'Hejtują tylko nieszczęśliwi ludzie' (FOTO)
O tym, że bycie dobrym człowiekiem to właściwy wybór, a hejt zawsze ma swoje konsekwencje przekonała się dzisiaj (7.11.) młodzież z LO im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach podczas spotkania ze znanymi osobami ze świata sportu i aktorstwa. Rozmowa odbyła się w ramach projektu "My wskazujemy ścieżki, wy wybieracie drogę".
Bycie dobrym człowiekiem to właściwy wybór, a hejtują tylko ludzie nieszczęśliwi i to zazwyczaj ci, których sami doznają hejtu - z takim przesłaniem w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach pojawili się dziś (7.11.) znani aktorzy i sportowcy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości "My wskazujemy ścieżki, wy wybieracie drogę" organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Akademii Sportu Artura Siódmiaka, które przeprowadza pogadanki profilaktyczno-wychowawcze z uczniami w szkołach w całej Polsce.
Reklama | Czytaj dalej »
Chojnicka młodzież mogła usłyszeć historie z życia Artura Siódmiaka, Jakuba Wawrzyniaka, Michała Karmowskiego czy Tomasza Oświecińskiego i przekonać się, że ich drogi na szczyt były kręte i nie do końca usłane różami, a sukces nie rodzi się w jeden dzień. W dodatku, każdy z nich mierzył się różnymi doświadczeniami, którymi dzielą się teraz z innymi, aby przestrzegać i uświadamiać. - Hejt zawsze ma swoje konsekwencje, jeśli możecie, to tego po prostu nie róbcie. Nigdy nie wiecie z czym mierzy się druga osoba i coś, co dla was jest śmieszne, dla drugiej osoby może być tragiczne w skutkach - apelował Michał "Jaglak" Karmowski. Znany kulturysta sam padł ofiarą hejtu, który dotknął także jego rodzinę. - Ktoś przerobił moje zdjęcie z córką, które wrzuciłem na Facebooka z okazji jej urodzin i wykorzystał je w bardzo zły sposób. Potem regularnie publikował treści, które w nas uderzały i niszczyły nam życie. Odnalazłem tego człowieka i okazało się, że to był 17-letni chłopak, z którego również ktoś się śmiał. W ramach kary musiał odpracować 400 godzin w hospicjum, gdzie dostał tak naprawdę lekcję życia. Opowiadam to, żebyście zawsze się zastanowili nad tym co robicie drugiej osobie.
Z kolei Tomasz Oświeciński zachęcał, by zawsze wierzyć w siebie i nie dać sobie podciąć skrzydeł już na samym początku drogi. - Zostałem aktorem w wieku 40 lat, a moja koleżanka, też aktorka pochodzi z miejscowości, gdzie mieszka 150 osób. I co? Dała radę, spełnia swoje marzenia, wy też możecie. Jeśli ktoś z was również o tym marzy, to napiszcie do mnie na instagramie, będę starał się pomóc - przekonywał aktor. Po wysłuchaniu historii i wskazówek życiowych był czas na pamiątkowe zdjęcia i symboliczne przybicie piątki, a panowie ze swoją misją udali się w dalszą podróż do Schroniska dla nieletnich, gdzie - jak podkreślali - szczególnie potrzebne jest wsparcie i empatia.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (7)
- Komentarze Facebook (...)
7 komentarzy
Gdy konstruktywna krytyka jest celna i uderza w sendo problemu i wskazuje, kto jest za patologie odpowiedzialny, to wywołuje to, zamiast obietnicy naprawienia szkód, personalny atak na krytyka (poprzez obelgi, oszczerstwa, bezpodstawny proces o pomówienie, społeczny ostracyzm, zwolnienie z pracy, i inne) oraz mniej lub bardziej skuteczne próby wprowadzenia cenzury prewencyjnej.
Wystarczy przykład portalu "chojnice24.pl" gdzie obecnie wszystkie komentarze o lokalny życiu społecznym są prewencyjnie cenzurowane przez "moderatora". W czasach, gdy komentarze nie były prewencyjnie cenzurowane, burmistrz rutynowo nazywał wszelkie krytyczne komentarze na temat jego działań (i jego radnych) jako pomówienia, nienawiść i rynsztok!
Dzięki cenzurze prewencyjne wszelkie krytyczne wobec burmistrza komentarze przestały pojawiać się na tym i innych chojnickich portalach internetowych. Burmistrz w końcu osiągnął to co chciał już od dawna!
- Tadeusz Rydzyk podczas 31. urodzin Radia Maryja w Toruniu pozdrowił i wyraził żal z powodu nieobecności bp. Stanisława Napierały. "Dla mnie to są współcześni męczennicy cierpiący za wiarę" – powiedział o ukaranym przez Watykan za ukrywanie klerykalnych pedofilów hierarsze.... https://oko.press/tadeusz-rydzyk-radio-maryja-stanislaw-napierala-pedofilia
Krytyka to narzędzie, by zdefiniować błędy, niedopatrzenia, kłamstwa, korupcje, oszustwa, i manipulacje.
Konstruktywna krytyka idzie o krok dalej, i w dodatku do krytyki zawiera sugestie, pomysły, i rozwiązania jak poprawić dawne niedociągnięcia, nieprawidłowości, korupcje, lub oszustwa, i jak wyeliminować te negatywne aspekty w przyszłości.
Bardzo proszę Pana o podanie nazwisk biskupów, którzy tak zrobili. W przeciwnym wypadku Pana komentarz jest hejtem wymierzonym w religijność. I nie przykryją tego pseudonaukowe wywody.
W społecznym i medialnym przekazie często dochodzi do zrównania wszelkich form krytyki z nienawiścią. Jest to manipulacja bardzo szkodliwa społecznie, bo krytyka to nie jest wyrazem nienawiści! To nie to samo!
Agresywna nienawiść ma na celu poniżenie i zaszczucie osoby, która jest celem nienawistnych działań! Takie działania są godne potępienia, a także powinny być karane w przypadkach złamania prawa.
Krytyka jest natomiast pozytywnym społecznie działaniem, na którym korzysta społeczeństwo. Krytyka może przyjmować różne formy i odnosić się do działań (lub zaniechań) polityków, sportowców, naukowców, kleru, lekarzy, prawników, policji, wyroków sądowych, rozwiązań systemowych i innych osób i aspektów życia społecznego. Krytyka, a szczególnie konstruktywna krytyka jest systemem postępu naukowe i technicznego, a także działa na rzecz poprawy prawa, systemów społecznych, etyki, i moralności.
Jakkolwiek, często poprzez manipulacje, kłamstwa, i półprawdy konstruktywna krytyka jest przez niektórych także określana jako mowa nienawiść (hejt), szczególnie gdy wygoda i przywileje polityków i wpływowych osób są zagrożone tą krytyką !
Na przykład:
- krytyczne potępianie klerykalnej pedofili jest określane przez biskupów (i dewotów religijnych) jako atak na wolności religijne;
- krytyka korupcji i złodziejska, jakiej dopuszczają się politycy, jest określana przez nich, jako nienawiść polityczna;
- krytyka nielegalnych działań policji w czasie protestów kobiet była nazywana przez rządzących polityków i dowództwo policji jako nienawiść do policji i nawoływanie do bezprawia;
- krytyka łamania praw konstytucyjnych za rządów pisu było przez nich określane jako nawoływanie do anarchii i do bezprawia;
- krytyka przekazywania społecznych funduszy na zawodowych piłkarzy lokalnego klubu zamiast na żłobki, przedszkola, szkoły, czy inne społeczne potrzeby przez lokalnych samorządowców jest często określana przez tych samorządowców jako bezmyślna nienawiść wyssana z palca;
- krytyka mobbingu jest zawsze określana przez mobbera jako pomówienie i jako wyraz bezpodstawnej nienawiści w stosunku do osoby mobbera.
Krytyka jest bardzo ważnym i pozytywnym społecznie procesem i motorem postępu społecznego. Dlatego krytyka nie powinna poprzez manipulacje i kłamstwa być zrównywana z nienawiścią, która w każdej formie jest szkodliwa społecznie. Koszty nienawiści ponoszą nie tylko osoby, przeciwko którym nienawiść jest bezpośrednio skierowana, ale także społeczeństwo, których członkami są te osoby.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane sÄ… dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!