Niedziela, 03 Lipca 2022 | Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. (az)

Pierwsza skarga na lodowisko. Aktualizacja

Obiekt nie zaczął jeszcze funkcjonować, a już jest na niego pierwsza skarga. Chodzi o uporczywy hałas jaki emituje jeden z agregatów.


Montaż miejskiego lodowiska rozpoczął się w minionym tygodniu. Na początku bieżącego , dokładnie we wtorek ruszył proces mrożenia wielkiej ślizgawki. Po dwóch godzinach od uruchomienia agregatu do chojnickiej komendy wpłynęła skarga dotycząca uciążliwego hałasu. - Przekazaliśmy ją do straży miejskiej - informuje st. sierż. Justyna Przytarska rzecznik prasowy chojnickiej  komendy.

- Odebraliśmy telefonicznie zgłoszenie - potwierdza Arkadiusz Megger komendant municypalnych.  Strażnicy zobowiązali się sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za hałas, czyli stawiającymi lodowisko. - Nasz funkcjonariusz stwierdził nausznie, że agregat hałasuje.Żeby stwierdzić przekroczenie jakichś norm hałasu, trzeba mieć urządzenie. My takowego nie posiadamy - mówi komendant. Od stawiających lodowisko strażnicy usłyszeli, że "agregat prądotwórczy zostanie wyłączony w momencie, kiedy płyta zostanie zmrożona". - Potem płyta zostanie zasilania już prądem z sieci - przekazuje Megger.
Serwowanie mieszkańcom centrum "atrakcji" w postaci hałasu  bardzo nie spodobało się chojniczaninowi, który w sprawie wykonał telefon nie tylko na policję, ale i do naszej redakcji. - Czy tego chłodzenia nie można było inaczej rozwiązać jak tymi agregatami? Latem mamy hałasy związane  z ogródkami piwnymi, a teraz jeszcze to lodowisko. Tych panów z czerwonego pałacu trzeba raz na zawsze wywalić na śmietnik historii - mówił wzburzony mężczyzna.
Uroczyste otwarcie lodowiska odbędzie się w sobotę (14.12) o godz. 10. Ślizgawka o wymiarach 30 x 10, na płycie Starego Rynku pozostanie do 10 marca. Funkcjonować będzie 7 dni w tygodniu, wstępnie od godz. 8-21.  dorośli za wstęp w tygodniu zapłacą 7 zł, w weekend 8. Dzieci analogicznie 3 i 4 zł.

Miejskie lodowisko zostało sfinansowane ze środków Śródmieścia.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Aktualizacja 14.12.2018 r. godz. 11:40

Burmistrz Arseniusz Finster przeprasza mieszkańców Starego Rynku i przyległych ulic za hałas powstały w wyniku pracy agregatu. Urządzenie zostanie wyłączone zaraz po przygotowaniu tafli. - Jeśli wykonamy lód do końca to stanie się dzisiaj. Uciążliwość tego agregatu zniknie, ponieważ zasilanie będzie tylko i wyłącznie elektryczne. Włodarz tłumaczy, że lokalizację wielkiej ślizgawki wybrał wspólnie z szefem Śródmieścia Mariuszem Brunką. - Zależało nam, żeby ożywić rynek i centrum. Za utrudnienia przepraszam. Mam nadzieję, że nie były aż tak uciążliwe.

Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie przeprosić mieszkańców Starego Rynku i przyległych ulicZauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

34 komentarzy

~mamy do czynienia z kruchcianymi intelektualistami!

Najpierw biadolący na hałas mieszkańcy Starego Rynku sami zrezygnowali z decydowania o lokalizacji sztucznego lodowiska a teraz udają zaskoczonych ze istnienie lodowiska wiąże się z hałasem sprzętu i ludzi utrzymujących jego funkcjonowanie. Niedługo będzie im także przeszkadzać hałas dzieci korzystających z tego lodowiska. Wiem, że dla kruchcianych intelektualistów to trudny i bolesny proces lecz od czasu do czasu należy korzystać z logicznego myślenia i zdrowego rozsądku!

Trzeba było brać udział w zebraniach mieszkańców samorządu to wszystko było by jasne i proste jak trzonek od miotły!

Jeko opcje proponuje naszemu kruchcianemu intelektualiście aby wezwał do pomocy jakiegoś lokalnego szamana by przybył na Stary Rynek z zaczarowanym kropidłem i wiaderkiem magicznej wody i dokonał cudownego pokropku w intencji uciszenia hałaśliwego agregatu. Czarodziejska moc świętego pokropku na pewno cudownie rozwiąże problem hałasu!

Oto akademicki przykład (braku) myślenia i (braku) zdrowego rozsądku u kruchcianego intelektualisty:
~czy na owym zebraniu było ostrzeżenie o hałasie?????
nie było, więc udział w zebraniu / zabraniach nic by nie dał, nikt o tak ogromnym hałasie nie wspominał, a mieszkać w najdroższych apartamentach w Chojnicach z burkoczącym czymś przy oknie to SKANDAL!!!!

Niech Finster sam sobie ten agregat przy oknie postawi, koło swojego domu, przy żonie i małym dziecku i wtedy porozmawiamy.
13 Grudnia 2018, godzina 19:52
13 Grudnia 2018, godzina 20:16
Oceniono 65 razy 39
~trzymajmy się prawdy

Prawdą jest to, że uczestniczący w zebraniach samorządu śródmieścia chojniczanie przegłosowali ulokowanie lodowiska na Starym Rynku spośród kilku innych propozycji. Tej decyzji nie podjął osobiście ani Mariusz Brunka, ani burmistrz Arek. Burmistrz kilkakrotnie usiłował ulokować lodowisko poza Starym Rynkiem wbrew decyzji podjętej na zebraniach samorządu mieszkańców śródmieścia!

Komentarze takie jak te poniżej promują jedynie kłamstwa:
~-----------------------
Czy to ni był pomysł Pana Brunki na lokalizację?
13 Grudnia 2018, godzina 17:48

~Chojniczanin
Była propozycja ze strony mieszkańców na umieszczenie lodowiska na Placu Emsdetten. Ratusz zadecydował, jak zadecydował.
13 Grudnia 2018, godzina 17:53
13 Grudnia 2018, godzina 19:55
Oceniono 58 razy 44
~czy na owym zebraniu było ostrzeżenie o hałasie?????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 19:52
Oceniono 63 razy -29
~teraz na zmiany jest za późno i narzekaczom pozostało jedynie biadolenie!


Poprzez udział w zebraniach samorządu mieszkańców śródmieścia wnoszący skargi mieszkańcy Starego Rynku mogli zapobiec lokalizacji lodowiska na Starym Rynku i zapobiec powiązanemu z lodowiskiem hałasu!

Teraz na zmiany jest za późno bo poprzez rezygnacje z udziału w zebraniach samorządu ci mieszkańcy sami pozbawili się prawa wypowiedzi co do lokalizacji lodowiska! Z powodu ich własnego lenistwa, i być może i głupoty pozostała im jedynie możliwość bezproduktywnego biadolenia i narzekania!

13 Grudnia 2018, godzina 19:42
Oceniono 56 razy 34
~Nieobecni nie mają głosu - bo sami z niego rezygnują!

Samorząd śródmieścia głosami obecnych na zebraniach samorządu mieszkańców zadecydował o lokalizacji sztucznego lodowiska na Starym Rynku.

Obecne narzekanie, biadolenie, i protesty kilkorga mieszkańców z okolic Starego Rynku są spóźnione i nieważne. Jako mieszkańcy powinni wcześniej brać udział w zebraniach lokalnego samorządu ze śródmieścia i swoimi głosami wskazać lepsze miejsce na lodowisko. A ponieważ nie brali udziału w zebraniach i w głosowaniu to obecnie nie powinni narzekać bo sami dobrowolnie zrezygnowali z możliwości wpłynięcia na ustalenie lokalizacji lodowiska. Swoją nieobecnością pasywnie zgodzili się na decyzje podjęte przez mieszkańców samorządu śródmieścia, którzy aktywnie brali udział w zebraniach samorządu! Narzekacze pretensje powinni mieć jedynie do siebie samych za ignorowanie swoich społecznych obowiązków i za nieobecność na zebraniach swojego lokalnego samorządu mieszkańców!

Hałas za oknami mieszkania może być bardzo uciążliwy dla mieszkańców Starego Rynku! Jakkolwiek ten hałas jest konsekwencją ich własnego lenistwa i braku osobistego uczestnictwa w życiu społecznym lokalnego samorządu mieszkańców śródmieścia!

Trzeba było brać udział w zebraniach lokalnego samorządu i wypełniać swoje obowiązki obywatelskie!
Teraz nieobecnym na zebraniach samorządu pozostała jedynie możliwość narzekania i biadolenia na decyzje podjęte przez mieszkańców lokalnego samorządu, którzy byli zainteresowani sprawami mieszkańców i lokalizacją lodowiska na Starym Rynku! Swoją nieobecnością narzekacze sami pozbawili się rzeczywistej możliwości ustalenia lokalizacji lodowiska i na związany z tym hałas! Może w przyszłości ci narzekacze włączą się w prace lokalnego samorządu by zapobiec takim sytuacjom w przyszłości!

13 Grudnia 2018, godzina 19:22
Oceniono 53 razy 29
~Chojniczanin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 17:53
Oceniono 54 razy -24
~To jest racja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 17:52
Oceniono 42 razy -30
~-----------------------
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 17:48
Oceniono 53 razy -19
~Można było zrobić.sondę
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 17:31
Oceniono 38 razy -14
~xXx
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 17:30
Oceniono 49 razy -25
~chojniczanin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 17:27
Oceniono 54 razy -30
~Mieszkanka Chojnic
Witam. Ludzie jestescie beznadziejni. Czepiacie się wszystkiego ręce opadają. Jak czegoś nie zrobi władza Chojnic źle jak zrobi też źle. I tak to wyglada tylko narzekać. :{. Pozdrawiam
13 Grudnia 2018, godzina 15:51
Oceniono 56 razy 22
~Dzieweczka
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 14:23
Oceniono 78 razy -14
~Wuj z choj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 14:20
Oceniono 48 razy -14
~Ącki
Wizytówka Chojnic stare miasto na okres zimowy ZNISZCZONE OSZPECONY KRAJ OBRAZ turyści odwiedzający zimą Chojnice nie będą za pewne miło wspominać wizyty na starym mieście. Są dwa namioty, kontener, agregat chłodzący. Co jeszcze postawią sznur toi toi? KOMPLETNIE NIE TRAFIONY POMYSŁ Z LOKALIZACJĄ JEST PARKING KOŁO STAREGO SZPITALA, JEST BOISKO W PARKU 1000 LECIA. GRATULACJA DLA IDIOTY LUB IDIOTÓW CO ZDECYDOWALI O TEJ LOKALIZACJI.
13 Grudnia 2018, godzina 13:51
Oceniono 64 razy 2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 444.00 457.00 DKKDKK 61.90 63.50
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.80 7.50
CHFCHF 461.00 476.00 NOKNOK 44.10 45.70
GBPGBP 536.00 551.00 SEKSEK 42.70 44.30
Aktualizacja: 2022-07-03 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 452.00 DKKDKK 62.30 63.20
EUREUR 466.00 471.00 RUBRUB 5.90 7.40
CHFCHF 465.00 472.00 NOKNOK 44.50 45.40
GBPGBP 539.00 545.00 SEKSEK 43.10 44.00
Aktualizacja: 2022-07-03 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-07-01

E95 E98 ON LPG
BP 7.66 zł 8.46 zł 7.77 zł 3.36 zł
Circle K 7.69 zł - 7.72 zł 3.31 zł
Lotos Optima 7.66 zł - 7.74 zł 3.33 zł
MZK 7.59 zł 8.39 zł 7.59 zł 3.09 zł
Orlen 7.66 zł 8.25 zł 7.74 zł 3.36 zł
PKS 7.66 zł - 7.79 zł 3.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij