Czwartek, 11 Sierpnia 2022 | Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości ?

Na to pytanie odpowiada licencjonowany pośrednik z biura Immobilia Kompleksowa obsługa nieruchomości w Chojnicach.


Wielu z nas kupowało lub sprzedawało już nieruchomość i często zadawaliśmy sobie pytanie czy zająć się tym samemu czy też powierzyć wszystko w ręce profesjonalnego biura pośrednictwa. Głównym czynnikiem są zazwyczaj koszty, który każdy z nas stara się minimalizować. Działając na „własną rękę ‘’ możemy zaoszczędzić na wynagrodzeniu dla pośrednika , jednak czy taki wybór będzie dla nas najlepszy i opłacalny ? Wielokrotnie okazuje się ,że bilans zysków i strat może być dla nas niekorzystny , biorąc pod uwagę wszystkie aspekty związane z przygotowaniem nieruchomości, jej prezentacji w mediach , czasu poświęconego na telefony ,spotkania , gromadzenie dokumentacji , posiadanie fachowej wiedzy związanej z rynkiem nieruchomości . Tu pojawia się możliwość skorzystania z usług biura pośrednictwa , które jest gwarantem bezpieczeństwa i powodzenia w przeprowadzeniu transakcji . Profesjonalny pośrednik w obrocie nieruchomościami posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie kupna ,sprzedaży czy najmu nieruchomości a ponadto jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania swojego zawodu. Dlatego też warto skorzystać z usług biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami , które pomoże nam w sprawnym przeprowadzeniu nas przez cały proces sprzedaży, kupna lub wynajmu nieruchomości począwszy od jej prezentacji , przebiegu kolejnych etapów w tym weryfikacji stanu prawnego , gromadzeniu dokumentów , przygotowaniu umów przedwstępnych , pomocy w negocjacjach , aż do końcowej fazy realizacji transakcji , bez niepotrzebnych komplikacji , ryzyka i strat. Można stwierdzić ,że pomoc pośrednika jest często nieoceniona , ponieważ okazuje się ,że zaoszczędza on właścicielom wiele trudu i przede wszystkim czasu , który poświęcimy na poszukiwanie nieruchomości , wiarygodnego kupca czy najemcę.

Co nam gwarantuje nam biuro nieruchomości i opieka profesjonalnego pośrednika?

Solidny pośrednik zapewnia przede wszystkim:

 • Bezpieczeństwo transakcji

- wiedza i doświadczenie pośrednika zapewnia prawidłową weryfikację i analizę aktualnego stanu prawnego nieruchomości

( zapoznanie się z księgą wieczystą oraz pełną dokumentacją dotyczącą nieruchomości)

- ostrzeżenie przed ewentualnymi zagrożeniami związanymi z realizacją transakcji , fachowe doradztwo gdy nieruchomość obciążona jest hipoteką czy służebnościami lub np .zajęta przez komornika.

- wskazanie dodatkowych dokumentów koniecznych do przeprowadzenia transakcji , gdy nieruchomości są nabyte w drodze dziedziczenia lub darowizny , a także gdy małżonkowie są po rozwodzie a sprzedają wspólną własność.

- rozwianie wątpliwości dotyczących różnego rodzaju kruczków prawnych i formalnych

-profesjonalne przygotowanie umowy przedwstępnej , z dbałością o wszelkie zapisy zgodne z prawem i jednocześnie chroniących interesy kupującego i sprzedającego

- weryfikacja klientów ,gwarantująca ,że są to osoby spełniające wymagane warunki , aby przystąpić do zawarcia umowy kupna, sprzedaży czy najmu.

 • Oszczędność czasu

- pomoc w wyszukaniu nieruchomości zgodnej z naszymi oczekiwaniami w krótkim czasie

- pomoc w przygotowaniu wszelkich dokumentów , nadzór formalno-prawny

Zebranie dokumentów wymaganych do realizacji umów przedwstępnych oraz końcowych , dokumentów do banków, notariuszy ,

-przygotowanie oferty – wszelkiego rodzaju opisy , zdjęcia nieruchomości oraz jej prezentację w mediach oraz banery informujące o sprzedaży czy najmie przygotowuje biuro

-działania marketingowe- różnego rodzaju działania promocyjno-marketingowe mające na celu udostępnienie oferty maksymalnej liczbie zainteresowanych nią odbiorców .

- organizacja oględzin nieruchomości i jej prezentacja

- dzięki współpracy z wieloma specjalistami zapewniamy pomoc w doradztwie finansowym ,realizację kredytów na zakup nieruchomości, pomoc rzeczoznawców majątkowych czy innych usług związanych z rynkiem nieruchomości.

 • Oszczędności finansowe

- stała i bieżąca analiza rynku nieruchomości , szczególnie rynku lokalnego w Chojnicach i okolicach zapewnia rzetelną informację o aktualnych cenach różnego rodzaju nieruchomości , bez zbędnego przepłacania.

- współpraca z deweloperami i lokalnymi inwestorami zapewnia pośrednikowi wiedzę o aktualnych promocjach lub rabatach czy też bieżących planowanych inwestycjach na rynku.

- pomoc w negocjacjach ostatecznej ceny nieruchomości zadowalającej obie strony transakcji.

 • Obsługa klientów obcojęzycznych

- Biuro Immobilia obsługuje także klientów obcojęzycznych , mówimy w języku niemieckim i angielskim a także oferty na naszej stronie internetowej Immobilia Chojnice prezentowane są w trzech językach : polskim, niemieckim i angielskim.

Umowa na wyłączność czy otwarta ?

Jeśli już decydujemy się na pomoc pośrednika , zastanawiamy się jaki rodzaj umowy wybrać : umowę otwartą czy umowę na wyłączność? Czym się różnią oba rodzaje umów? Jaka z nich jest dla nas najkorzystniejsza?

 • Umowa na wyłączność to umowa , która jest obecnie najczęściej wybieraną formą we współpracy z biurem nieruchomości. Jest ona korzystna zarówno dla nas jak i dla pośrednika.

Wybierając jednego sprawdzonego pośrednika zdajemy się w pełni na jego wiedzę i doświadczenie , a on jest zobowiązany w określonym w umowie czasie znaleźć nabywcę na naszą nieruchomość. Przy umowie na wyłączność pośrednik jest jedynym przedstawicielem właściciela podczas przeprowadzania całego procesu sprzedaży i w pełni angażuje wszystkie siły oraz dokłada wszelkich starań , aby znaleźć nabywcę na naszą nieruchomość ,doprowadzić transakcję do końca i otrzymać ustalone wynagrodzenie.

 • Umowa otwarta jest umową umożliwiającą współpracę z wieloma biurami , a ustaloną prowizję zapłacimy temu pośrednikowi , który znajdzie nam nabywcę a sprzedaż zostanie sfinalizowana. W pierwszej chwili mogłoby się wydawać ,że sprzedaż nieruchomości z pomocą kilku biur będzie przyspieszona , jednakże w praktyce okazuje ,że taka forma wprowadza sporo zamieszania , gdyż na portalach internetowych ukazują się te same oferty od różnych pośredników , czasem podawane są też różne ceny tej samej nieruchomości lub w ogóle ograniczane są promocje oferty ze względu na fakt, iż pośrednik nie ma pewności czy zwrócą mu się się środki zaangażowane w reklamę nieruchomości prezentowanej także przez inne biura. Także podpisując umowę otwartą musimy się liczyć z tym ,że często musimy znaleźć czas na przyjmowanie potencjalnych klientów pojawiających się z różnymi pośrednikami w celu obejrzenia nieruchomości.

Tak więc zawarcie umowy na wyłączność jest dla nas bardziej korzystne , gdyż zapewnia nam większą skuteczność promocji naszej nieruchomości oraz gwarantuje większy komfort i bezpieczeństwo w przeprowadzeniu całego procesu. Biuro Immobilia oferuje swoim klientom także niższą prowizję przy zawieraniu umów na wyłączność.

Decyzja o kupnie nieruchomości nie należy do tych podejmowanych codziennie, zazwyczaj jest to poważna, długoterminowa decyzja wymagająca dokładnego przemyślenia. Podobnie w przypadku sprzedaży swojej nieruchomości czy jej wynajmu chcielibyśmy, aby transakcja przebiegła sprawnie, bez zbędnych komplikacji oraz aby uzyskać najlepszą , możliwą cenę . Dlatego warto powierzyć przeprowadzenie takiej transakcji pośrednikowi z doświadczeniem a wybierając umowę na wyłączność , mamy pewność , że on w pełni zaangażuje się w poszukiwanie dla nas nabywcy i doprowadzi do pomyślnego finału. Wybór właściwego i profesjonalnego biura w obrocie nieruchomościami zapewni nam przejrzystość , rzetelność i powodzenie w przeprowadzeniu całego procesu sprzedaży. Przy takim wyborze należy także zwrócić uwagę czy pośrednik posiada licencję , chociaż ustawa deregulacyjna z 2014 r. zlikwidowała m.in licencję zawodową w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami , to posiadanie jej stanowi duży atut oraz jest potwierdzeniem ,że obsługujący nas pośrednik posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie związane z rynkiem nieruchomości.

Artykuł przygotowało biuro nieruchomości z Chojnic Immobilia

Immobilia

Stary Rynek 9-10

89-600 Chojnice

telefon: 792 09 07 73

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Brak komentarzy

  Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Dodaj komentarz

   Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

   Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

   Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

   Zaloguj się

   Kursy walut

   Aktualne kursy w kantorze PROMES
   Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
   USD USD 447.00 462.00 DKKDKK 61.60 63.30
   EUREUR 462.00 475.00 RUBRUB 5.30 7.20
   CHFCHF 474.00 489.00 NOKNOK 46.10 47.80
   GBPGBP 546.00 561.00 SEKSEK 43.90 45.60
   Aktualizacja: 2022-08-11 09:16
   Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
   Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
   Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
   USD USD 451.58 459.00 DKKDKK 62.00 62.90
   EUREUR 464.87 470.23 RUBRUB 5.40 7.10
   CHFCHF 478.74 485.26 NOKNOK 46.80 47.70
   GBPGBP 550.45 558.00 SEKSEK 44.30 45.30
   Aktualizacja: 2022-08-11 09:16
   Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

   Sondaże Chojnice24 archiwum »

   Gdzie wybierasz się na wakacje?
   Ceny paliw2022-08-10

   E95 E98 ON LPG
   BP 6.75 zł 7.39 zł 7.09 zł 3.01 zł
   Circle K 6.7 zł - 7.04 zł 2.96 zł
   Lotos Optima 6.74 zł - 7.08 zł 2.99 zł
   MZK 6.89 zł 7.99 zł 7.12 zł 3.02 zł
   Orlen 6.69 zł 7.44 zł 7.04 zł 3.02 zł
   PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

   Drogi Użytkowniku,

   przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

   Wykorzystanie danych

   Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

   Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

   Pliki cookies

   Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

   Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

   Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

   Przejdź do serwisu Zamknij