Sobota, 30 Września 2023 | Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Horror w rodzinie zastępczej. Echa telewizyjnego reportażu

- Jednostronny, tendencyjny i nierzetelny - ocenia dyrektor PCPR Andrzej Gąsiorowski. A opozycja mówi o braku nadzoru i złej sławie powiatu chojnickiego.

 

Chojnicki sąd prowadzi sprawę oskarżonego o molestowanie seksualne Mieczysława B. w stosunku do dwóch podopiecznych. Temat powrócił na sesji powiatu za sprawą emisji programu telewizyjnego, a także przy okazji sprawozdań z pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które nadzoruje rodziny zastępcze.

Mirosława Dalecka chciała wiedzieć, kiedy i czy dyrektor PCPR Andrzej Gąsiorowski informował starostę o problemach w tej rodzinie oraz co ten zrobił jako sprawujący nadzór? Te pojawiły się już w 2013 roku, ale wówczas prokuratura umorzyła śledztwo, a dzieci wróciły do rodziny. - Pan dyrektor Gąsiorowski na ostatniej radzie miasta jako radny mówił, że Chojniczanka rozsławia miasto Chojnice, ale nawet gdyby nie wiadomo ile bramek strzeliła, to i tak nie rozsławiła naszego miasta na całą Polskę, jak w ostatnim czasie  pan starosta i pan dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, strzelając tzw. samobójcze gole. To jest zła sława dla naszego miasta i powiatu w mediach ogólnopolskich szczególnie po nawałnicy z wyłączonymi komputerami oraz niewłaściwym nadzorem nad rodzinami zastępczymi - oceniła radna Dalecka.

Reklama | Czytaj dalej »

- Pan dyrektor Gąsiorowski...Starosta zaczął od tego, że to bardzo trudne tematy i wszystkiego można nie dostrzec.  Aczkolwiek zarówno o pierwszej, jak i kolejnej sprawie prokuratorskiej był poinformowany.      - Taki przypadek jest dla nas przykrym wyjątkiem, bo mieliśmy zaufanie do wszystkich. A ta rodzina nawet przez moment była wzorcową - przyznał Stanisław Skaja i całą rzecz nazwał krótko i konkretnie: - To było świństwo.

Włodarz odniósł się także do programu telewizyjnego, który zajął się sprawą molestowania i znęcania nad dziećmi przez opiekuna zastępczego. - Program telewizyjny nie odzwierciedla wszystkiego. Bo panowie redaktorzy zadali pytania: co zrobiliście, dlaczego jeszcze itd. To nie na tym polega, bo się wysłuchuje strony, jednej i drugiej. W tej chwili toczy się rozprawa w sądzie.

- Program telewizyjny nie odzwierciedla...


Bez komentarza programu ze swoim udziałem nie pozostawił także Andrzej Gąsiorowski, odpowiedzialny za pieczę zastępczą. - Trudno mi się odnieść, tym bardziej, że sprawa jest w sądzie. Materiał telewizyjny był jednostronny, tendencyjny i nierzetelny, bo taka jest istota takiego materiału.

- Trudno mi się odnieść...


Szef PCPR podkreślał, że zwiększono nadzór nad rodziną po pierwszym przypadku i sprawie, która została umorzona przez prokuraturę, bo dziewczynka wycofała zeznania. W "Interwencji" tłumaczyła, że z powodu troski o swoje młodsze rodzeństwo, a cała sprawa została zamieciona pod dywan. Gąsiorowski się z tym nie zgadzał. Wśród działań wymieniał przydzielenie specjalnego koordynatora, prowadzenie indywidualnych rozmów z dziećmi w obecności psychologa, podczas których były informowane, gdzie mogą zgłosić się, gdyby coś złego się działo. Poza tym ze względu na nauczanie indywidualne dom regularnie odwiedzali nauczyciele, którzy mogliby coś zauważyć.  Do tego rodzina zastępcza musiała przechodzić regularne oceny. Szef PCPR nie omieszkał też zauważyć, że ta często się przemieszczała i to z gromadą dzieci.

- Sprawy związane ze sferą wszelkich kontaktów seksualnych, jakichkolwiek, choćby tylko w zakresie molestowania, nie są możliwe do ocenienia w sposób jednoznaczny. Zawsze możemy podjąć działania, jeśli osoba pokrzywdzona taki fakt zgłosi - wyjaśniał Gąsiorowski.

- Sprawy związane ze sferą...

Mieczysław B. został aresztowany w październiku ubiegłego roku. Wszelkie informacje o rodzinie placówka przekazała do sądu. Rozprawy w takich przypadach są utajnione. Jak poinformował dyrektor PCPR, jeden pracownik został już przesłuchany, kolejny będzie na majowej rozprawie. - Każda taka sytuacja uczy, że trzeba być wrażliwym. Może jeszcze bardziej. Staramy się wynajdywać szkolenia i wysyłać na nie pracowników.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

27 komentarzy

~Chojnice to katolickie maisto .....
.... to i pedofilów ci u nas dostatek!
08 Maja 2018, godzina 23:10
Oceniono 7 razy 3
~Dyscyplinarka dla tego gościa
To jedyne dobre wyjście w tej sytuacji, ale kolesie znowu będą bronić dyrektorka
07 Maja 2018, godzina 14:14
Oceniono 13 razy 1
~Gdy słucham wypowiedzi radnego Andrzeja Gąsiorowskiego w czasie rady miasta ...
... na temat opieki przedszkolnej w Chojnicach to mam negatywne odczucie, że ten człowiek powinien zostać pozbawiony możliwości decydowania o opiece na dziećmi w ogóle a nad chojnickimi dziećmi szczególnie!!

05 Maja 2018, godzina 20:47
Oceniono 38 razy 18
~cała ta sytuacja jest obrzydliwa!!!
jeżeli to wszystko prawda, to te dzieci powinny dostać MILIONOWE ODSZKODOWANIE od państwa!!!!
gąsior jak wiedział, to przyzwalał w majestacie prawa, prokurator nie ochronił w majestacie prawa, teraz w majestacie prawa DAĆ ODSZKODOWANIE!!!!!

05 Maja 2018, godzina 12:32
Oceniono 39 razy 11
~jak pogłoski krążą ten zwyrodnialec z rodziny zastępczej
to był bliski kumpel gąsiora, dlatego miał tak dobrze i był chroniony
05 Maja 2018, godzina 11:23
Oceniono 40 razy 12
~Prokurator Mirosław Orłowski umorzył sprawę przeciwko pedofilowi!

Prokurator Mirosław Orłowski umorzył sprawę przeciwko pedofilowi w roku 2013. Od tamtego czasu puszczony wolno pedofil zgwałcił i seksualnie wykorzystał następne dzieci powierzone jego opiece przez dyrektora PCPR-u Andrzeja Gąsiorowskiego, który pomimo ostrzeżeń beztrosko wydał w ręce pedofila małe dzieci!

Obecnie ten sam pedofil trafił ponownie przed chojnicki sąd. Jest bardzo prawdopodobne, że w oparciu o klauzule sumienia prokurator Mirosław Orłowski ponownie umorzy oskarżenia przeciwko pedofilowi!

05 Maja 2018, godzina 06:53
Oceniono 40 razy 8
~ocenzurowany komentarz


~Jędrek Gąsiorowski ma racje - dla każdego katolika reportaż był jednostronny i antykatolicki!


Głównym obowiązkiem dyrektora PCPR-u jest zapewnienie bezpiecznej opieki dzieciom powierzonym jego instytucji! Jędrek Gąsiorowski nie wywiązał się z tego prostego zadani i nie zapewnił dzieciom bezpiecznej opieki powierzając je pedofilowi, który bez skrupułów wykorzystał je seksualnie dla własnej przyjemności w ciągu kilkunastu lat kilkoro dzieci będących pod opieką dyrektora chojnickiego PCPR-u - Jędrka Gąsiorowskiego!

W bezbożnym świeckim podejściu do prawa, etyki i moralności Jędrek Gąsiorowski zasługuje na kare i potępienie za umożliwienie pedofilowi seksualne pastwienie i znęcanie się nad dziećmi powierzonymi jego opiece jako opiekunowi zastępczemu! Nawet pedofil był uznany przez Jędrka Gąsiorowskiego za wzorowego opiekuna zastępczego! Jędrek powinien być uznany za wspólnika odpowiedzialnego za ochronę pedofila i umożliwienie mu wieloletniego seksualnego pastwienia się nad nieletnimi dziećmi! Nawet jeżeli założy się, że Jędrek był niekompetentny by pełnić swoje obowiązki to stale powinien odpowiadać zgodnie z prawem za niedopełnienie obowiązków służbowych czym umożliwił pedofilowi wieloletnie seksualne wykorzystanie dzieci w rodzinie zastępczej nadzorowanej przez dyrektora chojnickiego PCPR-u!

Natomiast jeżeli uświadomimy sobie, że Jędrek Gąsiorowski jest zdewociałym katolikiem i kościelnym szafarzem to powinniśmy zrozumieć jego katolicką mentalność! W kościele katolickim panuje pełne pobłażanie dla księży-pedofilów, którzy są instytucjonalnie chronieni przez hierarchów kościoła katolickiego z papieżem włócznie. Także święty Jan Paweł 2-gi nauczał:"Miłuj i ochraniaj kapłana-pedofila swego lepiej niż siebie samego"! Szczególnie w Polsce pedofilia księży jest uznawana przez polskich katolików za święty sakrament pedofilii! Tak wiec wszelkie potępienie pedofilii jest jawnym zamachem na katolickie wartości i na nauczanie świętego Jana Pawła 2-go i polskiego kościoła katolickiego. Tak wiec Jędrek Gąsiorowski pozwalając pedofilowi na seksualne wykorzystanie i molestowanie dzieci spełniał jedynie swój katolicki obowiązek zgodnie z nauczeniem świętego kościoła katolickiego! Wszelkie potępianie Jędrka Gąsiorowski jest wiec jawnym atakiem na święty kościół katolicki. Otwarty list protestacyjny został już napisany przy współpracy księdza dr. Chyły i prezesa diecezjalnego instytutu akcji katolickiej diecezji pelplińskiej pani Janiny Kłosowskiej protestujący przeciwko potępianiu pedofilii i Jędrka Gąsiorowskiego - zagorzałego katolika za umożliwienie pedofilowi seksualnej przemocy wobec dzieci. Potępianie pedofilii to jawny i bezczelny atak na wartości katolickie, i na nauczanie kościoła katolickiego! Pani Janina i dr. Chyła wychwalają także prokuratora, który zgodnie z klauzulą sumienia umorzył poprzednio wszelkie dochodzenia w sprawie poprzednich przypadków pedofilii popełnionych przez tego samego katolickiego degenerata gwałcącego i molestującego dzieci. Ten prokurator zasługuje na szacunek jako prawdziwy katolik posłuszny nauczaniom kościoła katolickiego i świętego Jana Pawła 2-go, który jest uhonorowany tytułem honorowego obywatela miasta Chojnice!

Tolerowanie i ochrona pedofilów to obowiązek każdego katolika - szczególnie gdy pedofilami są święci księża kościoła katolickiego, którzy zgodnie z ich misją eucharystyczną okazują dzieciom bożą miłość podczas udzielania świętego sakramentu pedofilii!

03 Maja 2018, godzina 13:34
04 Maja 2018, godzina 15:01
05 Maja 2018, godzina 06:40
Oceniono 38 razy 10
~Według katolika - dyrektora Gąsiorowskiego ....
..... pedofil to wzorowy opiekun w rodzinie zastępczej nadzorowanej przez chojnicki PCPR!

Brawo - należy się nagroda!


04 Maja 2018, godzina 16:05
Oceniono 41 razy 13
~wyciek informacji z policji

Podczas przesłuchań oskarżony o pedofilie Mieczysława B. wyznał, że na przestrzeni lat wielokrotnie ujawniał i chwalił się księżom w swojej parafii, że molestował i gwałcił dzieci powierzone jego opiece! Policja jednak nigdy nie otrzymała żadnego zgłoszenia z informacją o pedofilii popełnione przez Mieczysława B. od żadnego księdza.


04 Maja 2018, godzina 15:15
Oceniono 37 razy 7
~Jaki chojnicki prokurator umorzył wcześniej postępowanie przeciwko pedofilowi?


Czy był to osobiście Mirek Orłowski czy też był to jakiś jego pomniejszy pomocnik?

04 Maja 2018, godzina 15:05
Oceniono 35 razy 7
~Do~ Odezwali się wszyscy sprawiedliwi!!!
Jak pan tak świetnie zna pana Mieczysława B.
To pewnie pan nie wie ze sam znęcał się nad swoimi
dziećmi bił swoją żonę i w 2002r próbował zabić nożem!
I tez nadużywał alkoholu
Proszę się spytać sąsiadów na ul.orzechowej w Chojnicach
Tam panu więcej powiedzą o tym człowieku
Dlaczego pcpr zanim utworzyr taką placówkę nie zrobi przynajmniej
Wywiadu środowiskowego????
Tylko wysyła biedne dzieci w patologię


04 Maja 2018, godzina 12:13
Oceniono 109 razy 73
~Odezwali się wszyscy sprawiedliwi,
wszyscy którzy wiedzą więcej niż sąd i już wskazują winnych. Trzeba się zastanowić, czy takie oskarżenia nie zostały rzucone na gościa z zemsty. Znam taką rodzinę, /nie zastępczą/ gdzie jest 9 dzieci, w tym 6 dziewczyn, już trzy z nich przyniosły mamusi w prezencie wnuków, nie wiedząc kim są ojcowie ich dzieci. Mało tego, kiedy miały od 15 do 18 lat a matka kazała im posprzątać w domu lub pomóc w ogrodzie, to od razu dzwoniły na policję, że są zmuszane do pracy, że matka straszy je pobiciem, że je szarpie, że nie dostaną jeść jeżeli nie będą pomagać. Przecież one chcą oglądać telewizję, kolorowe pisma i marzyć o księciu na białym koniu, a nie brudzić sobie ręce i paznokcie. Skończyło się wydzwanianie po policję, kiedy wreszcie dwie "paniusie" zostały ukarane za bezzasadne wzywanie policji. Właściwie to nie one zostały ukarane, tylko rodzice, bo to rodzice zapłacili mandaty za swoje rozwydrzone córeczki, przecież one nie miały pieniędzy, bo nie pracowały. Tak jak na tym przykładzie, bardzo łatwo jest pomówić kogoś o różnego rodzaju przestępstwa, natomiast o wiele trudniej jest te oskarżenia odeprzeć i obronić się od fałszywych zarzutów.
03 Maja 2018, godzina 21:00
Oceniono 64 razy -6
~bo się wysłuchuje strony, jednej i drugiej
działania według Gąsior-
ofiara: on mnie i moje rodzeństwo molestuje i gwałci
pedofil: oni kłamią
Gąsior umarza i zamyka sprawę

SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

za co bierzesz pieniądze człowieku!!!! jakbyś miał honor, to byś KURW...A PRZEPROSIŁ I SPIERDLAAŁ ZE STANOWISKA!!!
03 Maja 2018, godzina 11:32
Oceniono 53 razy -3
~prokuratura umorzyła śledztwo, a dzieci wróciły do rodziny.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prokurator wysłał dzieci z powrotem do piekła!!! jak można żyć dalej z taką decyzją????
03 Maja 2018, godzina 11:25
Oceniono 47 razy 3
~anty PIS owiec
Gąsior wypierda........j zasr.......... TŁUMACZY SIĘ WINNY
03 Maja 2018, godzina 01:36
Oceniono 43 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 432.00 444.00 DKKDKK 52.00 55.90
EUREUR 456.00 468.00 RUBRUB 4.30 4.90
CHFCHF 471.00 484.00 NOKNOK 32.20 35.90
GBPGBP 527.00 540.00 SEKSEK 38.40 39.90
Aktualizacja: 2023-09-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.45 440.23 DKKDKK 52.10 55.80
EUREUR 459.89 464.39 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 474.79 480.98 NOKNOK 32.30 35.80
GBPGBP 530.15 535.88 SEKSEK 38.50 39.80
Aktualizacja: 2023-09-29 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że w Chojnicach powinny pojawić się nowe tablice z nazwami ulic?
Ceny paliw2023-09-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.13 zł 6.78 zł 6.14 zł 3.03 zł
Circle K 6.05 zł - 6.1 zł 3.05 zł
Lotos Optima 5.99 zł - 6.07 zł 2.77 zł
MZK 5.97 zł 6.89 zł 5.99 zł 2.89 zł
Orlen 5.99 zł 6.59 zł 5.99 zł 2.77 zł
PKS 5.99 zł - 6.09 zł 2.95 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij