Poniedziałek, 15 Sierpnia 2022 | Imieniny: Marii, napoleona, Stelii chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Pełen optymizm na budowie ChCK-u

Radni oglądający dzisiaj (7.09) postępy prac na budowie przy ul. Swarożyca  nie szczędzili komplementów wykonawcy, który podjął się dokończenia modernizacji siedziby kultury. - O to chodziło, żeby tak to wszystko wyglądało - mówili zgodnie. Co ważne, Józef Urbaniak podtrzymał deklarację, że prace zakończą się 12 listopada.- Realny czas otwarcia Chojnickiego Centrum Kultury to grudzień. To będzie upominek na Boże Narodzenie - dopowiadał od razu burmistrz Arseniusz Finster, bo przecież po zakończeniu prac muszą nastąpić odbiory, a i ludzie kultury potrzebują chwilę, żeby przenieść się ze swoim majdanem z zastępczych pracowni. - Zakładam, że miesiąc nam to zajmie. Zresztą lepiej odczekać nawet kolejny, ale żeby już nic nie trzeba było poprawiać czy remontować - mówił Radosław Krajewicz dyrektor ChCK-u.

Obecnie budowlańcy wykańczają m.in. salę kinowo-teatralną. - To najbardziej wymagające 200m2 na tym obiekcie - przyznał Józef Urbaniak realizujący inwestycję wraz charzykowskim Marbrukiem  i firmą Andrzeja Gorlika. - Będziemy mieli nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie. Naprawdę nie będzie się czego wstydzić - zdradził szefujący centrum kultury.

Niektóre zamawiane materiały przychodzą z opóźnieniem, inne na styk, ale co ważne robota idzie do przodu. - Dzisiaj przyjechała np. kostka klinkierowa z Niemiec, a na drzwi wciąż czekamy - informował Urbaniak. Na terenie zewnętrznym Marbruk układa polbruk pod trzypoziomowy parking. Komfort dojeżdżających do ChCK-u autem znacznie się poprawi, bo plany inwestycji obejmują także remont ulicy prowadzącej do placówki.

To jest to. Ta budowa bardzo mi się podoba. Po trzech miesiącach pracy widzę znakomity postęp, bo trzy miesiące to jest krótki czas, gdzie zostało wiele rzeczy zrobionych. Podoba mi się organizacja na tej budowie, bo to jest dostęp pracowników do dokumentacji, to jest wszystko pokazane, jak to wygląda. O to właśnie chodziło - chwalił Marek Bona z nadzieją  na pierwszy filmowy seans niebawem.

Reklama | Czytaj dalej »

To jest to. Ta budowa bardzo mi się podoba...

- Z dzisiejszej perspektywy jednoznacznie widać gołym okiem, że diametralnie wszystko zmieniło się na plus. Po tej wizytacji jesteśmy pełni optymizmu - dodał radny Stanisław Kowalik.

Z dzisiejszej perspektywy jednoznacznie widać gołym okiem, że diametralnie wszystko zmieniło się na plus.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~Filozofia
Filozofia biurokracja zaczynacie kupować, a nie wiecie, za co. Jeszcze raz przytoczę to, co już wcześniej cytowałem.
Któż bowiem z was, chcąc kupić część starego szpitala, nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów, czy ma na kupno ?
Bo gdy już za przekraczającą kwotę , nie będziecie mogli dokończyć zakupu, wszyscy, którzy by to widzieli, zaczęli naśmiewać się z was, mówiąc: ci ludzie rozpoczeli ponownie budować i pochopnie sprzedaną część starego szpitala wysokim kosztem kupować bo nie mogli wybudować Balturium skoro było ogromnym nierealnym wyzwaniem przy 22% bezrobociu.
09 Września 2015, godzina 13:06
Oceniono 15 razy 5

Filozofia jak nie interesują sprawy społeczności miasta Chojnice to nie czytajcie, a
jak was interesują to proszę o merytoryczne odniesienie się do moich podnoszonych
opinii .

Forum jest dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia i zaangażowanych w sprawy społeczne chcących zmian na lepsze.

Jeśli nie macie cywilnej odwagi do dyskusji pod własnym imieniem to proszę przejść na forum gdzie jedynie bezimienni anonimowi krytykanci czują się jak we własnym ......
09 Września 2015, godzina 15:15
Oceniono 10 razy 4

Filozofia z funduszu norweskiego mamy na Balturium nie udane dofinansowanie jak i plany to zaczynają szukać awaryjne rozwiązanie gdzie indziej . Mimo że jak wtedy powstanie to będzie kosztem mieszkańców kosztowne utrzymywanie, mając przykład już na Parku Wodnym który przynosi straty!!!!!!!.
19 Kwietnia 2014, godzina 21:05
Oceniono 29 razy 11

Filozofia wita serdecznie już wcześniej podkreślałem że za Balturium niech się nie zabieraj skoro pewnych funduszy na to nie mają. Jak i ludzie pracy nie posiadają oraz godnego życia więc w ten sposób mieszkańcom pieniędzy wydawać na inne od podstawowych potrzeb cele nie umożliwili. W celu rozwoju ośrodka kultury powinien być zagwarantowany dochód poprzez miejsca pracy jak i godnej płacy. Aby pracujących rodziców było stać wychodzić z dziećmi tym samym na zabawy. A dom kultury powinien mieć zapewniony obieg markietingowy w celu zwiększenia użyteczności dla potrzeb rynku. W celu zwiększania dochodu i zwiększenia rentowności tej tu oto placówki. A nierentowny przykład placówki już mamy na parku wodnym do którego Arseniusz Finster z pieniędzy podatników dokłada. Tu się nie oszukujmy mieszkańcy nie chcą aby kolejna Arseniusza Finstera zachcianka dofinansowanie z podatków mieszkańców dopłatę na funkcjonowanie brała.
22 Kwietnia 2014, godzina 12:17
Oceniono 19 razy 11

Filozofia co do galerii handlowych to należy zamiast tych tu oto placówek postawić zdecydowanie zakłady przemysłowe, przemysłowo-usługowe i dopiero polskie placówki handlowe w kraju jak i za granicą. Bo skoro Handel łączy produkcję jak i konsumpcję to bez produkcji nie połączymy handlu jak i konsumpcji. Czy nie jest to dla urzędników wiarygodne bo dla mnie Ekonomisty jak i Handlowca jest to istotne. Ponieważ otwierane galerie handlowe tylko przez miesiąc po otwarciu mają obieg markietingowy a potem już on słabnie. A powodem jest brak dochodów konsumentów przez brak miejsc pracy dla nich samych.
22 Kwietnia 2014, godzina 14:46
Oceniono 16 razy 10


25 Września 2018, godzina 11:48
Oceniono 3 razy 1
~też optymistycznie mam nadzieje, że to ostatnie dni rządów Arka

Chojnice po 20 latach rządów zdominowanych przez korupcje i kolesiostwo zasługują na uczciwego, racjonalnego, kulturalnego, przestrzegającego prawa, i szanującego mieszkańców burmistrza.


12 Września 2018, godzina 22:24
Oceniono 5 razy 1
~także jestem pełen optymizmu

Mam nadziej, że po wyborach będziemy mieć nowego burmistrza, który dla odmiany będzie uczciwy, prawdomówny, szanujący społeczne pieniądze, i szanujący mieszkańców miasta.

Jestem pełen optymizmu bo po 20 latach korupcji w ratuszu chojniczanie zasługując na uczciwego, etycznego, i logicznie myślącego burmistrza!


12 Września 2018, godzina 16:16
Oceniono 6 razy 4
~Olka
Ciekawe, czy ktoś pomyśli przy okazji o utworzeniu przystanku autobusowego w pobliżu kina?
11 Września 2018, godzina 08:42
Oceniono 8 razy 4
~rambo

Ludzie po co ten aplauz? Przecież to kosztowało prawie 15 milionów złotówek.
Dodatkowo proces wisi nad wokandą. Z czego ta radość ?
10 Września 2018, godzina 10:09
Oceniono 19 razy 1
~Robert z Chojnic
Pamiętajcie ci wszyscy politycy, jak już coś robią ,to nie za swoje pieniądze....i mają ładne pensje z dodatkami...tyle na temat
09 Września 2018, godzina 15:35
Oceniono 23 razy 3
~Burmistrz Arek Finster - oceniając po działaniach - jest 100% pisowcem!Chociaż oficjalnie Arek określa się jako niezależny to duchem - po jego działaniach - można poznać, że intelektualnie, etycznie, i politycznie jest skrytym sympatykiem pisu!


Pomiędzy działaniami Arka i pisowców istnieje olbrzymie podobieństwo!
Burmistrz Arek Finster tak jak pisowcy w Sejmie i w rządzie:

- nie szanuje polskiego prawa i Konstytucji,
- jest zwykłym skorumpowanym politykiem i oszustem,
- stanowiska w samorządzie i w miejskich spółkach obsadza poprzez korupcyjne układy,
- ukradkiem przyznaje sobie i skorumpowanym kolesiom niezasłużone nagrody i zapomogi,
- skorumpował mechaniczną większość w radzie miasta do roli bezmyślnych potakiwaczy,
- skorumpował chojnickich sędziów, prokuratorów, i policjantów by niezależnie od prawa i sprawiedliwości zawsze działali na jego korzyść w sprawach karnych i przestępstwach,
- defrauduje społeczne fundusze na zachcianki kleru katolickiego by kupić sobie poparcie z kościelnych ambon,
- korupcyjnie wykorzystuje swoje stanowisko dla prywatnych korzyści,
- umożliwia skorumpowanym kolesiom wykorzystywanie społecznego majątku do wzbogacania się,
- za społeczne fundusze finansuje zawodowych piłkarzy by kupić sobie poparcie kiboli,
- na wszelkie możliwe sposoby ogranicza wolność wypowiedzi chojniczan i ogranicza efektywność konsultacji społecznych,
- wykorzystuje skorumpowanych chojnickich sędziów, prokuratorów, i policjantów do zaszczuwania i dyskryminacji swoich krytyków i członków opozycji,
- jest wrogi do dziennikarzy uczciwie i rzetelnie wypełniających swoje obowiązki i usiłuje ograniczać wolność prasy w Chojnicach by ukrywać korupcyjne przewały,
- wykorzystuje konferencje prasowe w celach propagandowych zamiast informacyjnych,
- jest chamski w zachowaniu do krytyków a szczególnie - rynsztokowo chamski - do kobiet,
- na podstawie bezpodstawnych oskarżeń o pomówienie rutynowo wytacza swoim krytykom sprawy karne wykorzystując skorumpowanych chojnickich sędziów do wydawania niesprawiedliwych wyroków korzystnych dla burmistrza, które w czasie odwołania w sądzie wyższej instancji są unieważniane jako rażąco niesprawiedliwe,
- i wiele innych istniejących podobieństw pomiędzy działaniami burmistrz Arka i pisowców w rządzie i w sejmie


Tak wiec:
Funkcjonalnie - w swoich działaniach - burmistrz Arek Finster jest 100% pisowcem!


09 Września 2018, godzina 14:32
Oceniono 27 razy -5
~kopia ocenzurowanego komentarza


~sukces burmistrza Arka - koszty nieudolności i korupcji


Zamiast przeprowadzić remont kinoteatru w ciągu jednego rok za około 12 mln złotych dzięki nieudolności i korupcji burmistrza Arka remont chojnickiego kinoteatru ciągnie się ponad 2 lata i będzie kosztować około 19 mln złotych!

Korupcyjnie wybrany nieudolny projektant byle jak odwalił projekt remontu; do nadzoru budowy ze strony ratusza był wybrany po znajomości koleś włodarza; a i Arek z braku wiedzy i z powodu nieudolności od początku olał nadzór remontu i nie potrafil wybrać bardziej rzetelnego wykonawcy, który byłby w stanie bez opóźnień wykonać remont zgodnie z pierwotnym planem do października 2017 roku. Dodatkowo, skorumpowani mechaniczni radni miejscy posłuszni burmistrzowi przytakiwali zgodnie z rozkazami włodarza i przy każdej okazji aprobowali bez mruknięcia wzrost kosztów remontu i opóźnienia w zakończeniu inwestycji!Tak to dzięki skorumpowanemu i nieudolnemu burmistrzowi i przy bezmyślnej aprobacie mechanicznych radnych miejskich podległych włodarzowi remont przeciąga się o ponad rok, koszt zwiększyły się o ponad 50% i o ponad 6 mln. złotych (a prawdopodobnie zanim remont się zakończy końcowy koszt będzie jeszcze większy), a chojniczanie przez ponad 2 lata nie maja funkcjonującej placówki kulturalnej z prawdziwego zdarzenia a dodatkowo co rusz muszą wysłuchiwać nielogicznych tłumaczeń burmistrza usiłującego obarczyć wszystkich innych efektami swego partactwa, nieudolności, i korupcji!Wzrost kosztów remontu chojnickiego kinoteatru i opóźnienia w jego zakończeniu to bezpośredni efekt nieudolności nadzoru i konsekwencja korupcyjnych działań burmistrza Arka Finstera!


08 Września 2018, godzina 18:21
08 Września 2018, godzina 23:41
09 Września 2018, godzina 14:14
Oceniono 32 razy 8
~Marco Polo
Wazeliny zabrakło w Chojnicach i okolicy.
Od tego słodzenia, mnie zemdliło.
09 Września 2018, godzina 07:08
Oceniono 25 razy 3
~Czuwaj
Przepisów nie muszą przestrzegać kiedy ORMO czuwa.
08 Września 2018, godzina 19:59
Oceniono 28 razy 4
~bhp
Kolejne łamanie przepisów przez burmistrza . Przepisy budowlane wymagają kasku na budowie .

08 Września 2018, godzina 18:50
Oceniono 28 razy 4
~rambo
Ludzie po co ten aplauz? Przecież to kosztowało prawie 15 milionów złotówek.
Dodatkowo proces wisi nad wokandą. Z czego ta radość ?
08 Września 2018, godzina 12:10
Oceniono 32 razy 6
~Aleks
Czytając komentarze wychodzi typowe polskie zachowanie. Narzekać narzekać. Burmistrz zrobił dla Chojnic bardzo dużo ale wam i tak mało. Materiały wzrosły koszty wzrastają wszystko w górę ALE JAK TO MOŻLIWE TO O TYLE WIĘCEJ! Ludzie trochę luzu. P. Finster stara się aby nasze miasto szło do przodu a ludzie i tak w biegło błotem rzucają
08 Września 2018, godzina 11:59
Oceniono 46 razy -2
~Nadzór - gdzie wcześniej byli radni
Panowie RADNI MIASTA CHOJNICE gdzie byliście wcześniej ???
Takie budowy trzeba nadzorować na bieżąco !!!
Harmonogram rzeczowo finansowy był ? - Kto nadzorował ?
Kamienie milowe ? - Kto nadzorował ?
Na bieżąco się nadzoruje i reaguje !!!
Na koniec weszła swoja firma i się wszyscy chwalą !!! WSTYD !!!
To jest celowe działanie na szkodę miasta i podatników !!!
08 Września 2018, godzina 11:46
Oceniono 38 razy 16
~123454
A przepisy BHP są głęboko schowane? A może nie obowiązują co niektórych na budowie!
Ciekawe co by było, gdyby na głowę notabli spadło cokolwiek?
08 Września 2018, godzina 09:22
Oceniono 31 razy 9

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 450.00 463.00 DKKDKK 61.50 63.20
EUREUR 460.00 473.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 475.00 490.00 NOKNOK 46.20 47.90
GBPGBP 542.00 557.00 SEKSEK 43.50 45.20
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 454.50 460.50 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 463.00 470.00 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 479.00 486.00 NOKNOK 46.70 47.60
GBPGBP 546.00 553.00 SEKSEK 44.00 44.90
Aktualizacja: 2022-08-14 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.62 zł 7.39 zł 6.99 zł 2.97 zł
Circle K 6.6 zł - 6.97 zł 2.94 zł
Lotos Optima 6.6 zł - 6.99 zł 2.96 zł
MZK 6.59 zł 7.99 zł 6.97 zł 2.97 zł
Orlen 6.6 zł 7.35 zł 6.99 zł 2.99 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij