Intensywna ulewa i ulice znowu pod wodą
Dzisiaj, około godziny 17:00 przez Chojnice przeszła krótka, ale bardzo intensywna ulewa, która spowodowała liczne lokalne podtopienia.
Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnicach oraz druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu chojnickiego interweniowali przy dziewięciu różnych zdarzeniach. Najczęściej zgłaszano zalane piwnice, podtopione posesje oraz problemy z przejazdem na lokalnych drogach.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Reklama | Czytaj dalej »

Woda gromadziła się w wielu miejscach na tyle intensywnie, że utrudniała ruch samochodowy. Strażacy prowadzili działania polegające głównie na wypompowywaniu wody oraz udrażnianiu przepustów i studzienek, aby możliwie jak najszybciej przywrócić przejezdność dróg i zabezpieczyć mienie mieszkańców.
Służby apelują o ostrożność, zwłaszcza w miejscach, gdzie ulewa spowodowała największe szkody.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (25)
- Komentarze Facebook (...)
25 komentarzy
Jesteśmy przeciwko budowie jednego zbiornika retencyjnego, a nie "PRZECIW budowie zbiorników retencyjnych" (jak Pan pisze). Prosimy nie przekręcać i nie pisać nieprawdy, bo nie ma Pan żadnych dowodów, że jesteśmy przeciwko budowie zbiorników retencyjnych w mieście.
Z czego wynika nasz sprzeciw przeciwko planom miasta budowy zbiornika retencyjnego w jarze w lesie przy ul. Igielskiej:
1. Otóż planowana budowa tam zbiornika odlesiła las. Lasów w miastach się nie odlesia i nie likwiduje.
2. Planowany zbiornik zniszczy chroniony jar. Jar jest chroniony, wraz z jego lasem, przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku odpowiednimi zapisami w miejscowym planie: 1. ochrona ukształtowania jaru oraz ochrona wszystkich drzew oraz ochrona szpaleru drzew. 2. teren jaru i ogródków działkowych został chroniony i został uznany jako teren ochronno-krajobrazowy dla zespołu zabytku Zakładu Poprawczego.
3. Teren jaru nie nadaje się do budowy w nim zbiornika retencyjnego ponieważ jego zbocza i jar są plastyczne. Zapadną się i osuną pod wpływem wpuszczenia do niego wody, jak i pod wpływem robót ziemnych pogłębiających jar i go betonujących. Ponieważ jak wyżej w punkcie 2 Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazał ochronę naturalnego ukształtowania jaru to nie jest możliwe jego rozkopanie, niszczenie, zmiana jego kształtu, jego betonowanie.
Jest to proste i jasne jak kropka - czy nie tak ~jotdwatrzy?
Stoimy na straży tego co chroni państwo polskie Rzeczpospolita Polska. Zachodzimy w głowę dlaczego Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster to prawo jawnie zamierza łamać i naruszać? Zachodzimy też w głowę dlaczego burmistrz nie dba o zabytki w Chojnicach i o tożsamość mieszkańców oraz wielkie walory tego miasta. Destrukcji i nie wyedukowanym rażącym działaniom i naruszeniom mówimy jako generacje chojniczan zdecydowane STOP.
Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu Miasta Chojnice został zamówiony przez burmistrza Chojnic/Urząd Miejski. Burmistrz zlecił jego wykonanie grupie naukowców powiązanych z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zespół autorski planu dla Chojnic to: dr Kamil Jawgiel– koordynator prac, dr Piotr Lupa i dr hab. Damian Łowicki, prof. UAM. Wymóg sporządzenia przez miasta Miejskich Planów Adaptacji do Zmian Klimatu reguluje ustawa Prawo ochrony środowiska oraz inne ustawy. Plany ogólne, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz strategie rozwoju gmin będą musiały być zgodne z Miejskim Planem Adaptacji do Zmian Klimatu. Zapewne w przeciągu najbliższych miesięcy projekt Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Chojnice będzie konsultowany z mieszkańcami miasta. A potem zostanie uchwalony przez radnych miasta. Co 2 lata władze miejskie będą tworzyły raport z procesu monitoringowego tego Miejskiego Planu i przekazywały go do Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, podległego Ministerstwu Klimatu i Środowiska. MPA będzie aktualizowane nie rzadziej niż raz na 6 lat.
na pewno nie przez takiego wiecznie marudzącego odszczepieńca jak ty. Na kogo, oprócz ekologów jeszcze będziesz narzekał? Na pieszych, na PiS, na Dalecką? Wybierz sobie wroga i poujadaj sobie w necie.
A druga strona jest taka że mieszkańcy (wyborcy), przed wyborami, nie domagają się poprawy infrastruktury. Co najwyżej ładniejszych lamp.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!