Czwartek, 02 Lutego 2023 | Imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Anna Zajkowska

Dokończenie starych spraw to priorytet. Są też nowe pomysły

"Razem skuteczni" to slogan kandydatów do rady miejskiej.

Wiarygodność” i „Skuteczny w działaniu” to hasła, z którymi do wyborów samorządowych, ponownie na stanowisko burmistrza miasta Chojnice, startuje Arseniusz Finster. We wtorek (11.09)  wieczorem obecny włodarz zaprezentował kandydatów do rady miejskiej.

 

Drużynę Finstera, jak nazwał ją szef sztabu Kazimierz Jaruszewski, tworzy 27 osób. Wśród nich są m.in. obecni radni: Bogdan Marcinowski, Antoni Szlanga, Stanisław Kowalik, Renata Dąbrowska, Marek Bona, Marek Łęgowski, Bogdan Kuffel, Andrzej Gąsiorowski oraz wspominany już Kazimierz Jaruszewski. W Komitecie Wyborczym Wyborców Arseniusza Finstera pojawia się jednak sporo nowych nazwisk: Maciej Polasik, Janina Kosiedowska, Damian Otta, Ewelina Piechowska, Agnieszka Lewińska, Aneta Kłodzińska, Adam Kopczyński, Beata Stasiek, Kinga Przełożna, Monika Sabatowska, Sławomir Maniawski, Iwona Skocka, Jerzy Świerczewski, Anna Jażdżewska, Sebastian Matthes, Ewa Murawska, Jacek Hałuszkiewicz, Bożena Boińska - Często słyszę, że ten serial, który ja reżyseruję trwa zbyt długo, a to naprawdę jest dobry serial i są w nim świetni aktorzy. Doświadczenie tych osób, które są radnymi z potencjałem tych nowych 18 osób to naprawdę jest fantastyczny komitet – podsumował kandydatów na radnych Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Na początku spotkania burmistrz, który stara się po raz piąty o reelekcję przyznał, że program wyborczy jest jeszcze niedomknięty. Podkreślił jednak, że wiele planów na tę przyszłą, pięcioletnią kadencję będzie kontynuacją programu tej dobiegającej końca. - Chcę powiedzieć, że nasz program będzie bardzo wiarygodny. Oprócz czterech słów, które zawsze powtarzam: wiedza, zaangażowanie, doświadczenie i kompetencje, w tej kampanii wyborczej kolejnym ważnym będzie wiarygodność - zapewniał.


Włodarz podczas przedstawiania wstępnego programu często odnosił się do tego, co już zostało zrobione. - W tej kadencji zrównoważyliśmy wydatki na kulturę i sport, odejmując środki na inwestycje związane z budową Chojnickiego Centrum Kultury - mówił. Zapowiedział także, że w przyszłych latach na większe wsparcie będą mogli liczyć ludzie kultury. - Będziemy na pewno wspierać twórców. Będziemy rozbudowywać granty, i stypendialne i tematyczne. Powstaną także kolejne kompleksy boisk, m.in. na osiedlu Budowlanych.

 

W temacie oświaty burmistrz mówił o wyposażeniu świeżo wyremontowanych szkół w dobrej jakości pomoce dydaktyczne. Priorytetem bowiem ma być podnoszenie poziomu nauczania we wszystkich chojnickich placówkach. - Będziemy wydatkować więcej środków na jakość kształcenia. Chcemy podnosić kompetencje naszych uczniów oraz, żeby rodzice byli spokojni, że ich wiedza i umiejętności są konkurencyjne dla uczniów z dużych miasta - wyjaśniał.

 

Sztandarowymi podpunktami w sferze komunalnej pozostaje: powstanie węzła integracyjno- transportowego (pierwsza część prac ma się rozpocząć w grudniu tego roku), poprawa gospodarki wód deszczowych i roztopowych. Rewitalizacji doczekają m.in. ulice Subisława i Rolbieckiego oraz Wzgórze Ewangelickie. Przy ulicy Dworcowej powstanie świetlica socjo-terapeutyczna. Ważne dla Finstera jest także powstanie łącznic ulic: Ceynowy, Derdowskiego Igielskiej i Strzeleckiej oraz ulic Kościerskiej z Tucholską. Włodarz podkreślił, że wiele z wyżej wymienionych punktów jest już albo w fazie tworzenia projektów lub zbliża się termin rozpoczęcia ich realizacji. Finster w przyszłej kadencji chce wprowadzić fundusz walki ze smogiem. Odrestaurowania mają doczekać się zniszczone, zabytkowe kamienice przy ul. Ogrodowej czy Piłsudskiego. Zapowiada także powstanie w Chojnicach domu seniora. Ośrodek ma się składać z części integracyjnej oraz mieszkalnej. Do 2023 roku, etapami wprowadzona ma zostać bezpłatna komunikacja miejska. Włodarz wesprzeć chce rozbudowę Warsztatu Terapii Zajęciowych oraz stworzyć miejsca w żłobkach dla wszystkich, którzy ich potrzebują.

 

Lista kandydatów z podziałem na okręgi

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

44 komentarzy

~ofiara skutecznych
za chwilę podwyżki śmieci i czynszu dla obywateli - faktycznie jesteście skuteczni w działaniu
09 Stycznia 2019, godzina 10:48
Oceniono 3 razy -1
~Przyganiał kocioł garnkowi
Następnie przedstawiono kandydatów do poszczególnych rad. - Wierzymy, że 21 października mieszkańcy wybiorą nową jakość i młodość, że chojnicka Rada Miejska nie będzie już, jak niektórzy żartują, oddziałem geriatrycznym – mówił o kandydatach z PiS Bartosz Bluma.

Typowa pisowska przewrotność. Mówi o młodości, a do powiatu wystawiają 81-letniego dziadziunia. To babcia z listy p. Finstera, która jest w powiecie ma dopiero 75 lat !
27 Września 2018, godzina 19:48
Oceniono 4 razy 4
~Super kandydat
Nadzieją Kukiza na stanowisko burmistrza w Chojnicach jest Artur Myszkowski. Cztery lata temu startował do samorządu z listy KKW SLD Lewica razem. Reprezentanci tego ugrupowania osiągnęli najsłabsze wyniki. Włoch 25, Turzyński 30, Kozakiewicz 11, Wolski 37, Pierowicz 29, Rudnik 35, Muzolf 31, Behrendt 34, Węgliński 34, Karolina Myszkowska 48.
Również wyniki Artura Myszkowskiego 42 głosy i Arkadiusza Czeppka 43 głosy, nie powalają na kolana. Pierwszy ma być burmistrzem, drugi filarem pchs-u w wyścigu do koryta. Myszkowskiemu raczej nie pomoże ten czerwony krawat, który pozostał po poprzednich wyborach.
27 Września 2018, godzina 12:54
Oceniono 6 razy 4
~Alternatywa
Alternatywą jest PChS z sekretarzem rady powiatowej SLD na czele, córką i zięciem wybitnej aktywistki PZPR, przefarbowanym PO-owcem, byłym sfrustrowanym radnym i innymi, którzy nie dorastają do pięt tej elicie, co jest na zdjęciu ! A czy to prawda, co pisał kiedyś p. Finster, że lidera pchsu rekomendował do partii sam wielki ormowiec?
26 Września 2018, godzina 12:34
Oceniono 8 razy 2
~Idzie nowe
Rok 2008 Gazeta Pomorska:
Jacek Kowalik nadal jest przewodniczącym rady powiatowej SLD i twierdzi, że lewica ma przed sobą świetlaną przyszłość. Trwa kampania sprawozdawczo- wyborcza SLD. W Chojnicach podsumowano działalność na zjeździe powiatowym i w tajnych wyborach wybrano nowe władze. Kto i gdzie W radzie powiatowej są: Jacek Kowalik jako przewodniczący, Anna Prądzyńska - jego zastępczyni, Arkadiusz Czeppek - sekretarz, Anna Sobczak - skarbnik, Zbigniew Gęborys, Sandra Kowalik, Marian Krawczyk, Bogdan Węgliński - członkowie. W komisji rewizyjnej popracują Adam Jurkiewicz, Kazimierz Gubernat i Henryk Krajewicz, zaś delegatami na zjazd krajowy zostali Anna Sobczak, Arkadiusz Czeppek i Jacek Kowalik.

Sekretarz rady powiatowej i delegat na zjazd krajowy tow. Arkadiusz Czeppek jest filarem PChS w wyborach samorządowych w Chojnicach w 2018 roku.
To ja wam serdecznie dziękuję za taką odnowę !
24 Września 2018, godzina 19:39
Oceniono 11 razy 7
~Co z babcią
A co z siedemdziesięciopięcioletnią babcią ?
23 Września 2018, godzina 18:23
Oceniono 12 razy 4
~Do Marka
Jeszcze niedawno mgr Marek Sz. mówił jakim wielkim autorytetem dla niego jest rajca miejski Staszek K., człowieczek bez matury i kręgosłupa moralnego. Dzisiaj mgr Sz. idzie do wyborów z jednego ugrupowania z Jackim K.(to samo nazwisko), byłym posłem eseldowskim.
Przestań człowieku opowiadać, że masz swoje zdanie, które ogranicza się jedynie do tego, z której ręki zliżesz g..., które ci podadzą na dłoni!
22 Września 2018, godzina 13:02
Oceniono 20 razy 8
~Dwa latawce
Jest rok 2014, prezes ogrodu działkowego wysyła ulotki wyborcze na koszt działkowców.

Uczestnikiem sobotniego zebrania był burmistrz Arseniusz Finster. Poprosiliśmy go o komentarz w tej sprawie.
- Pan Megger był zaskoczony, że przyszedłem, ale dał mi głos. Podchodzili do mnie działkowicze poinformowali mnie, że Megger jako prezes zawiadomił działkowców listem poleconym i do niego włożył swoją ulotkę wyborczą. To rzecz niebywała, ta sytuacja pokazuje, że społecznik instrumentalnie wykorzystuje swą funkcję - za pieniądze działkowców wysłał ulotki.
Niezależnie od tego faktu, intrygujące jest również fakt, iż p. Megger najwyraźniej nie jest zdecydowany, jakiego wybrać partnera politycznego. Startuje bowiem z listy SIS „Samorządni” a tymczasem niedawno poparł Mariusza Brunkę, kandydata na burmistrza z PChS.

Szank jako radny Solidarności głosuje za wyrzuceniem A. Szlangi. Po jakimś czasie głosuje za powołaniem Tego starego pezetperowca i ormowca na szefa rady. Teraz jest platformowo-nowoczesny i do wyborów idzie z Meggerem. Pasują do siebie. Dwa latawce, co ustawiają się do wiatru.
21 Września 2018, godzina 20:59
Oceniono 22 razy 8
~Przemek
Kinga, liczę na Ciebie!
21 Września 2018, godzina 20:24
Oceniono 25 razy 13
~Logika pisiaków
Naród przyjął Konstytucję, w której zapisał 6-letnią kadencję dla I Prezesa Sądu Najwyższego. Wszystko było dobrze do czasu, aż do władzy dorwali się "Misiewicze", uznali Naród za głupców i skrócili kadencję Prezesa. Nie mieli innych argumentów, to uznali, że 65 lat życia wystarczy, aby człowieka odstawić na boczny tor. Takie co najmniej "dziwne" zasady podpisał Ten, dla którego zabrakło nawet krzesła u Trampa. Zbliżają się wybory samorządowe, partia "Misiewiczów" wystawia z gminy Chojnice oldboja w wieku 81 lat! Pani Profesor miała przedstawić zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, a oldboj nie musi.
Wystarczy spojrzeć i ocenić, kto powinien dać już sobie spokój z działalnością publiczną.
Jeśli tak chce "rządzić" partia "Misiewiczów", to nie ma wyboru, trzeba głosować na tych co już są. Nie byłem zwolennikiem Stacha Skai ,ale wolę Jego, niż "Misiewiczów".
20 Września 2018, godzina 19:31
Oceniono 37 razy 19
~Na czele
Na czele listy pisu "Misiewicz". Buńczucznie zapowiada, że w i turze zostanie burmistrzem, to po co się pcha na radnego? Dalej sami aktywiści z rodzin katolickich. Co to za katolicy, którzy wstydzą się wystartować pod swoim szyldem? A może ktoś przekazał listę "odpowiednich" kandydatów do wiadomego biura?
"Misiewicz" z posłem zapowiedzieli, że jak wygrają (na szczęście nie wygrają) to wycofają uchwałę o in vitro. Gwarantem tego jest katolik Drewek, który brał udział w tym głosowaniu i nie był przeciwko!
O Andrzeju M. można powiedzieć krótko, co wybory to inny szyld.
20 Września 2018, godzina 06:51
Oceniono 38 razy 18
~masturbacje w basanach są nagminne
nie raz podróżując z moją rodzina widziałem jak głównie kobiety nastawiały krocza tam, gdzie woda wpadała pod ciśnieniem do basenu, to zwykła masturbacja wodą pod ciśnieniem, wszyscy dookoła wiedzą, o co chodzi, te osoby są kopnięte, aby robić to w miejscach publicznych.
Co do postu poniżej, nie mam zdania, ale stare babsztyle z rozkraczonymi nogami przy ściankach niech nie pierniczą, że masują brzuchy.
Sam w Chojnicach na basenie na własne oczy widziałem, jak stara baba odsunęła sobie gacie i nastawiła się pod wodą, podczas gdy dzieciaki pływały koło niej, tam, gdzie jest ta rzeczka.

Niech ratownicy gonią zboczeńców!!!!!
19 Września 2018, godzina 19:47
Oceniono 12 razy 10
~Znalazł swoje miejsce
15 lutego o godzinie 22 dyżurny chojnickiej policji odebrał anonimowe zgłoszenie informujące o osobie, która podczas pobytu w basenie obnażała się. Policjanci pojechali na miejsce z interwencją. Po godzinie 22 basen był już zamknięty, policjanci porozmawiali jednak z ratownikiem, który był jeszcze na miejscu. W tej chwili prowadzone jest postępowanie wyjaśniające dotyczące popełnienia czynu z artykułu 140 Kodeksu Wykroczeń.

Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany – brzmi treść artykułu 140 KW.
Co o samym zdarzeniu mówi radny?
- Wydaje mi się, że zachowywałem się normalnie – mówi Andrzej M., radny, którego dotyczy sprawa. - To pewnie jednak kwestia interpretacji. Ja korzystam z urządzeń parku wodnego podobnie jak inni użytkownicy. Ludzie masują się biczami wodnymi w różnych miejscach i do kostek i do łydek i w okolicach brzucha. Być może nie każdemu podoba się, że jakaś kobieta masuje sobie piersi, możliwe też, że komuś, kto być może sporadycznie chodzi na basen dziwne wydawało się też moje zachowanie. Ja jednak zawsze zachowuję się podobnie.


Jedna z gazet opublikowała zdjęcia z publicznej plaży. Senator z PiSu prezentował się na golasa i nie widział w tym nic złego. Co ma jedno do drugiego? Nasz radny, wybitny działacz ZCHNu znalazł swoje miejsce i startuje do rady, oczywiście z PiSu!

19 Września 2018, godzina 19:11
Oceniono 46 razy 16
~Plastuś w USA - to dopiero news dnia!
Pochylony nad stołem z głupią jak zwykle miną podpisuje kwity, nawet krzesła mu nie dali, oto dowód gdzie mają nas ci którym marionetki Kartofla włażą do d..... i podpisują co im podsuną pod nos.
Kartofel mówił, że wstali z kolan. Tak wstali, ale zaraz potem upadli na pyski i już nie wstaną!
19 Września 2018, godzina 12:19
Oceniono 46 razy 8
~Wczoraj godz: 22:10 "szkło kontaktowe"
Zbigniew z Chojnic przedstawił się jako Stanisław z Bydgoszczy.
Jak widać ta prawicowa szczekaczka dostała rozdwojenia jaźni. Ciekawe ile płacą temu staremu durniowi za te wiernopoddańcze mowy wygłaszane w kilku stacjach TV, i na co ten zgred liczy?
19 Września 2018, godzina 11:07
Oceniono 44 razy 0

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 423.00 435.00 DKKDKK 61.20 62.70
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 41.90 43.60
GBPGBP 519.00 534.00 SEKSEK 40.30 42.00
Aktualizacja: 2023-02-02 18:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 426.61 432.27 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 466.08 470.12 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 467.17 473.10 NOKNOK 42.00 42.90
GBPGBP 522.00 530.00 SEKSEK 40.70 41.60
Aktualizacja: 2023-02-02 18:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.32 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij