Piątek, 03 Kwietnia 2020 | Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Nowy parking na rynku?

Tu być może będzie parking na 25 samochodów

Tu być może będzie parking na 25 samochodów

Grupa przedsiębiorców prowadząca działalność w ścisłym centrum miasta ma pomysł na zwiększenie dostępności ich lokali dla potencjalnych klientów. W ubiegłym tygodniu spotkali się w tej sprawie z burmistrzem Arseniuszem Finsterem.

W spotkaniu także wzięli udział dyrektor wydziału komunalnego Jarosław Rekowski oraz architekt miejski Andrzej Ciemiński. Najważniejszą propozycją, którą przedstawili goście, jest zmiana organizacji ruchu na Starym Rynku. Byłby możliwy przejazd samochodów z ul. Cechowej przez Stary Rynek wzdłuż pierzei z Domem Towarowym i gmachem poczty, by następnie wjechać w prawo w stronę ul. Gimnazjalnej. Na tej stronie rynku powstałoby około 25 miejsc parkingowych. – Kiedyś do tego rozwiązania podchodziłem negatywnie. Teraz uwarunkowania zmieniły się. Jeżeli kupcy z centrum miasta zjednoczą się i będą chcieli promować strefę śródmiejską, to jestem z nimi w jednym szeregu. Ta zmiana musi jeszcze uzyskać akceptację Komisji Komunalnej i Samorządu Mieszkańców – zaznaczył Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

Zapytaliśmy jednego z inicjatorów spotkania – Wojciecha Liberę, o uzasadnienie zgłoszonej propozycji. – Zauważyliśmy, że po zmodernizowaniu rynku i przyległych do niego ulic, a także po zamknięciu dla ruchu większości tego obszaru, klienci mają utrudniony dostęp do naszych lokali. W powstających galeriach handlowych parkingi będą bezpłatne, dlatego zastanawiamy się nad wprowadzeniem zwrotu naszym klientom kosztu biletów parkingowych. Przydałoby się także zwiększenie ilości miejsc postojowych. Zwróciliśmy też uwagę, że należy lepiej oznakować dojazd do centrum miasta, a także położenie ważniejszych obiektów w nim. Na razie najlepiej wygląda to w przypadku WC na parkingu przy stadionie – zauważył właściciel domu towarowego na Starym Rynku.

Aktualizacja z 28.03.2012.

O propozycji grupy chojnickich przedsiębiorców na umożliwienie ruchu pojazdów przy pierzei Starego Rynku, obejmującej Dom Towarowy i Pocztę, oraz parkowania tam pojazdów, rozmawiali także uczestnicy poniedziałkowego (26.03.) wydania Bez Montażu - Bożena Stępień, Arseniusz Finster i Radosław Sawicki. Nie byli w tej sprawie jednomyślni.

Uczestnicy Bez Montażu o propozycji zmiany organizacji ruchu na Starym Rynku

Od 27.03 na Facebooku istnieje wydarzenie pn. "STOP parkingowi na Chojnickim rynku !!!". Do godziny 11.40 28 marca zadeklarowało w nim udział 427 osób. Jego uczestnicy planują spotkać się 10 kwietnia.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

123 komentarzy

~Kasia M
http://www.facebook.com/events/138752622920605/ ZAPRASZAMYYYY!!!!
27 Marca 2012, godzina 20:58
Oceniono 10 razy 8
~no ejjjj
chyba tu kogoś POJE....(sorry-admin)
proszę nie cenzurować bo to jedyne słowo które dobitnie oddaje sens pomysłu
27 Marca 2012, godzina 20:18
Oceniono 11 razy 9
~Nie dla parkingu!
No pewnie zróbmy parking - płatny oczywiście, bo innych już w Chojnicach nie robią! Toż to jest taki absurd, że się w głowie nie mieści! Nasz piękny rynek ma być zmieniony w jakąś przejezdną uliczkę, nie dość że gołębie srają nam pod nogi to jeszcze spaliny samochodowe będą się unosić! W innych miastach walczą o jakieś wolne miejsca od motoryzacji, bo ludzie chcą odrobiny wytchnienia, a tu parking nam robią, śmiechu warte! Niech burmistrz zrobi na swoim podwórku parking, bo ten koło szpitala jest zawsze pełny! Brak słów na naszych przedstawicieli!
27 Marca 2012, godzina 19:30
Oceniono 17 razy 15
~paulina
NIE!
27 Marca 2012, godzina 18:35
Oceniono 8 razy 8
~Jak trzeba będzie zrobimy protest!!!
http://www.facebook.com/events/138752622920605/ Zapraszamy do poparcia naszego sprzeciwu
27 Marca 2012, godzina 17:05
Oceniono 13 razy 13
~ja
Szkoda, że nie pomyśleli o tym szybciej i pozwolili zasypać ruiny pod płytą rynku - mieliby parking 2-poziomowy. Poziom "-1" taryfa all exclusive

Do złotej myśli dokładam jeszcze pytanie - jak na pomysł dodatkowego parkingu zapatruje się spec od zbytków? Zwiększenie powierzchni parkingowej spowoduje, że zwiększy się ruch kołowy, co spowoduje większe zanieczyszczenie i niekorzystnie wpłynie na elewacje zabytkowych kamienic.

A tak serio - gdyby w sklepach i sklepikach przy naszym rynku ceny były adekwatne do jakości, a obsługa milsza - klientów by przybywało. Ale jeśli na zakupy stać tylko "burżuazję", której sklepikarze kłaniają się w pas z racji zasobności portfela lub znanej twarzy, a której d... nie chce się ruszyć na 5 minutowy spacer, to za chwilę na rynku pojawią się takie rury do przemieszczania się za pomocą zasysania lub ruchome chodniki vel pasy transmisyjne z wygodnymi fotelami.
27 Marca 2012, godzina 16:46
Oceniono 14 razy 14
~parkingowy
dom towarowy libery nie stanie się ważnym miejskim centrum handlowym ( z miejscami parkingowymi) tylko dlatego, że jego synek działa w bojówce chojnickiej PO razem z synkiem urzędasa generalnego i córeczką urzędniczki- mini spódniczki
27 Marca 2012, godzina 16:30
Oceniono 25 razy 25
~dupa przyklejona do samochodu;)
Międzynarodowe Centrum Badań nad Nowotworami przy Światowej Organizacji Zdrowia ocenia, że niektóre rodzaje zanieczyszczeń występujących w spalinach samochodowych są rakotwórcze. Spośród nich za szczególnie szkodliwe dla zdrowia uważa się benzen i cząsteczki powstające przy spalaniu paliwa. Stwierdzono bezpośredni związek pomiędzy zanieczyszczeniem benzenem a wzrostem zachorowalności na raka. Wg niektórych ekspertów nie ma bezpiecznego poziomu skażenia powietrza benzenem. Uznano obecna paliwa jako produkty o nieakceptowanym poziomie toksyczności i koniecznym jest aby rafinerie ograniczyły w nich poziom benzenu i innych węglowodorów aromatycznych.
Gerald Jones z Ministerstwa Zdrowia Wielkiej Brytanii zwrócił uwagę na relacje pomiędzy wysokimi koncentracjami dwutlenku azotu a wzrostem śmiertelności. Tlenki azotu łatwo rozpuszczają się we krwi i przez to głęboko penetrują do ludzkiego organizmu stając się powodem dolegliwości układu oddechowego a wg ostatnich doniesień mogą działać rakotwórczo.
Nie od dziś wiadomo, że tlenek węgla emitowany w spalinach łączy się z hemoglobiną zawartą we krwi i utrudnia jej prawidłowe krążenie, co powoduje dolegliwości związane z układem krążenia, sercem, centralnym układem nerwowym. Najczęstszym symptomem obecności tlenku węgla są bóle głowy ale dość powszechne są przypadki nagłej śmierci spowodowanej tym gazem.
Ruch samochodowy jest nie tylko odpowiedzialny za wysokie stężenie zanieczyszczenia powietrza w miastach i w pobliżu dróg ale również sama emisja zanieczyszczeń odbywa się tuż pod naszymi nosami, na poziomie ulic, a dokładniej na poziomie oddychania. Co więcej, często przebywamy w miejscach o szczególnie wysokim poziomie ryzyka, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest wyjątkowo wysokie. W miejscach takich jak ruchliwe drogi, podziemne i nadziemne parkingi samochodowe, tunele i okolice stacji benzynowych, poziom zanieczyszczenia powietrza może być kilkudziesięciokrotnie wyższy niż średnia dla całych obszarów miejskich. Jednym z miejsc charakteryzujących się szczególnie wysokim poziomem ryzyka jest sam samochód. Poziom substancji lotnych pochodzenia organicznego oraz dwutlenku azotu wewnątrz samochodów kilkakrotnie przewyższa ich poziom w otoczeniu. W Europie umiera rocznie 80 000 ludzi na choroby wywołane skażeniem powietrza przez ruch samochodowy.
27 Marca 2012, godzina 16:22
Oceniono 24 razy 24
~gosc
coo ? ten nasz burmistrz jest smieszny zgodzil sie na budowy mnostwo marketow na male miasteczko chojnice a teraz zezwala na smieszna pezbudowe to zniszczy nasz rynek! i bezbieczenstwo przechodniow no nie to juz mnie wkurzylo! pewnie w lape dostal ,z reszta on ma swoje uklady i b,dobrze o tym wiem gore bierze kasa:]
27 Marca 2012, godzina 16:18
Oceniono 8 razy 8
~elucha
No kurcze niektórzy tam chodzą z dziećmi. Piękny rynek turystów przyciąga a tu na środku parking- haalooo coś tu nie pasuje. Flinsterowi już sie naprawde przewraca. A centrum handlowe libera to jest widoczne. miejsc parkingowych jest dosc a mowia ze kasy nie ma!!!
27 Marca 2012, godzina 16:13
Oceniono 8 razy 8
~hans christian andersen
" i nie plączą wątków infantylno – baśniowych" - panie burmistrzu niech pan uważa, bo każda baśń ma kiedyś swój koniec! i przeważnie nie wygrywa król, a żebrak!
27 Marca 2012, godzina 15:34
Oceniono 13 razy 13
~Miodne referenda na Pomorzu

Już 7 miejscowości planuje referenda w sprawach odwołania władz samorządowych, nie ma wśród nich Chojnic. A powody tych głosowań to np. likwidacja szkól, przedszkoli samorządowych ,np. w ulicznym proteście w W-wie niesiono transparent o treści " nie zgadzamy się na likwidację samorządowych przedszkoli", a u nas odwrotnie. Ogólnie mieszkańcy nie zgadzają się z samowolą włodarzy tych miejscowości, ale w Chojnicach, żeby referendum było ważne, musiało by w nim wziąć udział ok. 7.ooo mieszkańców.


27 Marca 2012, godzina 15:04
Oceniono 7 razy 7
~mieszkaniec
na pierdoły czas jest a kiedy w końcu ulicę Asnyka zrobi nam nasze kochane miasto?

z tego co kojarzę to miała być zrobiona, jakieś 3 lata temu i co? nadal dziura na dziurze, a wyrównywanie g**no daje....


panie burmistrzu-proszę się zastanowić co ważniejsze-zadbanie o nową "sypialnię" miasta (os Asnyka to aktualnie najbardziej rozrastające się osiedle...) czy wygode 5 burżujów którym ciężko wysiąść z auta i przejść 100 metrów
pozdrawiam tego co to ocenzuruje i informuję że mam to skopiowane i po usunięciu nadal zamieszczę
27 Marca 2012, godzina 15:00
Oceniono 12 razy 12
~uroczysko
Tym spośród Państwa, którzy życzą mi lub wieszczą szybki koniec bardzo dziękuję! Udowodnię Wam, że się mylicie - proszę mi nie wytykać infantylizmu p. Burmistrzu. Dziękowanie za obelgę to dopiero szczytów szczyt
27 Marca 2012, godzina 13:59
Oceniono 15 razy 13
~Mnietek
i jeszcze jedno, a właściwie dwa:

- tam zdaje się, że istnieje już jedna ulica po ratuszowej stronie, jeszcze za mało ?
- kto za to zapłaci ? bo ŁUnja na pewno do takiego pomysłu się nie dołoży
27 Marca 2012, godzina 13:47
Oceniono 6 razy 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy obawiasz się zarażenia koronawirusem?
Ceny paliw2020-03-30

E95 E98 ON LPG
BP 4.29 zł 4.65 zł 4.42 zł 1.92 zł
Circle K 4.24 zł - 4.37 zł 1.87 zł
Lotos Optima 4.26 zł - 4.39 zł 1.89 zł
MZK 4.26 zł 4.89 zł 4.37 zł 1.95 zł
Orlen 4.23 zł 4.51 zł 4.39 zł 1.89 zł
PKS 4.26 zł - 4.37 zł 1.89 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij