Piątek, 20 Maja 2022 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Podpisy do końca ferii

Podpisy pod apelem o powstanie szkoły muzycznej II stopnia zbiera od początku ferii. Mowa o radnym Leszku Peplińskim, którego codziennie można spotkać na Starym Rynku. Aby zyskać większe zainteresowanie, członek PO robi też trochę hałasu.

Dzisiaj, tak jak każdego innego dnia ferii, był na rynku od godz. 14.00 do 16.00. W weekendy gości w okolicach ślizgawki około południa.

- Mam już 1750 podpisów, przy czym, jeśli policzę dzisiejsze, bo też np. dostałem listę z Gimnazjum nr 1 (70 osób podpisało), to albo się zbliżam, albo już przekroczyłem 2 tysiące podpisów – poinformował inicjator przedsięwzięcia, który petycję wyśle do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Radny dodaje, że jest pozytywnie zszokowany zainteresowaniem ludzi i nie są to tylko chojniczanie.

Reklama | Czytaj dalej »

- To są i okoliczne miejscowości, ale też Poznań, Wrocław, Warszawa. Co trzeci, który mi podpisuje to albo gra na jakimś instrumencie albo grał, albo kończył szkołę muzyczną I lub II stopnia. Zgłaszają się zawodowi muzycy, którzy wspierają inicjatywę – relacjonował Pepliński.

Uzdolnieni muzycznie, aby kontynuować naukę, dojeżdżać muszą przez 6 lat do Szczecinka. Radny przekonuje, że zapotrzebowanie jest naprawdę duże, bo i młodzież z ościennych powiatów mogłaby kontynuować naukę w Chojnicach.

Leszek Pepliński, aby wzbudzić większe zainteresowanie, używa głośnej wuwuzeli.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

9 komentarzy

~
dziękuje za tą inicjatywe-niestety nie miałem mozliwosci dojazdu do szczecinka i skonczylem szkole 1 stopnia ale niech innym bedzie latwiej.powodzenia
27 Stycznia 2011, godzina 16:43
~
A o normalne technikum w Chojnicach dlaczego nikt nie walczy?
26 Stycznia 2011, godzina 09:24
~
Jestem jak najbardziej ZA!!!!!!!
Brawo p.Pepliński. Przykre, że każda fajna inicjatywa spotyka się z krytykanctwem i podejrzliwością.
26 Stycznia 2011, godzina 09:09
~xmen
Dla mnie to świetna sprawa - sam się osobiście podpisałem pod tą listą
A w samych Chojnicach jest dużo osób które by kontynuiowały naukę gry na instrumencie
Znam wielu takich
25 Stycznia 2011, godzina 22:08
~Radek Sawicki
Niech chodzi i sam Leszek Pepliński - to nie prywata, że walczy o lepsze możliwości edukacyjne. Prywata byłaby jakby p. Pepliński miał obiecany stołek dyrektora ;-)
25 Stycznia 2011, godzina 21:12
~
nie krewna tylko córka. Zresztą bardzo utalentowana.
25 Stycznia 2011, godzina 20:05
~ojciec
a moze to tylko zwykla prywata? moze jakas jego krewna moglaby chodzic do takiej szkoly? dobro miasta???
25 Stycznia 2011, godzina 20:02
~Roma
Wiecej takich radnych jak pan L. Pepliński. Jemu naprawdę leży na sercu dobro naszego miasta.
25 Stycznia 2011, godzina 20:00
~
Oczywiście szanowny pan prezes szkoły muzycznej w Chojnicach uznaje to za nie potrzebne...ehh brak słów.
25 Stycznia 2011, godzina 19:27

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.00 445.00 DKKDKK 61.30 63.10
EUREUR 461.00 471.00 RUBRUB 4.50 6.30
CHFCHF 444.00 459.00 NOKNOK 44.00 45.80
GBPGBP 540.00 550.00 SEKSEK 43.50 45.30
Aktualizacja: 2022-05-20 12:20
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 437.37 443.00 DKKDKK 61.82 62.56
EUREUR 463.39 468.50 RUBRUB 4.60 6.30
CHFCHF 448.20 455.00 NOKNOK 44.56 45.38
GBPGBP 543.39 550.00 SEKSEK 44.02 44.75
Aktualizacja: 2022-05-20 12:20
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy podwyżka cen biletów za jednorazowe przejazdy wpłynie na Twoją częstotliwość korzystania z usług MZK?




Ceny paliw2022-05-19

E95 E98 ON LPG
BP 7.31 zł 8.12 zł 7.19 zł 3.46 zł
Circle K 7.25 zł - 7.14 zł 3.43 zł
Lotos Optima 7.25 zł - 7.15 zł 3.45 zł
MZK 7.39 zł 7.69 zł 7.11 zł 3.39 zł
Orlen 7.29 zł 7.79 zł 7.19 zł 3.46 zł
PKS 7.25 zł - 7.13 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.