oceniono 353 razy 1
~no kotek dajesz minusiki, bo na twojego burmistrza nasmarowali artykuł
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Kwietnia 2018, godzina 09:03
Oceniono 255 razy -225
~antek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Kwietnia 2018, godzina 08:40
Oceniono 324 razy -40
~No PIS-owscy fanatycy, sprężać się!
Bo coś słabo idzie wam to stawianie "minusów", a warto bo za każdy minus leci świąteczna stawka, za każdy wpis wychwalający PIS też świąteczna stawka 50+, no jazda sprężać się fanatycy, sprężać!
02 Kwietnia 2018, godzina 20:27
Oceniono 371 razy 11
~Hurrrrrrra wasz wojewoda przegrał w sądzie!!!
Jednak są sędziowie którzy nie boję się takich silnych jak "Zero", byleJAKI czy "Godzilla" i zgodnie z wyrokiem sądu w Gdańsku wracają dawne nazwy ulic, a te które sobie ubzdurał wojewoda idą na złom. No i co PIS-owcy z Chojnic, zatkało kakao?
02 Kwietnia 2018, godzina 15:30
Oceniono 382 razy 8
~Ty Vanessa
Wstąp do klasztoru głupia cipo i przestań pier.... na forum o ludziach małej wiary. No ale co się dziwić, taki właśnie jest elektorat "dojnej zmiany"!
02 Kwietnia 2018, godzina 15:25
Oceniono 383 razy 7
~Vanessa
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Kwietnia 2018, godzina 14:56
Oceniono 395 razy -13

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 450.00 463.00 DKKDKK 61.50 63.20
EUREUR 460.00 473.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 475.00 490.00 NOKNOK 46.20 47.90
GBPGBP 542.00 557.00 SEKSEK 43.50 45.20
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 454.50 460.50 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 463.00 470.00 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 479.00 486.00 NOKNOK 46.70 47.60
GBPGBP 546.00 553.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.62 zł 7.39 zł 6.99 zł 2.97 zł
Circle K 6.6 zł - 6.97 zł 2.94 zł
Lotos Optima 6.6 zł - 6.99 zł 2.96 zł
MZK 6.59 zł 7.99 zł 6.97 zł 2.97 zł
Orlen 6.6 zł 7.35 zł 6.99 zł 2.99 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij