Piątek, 20 Maja 2022 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Toaleta przetestowana

Supernowoczesna toaleta za prawie 300 tysięcy zostanie oddana do użytku na dniach. W najbliższą środę odbioru dokona sanapied i już nic nie będzie stało na przeszkodzie by mogła służyć mieszkańcom, a w sezonie letnim także turystom.

Toaletą w piątek (30.10) pochwalił się burmistrz Arseniusz Finster na specjalnej prezentacji dla dziennikarzy. Zgromadzeni obejrzeli wnętrze toalety, a także byli świadkami dezynfekcji, gdyż w nowym miejskim szalecie odbywa się ona po każdorazowym użyciu, podczas tego procesu cała podłoga zostaje automatycznie zmyta. Włodarz sam wrzucił złotówkę do automatu, zapraszając do skorzystania z przybytku, chętny oczywiście się znalazł. Wszystko zostało przetestowane, okazało się, że do toalety nie mogą wejść jednocześnie dwie osoby. Czujniki wykażą, że ciężar jest za duży i automatyczne drzwi poprostu się nie zamkną. Jeśli dojdzie do awarii to w środku znajduje się czerwony przycisk, który należy nadusić, a drzwi otworzą się. Sygnał ten zostanie też odebrany przez serwis firmy, która instalowała szalet. W przypadku skończenia się płynów czyszczących też przyjdzie odpowiedni komunikat. Jeśli zdarzyłoby się, że środków czystości zabrakłoby, to z niezdezynfekowanej toalety nie będzie możliwości skorzystać. Przybytek dostosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a w środku jest również przewijak dla małych dzieci. Jak przystało na nowoczesny przybytek znajduje się w nim informacja dla obcokrajowców w języku angielskim i niemieckim.

Reklama | Czytaj dalej »

Być może taka nowoczesna toaleta, która stoi przy ulicy Mickiewicza w Chojnicach, stanie także w pobliżu stadionów podczas Euro 2012. Firma Moduł będzie startować w przetargu na wykonanie toalet, a do Chojnic na początku tego tygodnia przyjadą dziennikarze TVN-u.

- Będziemy gościć dziennikarzy TVN-u, ponieważ firma chce pokazać wkomponowanie tej toalety i jej działanie dziennikarzom - poinformował Arseniusz Finster.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

300 komentarzy

~Jadwiga Zagozda
Do j: W ostatnim numerze "folderu" jak TY to nazywasz, przeczytasz sobie jakie podatki od nieruchomości płaci sę w Chojnicach , a jakie w innych miastach regionu. Jak założyłeś firmę, to może ci się to przydać. Na razie płacisz 1/4 ZUS-u jaki ja płacę , bo masz preferencje dla osób, które obecnie same otwierają działalność gospodarczą. Jeszcze nikogo nie zatrudniasz? Życzę Ci sukcesów i więcej szacunku dla tych, którzy mają oprócz myśli - doświadczenie w biznesie! Nawet wobec tych, którym nie wyszło....
03 Listopada 2009, godzina 23:33
~j
Z tą gazetą to dobre Gazeta w tym wypadku jest określeniem bardzo na wyrost. To jest raczej folder lub broszura z ogłoszeniami ale na pewno nie gazeta! Proszę nie obrażać prawdziwych gazet! W sprawie tej pseudo promocji, to pozostawię to bez komentarza. Co do istnienia firmy w kryzysie to wykażę się, że jestem lepszy - ja założyłem firmę właśnie w momencie gdy kryzys na dobre się rozpoczął, i wciąż ona działa. A co ważne - jest firmą z branży, która bardzo w kryzysie straciła. Co do tego co ja zrobiłem dla Chojnic, to wypowiem się jak będę w Pani wieku (tak, jestem młodszy), postaram się aby było tego więcej niż Pani wskazała. Dużo więcej i lepszej jakości.
03 Listopada 2009, godzina 23:11
~j
Z tą gazetą to dobre Gazeta w tym wypadku jest określeniem bardzo na wyrost. To jest raczej folder lub broszura z ogłoszeniami ale na pewno nie gazeta! Proszę nie obrażać prawdziwych gazet! W sprawie tej pseudo promocji, to pozostawię to bez komentarza. Co do istnienia firmy w kryzysie to wykażę się, że jestem lepszy - ja założyłem firmę właśnie w momencie gdy kryzys na dobre się rozpoczął, i wciąż ona działa. A co ważne - jest firmą z branży, która bardzo w kryzysie straciła. Co do tego co ja zrobiłem dla Chojnic, to wypowiem się jak będę w Pani wieku (tak, jestem młodszy), postaram się aby było tego więcej niż Pani wskazała. Dużo więcej i lepszej jakości.
03 Listopada 2009, godzina 23:11
~Jadwiga Zagozda
Do j: Od 10 lat wydaję za własne pieniądze gazetę i promuję Chojnice i Ziemię Chojnicką - w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy itd. A nawet w świecie , stronę internetową miałam szybciej niż inne gazety w Chojnicach. Promuję nieruchomości i nasze okolice, ściągam inwestorów do Chojnic, i nie tylko do Chojnic. Nie promuję natomiast ludzi, którzy zarządzają Chojnicami. Czasami ich krytykuję. Chwalę burmistrza, że uległ mi w kwestii prywatyzacji przedszkoli chojnickich. Jestem zwykłym przedsiębiorcą, a firma moja nie splajtowała w kryzysie. Dalej zatrudniam pracowników i daję pracę. A co Ty zrobiłeś dla Chojnic!
03 Listopada 2009, godzina 22:52
~Jadwiga Zagozda
Do j: Od 10 lat wydaję za własne pieniądze gazetę i promuję Chojnice i Ziemię Chojnicką - w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy itd. A nawet w świecie , stronę internetową miałam szybciej niż inne gazety w Chojnicach. Promuję nieruchomości i nasze okolice, ściągam inwestorów do Chojnic, i nie tylko do Chojnic. Nie promuję natomiast ludzi, którzy zarządzają Chojnicami. Czasami ich krytykuję. Chwalę burmistrza, że uległ mi w kwestii prywatyzacji przedszkoli chojnickich. Jestem zwykłym przedsiębiorcą, a firma moja nie splajtowała w kryzysie. Dalej zatrudniam pracowników i daję pracę. A co Ty zrobiłeś dla Chojnic!
03 Listopada 2009, godzina 22:52
~j
Do "0" - chwała Ci za to, że pomogłeś 4 studentom z Chojnic. Ja, tak jak pisałem do niedawna byłem jednym ze studentów pierwszego stopnia systemu blońskiego, i szczerze - nie znam nikogo, komu ktoś opłacił drugi stopień. Zakładam, że są to wybitne jednostki. Do Pani Zagozdy - a co Pani zrobiła dla Chojnic? Jakoś nic mi się nie kojarzy, poza osobami u Pani zatrudnionymi, które strasznie narzekały na szefową i szybko zmieniały firmę. Ten Pani blog to... nie mam siły na dalszy komentarz. Kojarzy mi się z jednym tekstem wypowiedzianym przez T.Karolaka w pewnym Polskim filmie: "No to jesteśmy w czarnej d..." Co do działań Burmistrza - krytykujcie ale konstruktywnie. Ja takiej krytyki nie zauważam. Osobiście uważam, że wyborcy osądzą czy chcą mieć dalej takiego burmistrza. Ja chcę, i wiem, że większość moich znajomych również. Psy szczekają a karawana i tak jedzie dalej (czy jakoś tak )
03 Listopada 2009, godzina 22:26
~j
Do "0" - chwała Ci za to, że pomogłeś 4 studentom z Chojnic. Ja, tak jak pisałem do niedawna byłem jednym ze studentów pierwszego stopnia systemu blońskiego, i szczerze - nie znam nikogo, komu ktoś opłacił drugi stopień. Zakładam, że są to wybitne jednostki. Do Pani Zagozdy - a co Pani zrobiła dla Chojnic? Jakoś nic mi się nie kojarzy, poza osobami u Pani zatrudnionymi, które strasznie narzekały na szefową i szybko zmieniały firmę. Ten Pani blog to... nie mam siły na dalszy komentarz. Kojarzy mi się z jednym tekstem wypowiedzianym przez T.Karolaka w pewnym Polskim filmie: "No to jesteśmy w czarnej d..." Co do działań Burmistrza - krytykujcie ale konstruktywnie. Ja takiej krytyki nie zauważam. Osobiście uważam, że wyborcy osądzą czy chcą mieć dalej takiego burmistrza. Ja chcę, i wiem, że większość moich znajomych również. Psy szczekają a karawana i tak jedzie dalej (czy jakoś tak )
03 Listopada 2009, godzina 22:26
~flisak
krytykujacy nie czepiaja sie tego ze sie robi a jak sie robi i za ile . cena tego kibla jest zatrwazajaca . kosztowal polowe tego co uzyskali za szalet miejski tyle ze to nie taki zwykly szalet byl , to byla atrakcyjna nieruchmosc ze wszystkimi mediami i z przyzwoleniem na rozbudowe , nie tego sie nie da porownac a ocena jest przesadzona Kubo .
03 Listopada 2009, godzina 19:03
~flisak
krytykujacy nie czepiaja sie tego ze sie robi a jak sie robi i za ile . cena tego kibla jest zatrwazajaca . kosztowal polowe tego co uzyskali za szalet miejski tyle ze to nie taki zwykly szalet byl , to byla atrakcyjna nieruchmosc ze wszystkimi mediami i z przyzwoleniem na rozbudowe , nie tego sie nie da porownac a ocena jest przesadzona Kubo .
03 Listopada 2009, godzina 19:03
~
W końcu się nam burmistrz odnalazł ...w kiblu będzie go teraz promował
03 Listopada 2009, godzina 18:58
~
W końcu się nam burmistrz odnalazł ...w kiblu będzie go teraz promował
03 Listopada 2009, godzina 18:58
~Kuba
A ja mam pytanie czy wszystko co robi się w Chojnicach musi być krytykowane? Nawet ta strona z panoramą Chojnic...
Jak wam ten "kibelek" nie pasuje, to na przeciwko Netto macie również szalety miejskie odległość ze starówki podobna ;-)
Choć wiem, że zapewne chodzi oto ile on kosztował.

Co do dworców, to mam nadzieję, że jak najszybciej wezmą się za remont tegoż obiektu i oczywiście razem z nim poprawią się warunki w WC. W tunelach między peronami niestety zapach podobny :/


03 Listopada 2009, godzina 18:48
~Kuba
A ja mam pytanie czy wszystko co robi się w Chojnicach musi być krytykowane? Nawet ta strona z panoramą Chojnic...
Jak wam ten "kibelek" nie pasuje, to na przeciwko Netto macie również szalety miejskie odległość ze starówki podobna ;-)
Choć wiem, że zapewne chodzi oto ile on kosztował.

Co do dworców, to mam nadzieję, że jak najszybciej wezmą się za remont tegoż obiektu i oczywiście razem z nim poprawią się warunki w WC. W tunelach między peronami niestety zapach podobny :/


03 Listopada 2009, godzina 18:48
~
A koło PKP i PKS dalej wieczorami i rano rządzą "Małysze"!!! Mają ładny widok (i zapach) ci co przyjeżdżają do Chojnic!
03 Listopada 2009, godzina 17:33
~
A koło PKP i PKS dalej wieczorami i rano rządzą "Małysze"!!! Mają ładny widok (i zapach) ci co przyjeżdżają do Chojnic!
03 Listopada 2009, godzina 17:33

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.00 445.00 DKKDKK 61.20 63.00
EUREUR 459.00 469.00 RUBRUB 4.50 6.30
CHFCHF 444.00 459.00 NOKNOK 44.00 45.80
GBPGBP 540.00 550.00 SEKSEK 43.40 45.20
Aktualizacja: 2022-05-20 15:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 437.09 443.00 DKKDKK 61.65 62.39
EUREUR 461.31 468.00 RUBRUB 4.60 6.30
CHFCHF 446.84 454.00 NOKNOK 44.43 45.25
GBPGBP 544.04 550.00 SEKSEK 43.86 44.60
Aktualizacja: 2022-05-20 15:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy podwyżka cen biletów za jednorazowe przejazdy wpłynie na Twoją częstotliwość korzystania z usług MZK?




Ceny paliw2022-05-19

E95 E98 ON LPG
BP 7.31 zł 8.12 zł 7.19 zł 3.46 zł
Circle K 7.25 zł - 7.14 zł 3.43 zł
Lotos Optima 7.25 zł - 7.15 zł 3.45 zł
MZK 7.39 zł 7.69 zł 7.11 zł 3.39 zł
Orlen 7.29 zł 7.79 zł 7.19 zł 3.46 zł
PKS 7.25 zł - 7.13 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.