Sobota, 04 Grudnia 2021 | Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, fot. mz, tekst Zbigniew Opas

Napisał do Prezydenta RP

Jednym z nowych elementów parku 1000-lecia jest ogród botaniczny.

Jednym z nowych elementów parku 1000-lecia jest ogród botaniczny.

Burmistrz Arseniusz Finster wystosował zaproszenie do Bronisława Komorowskiego na Dni Chojnic. Zbigniew Opas postanowił przekazać Prezydentowi RP dodatkowe argumenty, które według autora listu miałyby go skłonić do wizyty w naszym mieście.

Arseniusz Finster liczy na to, że z pomocą ministra Marka Biernackiego uda się doprowadzić do pierwszej wizyty w Chojnicach, jako prezydenta, Bronisława Komorowskiego. Pretekstem jest oddanie do użytku zrewitalizowanego parku 1000-lecia. Publikujemy fragmenty listu Zbigniewa Opasa (radny w latach 1990-94), który został wysłany do adresata 20 maja. Oprócz naszej redakcji otrzymał go m.in. były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Reklama | Czytaj dalej »

„W Polsce jest wiele ładniejszych miejsc, godnych wizyty Prezydenta RP. Jednak pierwszeństwo należy się Chojnicom, bo tu najlepiej widać efekty rządów Platformy Obywatelskiej i Komitetu Finstera, któremu nie wypada wspominać o tym w swoim zaproszeniu. Wobec powyższego uzupełniam powyższe zaproszenie.

Obwiniony

Przed Sądem Rejonowym w Chojnicach toczy się postępowanie przeciwko Finsterowi, jako obwinionemu o zakłócanie zgromadzenia na Starym Rynku przeciwko likwidacji ostatniego przedszkola samorządowego. Dla Finstera pan Biernacki nie jest Panem Ministrem, tylko Markiem. Tydzień po objęciu teki Ministra pan Biernacki wypowiada się na konferencji prasowej, w obecności Finstera, który siedzi obok w rozchełstanej koszuli, że chojnicki sąd na pewno zostanie. Czy to nie jest wyraźny sygnał Finstera pod adresem sądu, zobaczcie jakiego mam kolegę. Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że Finster zostanie uniewinniony, bo przecież Minister może zmienić zdanie na temat dalszego funkcjonowania chojnickiego sądu. (…)

Podatki

Zadłużenie miasta wynosi około 54 milionów złotych. Chojnickie podatki należą do tych z górnej półki. Doszło do tego, że sam burmistrz zamieszkał na terenie sąsiedniej gminy, w której żyje się taniej. Mniej zamożnych na to nie stać. Z trudem wiążą koniec z końcem, ale honorowo płacą. Ale już Bractwu, do którego należą najbogatsi chojniczanie, Finster wspaniałomyślnie umorzył zaległe podatki, ze względu na uzasadniony ważny interes podatnika. Śladem Finstera podążył prezes Mostostalu, którego nazwiska nie pamiętam. Najpierw został wyróżniony „Orłem Biznesu”, a potem przeniósł siedzibę firmy na drugi koniec Polski, co spowodowało zmianę organu podatkowego dla celów podatku dochodowego. Po czym poszedł dalej za ciosem i złożył wniosek o upadłość. Spółka, która miała pieniądze na zakup Stoczni Szczecińskiej, która wytwarzała konstrukcje na stadiony Euro 2012 złożyła wniosek o upadłość. Po ogłoszeniu upadłości została wyceniona na 36 mln zł i wydzierżawiona kolejnemu kandydatowi na bankruta, który samemu ZUS-owi zalega na 50 mln zł. Setki ludzi traci pracę, a po roku również zasiłek. Kolejnych pięćdziesięciu straciło pracę na Święto Pracy. Potem musi wystarczyć zupa z suszonych owoców i można iść na spacer do parku, by żyło się lepiej.

Szpital

Szpital kojarzy się raczej z instytucją, która dba o zdrowie. Na wniosek radnych PO została powołana komisja ochrony środowiska. Wkrótce okazało się, że była to tylko zasłona dymna. Nawet powołanie na przewodniczącego tej komisji amatora, który o ochronie nie ma zielonego pojęcia nie ma w tej sprawie dużego znaczenia. Później okazało się, że szpitalna spalarnia wydzierżawiona została spółce, która spala około 10 ton toksycznych odpadów dziennie. Dyrektor szpitala jest prominentnym działaczem PO, a odpady pochodzą z czterech województw. By innym żyło się lepiej, chojniczanom zafundowano prawdziwą bombę ekologiczną. Nikt do szpitala nie przyjeżdża dla przyjemności, więc wspomniany dyrektor wymyślił płatne parkowanie, ale już po wizycie Pana Prezydenta. (…)

Przedszkola

W dużym mieście powiatowym nie ma żadnego przedszkola samorządowego! Urząd Miasta zamiast pomagać, marnuje pieniądze na sprawy sądowe o dopłaty. Urząd rzekomo nie ma pieniędzy, ale wynajmuje dodatkowego prawnika, któremu płaci 5000 zł miesięcznie. Za te pieniądze 50 dzieci z uboższych rodzin mogłoby otrzymywać posiłek w szkole. Ale jak to wytłumaczyć Finsterowi, który w czasach biedy kupił szafę do swojego gabinetu za 80 tysięcy złotych. Syty głodnego nie zrozumie. (…)

Minister

Premier poinformował, że Marek Biernacki obejmie po Jarosławie Gowinie tekę ministra sprawiedliwości. Głos w tej sprawie zabrał proboszcz z Chojnic Jacek Dawidowski: …uważam, że dla kraju to dobra zmiana. W dniu 6 maja 2013 roku p. Biernacki został powołany na stanowisko ministra, a już 13 maja zawitał do Chojnic. Celem przyjazdu była sprawa organizacji wizyty Prezydenta RP w Chojnicach i remont domu kultury. To raczej nie są sprawy, ale mogę się mylić, którymi powinien zajmować się minister sprawiedliwości. (…)

Obraza uczuć religijnych

Przedstawicielem Sejmu RP w Krajowej Radzie Prokuratury jest p. Armand Ryfiński z Ruchu Palikota. Poseł Ryfiński wsławił się tym, że Cudowny Obraz na Jasnej Górze nazwał „bohomazem”. Jako jeden z trzech katolików (!) złożyłem do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia Art. 196 Kodeksu Karnego. Prokuratura uznała, że p. Ryfiński nikogo nie obraził, a wręcz wystąpił w obronie Obrazu (!). Kolejne zawiadomienie z tego samego artykułu złożyłem wobec Finstera, który Mszę Świętą publicznie nazwał imprezą. Słownik precyzyjnie określa czym jest impreza, a czym Msza Święta. (…)

Panie Prezydencie, zapraszam serdecznie do Chojnic.

Z poważaniem

Zbigniew Opas

Pełna treść listu Zbigniewa Opasa.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

41 komentarzy

~obserwator
Rządzący Chojnicami zdzierają z mieszkańców co roku krocie , ale głupki nadal na tą POst KOmunę głosują . Sprzedali też Niemcom chojnicką ciepłownię . Cały zachodni pas ze Szczecinem po drodze ciepłowni ... jest w szwabskich łapach . Tak się dziej gdzie w miastach gdzie rządzi PO , PSL i lewactwo
24 Marca 2021, godzina 17:03
Oceniono 1 raz 1
~oby takich osób było więcej
Panie Opas, celne podsumowanie sytuacji w Chojnicach.
23 Października 2014, godzina 14:07
Oceniono 15 razy 5
~gość
dlaczego ośmieszasz p.B z Rytla?
13 Lipca 2014, godzina 23:00
Oceniono 8 razy 2
~gość
co on ci takiego zrobił, że czytają o nim tysiące?
13 Lipca 2014, godzina 22:54
Oceniono 7 razy 3
~age 5
Długa władza psuje .Już niedługo stare musi z hukiem odejść .Dość arogancji i chamstwa nie liczenia się z opinią ludzi
03 Czerwca 2014, godzina 09:11
Oceniono 22 razy -4
~oko
kto nie rozumie co napisał Opas to jest ślepy dziś trafiłem na to i sam podpisałbym się pod tym pismem. miasto jak sie spojrzy na to co w nim sie dzieje to z pozoru ładne tylko ze to pic i glanc i na kredyt.ta ruska ekonomia ma to do siebie ze trzeba bedzie słono płacic. dzis to widać jak malo jest przemysłu w miescie .wiele rodzin ma zywicieli za granicą to widac w okresie wakacji i swiąt powoli miasto pustynnieje
25 Sierpnia 2013, godzina 20:05
Oceniono 82 razy 32
~GOSC
BIEDA BIEDA I CORAZ GORZEJ !!!!
11 Czerwca 2013, godzina 19:47
Oceniono 28 razy 6
~gosc
W Chojnicach jest 22% bezrobocia burmistrz by sie tym zajol!!!!!! POLSKA TO DNO
11 Czerwca 2013, godzina 19:45
Oceniono 35 razy 1
~odi
mam nadzieje ze prezydent nie przyjedzie i nie będzie wyrzucania pieniędzy na nikomu niepotrzebne uroczystości które nic nikomu nie dadza i nie zostaną zauważone, no może lokalni "działacze" poczuliby się dopieszczeni , ale może zafundujcie zamiast tego 100 najuboższym chojniczanom obiady darmowe albo ich dzieciom obiady w szkole ... trzeba znac proporcie, Chojnice to prowincjonalne miasteczko na które nikt nie zwracał nie zwraca i nie będzie zwracał uwagi, jest to jest ....
26 Maja 2013, godzina 20:40
Oceniono 28 razy 10
~omar
https://www.google.pl/search?q=marek+biernacki+finster&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=BQGiUZupG4Hm7Aal44HQCA&ved=0CEAQsAQ&biw=1366&bih=643#facrc=_&imgrc=nFwy4aoQDzcKmM%3A%3BqMF2HGLRLzSSOM%3Bhttp%253A%252F%252F2.bp.blogspot.com%252F-JBqmvJdG3-0%252FUYUX0dBJ6KI%252FAAAAAAAAFHQ%252FwO0LDKZJDbQ%252Fs1600%252FPO-zmianie.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fobserwatorzchojnic.blogspot.com%252F%3B700%3B469


znane trzy osoby z plakatu, wszystkie ladnie się obsadzily po wyborach z pensja powyżej 130tys, jako burmistrz , dyrektor szpitala, no i etatowy członek zarządu,

pan minister Biernacki powiedział ze powiat będzie czyli kasa poleci dalej po wyborach ,

trzeba tylko przekonać lud, ale to chyba będzie latwe, wystarczy jeden festyn z kiełbaskami wszyscy sa za, mam jeszcze przed oczyma obraz kiedy prosty rolnik krzyczy do kamery "wojt je dobry"


idzicie do wyborow i postępujcie rozsądnie ...
26 Maja 2013, godzina 14:37
Oceniono 24 razy 10
~odi
popieram ten list ,
Chojnice to biedne miasto biednych ludzi z których zyje waska grupa "lizusów politycznych "
26 Maja 2013, godzina 13:42
Oceniono 109 razy 63
~rozczarowanie
Po przeczytaniu niektórych wpisów mam tyko jeden wniosek - w Chojnicach jeszcze jest sporo wsioków. Co to za dyskusja? Obrażanie innych, naśmiewanie się, a niczego konkretnego znaleźć jakoś nie mogę. A najlepsi są ci co innych pouczają, a sami reprezentują dno. Nuuuuuuuudyyyyyyyyyyyyyyy!!!
24 Maja 2013, godzina 18:15
Oceniono 42 razy 2
~Mormolyke
~Boruta
Też obstawiałam Zbigniewa R., ale raz się przysłuchałam uważnie i z rozczarowaniem stwierdziłam, że głos nie pasuje Mamy wreszcie żywą legendę Superstacji i Szkła Kontaktowego ))
24 Maja 2013, godzina 16:07
Oceniono 27 razy 9
~BORUTA
Pewnie TAK ! A ja cały czas myślalem, że to Zbigniew R. kumpel Marcina, no i wylazło szydło z worka! Popisuj się pan dalej swoimi mądrościami mądralo za dychę!
24 Maja 2013, godzina 15:21
Oceniono 33 razy 17
~Mormolyke
Aaaaaaa - to to jest ten Zbigniew z Chojnic )))
24 Maja 2013, godzina 15:11
Oceniono 47 razy 25

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 413.00 DKKDKK 60.70 62.20
EUREUR 453.00 465.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 435.00 450.00 NOKNOK 43.10 44.60
GBPGBP 530.00 545.00 SEKSEK 43.30 44.80
Aktualizacja: 2021-12-04 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 405.00 410.00 DKKDKK 61.20 62.00
EUREUR 457.00 462.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 439.00 446.00 NOKNOK 43.60 44.40
GBPGBP 534.00 541.00 SEKSEK 43.80 44.60
Aktualizacja: 2021-12-04 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za podwyżką wynagrodzeń dla samorządowców?

Ceny paliw2021-12-03

E95 E98 ON LPG
BP 6.06 zł - 6.06 zł 3.45 zł
Circle K 6.01 zł - 6.01 zł 3.4 zł
Lotos Optima 6.03 zł - 6.03 zł 3.42 zł
MZK 6.03 zł 6.16 zł 6.03 zł 3.42 zł
Orlen 6.02 zł 6.32 zł 6.05 zł 3.43 zł
PKS 6.04 zł - 6.04 zł 3.4 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij