Poniedziałek, 04 Grudnia 2023 | Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Podwyżka dla dyrektora szpitala

Leszek Bonna decyzją zarządu powiatu zarabia teraz 17 500 zł. Jego pensja wzrosła w kwietniu o 1 600 zł. - Ta podwyżka jest nieuzasadniona i bulwersująca - ocenia radna opozycji. - Pan dyrektor mógłby dostać nawet więcej - odpowiada starosta, któremu nie przeszkadza, że zarabia kilka tysięcy mniej.


O powody ostatniej decyzji zarządu powiatu na wczorajszej sesji pytała Mirosława Dalecka. Radna wyliczyła, że w ciągu trzech lat pensja dyrektora lecznicy wzrosła o 3,3 tys. zł. W styczniu 2015 jego pensja wzrosła o 1700 zł, niedawno jeszczo 1600 zł. - Okazuje się, że chyba pierwszą decyzją nowego zarządu tej kadencji po wyborach było przyznanie wysokiej podwyżki panu dyrektorowi szpitala. Nie chciałabym tutaj mówić, że może koledze partyjnemu (Platforma Obywatelska - przyp. red.), ponieważ pan wicestarosta związany jest z tym ugrupowaniem, a zarazem jest przewodniczącym rady społecznej szpitala. Jak się okazuje przed końcem kadencji, w roku wyborczym, też trzeba koledze podziękować podwyżką - sugerowała Mirosława Dalecka. - Jestem ciekawa za co. Jaki jest powód? Radna podkreślała, że przecież na koniec 2016 strata szpitala wynosiła 65 mln zł, a plan naprawczy jest "ubogi". Do kłopotów finansowych dodała jeszcze problemy kadrowe i długie kolejki.

Reklama | Czytaj dalej »

- Okazuje się, że chyba pierwszą decyzją...

- Ta podwyżka jest nieuzasadniona, niesłuszna i bulwersująca mieszkańców powiatu, którzy już o tym wiedzą i pracowników szpitala, którym pan dyrektor nie gwarantuje jednorazowo najniższego wynagrodzenia - oceniła Dalecka, dla której zaskoczeniem było, że pieniądze się znajdują, a niedawno dyrektor ubolewał, że nie wie, skąd je wziąć na podwyżki minimalnego wynagrodzenia. W momencie, kiedy radna dołożyła do tego temat zapomogi socjalnej dla rodziny dyrektora, przewodniczący rady powiatu Robert Skórczewski próbował przerwać jej wypowiedź, argmentując, że nie mieście się w punkcie "interpelacje i zapytania".

- Ta podwyżka jest nieuzasadniona...

Starosta zaczął od tego, że najwidoczniej podwyżka dla dyrektora szpitala najbardziej boli radną. - Mieszkańców - uściśliła Dalecka. - Nie wiem, ilu ich jest. Mnie boli, że o 20 % pan pierwszy sekretarz partii PiS będzie chciał nam odjąć - przyznał Stanisław Skaja. - A my podwyżkę robimy. Robi się ją, bo ktoś zasługuje. Ja się nie obrażam, że mam niższe wynagrodzenie od pana dyrektora szpitala i ostatnią podwyżkę miałem chyba w 2010 roku, a może jeszcze wcześniej. I jakoś żyję z tego, ale po prostu też doceniamy pracę.

- Podwyżka dla dyrektora szpitala najbardziej panią boli...


Skaja podkreślał, że od 1 kwietnia podwyżki dostali też pracownicy starostwa i wszystkich podległych jednostek. Argumentował, że Bonna kieruje placówką, która zatrudnia prawie tysiąc osób.  - Wynagrodzenie dyrektora szpitala to jest tylko goła pensja. To nie są nagrody jubileuszowe, nagroda specjalna za wyniki - nie pamiętam kiedy została przyznana. Trzynastki nie ma - wyjaśniał starosta Skaja. Przyznał, że co prawda jest strata, ale to nie może skutkować zamrożeniem wynagrodzeń, a kolejki to nie wina dyrektora a systemu.  Do tego dyrektora uważa za świetnego fachowca od pozyskiwania środków na rozwój. - Panu dyrektorowi moglibyśmy dać nawet więcej pieniędzy, tylko nie damy. Pani pracuje w szkole i nie wiem czy nie byłaby zadowolona z podwyżki - zwrócił się do radnej. - Każdy byłby, ale też patrzymy na jakieś realia.

- Panu dyrektorowi moglibyśmy dać...


Do zabrania głosu poczuł się też wywołany wicestarosta. - To filozofia myślenia ugrupowania, z którego pani startowała, czyli PiS. Tak właśnie robicie, kolegom dajcie nagrody - Marek Szczepański zarzucił Daleckiej. - My nie dawaliśmy pod stołem, tj. ministrowie dostali, bo gdyby nie interpelacje poselskie nikt w Polsce by nie dowiedziałby się, że minister zdrowia dostał dodatkowo 5,5 tys. zł miesięcznie w ubiegłym roku.

- My nie dawaliśmy pod stołem...


Dalecka nie pozostała dłużna Szczepańskiemu i w odpowiedzi wyliczyła afery, które miały miejsce za rządów PO.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

80 komentarzy

~to jest arogancja, buta i pycha władzy samorządowej
DYREKTOR SZPITALA SAM WNIOSKOWAŁ DO ZARZĄDU POWIATU O PODWYŻKĘ
~Brawo Radna Dalecka!!!
Gdyby nie Pani to nikt by nie wiedział, że na koniec 2014 roku wynagrodzenie dyrektora szpitala wynosiło 14.200,- a już w styczniu 2015 roku 15.900 zł. a od 1 kwietnia 2018 roku 17.500 zł. I jak podaje Czas Chojnic dyrektor szpitala sam wnioskowała do zarządu powiatu chojnickiego o podwyżkę. Za tej kadencji zarządu to druga podwyżka. Łącznie w ciągu 3 lat dostał 3.300 zł. podwyżki. Chamstwo i wzajemna adoracja kolesi trzymających władzę w powiecie i mieście nie zna granic. Buta i pycha kroczy przed upadkiem, czego wielu ludzi żyjących za najniższą krajową musi żyć i do tego w szpitalu wypłacaną w dwóch radach.
09 Maja 2018, godzina 19:49
Oceniono 9 razy 1
~Ile POpprańcy zarabiali w spółkach?
No już proszę podać ile przejadali za jeden talerz 1 tys. zł w Sowie i Przjaciele
09 Maja 2018, godzina 19:38
Oceniono 8 razy 0
~POpaprańcy powiatowi próbują
swoje chamstwo i podwyżki oraz zapomogi ukryć pod jakimiś głupimi komentarzami
09 Maja 2018, godzina 19:37
Oceniono 7 razy -1
~czytelnik
Jak wynika z oświadczenia majątkowego Cezarego Jurkiewicza, prezesa Polskiej Fundacji Narodowej, który jest jednocześnie szefem klubu radnych PiS w Warszawie za ubiegły rok, polityk zarobił 282 683, 84 zł brutto. Kwota ta nie obejmuje diety radnego w wysokości 23,5 tys. zł.
Radny PiS Marcin Szczudło od początku tego roku jest wiceprezesem PGNiG Obrót Detaliczny. Wcześniej był dyrektorem departamentu komunikacji w tej spółce. Z oświadczenia majątkowego za rok ubiegły wynika, że jego łączny dochód z tytułu umowy o pracę wyniósł 421 314 zł brutto
Inny radny PiS, Jacek Chańko jest w Grupie LOTOS zatrudniony na stanowisku koordynatora ds. marketingu. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że zarobił w ubiegłym roku w sumie na tym stanowisku 200 273 zł. I tak w każdym mieście, w każdej spółce skarbu państwa. TKM
09 Maja 2018, godzina 19:26
Oceniono 6 razy 0
~ZD
Jaki jest miesięczny zysk Pracowni Rezonansu w chojnickim szpitalu, której właścicielem są spółki/-a powiązane z B. ?
Na ile lat podpisana jest umowa na na rezonans z firmą zewnętrzną?
Jaki jest zysk szpitala z podnajmowania rezonansu, a jaki mógłby być zysk szpitala z zakupu własnego (nawet starego) urządzenia i wykonywania badań?

Proszę Panią Dalecką o próbę uzyskania odpowiedzi na ww.
06 Maja 2018, godzina 21:25
Oceniono 13 razy 1
~do prawda towarzysz feliks
i jego kumple dali podwyżkę kolejnemu kolesiowi, czas na zmiany w tegorocznych wyborach w mieście i powiecie
06 Maja 2018, godzina 18:49
Oceniono 12 razy 0
~Towarzysz Feliks vel. Szofer
Towarzysz poczuł się oburzony??? Pazerność nie zna granic, gość ma miliony na koncie i obawia się, że mu zabiorą 20% z kilkunastotysięcznej pensji, kiedy większość w powicie pracuje za 2 tys. brutto. Nie macie panowie kontaktu z rzeczywistością.
06 Maja 2018, godzina 10:25
Oceniono 23 razy 7
~Szkoda słów na chory układ z niektórymi chojniczanami
zaraza się rozpowszechnia zła w powiecie i mieście
05 Maja 2018, godzina 21:52
Oceniono 29 razy 11
~do poniżej zobacz lepiej ile POpapracy zarabiali?
05 Maja 2018, godzina 13:47
Oceniono 37 razy -1
~wikary
Co sie tak emocjonujecie marnymi zarobkami dyrektora z PO? Z oświadczenia majątkowego Grzegorza Strzelczyka wynika że "gdański radny PiS przez rok zarobił w Lotosie blisko 700 tys. zł"
05 Maja 2018, godzina 12:57
Oceniono 40 razy 0
~panie Skaja a mnie bardzo cieszy, że Kaczyński chce wam zabrać 20% wynagrodzenia
czas najwyższy, przynajmniej zejdziecie na ziemię, a nie bujacie w obłokach a w większości z was arogancja władzy już dawno was przerosła, a wyborcy to tylko maszynki do głosowania na was, a jak coś nie jest po waszej myśli to zawsze można na pierwszej sesji anulować demokratyczne głosowanie przez radnych i ich w kuluarach przeciągnąć przez wyżymaczkę, aby drugi raz zagłosowali jak wam pasuje
05 Maja 2018, godzina 11:48
Oceniono 48 razy 8
~Radna ma rację ta podwyżka jest bulwersująca
wiele osób. To potwierdzają, w szpitalu pracownicy, którzy są zszokowani, że im ochłapy najniższą krajową wypłaca się w dwóch ratach, a dyrektor sam wnioskuje dla siebie o podwyżkę i ostaje 17, 5 tys. zł. miesięcznie, do tego jako radnemu sejmiku należy się dieta ponad 3 tys zł. miesięcznie, chamstwo, chamstwo i buta władzy w powiecie przekracza już zdrowy rozsądek
05 Maja 2018, godzina 11:40
Oceniono 43 razy 7
~życzenia dla chamów PO
aby was sprawiedliwość na ziemi jak najszybciej dopadła
05 Maja 2018, godzina 11:29
Oceniono 43 razy -1
~a w samorządach nadal POpaprańcy
siedzą nieuczciwie i najmują stołki
04 Maja 2018, godzina 20:59
Oceniono 49 razy -1
~Cyprian
Rządził Polską - debil ! Tuskoid - debil i popapraniec który rządził Polską . Który nic nie mógł , nic nie potrafił , a dziś nic nie pamięta i za nic nie odpowiada . MASAKRA ! Tyle straconych lat Polacy , gdzie my mieliśmy rozumy głosując na takich złodziei , aferałów , puczystów , donosicieli , kolaborantów i anty polskie , ścierwa - Platformerskie !!!
03 Maja 2018, godzina 09:54
Oceniono 63 razy -3

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 405.00 DKKDKK 51.00 54.80
EUREUR 430.00 440.00 RUBRUB 4.22 4.52
CHFCHF 451.00 464.00 NOKNOK 29.80 32.90
GBPGBP 500.00 513.00 SEKSEK 37.20 38.40
Aktualizacja: 2023-12-04 13:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 397.88 403.02 DKKDKK 51.10 54.70
EUREUR 432.25 437.75 RUBRUB 4.22 4.52
CHFCHF 454.55 461.87 NOKNOK 29.90 32.80
GBPGBP 502.69 508.93 SEKSEK 37.30 38.30
Aktualizacja: 2023-12-04 13:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy nazwanie nowego ronda przy zbiegu ul. Bytowskiej i Leśnej im. WOŚP to dobry pomysł?
Ceny paliw2023-12-04

E95 E98 ON LPG
BP 6.58 zł 7.22 zł 6.8 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 6.72 zł 2.94 zł
Lotos Optima 6.53 zł - 6.76 zł 2.93 zł
MZK 6.47 zł 6.69 zł 6.69 zł 2.92 zł
Orlen 6.52 zł 7.19 zł 6.76 zł 2.93 zł
PKS 6.51 zł - 6.72 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij