Czwartek, 11 Sierpnia 2022 | Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Policja szuka wandali a burmistrz liczy na odpowiednią karę

Dokładnie czterech mężczyzn. Jeden z nich, w sobotę (27.10) późnym wieczorem, zniszczył ogrodzenie działki przy ul. Nowe Miasto, pozostali nagrywali całe zajście.


Sprawą zbulwersowany jest burmistrz Chojnic. - Mamy wszystko na monitoringu. Czterech panów zakapturzonych, trzech filmuje a jeden ćwiczy karate na tym płocie. Płot jest kompletnie zniszczony, zgłosiliśmy sprawę do ubezpieczyciela. Policja otrzymała od nas materiały.  Liczę, że znajdą tych czterech panów - poinformował na poniedziałkowej  (29.10) konferencji Arseniusz Finster. Ogrodzenie ma zostać zdemontowane a w jego miejsce postawione nowe. - To koszt rzędu kilku tysięcy złotych - szacuje włodarz. Pierwsze podejrzenia burmistrza padły na niezadowolonych kibiców po niedzielnym meczu Chojniczanki z ŁKS-em Łódź. - Kibice są w porządku. Nie ma co tu ich oskarżać - mówi Finster podając, że do aktu wandalizmu doszło już w sobotę a chuligani wyszli z pobliskiego baru z fast-foodem.
- Bardzo chciałbym, aby zostali ukarani przykładnie, bo to nie jest znikoma szkodliwość społeczna. Powinni to odsiedzieć lub odpracować, a nie na zasadzie, że dostaną jakąś grzywnę. Powinni dostać każdy po 150 godzin robót publicznych, to by zrozumieli, że nie ma sensu takich rzeczy niszczyć a jak im to nie pasuje to na 2-3 tygodnie albo 2 miesiące do Czarnego - mówi burmistrz.

Rzecznik prasowy chojnickiej policji potwierdza, że na komendę wpłynęło zawiadomienie z urzędu miejskiego. - Trwają czynności zmierzające do wykrycia sprawców tego aktu wandalizmu - informuje st. sierż. Justyna Przytarska.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

24 komentarzy

~Osoba poniżej to ukraiński nacjonalista
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Listopada 2018, godzina 17:25
Oceniono 12 razy -10
~Nikt na tym portalu nie ma ochoty czytać faszystowskich wulgaryzmów!

Chojniccy faszyści zaczęli zaśmiecać portal chojnice24.pl swoimi wulgaryzmami, nienawistnymi głupimi wypowiedziami, i zwykłym prymitywnym chamstwem.

Tutaj nikt nie ma ochoty oglądać i czytać tych faszystowskich bredni i nienawistnych chamskich komentarzy!


Jestem przekonany, że nasi chojniccy faszyści znajda większą aprobatę na swoje chamskie i głupie wypowiedzi wśród swoich braci kiboli i wśród przyjaznych faszystom pisowców, którzy już od lat promują polskich faszystów jako "kwiat polskiego patriotyzmu" i a ich bojówki fundament "obrony terytorialnej"!

05 Listopada 2018, godzina 17:14
Oceniono 13 razy 9
~Policja = wróg Polski
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Listopada 2018, godzina 16:17
Oceniono 14 razy -10
~Sam jesteś skur... lewacka świnio
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Listopada 2018, godzina 16:16
Oceniono 14 razy -10
~do SKUR...... poniżej:
Jak będziesz kiedyś skur...... jeb...... potrzebował policji aby ci pomogli, to te "psy" po przyjeździe tak na dzień dobry powinni ci pałami wygarbować skórę, tak żebyś przez miesiąc na d.... nie mógł usiąść!
04 Listopada 2018, godzina 21:42
Oceniono 22 razy 4
~Chwdp
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
04 Listopada 2018, godzina 20:44
Oceniono 25 razy -15
~najlepszy zastępca szefa ORMO

Antoni Szlanga sam nie da rady. Najlepszym kandydatem na pierwszego zastępcę jest p. Stanisław Kowalik, który już na lipcowej sesji zgłaszał sprawę, ale jak to zwykle bywa sprawa została wrzucona do kosza.

A On już wtedy widział problem:
- We wszystkich samorządach w godzinach wieczornych młodzież, która ma wakacje, zachowuje się w taki skandaliczny sposób. Osoby starsze nie mogą w tym samym czasie odpocząć czy skorzystać z różnych urządzeń, bo uszy więdną od nagannego słownictwa młodzieży. Proszę zorganizować spotkanie z komendantami straży miejskiej i policji, by wypracować strategię kontroli i patroli. Jednak nie rano, kiedy towarzystwo śpi po upojnej nocy, a właśnie późną porą, by wyeliminować całą tę patologię – apelował dziś na sesji radny Stanisław Kowalik.

Burmistrz Chojnic obiecał, że potraktuje tę sprawę jako pilną. - Spróbuję już w tym tygodniu odbyć rozmowę z komendantem policji i strażą miejską. Zaproszę też niektóre samorządy osiedlowe na spotkanie. Jestem przekonany, że samorządowcy są najlepiej zorientowani gdzie są takie zapalne punkty – powiedział Arseniusz Finster.

04 Listopada 2018, godzina 17:45
Oceniono 27 razy -1
~ORMO poradzi sobie z prymitywnym wandalizmem!


Wydaj mi się, że znakomitym sposobem na wandali i niszczycieli społecznych obiektów, urządzeń, i ogólnie społecznego majątku było by stworzenie organizacji woluntariuszy, którzy monitorowali by społeczny majątek miasta.

Obywatelski Rekonesans Monitorująco - Obserwacyjny (ORMO) stworzony z przeszkolonych woluntariuszy bezkonfliktowo monitorował by i obserwował działania wandali, chuliganów, i innych osób, które dopuszczają się społecznie niepożądanych działań jak wandalizmu, zanieczyszczania (na przykład niesprzątanie po swoim psie), chuliganizmu, i innych społecznie negatywnych działań.

Woluntariusze w przypadku zaobserwowania na przykład wandalizmu bezkonfliktowo monitorowali i obserwowali by złoczyńce i następnie w dogodnym momencie zadzwonili by po policje by przyjechała złapać zidentyfikowanego przez woluntariusza wandala. Przeszkoleni woluntariusze nie podejmowali by żadnych działań bezpośrednich tak jak policja a jedynie po zmonitorowaniu problemu i wizualnym zidentyfikowaniu osoby dopuszczającej się niepożądanego zachowania wezwali by policjantów do zaobserwowanych przypadków przestępstwa lub wykroczenia i służyli by jako świadkowie.

Obywatelski Rekonesans Monitorująco - Obserwacyjny (ORMO) mógłby monitorować i obserwować przypadki wandalizmu i inne wykroczenia na publicznych obiektach sportowych, szkolnych, w parkach, na plaży, w czasie impres publicznych (sportowych, rekreacyjnych, lub kulturalnych), w urzędach, restauracjach, na ulicach, dworcach i w innych miejscach. Głównym zadaniem ORMO-wców było by monitorowanie i obserwacja osoby dopuszczającej się wykroczenia lub przestępstwa oraz zgłoszenie zaistnienia tego faktu na policje, która była by odpowiedzialna za złapanie, oskarżenie, i wystąpienie o ukaranie złapanej osoby.

Jestem przekonany, że jednym z najlepszych organizatorów nowej grupy woluntariuszy Obywatelskiego Rekonesansu Monitorująco - Obserwacyjnego (ORMO) byłby Tolek Szlanga - ogólnie znany w Chojnicach lojalny i posłuszny wobec burmistrza Arka radny miejski. Tolek w tworzeniu nowej grupy woluntariuszy ORMO mógłby oprzeć się na swoich własnych doświadczeniach z młodszych lat gdy sam ochotniczo współpracował ze służbami porządkowymi. Jestem przekonany, że pod nadzorem Tolka Szlangi woluntariusze ORMO mogli by okazać się bardzo skuteczną organizacją by zwalczać i zminimalizować bezmyślne niszczenie i dewastowanie publicznego majątku, który powinien służyć długie lata wszystkim mieszkańcom Chojnic i odwiedzającym nas turystom.

Tolek weź się do roboty - jestem pewien, że pod twoich doświadczonym nadzorem wielu woluntariuszy chętnie zapisze się i będzie aktywnie działać w chojnickich strukturach ORMO i chronić nasz wspólny majątek miasta dla dobra wszystkich mieszkańców i dla wygody przybywających do naszego miasta gości!

Jeżeli burmistrzowi Arkowi dewastacja majątku miejskiego rzeczywiście leży na sercu to nakaże Tolkowi zorganizowanie struktur ORMO - a lojalny i posłuszny Arkowi Tolek nie będzie śmiał się przeciwstawić i odmówić uwielbianemu przez skorumpowanych kolesi burmistrzowi!


Tolek Szlanga to jedyny właściwy kandydat na szefa chojnickich struktur ORMO!


Obywatelski Rekonesans Monitorująco - Obserwacyjny (ORMO) może być kluczem do zminimalizowania chuligaństwa i wandalizmu w Chojnicach. Chojnice potrzebują ORMO-wców by rozprawić się z patologią wandalizmu społecznego majątku miasta, a także by poprawić poczucie bezpieczeństwa i porządku społecznego na terenie naszego miasta.

Każdy chojniczanin popierający ten pomysł powinien poprzeć go wysyłając maila z poparciem dla utworzenia w Chojnicach ORMO z Tolkiem Szlangą jako szefem do burmistrza Arka, przewodniczącego rady miejskiej Tolka Szlangi, i do wszystkich radnych miejskich w Chojnicach.


04 Listopada 2018, godzina 16:11
Oceniono 32 razy 0
~Ty to jesteś
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 21:40
Oceniono 19 razy -15
~POLICJANT GORZEJ NIZ TEN POD SMIETNIKIEM
POLICJANT , KTORY PRZYJMUJE SIE ZA TAKIE GROSZE , JEST ALBO CHORY ALBO NIE WIE CO GO CZEKA !
JEST TO ZAWOD UPODLONY PRZEZ PANSTWO POLSKIE , GDZIE NA STARCIE NIE WYZYJESZ ZA TAKIE PIENIADZE . A CO DOPIERO UTRZYMAC RODZINE
APEL DO LUDZI MLODYCH !!!! OMIJAC SZEROKIM LUKIEM TEN UPODLONY DO GRANIC MOZLIWOSCI ZAWOD ! NIECH WAS DOCENI TEN CHORY KRAJ !
31 Października 2018, godzina 21:25
Oceniono 21 razy 15
~Towarzyszu
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 19:58
Oceniono 45 razy -15
~W Chojnicach potrzeba ORMO pod szefostwem Tolka Szlangi!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 15:41
Oceniono 47 razy -15
~do marcina W
Specjalnie napisane marcina W z małej litery no cóż czas sie pogodzić z tym iż nikt nie chcę ciebie ( specjalnie z małej ) w tym mieście !
31 Października 2018, godzina 13:59
Oceniono 37 razy 15
~ALA
MARCIN Z BLOGU TEZ ZROBIL SWIETNY WYNIK
NIE MOZE PRZEZYC , ZE KTOS TAKI JAK MARIUSZ P POBIL GO KILKAKROTNIE I WYPISUJE JAKIES KOCOBOLY NA BLOGACH
TO POKAZUJE JAKI SLABY JEST MARCINEK
30 Października 2018, godzina 23:30
Oceniono 45 razy 15
~guru
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Października 2018, godzina 22:01
Oceniono 45 razy -15

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 462.00 DKKDKK 61.60 63.30
EUREUR 462.00 475.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 474.00 489.00 NOKNOK 46.10 47.80
GBPGBP 546.00 561.00 SEKSEK 43.90 45.60
Aktualizacja: 2022-08-10 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 451.58 459.00 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 464.87 470.23 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 478.74 485.26 NOKNOK 46.80 47.70
GBPGBP 550.45 558.00 SEKSEK 44.30 45.30
Aktualizacja: 2022-08-10 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-10

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.39 zł 7.09 zł 3.01 zł
Circle K 6.7 zł - 7.04 zł 2.96 zł
Lotos Optima 6.74 zł - 7.08 zł 2.99 zł
MZK 6.89 zł 7.99 zł 7.12 zł 3.02 zł
Orlen 6.69 zł 7.44 zł 7.04 zł 3.02 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij