Czwartek, 09 Lutego 2023 | Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Podwyżka dla dyrektora szpitala

Leszek Bonna decyzją zarządu powiatu zarabia teraz 17 500 zł. Jego pensja wzrosła w kwietniu o 1 600 zł. - Ta podwyżka jest nieuzasadniona i bulwersująca - ocenia radna opozycji. - Pan dyrektor mógłby dostać nawet więcej - odpowiada starosta, któremu nie przeszkadza, że zarabia kilka tysięcy mniej.


O powody ostatniej decyzji zarządu powiatu na wczorajszej sesji pytała Mirosława Dalecka. Radna wyliczyła, że w ciągu trzech lat pensja dyrektora lecznicy wzrosła o 3,3 tys. zł. W styczniu 2015 jego pensja wzrosła o 1700 zł, niedawno jeszczo 1600 zł. - Okazuje się, że chyba pierwszą decyzją nowego zarządu tej kadencji po wyborach było przyznanie wysokiej podwyżki panu dyrektorowi szpitala. Nie chciałabym tutaj mówić, że może koledze partyjnemu (Platforma Obywatelska - przyp. red.), ponieważ pan wicestarosta związany jest z tym ugrupowaniem, a zarazem jest przewodniczącym rady społecznej szpitala. Jak się okazuje przed końcem kadencji, w roku wyborczym, też trzeba koledze podziękować podwyżką - sugerowała Mirosława Dalecka. - Jestem ciekawa za co. Jaki jest powód? Radna podkreślała, że przecież na koniec 2016 strata szpitala wynosiła 65 mln zł, a plan naprawczy jest "ubogi". Do kłopotów finansowych dodała jeszcze problemy kadrowe i długie kolejki.

Reklama | Czytaj dalej »

- Okazuje się, że chyba pierwszą decyzją...

- Ta podwyżka jest nieuzasadniona, niesłuszna i bulwersująca mieszkańców powiatu, którzy już o tym wiedzą i pracowników szpitala, którym pan dyrektor nie gwarantuje jednorazowo najniższego wynagrodzenia - oceniła Dalecka, dla której zaskoczeniem było, że pieniądze się znajdują, a niedawno dyrektor ubolewał, że nie wie, skąd je wziąć na podwyżki minimalnego wynagrodzenia. W momencie, kiedy radna dołożyła do tego temat zapomogi socjalnej dla rodziny dyrektora, przewodniczący rady powiatu Robert Skórczewski próbował przerwać jej wypowiedź, argmentując, że nie mieście się w punkcie "interpelacje i zapytania".

- Ta podwyżka jest nieuzasadniona...

Starosta zaczął od tego, że najwidoczniej podwyżka dla dyrektora szpitala najbardziej boli radną. - Mieszkańców - uściśliła Dalecka. - Nie wiem, ilu ich jest. Mnie boli, że o 20 % pan pierwszy sekretarz partii PiS będzie chciał nam odjąć - przyznał Stanisław Skaja. - A my podwyżkę robimy. Robi się ją, bo ktoś zasługuje. Ja się nie obrażam, że mam niższe wynagrodzenie od pana dyrektora szpitala i ostatnią podwyżkę miałem chyba w 2010 roku, a może jeszcze wcześniej. I jakoś żyję z tego, ale po prostu też doceniamy pracę.

- Podwyżka dla dyrektora szpitala najbardziej panią boli...


Skaja podkreślał, że od 1 kwietnia podwyżki dostali też pracownicy starostwa i wszystkich podległych jednostek. Argumentował, że Bonna kieruje placówką, która zatrudnia prawie tysiąc osób.  - Wynagrodzenie dyrektora szpitala to jest tylko goła pensja. To nie są nagrody jubileuszowe, nagroda specjalna za wyniki - nie pamiętam kiedy została przyznana. Trzynastki nie ma - wyjaśniał starosta Skaja. Przyznał, że co prawda jest strata, ale to nie może skutkować zamrożeniem wynagrodzeń, a kolejki to nie wina dyrektora a systemu.  Do tego dyrektora uważa za świetnego fachowca od pozyskiwania środków na rozwój. - Panu dyrektorowi moglibyśmy dać nawet więcej pieniędzy, tylko nie damy. Pani pracuje w szkole i nie wiem czy nie byłaby zadowolona z podwyżki - zwrócił się do radnej. - Każdy byłby, ale też patrzymy na jakieś realia.

- Panu dyrektorowi moglibyśmy dać...


Do zabrania głosu poczuł się też wywołany wicestarosta. - To filozofia myślenia ugrupowania, z którego pani startowała, czyli PiS. Tak właśnie robicie, kolegom dajcie nagrody - Marek Szczepański zarzucił Daleckiej. - My nie dawaliśmy pod stołem, tj. ministrowie dostali, bo gdyby nie interpelacje poselskie nikt w Polsce by nie dowiedziałby się, że minister zdrowia dostał dodatkowo 5,5 tys. zł miesięcznie w ubiegłym roku.

- My nie dawaliśmy pod stołem...


Dalecka nie pozostała dłużna Szczepańskiemu i w odpowiedzi wyliczyła afery, które miały miejsce za rządów PO.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

80 komentarzy

~Tuskoid
Przestępców platformerskich - JESZCZE ! Popierają osoby niepełnosprawne umysłowo , złodzieje i anty polscy . Dla platformerskich przestępców i puczystów nie ma miejsca w samorządach oraz polskim parlamencie . STOP !!! Złodziejom i ogłupianiu Polaków !!!
01 Maja 2018, godzina 07:08
Oceniono 51 razy 5
~oburzony
To jest draństwo

Jak można patrzeć pracownikom prosto w oczy, przydzielając bogatemu synkowi zapomogę na przysłowiowe waciki, a 200 ludzie w szpitalu pracuje za najniższą krajową wypłacanych w dwóch ratach. Ludzie bez zasad moralnych i honoru
30 Kwietnia 2018, godzina 21:11
Oceniono 47 razy 21
~box
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Kwietnia 2018, godzina 17:42
Oceniono 46 razy -10
~...na radnego...
30 Kwietnia 2018, godzina 17:03
Oceniono 31 razy 5
~Głosować trzeba na rednego odważnie wypowiadającego
się na sesjach. Jest kultu takich w mieście i niestety w powiecie widać jedną góra dwie osoby. Najlepsi są ci radni, którzy ani "me ani "be" nie mówią na sesjach, ani na komisjach, ale za to za publiczne, nasze podatki dupy wożą i świetnie się bawią
o Emsdetten w Niemczech pojadą Joanna Gappa z urzędu miejskiego oraz radni Renata Dąbrowska i Jacek Klajna. Do Korsunia na Ukrainie wybierają się wiceburmistrz Edward Pietrzyk, radni Józef Skiba, Bogdan Marcinowski oraz Marcin Łęgowski, a także szef Promocji Regionu Chojnickiego Roman Guzelak.

Natomiast z misją nawiązania współpracy z francuskim Bayeux pojadą dyrektor urzędu Robert Wajlonis, prezes Chojnickiego Towarzystwa Polsko-Francuskiego Czesław Selke, Tomasz Kamiński, dyrektor wydziału Programów Rozwojowych i Współpracy Zagranicznej w urzędzie miejskim oraz radna Marzenna Osowicka.

Jeszcze rozumiem wyjazd do Francji radnej Marzenny Osowickej, gdyż jest kończyła język francuski i jedzie jako tłumacz, ale reszta klakierów to porażka.
30 Kwietnia 2018, godzina 17:02
Oceniono 51 razy 25
~ja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Kwietnia 2018, godzina 16:49
Oceniono 59 razy -11
~Świni od koryta nie odciągniesz
to jest największy problem z powiatowo-miejskim układem kolesi trzymających władze
30 Kwietnia 2018, godzina 16:41
Oceniono 42 razy 18
~Gosc
Kolesiowstwo trzeba z tym skonczyc !!!!!! Pewnie nie starcza mu na utrzymanie dworku i sluzby, ktora tam zamieszkuje
30 Kwietnia 2018, godzina 10:20
Oceniono 55 razy 25
Pan starosta publicznie przyznaje, że dbałość o zadowolenie dyrektora szpitala jest jego priorytetem. 65 - milionowa strata w zarządzaniu szpitalem to pikuś! Brak pomysłu na wyjście z zapaści też jest nieistotny. O płacach pracowników, które są rzędu najniższej krajowej, wypłacanych w dwóch ratach - nawet nie warto wspominać. Ważne, że poziom zadowolenia szefa szpitala będzie się utrzymywał we właściwej skali. O co służalczo zadbali kolesie z zarządu. No bo przecież "każdy byłby zadowolony" (z podwyżki) jak twierdzi starosta. Żenująca filozofia ludzi, którzy w sprawowaniu władzy zatracili godność.
30 Kwietnia 2018, godzina 08:44
Oceniono 74 razy 40
~kaszebe
To se ne vrati . Jedyną alternatywą dla powiatu i samych Chojnic jest głosowanie na PiS . Tylko rządy PiS są alternatywą dla złodziei , aferałów , puczystów , donosicieli z przestępczej PO - PSL . Chrześcijanie , katolicy i kaszebe zagłosują za PiS . Usuniemy smród i fetor z ratuszowych korytarzy po przestępczej PO - PSL . To za ich 8 lat rządów państwo polskie działało jak MAFIA a BEZPRAWIE było PRAWEM
30 Kwietnia 2018, godzina 08:18
Oceniono 64 razy 8
~wzburzony
Aż się prosi by skończyć z ratuszową patologią w Chojnicach w jesiennych wyborach samorządowych , To co oni wyczyniają nie ma chyba w żadnym polskim mieście
30 Kwietnia 2018, godzina 08:03
Oceniono 42 razy 12
~Szkoda życia i czasu na bezproduktywne i wieloletnie procesy o pomówienie!


To kompletnie bezsensowna myśl:
~Pani Mirosławo niech Pani skieruje sprawę do sądu
o zniesławianie i obrażanie funkcjonariusza publicznego, jakim jest radny jest sporo świadków, kultura osobista wymaga tego, że jeżeli kogoś obrażamy lub poniżamy to musimy przeprosić. Niech Pani nauczy takiego człowieka z dyshonorem, że nie można nikogo poniżać, a funkcjonariusz publiczny ma do tego szczególne prawa
~art. 216 k.k dla znieważania osoby publicznej - radnego
Zniewaga (art. 216 k.k.) jako przestępstwo w kodeksie karnym.
Zniewaga to przestępstwo opisane w art. 216 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto znieważa inną osobę.
29 Kwietnia 2018, godzina 22:14


Takich chamów i skorumpowanych samorządowców jak Arek, Staszek, Loczek, i wiekszosc radnych w czasie nadchodzących wyborów należy pozbawić stanowisk w miejskim i powiatowym samorządzie!29 Kwietnia 2018, godzina 23:57
Oceniono 44 razy 20
~Pani Mirosławo niech Pani skieruje sprawę do sądu
o zniesławianie i obrażanie funkcjonariusza publicznego, jakim jest radny jest sporo świadków, kultura osobista wymaga tego, że jeżeli kogoś obrażamy lub poniżamy to musimy przeprosić. Niech Pani nauczy takiego człowieka z dyshonorem, że nie można nikogo poniżać, a funkcjonariusz publiczny ma do tego szczególne prawa
~art. 216 k.k dla znieważania osoby publicznej - radnego
Zniewaga (art. 216 k.k.) jako przestępstwo w kodeksie karnym.

Zniewaga to przestępstwo opisane w art. 216 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto znieważa inną osobę.
29 Kwietnia 2018, godzina 22:14
Oceniono 39 razy 17
~oburzony mieszkaniec "7"
To w jaki sposób publicznie obrażał Radną było niedopuszczalne, kiedy włodarz publicznie przeprosi Panią Radną Mirosławę Dalecką?
Pani Mirosławo dziękuję za pokazywanie patologii władzy, teraz rozumiem dlaczego tak publicznie Panią atakował, za dużo Pani widzi i o tych patologiach kolesiów mówi na sesjach.
29 Kwietnia 2018, godzina 21:28
Oceniono 40 razy 20
~Podwyżka pensji już od długiego czasu należała się Leszkowi Bonnie!

Leszek Bonna ma dużo wydatków w związku z piastowaniem stanowiska dyrektora chojnickiego szpitala! Najwięcej jego prywatnych funduszy pochlania wynagradzanie zaprzyjaźnionym członkom społecznej rady szpitala ich lojalnej aprobaty wszystkich przewałów i przekrętów jakich dopuszcza się Leszek na majątku szpitala. Swoją dole dostaje Marek Szczepański i Staszek Skaja, a także i inni ludzie ze społecznej rady szpitala i ze starostwa w nagrodę za tolerowanie przekrętów i nie przeszkadzanie Leszkowi w jego korupcyjnych szwindlach na majątku szpitala.

Tak wiec na podwyżkę był już czas najwyższy bo ani Marek Szczepański ani Staszek Skaja nie mogli się już doczekać podniesienia kwoty łapówek jakie dostają od Leszka! A gdy Leszek dostanie więcej to i będzie musiał dać im więcej! Tak to pieniądze za tolerowanie korupcji w chojnickim szpitalu płyną z reki do reki na koszt chojnickiego społeczeństwa! Za korupcje i łapówkarstwo rachunki końcowe i tak zapłacą pasywni i bezmyślni mieszkańcy Chojnic i powiatu chojnickiego!


29 Kwietnia 2018, godzina 21:21
Oceniono 41 razy 11

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 436.00 448.00 DKKDKK 61.50 62.90
EUREUR 468.00 480.00 RUBRUB 5.30 5.90
CHFCHF 472.00 487.00 NOKNOK 41.60 43.30
GBPGBP 524.00 539.00 SEKSEK 40.60 42.30
Aktualizacja: 2023-02-08 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 439.70 444.36 DKKDKK 61.60 62.80
EUREUR 471.82 475.85 RUBRUB 5.30 5.90
CHFCHF 476.87 482.73 NOKNOK 42.10 43.00
GBPGBP 529.72 536.06 SEKSEK 41.10 42.10
Aktualizacja: 2023-02-08 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-08

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.49 zł 7.64 zł 3.29 zł
Circle K 6.7 zł - 7.59 zł 3.21 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.61 zł 3.21 zł
MZK 6.66 zł 6.89 zł 7.54 zł 3.16 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.62 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij