Czwartek, 11 Sierpnia 2022 | Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Angelika Ollik fot. nadesłane

Mieszkańcy chcą naprawy dziurawych dróg. Burmistrz: W następnej kadencji

Mieszkańcy osiedla, na które składają się m.in. ulice: Gryfa Pomorskiego, Sybiraków czy Wrycza domagają się naprawy dziurawych dróg. Burmistrz - Nie będę okłamywał mieszkańców (...). Na pewno w tej kadencji jesteśmy w stanie utrzymywać tylko bieżące tzw. utrzymanie tych dróg. Sytuacja jest na tyle poważna, że mieszkańcy zbierają dokumentację, by wystąpić o odszkodowanie od gminy z tytułu uszkodzonych pojazdów.

Drogi o których mowa, są w na tyle złym stanie, że mieszkańcy przy gorszej pogodzie nie są w stanie się po nich poruszać. Ilość głębokich dziur sprawia, że wjazd z głównej ulicy Człuchowskiej w ul. Gryfa Pomorskiego jest bardzo utrudniony. Jak twierdzą mieszkańcy - zmagają się kurzem i błotem,a przy deszczowej pogodzie wielu z nich rezygnuje z dojazdu do swojej posesji, zostawiając auto w pobliżu, ponieważ samochody "toną po osie w błocie" i nie chcą ryzykować uszkodzeń pojazdu czy ugrzęźnięcia. Dojście pieszo także stanowi nie lada wyzwanie w takich warunkach, zwłaszcza dla osoby starszej, chorej czy rodzica z wózkiem.

Reklama | Czytaj dalej »

Mieszkańcy osiedla wielokrotnie zwracali się do zarządcy drogi składając pisemne wnioski, a także kontaktując się telefonicznie, jednakże bezskutecznie - Absolutnie nie przywiązuje uwagi do apeli mieszkańców, nie jest zainteresowany stanem dróg, mimo faktu, iż mieszkamy w mieście i płacimy podatki - mówi mieszkanka osiedla. - Kilka razy zasypano dziury piaskiem, który po pierwszym deszczu został wypłukany i nadal droga była w stanie opłakanym. Mieszkańcy wnoszą o utwardzenie drogi na stałe, chociażby położeniem płyt betonowych, na co zarządca drogi znajduje lakoniczne argumenty odmawiając mieszkańcom.

Mieszkańcy zwrócili się w tej sprawie także do burmistrza, Arseniusza Finstera, jednak włodarz twierdzi, że ulice są w zbyt małym stopniu zabudowane i nie opłaca się tych dróg asfaltować czy budować.

-W tej chwili sytuacja jest taka, że od kilku dni mamy w miarę dobrą pogodę i w przyszłym tygodniu ruszą równiarki i ruszy też ewentualnie zasypywanie tych dziur. Jeżeli chodzi o budowanie nowych ulic, a tutaj państwo wnioskują o budowanie nowych ulic, muszę przypomnieć, że na ul. Gryfa Pomorskiego zbudowaliśmy w zeszłym roku oświetlenie, czyli pierwszy krok jest. Natomiast ta ulica jest tylko w części zabudowana, jest tam sporo pustych działek i budowanie w tej sytuacji,  kiedy my zbudujemy nową ulicę, a potem ktoś sobie przypomni, że zapomniał dom zbudować, i potem tą ulicę nam rozwala, żeby sobie dom przyłączyć do kanalizacji czy sanitarnej czy innej, jest bezsensowne - tłumaczy burmistrz.

- Razem z radą miejską będziemy podejmować taką uchwałę, że remontujemy tylko na tych ulicach, w których są powyprowadzane wszystkie przyłącza. Taka sytuacja miała miejsce na ul. Asnyka - mamy nowe ulice, np. ul. Bałuckiego, piękne zrobione i co chwilę cięta, i są robione przyłącza i potem ludzie gruntów nie wymieniają, i tam gdzie przyłącza są robione tam chodnik spada itd. Natomiast drugi powód jest ważniejszy. My mamy ten plan budowy dróg osiedlowych i w tej chwili przystępujemy do budowy ulic: Wierzbowej, Leśnej i Modrzewiowej, zbudowaliśmy Rolbieckiego, Czereśniową, Wingoronową i Subisława, remontujemy 40 ulic w ramach deszczówek, także tutaj nie możemy narzekać na brak inwestycji.  W planach na przyszły rok mamy ulicę Willową i Przytorową i projektujemy układ komunikacyjny wokół żłobka. Nie będę okłamywał mieszkańców Gryfa Pomorskiego, czy ulic przyległych. Na pewno w tej kadencji jesteśmy w stanie utrzymywać tylko bieżące tzw. utrzymanie tych dróg, a tym samym wejdą do planu inwestycyjnego przyszłej kadencji - komentuje włodarz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~Alutka
Zapraszamy równiarki również na ul. Alojzego Sobierajczyka.
02 Marca 2022, godzina 07:41
Oceniono 1 raz 1
~Marko Polo
W najbardziej skorumpowanym kraju można kupić nie tylko broń Kałasznikowa ale również wiele innych ciekawych rzeczy...  
Okazuje się że na tej Uczelni wyprodukowano najwięcej tytułów doktorskich, okazuje się też że jeden z profesorów tej uczelni (kobieta) która niby pełniła piecze nad tą pracą nie istnieje i nigdy nie występowała na tej uczelni. Czy celowo ją przypisano do tej pracy, aby w przyszłości podważyć tytuł przyznanych doktoratów ? 
Cyt. -
"  Arseniusz Finster stopień naukowy doktora uzyskał w 2003 roku. Najpierw na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Społecznym w Moskwie zdał egzamin na kandydata nauk ekonomicznych (jest to stopień naukowy będący rosyjskim odpowiednikiem polskiego stopnia doktora nauk), później zaś Krystyna Łybacka, ówczesna Minister Edukacji Narodowej i Sportu, podpisała zaświadczenie potwierdzające, że rosyjski stopień kandydata nauk uzyskany przez Finstera jest równoważny z polskim stopniem doktora nauk ekonomicznych. Prawodawstwo z roku 2003 nie wymuszało nostryfikacji dyplomu Arseniusza Finstera, zatem jego rosyjska praca doktorska nie była w żaden sposób weryfikowana przez jakikolwiek polski uniwersytet ekonomiczny przed uznaniem w Polsce jego doktorskiego stopnia."
Czy Burmistrz może okłamywać społeczeństwo ? 
Najprawdopodobniej TAK
"Klub radnych PiS domaga się wyjaśnień od burmistrza. A nawet wyciągnięcia konsekwencji wobec jego zastępcy, Adama Kopczyńskiego, w związku z nierzetelnym przekazaniem przez niego informacji o posiadanym wykształceniu. Arseniusz Finster, wiedział, że jego zastępca nie ukończył UW. Swoją ciężką pracą przez ostatnie 3 lata udowodnił, że zasługuje na bycie wiceburmistrzem. Wezwanie do rezygnacji z piastowanej przez Kopczyńskiego funkcji uważa za obrzydliwe.
Obrzydliwy to jest Pan, Panie Burmistrzu !!!
Proponuje iść teraz na rosyjski cmentarz, zakopać dyplom i zaorać cmentarz razem z dyplomem. Tak aby nie zostawiać śladu po faszystach, bandytach i sługusach Leninowskich jak i Putinowskich. 
Wstyd i hańba dla miasta !!!
27 Lutego 2022, godzina 07:44
Oceniono 8 razy 6
~WYBIESCIE MNIE NA KOLEJNA KADENCJE
TO W KOLEJNEJ KADENCJI ZROBIE WAM DROGI NIC ZA DARMOCHE COS ZA COS NIE TRZA BYLO SIE BUNTOWAC STAWIAC WLADZUNI LOKALNEJ MATA CO CHCIELISTA
26 Lutego 2022, godzina 22:31
Oceniono 7 razy 5
~Masakra
Ta władza nie rozumie priorytetów dla mieszkańców. Około osiem milionów poszło na chojniczanke a dla nas nie ma nawet na płyty betonowe. Czy ktoś tu kogoś ma za głupka. Za te miliony byśmy mieli super drogi a tak co mamy sredniwiecze. Z łaska zrobili oświetlenie i się tym szczycą a ile trzeba było interweniować w tej sprawie. Teraz to samo. Kolejne lata mam czekać na choćby płyty betonowe bo ktoś ma nas gdzieś. Super Panie burmistrzu na pewno na Pana nie będę głosował oby znalazł się jakiś konkretny kandydat
26 Lutego 2022, godzina 16:35
Oceniono 41 razy 29
~Marko Polo
Macie dzisiaj okazję zobaczyć na wschodzie Europy, do czego doprowadzają długotrwałe rządy przywódców. Przede wszystkim do ignorowania społeczeństwa i ich potrzeb.
Nie zapomnę Burmistrzowi słów kiedy to powiedział że "jeśli odpady w śmietnikach będą mieszane i niesegregowane. będzie odpowiadać (ukarany) cały blok, kamienica.
Do Burmistrza ! - Odpowiedzialność zbiorowa była za czasów Hitlera.
26 Lutego 2022, godzina 15:30
Oceniono 42 razy 26
~jotdwatrzy
Na litość boską, ja z polskiego miałem tróje ale wiem że nazwiska się odmienia i należy napisać ulica Wryczy a nie Wrycza. Ulica Józefa Wryczy.
26 Lutego 2022, godzina 12:06
Oceniono 16 razy 6
~Rambo
Na podwyżki było...
Pieniądze znalazły się tego samego dnia.
Co za buta i arogancja.
26 Lutego 2022, godzina 11:35
Oceniono 42 razy 28
~~znafca
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Lutego 2022, godzina 10:08
Oceniono 37 razy -23
~Skala
Brusy ok osiem razy mniej mieszkańców. W Brusach zaplanowano na ten rok kilkunastu ulic, a w Chojnicach zaledwie kilku. Czy władzy jest wstyd?
26 Lutego 2022, godzina 07:08
Oceniono 30 razy 16
~Sekretarka
Nie mamy dróg, a te które są wyglądają jak pobojowisko. Dlatego chciałam, żeby z funduszu osiedlowego zbudowano przy mojej ulicy plac zabaw, pan Drewek bardzo mi pomógł. Dziękuję. W końcu dzieci coś mają z życia, nie tylko te dziurawe drogi. Dziękuję Panie Burmistrzu, jest Pan prawdziwym ojcem miasta. Spełnia Pan życzenia. Teraz proszę wylać nam asfalt przed domami zamiast inwestować w obwodnicę do której nie ma jak dojechać. Pana fanka.

A na poważnie, to weź Pan już odejdź.
26 Lutego 2022, godzina 06:57
Oceniono 33 razy 19
~asd
Oby to była ostatnia kadencja tego człowieka i całej jego ekipy.
25 Lutego 2022, godzina 19:26
Oceniono 55 razy 29
~PIOTR
codzienne poruszanie się autem po osiedlu Gryfa Pomorskiego to koszmar, aż się krew gotuje. Zapraszam Pana Burmistrza, aby przyjechał na nasze osiedle i zobaczył o czym mowa. Jeszcze bardziej podnosi się ciśnienie, gdy słyszę ze miasto dalej w tym roku zamierza inwestować znaczne kwoty w podgrzewana murawę na chojniczance. Czy to jest priorytet dla Pana Burmistrza. Dla nas priorytetem są drogi choćby z płyt jumbo. Czy Burmistrz ma świadomość że nie mamy chodników już tyle lat, ale mało kogo to obchodzi. Liczy się chojniczanka a nie podstawowe sprawy dla mieszkańców. Jak dobrze ze teraz funkcje Burmistrza miasta można pełnić najwyżej przez dwie kadencję bo ta władza już powinna się skończyć...
25 Lutego 2022, godzina 18:43
Oceniono 51 razy 23
~Mieszkanka
Rok poczekać...Panie Tomku, te władze to tylko obwodnicę nam zbudują, a o drodze polbrukowej przy obecnej władzy możemy pomarzyć...
25 Lutego 2022, godzina 18:26
Oceniono 42 razy 18
~Marko Polo
Odpowiedzcie mu że następnej kadencji już nie będzie, ludzie tkwiący po 20 lat na wysokich stołkach już są tak skorumpowani że tylko....
25 Lutego 2022, godzina 18:23
Oceniono 49 razy 21
~tomek
Taka pora roku, rok temu był śnieg i mróz, a teraz od 2 miesięcy chlapa, równać nie ma sensu. Jedynym sposobem jest trwałe utwardzenie, płyty jumbo jakieś rozwiązanie tymczasowe daje. Tylko kwestia czy inwestować w płyty czy poczekać jeszcze rok i mieć drogę utwardzoną w 100% polbrukiem bądź asfaltem.
Kwestia kosztów.
25 Lutego 2022, godzina 18:14
Oceniono 37 razy 15

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 447.00 462.00 DKKDKK 61.60 63.30
EUREUR 462.00 475.00 RUBRUB 5.30 7.20
CHFCHF 474.00 489.00 NOKNOK 46.10 47.80
GBPGBP 546.00 561.00 SEKSEK 43.90 45.60
Aktualizacja: 2022-08-10 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 451.58 459.00 DKKDKK 62.00 62.90
EUREUR 464.87 470.23 RUBRUB 5.40 7.10
CHFCHF 478.74 485.26 NOKNOK 46.80 47.70
GBPGBP 550.45 558.00 SEKSEK 44.30 45.30
Aktualizacja: 2022-08-10 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Gdzie wybierasz się na wakacje?
Ceny paliw2022-08-10

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.39 zł 7.09 zł 3.01 zł
Circle K 6.7 zł - 7.04 zł 2.96 zł
Lotos Optima 6.74 zł - 7.08 zł 2.99 zł
MZK 6.89 zł 7.99 zł 7.12 zł 3.02 zł
Orlen 6.69 zł 7.44 zł 7.04 zł 3.02 zł
PKS 6.99 zł - 7.28 zł 3.1 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij