Czwartek, 30 Czerwca 2022 | Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Artur Myszkowski kandydatem na burmistrza z ramienia Kukiz'15

28-letni przedsiębiorca jako ostatnio prezentuje się wyborcom spośród pięciu kandydatów ubiegających się o urząd burmistrza Chojnic. Artur Myszkowski startuje także w wyborach do rady miejskiej z Okręgu nr 1. Na liście jest oczywiście "jedynką".


Trzyletnie doświadczenie w transporcie międzynarodowym i handlu ma pomóc Arturowi Myszkowskiemu "sprzedać" wyborcom jego pomysły. Niespełna miesiąc przed wyborami kandydat na burmistrza zapowiada spotkania z chojniczanami, a pierwszą obietnicą jaką składa jest rozwiązanie straży miejskiej, co ściśle wiąże się z jednym z trzech punktów programu wyborczego KWW Kukiz'15 - przywrócenie władzy obywatelom. - Uważam, że poprzednie referendum, było w stu procentach obligatoryjne i zobowiązujące dla władz miejskich. To obywatel ma decydować i mieć jak największą władzę - mówił na wczorajszej (26.09) konwencji, w trakcie którego prezentowali się także ubiegający się o mandat w radzie miasta i radzie powiatu.

Reklama | Czytaj dalej »

Absurdalną sytuacją jest blokowanie jakichkolwiek referendów, zbiórek podpisów...

Dla komitetu, który skupił wokół siebie członków i sympatyków ruchów wolnościowych ważna jest jawność i przejrzystość funkcjonowania władz lokalnych.  - Absurdem dla mnie jest, że obywatele nie mają wglądu do wszystkich umów jakie podpisują urzędnicy. Te decyzje są podejmowane za ich plecami, a dotyczą nas wszystkich, zwykłych obywateli - mówił Myszkowski. Na konwencji padło też hasło "zrównoważonego budżetu i zakazu zadłużania miasta" - Niedopuszczalne jest, kiedy samorząd żyje ponad stan. Każdy głupi potrafi budować za  pieniądze pożyczone na kredyt. Sztuką jest zarządzanie samorządem, jak dobrym przedsiębiorstwem.

 

Zrównoważony budżet miejski i zakaz zadłużania miasta. Jest to niedopuszczalne....

 

Kandydat Kukiz'15 podnosił też kwestię braku odpowiedzialności urzędników za wydawane pieniądze. Część pracowników ratusza najchętniej by zwolnił w ramach szukania oszczędności, innym dał podwyżkę, bo "urzędnik podejmujący decyzje dotyczące setek tysięcy złotych  powinien zarabiać nieco więcej niż kasjer z Biedronki".

Zdaniem Myszkowskiego czas skończyć z "Misiewiczami" w Chojnicach. - Wytworzyła nam się kasta ludzi w tym mieście, którzy żyją tylko i wyłącznie z publicznych pieniędzy i w nosie mają interes nas, zwykłych szarych obywateli.

 

Wszystkie osoby jakie są zatrudnianie w urzędach powinny być zatrudniane ze względu na swoje kompetencje a nie znajomości

 

Startujący w jesiennych wyborach mówili jak jeden mąż o ograniczeniu biurokracji. Zachęcali do kontaktu ludzi skrzywdzonych przez administrację publiczną i lokalny wymiar sprawiedliwości.

Krzysztof Haliżak, mający na swoim koncie doświadczenie samorządowe, zaapelował do mieszkańców o przemyślane wybory. - Spotykaliśmy się wielokrotnie ze stwierdzeniem "mamy już dość świń przy korycie". Jest taka sytuacja, że nie byłoby tych win przy korycie, gdyby nie barany przy urnach. Bardzo nam zależy, aby każdy głos był przemyślany. Żeby nie było powtórki zjawiska, które moglibyśmy nazwać syndromem bitej żony. Nie jesteśmy zadowoleni z rządzących, nie jesteśmy szczęśliwi, bo nas naciskają, tłamszą  a mimo tego naiwnie wierzymy, że będzie lepiej i damy im kolejną szanse. (...) Najwyższy czas na realną zmianę.

 

Chcielibyśmy zaapelować, aby te wybory były przemyślane....

Do Rady Miasta w Chojnicach startuje 20 kandydatów KWW Kukiz'15. Są to: Artur Myszkowski, Rafał Ostrowski, Anita Synak, Julia Ryl, Magdalena Piepiórka, Joanna Zaparuszewska, Daniel Jetz - Okręg nr 1, Bartłomiej Konieczny, Edward Porożyński, Anna Meller, Justyna Borzych, Leokadia Zdanowicz, Rafał Januszewski - Okręg nr 2, Michał Gruchała, Dominika Rząska, Anna Wiśniewska, Patryk Rudziński, Beata Wnuk Lipinska, Barbara Sikora-Adamczyk, Jarosław Guziński - Okręg nr 3. 

O mandat w Radzie Powiatu Chojnickiego stara się 14 kandydatów: Krzysztof Haliżak, Tomasz Szlachetka, Natalia Kaszubowska, Danuta Pałubicka, Paulina Gromowska, Mariusz Pielesiak, Przemysław Aszyk - Okręg nr 1, Błażej Liszka, Izabela Cieminska, Mariusz Synak - Okręg nr 2, Henryk Mollin, Jadwiga Aszyk, Piotr Sprenga, Irmtraut Kazmierczak - Okręg nr 4.

Gospodarzem listy do miasta i powiatu jest Kukiz'15. Z nim do wyborów idą reprezentanci partii Wolność, Skuteczni, przedstawiciele stowarzyszenia Niepokonani i innych grup o profilu wolnościowym.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

33 komentarzy

~kupa
kupa śmiechu, z przewagą kupy
08 Października 2018, godzina 22:12
Oceniono 4 razy 4
~Co to jest Kukiz15?
Jest to zbierana ludzi o poglądach korwinowskich.

Tezy są dwie:
1) Kukiz wlazł do polityki po to, aby odebrać głosy JKM i narodowcom, bo mogli mieć ich dużo
2) albo po to, żeby niektórzy z nich mogli do sejmu wejść, bo ich partie i tak nie przekroczyłyby progu!
Oceńcie sami!
08 Października 2018, godzina 20:44
Oceniono 6 razy 6
~Strach
Poseł Pięta chce rozpędzić niepełnosprawnych przy pomocy policji. "Straż marszałkowska powinna WYNIEŚĆ PROTESTUJĄCYCH i przekazać policji"
Na pomoc Pięcie natychmiast ruszył zwolennik całkowitego zakazu aborcji, Janusz Korwin-Mikke. W swoim wpisie na Twitterze sugeruje, że nic by się strasznego nie stało, gdyby niepełnosprawni umierali pod płotem. Oczywiście, jak już się zmusi kobiety do ich urodzenia.
Ci ludzie żyli przez 40 lat, 50 czy 60 bez zasiłków, więc mogą żyć dalej - tłumaczy polityk. Jeśli będziemy ustępować przed szantażem, to za chwilę przyjdą następne grupy.

Strach dać głos na takich koalicjantów jak Myszkowski i Haliżak, który nie raz szczycił się Korwinem Mikke.
08 Października 2018, godzina 18:55
Oceniono 4 razy 4
~Wyznanie...........
Kukiz 15 to byłe stowarzyszenie jak i obecnie Partia fałszywa bo lokalnie pokazali to w TV . A pewien asystent posła z Bydgoszczy Tomasz Sz. Pana Pawła Skuteckiego zrywa kontakt ze swoją kobietą kiedy ma urodzone dziecko łamiąc prawa Biblijne . A po nad wszystko kobiety i rodziny się nie reklamuje-wykorzystuje w fałszywej polityce dla pieniędzy łamiąc prawa Biblii Panie Tomaszu SZ.
Który siedzisz w Feniks Finanse przy korycie.
08 Października 2018, godzina 16:14
Oceniono 6 razy 6
~Gość
Oj, ktoś za ostro poszedł. Jak znam z doświadczenia, to Janik nie odpuści tych obelg. Znowu prokuratura będzie miała zajęcie. Tak obrażać TRYBUNA LUDOWEGO, a feeeee !
01 Października 2018, godzina 07:30
Oceniono 10 razy 4
~Chojniczanin
Ja osobiście i moja cała rodzina zagłosujemy na, oczywiście na Pana Finstera. I możecie sobie teraz mnie gównem odrzucać. Mam to gdzieś. Panie Finster, życzę WYGRANEJ !!!
01 Października 2018, godzina 07:22
Oceniono 20 razy 10
~ Szczepan Zbigniewski
Szkoda, że miłościwie panujący, generallissimus, jego książęca mać władca Kosznajderii św. Pan wójt gminy chójnice ma tylko jednego kontrkandydata, który niestety tak mało się udziela i reklamuje.

Już 28 lat Korei Pn. to znaczy "samoRZĄDu" i czas na zmiany, ale lud gminy kocha swojego ducze i nie zagłosuje na pana Klapę!


A potem będzie odrolnienie pól między Silnem, Objezierzem, Gockowicami i Burdychowem. Miejscowi rolnicy (krewni i kumple Zbiga) sprzedadzą działki pod zabudowę i powstanie miasto Silno, nowa siedziba Gminy Kosznajderii i będzie Pan miał Pałac na miejscu.

I będzie kolejna wiata kryta strzechą w Silnie ( za 40 tyś PLN), żeby PGRusy miały gdzie pić, a nowa droga asfaltowa na Burdychowie (o ile powstanie) będzie tak wąska jak szparka dewotki po nocy poślubnej!
Niech nam żyje Miłościwie Panujący!
28 Września 2018, godzina 20:16
Oceniono 28 razy 12
~Vooyt Szczepan Zbigniewski
Szkoda, że miłościwie panujący, generallissimus, jego książęca mać władca Kosznajderii św. Pan wójt gminy chójnice ma tylko jednego kontrkandydata, który niestety tak mało się udziela i reklamuje.

Już 28 lat Korei Pn. to znaczy "samoRZĄDu" i czas na zmiany, ale lud gminy kocha swojego ducze i nie zagłosuje na pana Klapę!


A potem będzie odrolnienie pól między Silnem, Objezierzem, Gockowicami i Burdychowem. Miejscowi rolnicy (krewni i kumple Zbiga) sprzedadzą działki pod zabudowę i powstanie miasto Silno, nowa siedziba Gminy Kosznajderii i będzie Pan miał Pałac na miejscu.

I będzie kolejna wiata kryta strzechą w Silnie ( za 40 tyś PLN), żeby PGRusy miały gdzie pić, a nowa droga asfaltowa na Burdychowie (o ile powstanie) będzie tak wąska jak szparka dewotki po nocy poślubnej!
Niech nam żyje Miłościwie Panujący!
28 Września 2018, godzina 20:16
Oceniono 28 razy 12
~Mieszkaniec Chojnic
Pamiętam jak p. Mariusz Janik deklarował , że bedzie startował
Duzo gada tylko
Zostawcie to szambo w spokoju
Jego corka taka piękna jak i On
Podatek za twarzowe Janik płacisz ?
Proponuje nowemu burmistrzowi wprowadzic taki dla tego prosiaka !
I o wydalenie go z Chojnic w odrębie 400 km bo zasmradza gnój atmosfere !
28 Września 2018, godzina 10:51
Oceniono 21 razy 1
~Jonny Daniels
Pan Arseniusz Finster zmiażdzy konkurencje !
Kandydaci śmieszni !
Do Poniżej
Czemu Janik nie startuje ?
Tak pisałes na swoich blogach a finalnie jak cielna krowa znow duzo mowiles a malo zrobiles
Jestes jednak kompletnym degeneratem jak przedmowca napisal , a jak kiedys burmistrz powiedzial zwykle zero i Klown !
Dodam jeszcze , ze mozna zaliczyc ciebie do malpy a nie do czlowieka , a nawet swini w oborze !
28 Września 2018, godzina 10:47
Oceniono 15 razy 5
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Września 2018, godzina 10:19
Oceniono 20 razy -14
~Jonny Daniels
Śmiech że Myszkowskiemu wypominacie SLD, młody to głupi. Zaczął prowadzić firmę to zrozumiał że socjalizm to zło wcielone. A czy ktoś Panu Rząsce wypomina że jest koalicjantem PO w powiecie, że startuje jako przyszły koalicjant PO i .Nowoczesnej, czy ktoś wypomina Panu Zientkowskiemu bycie na jednej Liście z Kowalikiem na listach PO i .N , Pani Fierek nikt nie zarzuca że zostawia Czersk, na rzecz bliższych relacji z Biedroniem, który robi to samo ze Słupskiem, powrót Bieska umoczonego w stare układy, Jan Zieliński który odsunięty od stołka krzyczy jak mu źle, CHRS który dzień po wyborach przejdzie na stronę AF.
Myszkowski jest wrogiem wszystkich bo nie jest otoczony przez okolicznych urzędników, każdy na swoich listach zamurowany jest sitwą urzędniczą. Nikt oprócz exSLDowca nie mówi że trzeba ograniczyć liczbę urzędników. Jedyny co nie licytuje się na socjalizm. Myszkowski jest gwarantem zmiany, przejdzie jak miotła
28 Września 2018, godzina 09:33
Oceniono 7 razy -7
~Anonimowy Anonim
Widzę, że p. Artur Myszkowski wybrał drogę z SLD do Kukiz15, a myślałem że naturalny kierunek, to do PO.
28 Września 2018, godzina 08:46
Oceniono 10 razy 2
~słownik się kłania
Jak wynik referendum mógł być obligatoryjny? Może zanim się coś powie, to należałoby sprawdzić znaczenie słów.
28 Września 2018, godzina 07:41
Oceniono 1 raz -1
~Mieszkaniec Chojnic
Pamiętam jak p. Stanisław Kowalik obalał komunę. Potem od 1990 roku własnymi rękoma budował samorząd. Dzięki p. Kowalikowi mamy w Chojnicach straż miejską i jesteśmy bezpieczni. Dzisiaj Myszkowski mówi, że zlikwiduje straż miejską. Co robiłeś Myszkowski w 90 roku, że chcesz nam zabrać poczucie bezpieczeństwa? Cztery lata temu startowałeś z SLD i wyborcy pokazali ci gdzie jest twoje miejsce, więc przestań mącić.
28 Września 2018, godzina 07:07
Oceniono 14 razy 0

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 457.00 DKKDKK 62.20 63.80
EUREUR 464.00 477.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 44.40 46.00
GBPGBP 538.00 553.00 SEKSEK 43.00 44.60
Aktualizacja: 2022-06-30 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 452.00 DKKDKK 62.70 63.50
EUREUR 468.00 473.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 468.00 478.00 NOKNOK 44.90 45.70
GBPGBP 543.00 549.00 SEKSEK 43.60 44.40
Aktualizacja: 2022-06-30 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-06-29

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.47 zł 7.82 zł 3.36 zł
Circle K 7.63 zł - 7.77 zł 3.33 zł
Lotos Optima 7.65 zł - 7.79 zł 3.35 zł
MZK 7.83 zł 8.43 zł 7.8 zł 3.33 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.79 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij