Czwartek, 30 Czerwca 2022 | Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Artur Myszkowski kandydatem na burmistrza z ramienia Kukiz'15

28-letni przedsiębiorca jako ostatnio prezentuje się wyborcom spośród pięciu kandydatów ubiegających się o urząd burmistrza Chojnic. Artur Myszkowski startuje także w wyborach do rady miejskiej z Okręgu nr 1. Na liście jest oczywiście "jedynką".


Trzyletnie doświadczenie w transporcie międzynarodowym i handlu ma pomóc Arturowi Myszkowskiemu "sprzedać" wyborcom jego pomysły. Niespełna miesiąc przed wyborami kandydat na burmistrza zapowiada spotkania z chojniczanami, a pierwszą obietnicą jaką składa jest rozwiązanie straży miejskiej, co ściśle wiąże się z jednym z trzech punktów programu wyborczego KWW Kukiz'15 - przywrócenie władzy obywatelom. - Uważam, że poprzednie referendum, było w stu procentach obligatoryjne i zobowiązujące dla władz miejskich. To obywatel ma decydować i mieć jak największą władzę - mówił na wczorajszej (26.09) konwencji, w trakcie którego prezentowali się także ubiegający się o mandat w radzie miasta i radzie powiatu.

Reklama | Czytaj dalej »

Absurdalną sytuacją jest blokowanie jakichkolwiek referendów, zbiórek podpisów...

Dla komitetu, który skupił wokół siebie członków i sympatyków ruchów wolnościowych ważna jest jawność i przejrzystość funkcjonowania władz lokalnych.  - Absurdem dla mnie jest, że obywatele nie mają wglądu do wszystkich umów jakie podpisują urzędnicy. Te decyzje są podejmowane za ich plecami, a dotyczą nas wszystkich, zwykłych obywateli - mówił Myszkowski. Na konwencji padło też hasło "zrównoważonego budżetu i zakazu zadłużania miasta" - Niedopuszczalne jest, kiedy samorząd żyje ponad stan. Każdy głupi potrafi budować za  pieniądze pożyczone na kredyt. Sztuką jest zarządzanie samorządem, jak dobrym przedsiębiorstwem.

 

Zrównoważony budżet miejski i zakaz zadłużania miasta. Jest to niedopuszczalne....

 

Kandydat Kukiz'15 podnosił też kwestię braku odpowiedzialności urzędników za wydawane pieniądze. Część pracowników ratusza najchętniej by zwolnił w ramach szukania oszczędności, innym dał podwyżkę, bo "urzędnik podejmujący decyzje dotyczące setek tysięcy złotych  powinien zarabiać nieco więcej niż kasjer z Biedronki".

Zdaniem Myszkowskiego czas skończyć z "Misiewiczami" w Chojnicach. - Wytworzyła nam się kasta ludzi w tym mieście, którzy żyją tylko i wyłącznie z publicznych pieniędzy i w nosie mają interes nas, zwykłych szarych obywateli.

 

Wszystkie osoby jakie są zatrudnianie w urzędach powinny być zatrudniane ze względu na swoje kompetencje a nie znajomości

 

Startujący w jesiennych wyborach mówili jak jeden mąż o ograniczeniu biurokracji. Zachęcali do kontaktu ludzi skrzywdzonych przez administrację publiczną i lokalny wymiar sprawiedliwości.

Krzysztof Haliżak, mający na swoim koncie doświadczenie samorządowe, zaapelował do mieszkańców o przemyślane wybory. - Spotykaliśmy się wielokrotnie ze stwierdzeniem "mamy już dość świń przy korycie". Jest taka sytuacja, że nie byłoby tych win przy korycie, gdyby nie barany przy urnach. Bardzo nam zależy, aby każdy głos był przemyślany. Żeby nie było powtórki zjawiska, które moglibyśmy nazwać syndromem bitej żony. Nie jesteśmy zadowoleni z rządzących, nie jesteśmy szczęśliwi, bo nas naciskają, tłamszą  a mimo tego naiwnie wierzymy, że będzie lepiej i damy im kolejną szanse. (...) Najwyższy czas na realną zmianę.

 

Chcielibyśmy zaapelować, aby te wybory były przemyślane....

Do Rady Miasta w Chojnicach startuje 20 kandydatów KWW Kukiz'15. Są to: Artur Myszkowski, Rafał Ostrowski, Anita Synak, Julia Ryl, Magdalena Piepiórka, Joanna Zaparuszewska, Daniel Jetz - Okręg nr 1, Bartłomiej Konieczny, Edward Porożyński, Anna Meller, Justyna Borzych, Leokadia Zdanowicz, Rafał Januszewski - Okręg nr 2, Michał Gruchała, Dominika Rząska, Anna Wiśniewska, Patryk Rudziński, Beata Wnuk Lipinska, Barbara Sikora-Adamczyk, Jarosław Guziński - Okręg nr 3. 

O mandat w Radzie Powiatu Chojnickiego stara się 14 kandydatów: Krzysztof Haliżak, Tomasz Szlachetka, Natalia Kaszubowska, Danuta Pałubicka, Paulina Gromowska, Mariusz Pielesiak, Przemysław Aszyk - Okręg nr 1, Błażej Liszka, Izabela Cieminska, Mariusz Synak - Okręg nr 2, Henryk Mollin, Jadwiga Aszyk, Piotr Sprenga, Irmtraut Kazmierczak - Okręg nr 4.

Gospodarzem listy do miasta i powiatu jest Kukiz'15. Z nim do wyborów idą reprezentanci partii Wolność, Skuteczni, przedstawiciele stowarzyszenia Niepokonani i innych grup o profilu wolnościowym.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

33 komentarzy

~Katarzyna
ojjjj
Dodam , że Janik to kompletny oszołom , cep i półgłowek do potegi entej
ostatnio widzialam go w charzykowach jego grubą tłusta dupe i świnski ryj bialy , od siedzenia w domu az zbladł
teraz wybory znow Finster pokaze mu gdzie miejsce tego czubka popromiennego jest
Mariusz Paluch jak go widzi to pewnie by wolal konskie gowno zjesc niz z tym darmozjadem miec cos wspolnego
Mariusz Janik to hipokryta , cep , warchoł
i kolejna zona zostawiła tą POKRAKE
27 Września 2018, godzina 22:15
Oceniono 14 razy 2
~wyborca
Mariusz Janik na burmistrza ?
Kpiny Pan/Pani sobie robicie ?
To tak jakby wybrać kogoś niedorozwiniętego umysłowo !
Czytałam , że chce startować , ale to była kpina i śmiech
Mariusz Janik to jak krawężnik ten sam poziom intelektualny .
27 Września 2018, godzina 22:09
Oceniono 12 razy 8
~samodzielnie myślący
I bardzo dobrze, że obecny burmistrz ma kolejnego konkurenta. Nic tak nie uczy pokory jak właśnie konkurencja
27 Września 2018, godzina 21:25
Oceniono 5 razy 5
~Katarzyna
Brawo za odwagę Panie Myszkowski ! Najwyższy czas aby kolejne pokolenie zabrało się za poprawienie błędów naszych władz. Nikt rozsądny nie uwierzy w to, że nagle wszystko się zmieni, jednak kto nie walczy ten nie ma ! Doskonałym przykładem jest niedaleko polozona miejscowość Debrzno, gdzie po długich latach kadencji burmistrza Buraka mieszkańcy postanowili przekazac wladze w ręce młodego pokolenia. Młody burmistrz, świeże spojrzenie i przede wszystkim chęć dzialania, tego nam trzeba. Mam nadzieje, ze większość mieszkańców Chojnic przejrzy na oczy.
27 Września 2018, godzina 21:15
Oceniono 12 razy 0
~nena
SAME MYSZOWATE OSOBNIKI.
27 Września 2018, godzina 20:32
Oceniono 3 razy 1
~jjjjj
co tam robi Danny deVito
27 Września 2018, godzina 20:12
Oceniono 2 razy 2
~Pretorianin
A jeszcze jednego kandydata na burmistrza poznamy !
Największego debila , idiote , pazerną świnie , śmierdziela , zakłamanego oszołoma i bandyte recydywiste MARIUSZA JANIKA .
27 Września 2018, godzina 20:10
Oceniono 5 razy 3
~Marco Polo
Sądzę że ludzie się ockną i zagłosują na innych kandydatów, niżeli do tej pory.
Czas skończyć z chojnicką Mafią.
27 Września 2018, godzina 19:29
Oceniono 8 razy 0
~Vrasko
Do obory sie widze wszyscy pchają
Ten rudy , przy kosci to wogole by chyba pękł .
Gosc nie dosc , ze rudy to chodzący wylew !
Takich własnie prosiakow mamy przy władzy
27 Września 2018, godzina 19:21
Oceniono 9 razy -5
~z SLD po .... rozum do głowy
Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie .

Źródło: https://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski
27 Września 2018, godzina 17:17
Oceniono 3 razy -1
~Hejter
Pan Mollin jest osobą inteligentną, która wie co jest najlepsze dla Czerska jak i myślę - całego powiatu. Pan Myszkowski jako najmłodszy kandydat na prawdę będzie potrafił zarządzać Chojnicami jak przedsiębiorstwem, które będzie szło w górę a nie w dół biorąc kredyty tak jak poprzednicy. Każdy ma za uszami ale tych dwóch Panów, których znam osobiście na prawdę na nich można głosować jak i na resztę kandydatów do rad z ramienia KWW Kukiz'15.
27 Września 2018, godzina 17:13
Oceniono 11 razy 3
~Jonny Daniels
O jak się Henia Mollina boją, utarł nosa w spółdzielni mieszkaniowej, doprowadził do wyrzucenia darmozjadów i widać że jeszcze boli utrata stołków
27 Września 2018, godzina 14:55
Oceniono 9 razy 1
~Jonny Daniels
Młodzik może pojechać po dużo starszych kolegach i innych misiewiczach
27 Września 2018, godzina 14:53
Oceniono 9 razy 1
~rambo
im więcej kandydatów, tym niej głosów dla doktora
27 Września 2018, godzina 14:04
Oceniono 11 razy 1
~Znamy tego pana
Rok 2010, Gazeta Pomorska:
Na niedzielnej konferencji PiS poseł Zbigniew Kozak wskazał Henryka Mollina jako odpowiednią osobę na kandydata na burmistrza Czerska. - Tę kandydaturę musi jeszcze poprzeć komitet okręgowy PiS-u, a później komitet polityczny partii - powiedział poseł Zbigniew Kozak, wiceprezes zarządu okręgu. - Będę Henryka gorąco rekomendował. Sprawdził się w działaniu, jest aktywny. Mam nadzieję, że skutecznie powalczy o fotel burmistrza.Henryk Mollin powiedział, że zamierza poprawić wizerunek gminy Czersk, a jego nadrzędnym celem, który zamierza osiągnąć, jest danie ludziom pracy. Kampania ma być skromna, bezpośrednia. - Czerszczanie mnie znają, ale chciałbym ich odwiedzić osobiście, by mnie lepiej poznali - zapowiedział. Udostępnij

Czerszczanie znają tego Pana. Oj, w Chojnicach, też go znamy i głosu na niego nie damy !!!

Czytaj więcej: https://pomorska.pl/henryk-mollin-kandydatem-pisu-na-burmistrza-czerska/ar/7174071
27 Września 2018, godzina 13:40
Oceniono 9 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 457.00 DKKDKK 62.20 63.80
EUREUR 464.00 477.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 44.40 46.00
GBPGBP 538.00 553.00 SEKSEK 43.00 44.60
Aktualizacja: 2022-06-30 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 452.00 DKKDKK 62.70 63.50
EUREUR 468.00 473.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 468.00 478.00 NOKNOK 44.90 45.70
GBPGBP 543.00 549.00 SEKSEK 43.60 44.40
Aktualizacja: 2022-06-30 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-06-29

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.47 zł 7.82 zł 3.36 zł
Circle K 7.63 zł - 7.77 zł 3.33 zł
Lotos Optima 7.65 zł - 7.79 zł 3.35 zł
MZK 7.83 zł 8.43 zł 7.8 zł 3.33 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.79 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij