Wybory 2025 – ważne informacje dla mieszkańców Chojnic
W najbliższą niedzielę, 18 maja odbędą się wybory prezydenckie. W Chojnicach do głosowania uprawnionych jest 29 tysięcy osób. Swoje głosy będzie można oddać w 24 komisjach obwodowych. W porównaniu do ostatnich wyborów jest kilka zmian, jeśli chodzi o lokale, w których można oddać głos.
Wśród 24 komisji znajdują się trzy obwody odrębne, które zlokalizowane są w: Szpitalu Specjalistycznym, Domu Pomocy Społecznej oraz w Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Chojnicach. Pozostałe lokale to stałe komisje, które mieszkańcy dobrze znają z poprzednich wyborów.
Reklama | Czytaj dalej »

W tym roku nastąpiły jednak pewne zmiany w lokalizacjach. Mieszkańcy osiedla Słonecznego wracają z głosowaniem do świetlicy przy ulicy Jabłoniowej. Ostatnio oddawali głosy w wyborach w Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej przy Strzeleckiej. W tegorocznych wyborach na Prezydenta RP mieszkańcy osiedla Bursztynowego nie będą głosować w budynku socjalnym boiska „Modrak”, a w świetlicy Spółdzielni Mleczarskiej SPOMLEK przy ul. Igielskiej.
Kolejna, drobna zmiana dotyczy miejsca głosowania dla osiedla Kolejowego.
Ze względu na ograniczoną przestrzeń i brak odpowiednich warunków do komfortowego oddania głosu, przed wejściem do lokalu wyborczego przy boisku, przy ulicy Jedności ustawiony zostanie specjalny namiot, który będzie służył jako poczekalnia – mówił na ostatniej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta wiceburmistrz, Adam Kopczyński.
Zgłoszenia do głosowania korespondencyjnego zostały już zakończone. W Chojnicach z tej formy skorzysta dziesięciu mieszkańców. Niespełna 400 Chojniczan złożyło wnioski o możliwość głosowania poza miejscem zamieszkania.
Głosowanie odbędzie się w godzinach od 07:00 do 21:00. Każdy wyborca musi zabrać ze sobą dokument tożsamości – może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy lub aplikacja mObywatel, przy czym należy pamiętać, że akceptowana będzie wyłącznie jej najnowsza wersja! Aby głos był ważny należy postawić wyłąćznie jeden znak "X" przy nazwisku kandydata.
Zarejestrowani kandydaci (w kolejności alfabetycznej):
1. Artur Bartoszewicz
2. Magdalena Agnieszka Biejat
3. Grzegorz Michał Braun
4. Szymon Franciszek Hołownia
5. Marek Jakubiak
6. Maciej Maciak
7. Sławomir Jerzy Mentzen
8. Karol Tadeusz Nawrocki
9. Joanna Senyszyn
10. Krzysztof Jakub Stanowski
11. Rafał Kazimierz Trzaskowski
12. Marek Marian Woch
13. Adrian Tadeusz Zandberg
Jeśli żaden z 13 kandydatów nie zdobędzie więcej niż 50 procent głosów, to konieczna będzie druga tura wyborów. Zostanie ona przeprowadzona 1 czerwca 2025 roku.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (6)
- Komentarze Facebook (...)
6 komentarzy
POLAK NIE MOŻE ODDAĆ GŁOSU PYTAM OPINIĘ PUBLICZNA
Przestępcy, a w szczególności złodzieje społecznego mienia drżą na myśl o niekorzystnych dla nich wyborach prezydenckich.
Nurtuje ich paraliżujący strach, czy wyborcy ponownie wybiorą na prezydenta człowieka, który wszystkim złodziejom i innym przestępcom dalej będzie zapewniać bezkarność i ochronę przed polskim wymiarem sprawiedliwości poprzez stosowanie prezydenckich ułaskawień, jakie przestępcy mogli rutynowo uzyskać od obecnego prezydenta RP.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!