Środa, 28 Października 2020 | Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Zmiana organizacji ruchu i minirondo

Przy markecie ma powstać minirondo.

Przy markecie ma powstać minirondo.

W obrębie ulicy Grunwaldzkiej ma zostać zmieniona organizacja ruchu, a do czerwca w okolicy marketu powstać minirondo. Nad koncepcją poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie pochylili się miejscy urzędnicy na wniosek radnych, a sprawa stanęła na dzisiejszych obradach komisji komunalnej.

 

Proponowana koncepcja zakłada minirondo przy Biedronce, ruch dwukierunkowy od marketu do ul. Bocznej i od tego miejsca jednokierunkowy do ul. Bankowej, wydzielenie miejsc parkingowych przy ul. Grunwaldzkiej i Bankowej oraz wykonanie przejścia dla pieszych przy wjeździe do przedszkola. Wątpliwości co do zasadności minironda miał przewodniczący komisji. - Co ma dać to rondo, skoro wyjazd w ulicę Sukienników jest tylko w prawo? - dopytywał Antoni Szlanga. Zdaniem dyrektora komunalki w ten sposób ruch zostanie uregulowany i usystematyzowany, bo wielu kierowców nie wie dokładnie, jak poruszać się w tym miejscu. Do tego gros jadących od strony ul. 14 Lutego skraca sobie drogę przez stację paliw. - W tej chwili nikt nie wie, że przed Biedronką należy zatrzymać się, a wszyscy jadą na pierwszeństwie. Ten obszar jest nieuregulowany i nieczytelny. Jest taka wolna amerykanka, na zasadzie patrzę kierowcy w oczy i kto pierwszy zrobi ruch – tłumaczył dyrektor Jarosław Rekowski. Minirondo ma powstać do czerwca ze środków na bieżące utrzymanie dróg. - Nie będzie to wymagało dużych nakładów, będzie to bardziej malowanka – wyjaśniał urzędnik, a czerwona lampka zapaliła się radnemu Marianowi Rogenbukowi: - Żebyśmy w przypadku tej malowanki nie ośmieszyli się jak w Czersku – uczulił. Dlatego radni przed wdrożeniem pomysłu mają jeszcze przyjrzeć mu się na papierze.

Reklama | Czytaj dalej »

Antoni Szlanga poddał też pod rozwagę likwidację miejsc parkingowych przed biurowcem ZGM i przeniesienie ich na podwórko siedziby spółki. Tu wątpliwości zgłosił Edward Gabryś. - Podwórko jest zamknięte. Trzeba najpierw zapytać ZGM, a nie zabierać coś komuś – zauważył. W przygotowanej w urzędzie koncepcji przewidziano koło ZGM parkowanie równoległe.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~Zbigniew Opas
W skład Komisji Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wchodzi również radny Stanisław Kowalik. Poczekam na Protokół z posiedzenia Komisji, bo nie chce mi się wierzyć, że ten wybitny specjalista, dla którego rowery, to pojazdy dwuśladowe nie zabrał głosu w przedstawionej sprawie. Przy okazji pozdrawiam p. Wojciecha.
20 Lutego 2014, godzina 13:00
Oceniono 11 razy 11
Jeżeli nasi radni mają tylko takie pomysły to lepiej byłoby gdyby nic nie robili!!! Pomysł wręcz genialny inaczej! Dwukierunkowa do Bocznej a dalej jednokierunkowa - jeżeli dzisiaj, podobno kierujący nie widzą oznaczeń przy biedronce to czy radni sądzą że ktoś zauważy na początku grunwaldzkiej znak że w połowie kończy się droga dwukierunkowa?? Efekt będzie taki że ludzie będą się pchać w Grunwaldzką tam będzie ZONK bo nie można przejechać i co wtedy? kręcimy? na wstecznym się nie da bo jak zwykle sznurek aut czyli skręcamy w Boczną a boczna w połowie swojej długości ma szerokość jednego auta! To będzie dopiero cyrk!! ...i to niezależnie w którą stronę pójdzie ten ruch jednokierunkowy, bałagan będzie albo na bocznej albo przy przedszkolu, już widzę tych kierowców którzy nie mogąc skręcić w Grunwaldzką będą tam kręcić o 7-8 rano albo koło 15-tej! To już nie będzie cyrk ale burd... (znaczy dom publiczny)!! Czy ktokolwiek zapytał się co sądzą o tej sprawie mieszkańcy?
20 Lutego 2014, godzina 10:05
Oceniono 3 razy 3
~jasnowidz
A kiedy szanowni państwo zrobicie porządek na Placu Piastowskim i przed gazownią.

Kiedy prywatny inwestor zacznie budować osiedle przy ul. Bocznej. Zdaje się, że obok gazowni będzie prowadziła druga droga dojazdowa do tych bloczków dla elity. Mniej więcej w tym samym czasie należy spodziewać się też dokończenia prac rewitalizacyjnych w tej części parku, która sąsiaduje bezpośrednio z osiedlem.
19 Lutego 2014, godzina 11:50
Oceniono 3 razy 1
Bardzo dobrze że jest dyskusja na temat rozwiązań komunikacyjnych w mieście, ale dlaczego akurat w miejscach gdzie dziwnym trafem zbiega się on z interesem prywatnego inwestora???
Jak zresztą wszyscy niejednokrotnie piszą jest dużo więcej problematycznych miejsc, o których mówi się od lat a nic nie robi.
19 Lutego 2014, godzina 10:07
Oceniono 1 raz 1
~chojniczanin napisał:
Voojt, a Ty jesteś genialny , jedyny i niepowtarzalny , taki the best of. Na wszystkim się znasz najlepiej.
Takich wielepków jest tu na tym forum cała armia.

Po co ta ironia i sarkazm? Jak zauważyłeś podpisuję się z imienia i nazwiska na forum, robię to też wysyłając różne pisma do instytucji, firm czy urzędów. Pisma są rozpatrywane z różnym szczęściem, nie mniej od czasu do czasu udaje się coś ugrać. Ugrać, tak ale nie w chojnickich urzędach. Tam jest mur niechęci do zrobienia czegokolwiek. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie Np. moje pismo do wojewody pomorskiego pana Ryszarda Stachurskiego spotkało się z szybkim odzewem, a do powiatowego inspektora budowlanego pana Jerzego Kolc w/s zbyt wysokich progów na przejazdach rowerowych zaginęło bez wieści.
Kompetencje ludzi zasiadających w komisji jak radni Szlanga i Gabryś potwierdzili mi w 2007 roku kiedy komisja wnioskowała o zakazie ruchu rowerów na starym rynku "(z wyłączeniem rowerków dziecięcych do lat 7)" Zgodnie z polskim prawem dziecko do lat 10 poruszające się na rowerze jest pieszym http://wrower.pl/prawo/dziecko-na-rowerze,2064.html#dzieci_do_lat_7_na_rowerze Komisja powinna taką elementarną wiedzę posiadać. Nie posiadała, wnioskowała i tym samym udowodniła swoją niekompetencję. Dzisiaj ci sami ludzie próbują organizować ruch w mieście, mówiąc eufemistycznie o bezpieczeństwie. A gdzie podziało się bezpieczeństwo na ul. Człuchowskiej? Dziękuję.
Wojciech Czapiewski
18 Lutego 2014, godzina 21:26
Oceniono 1 raz 1
~ania
Ja często jeźdzę do Biedronki na Grunwaldzkiej, ale nie widzę problemu z pierszeństwem pojazdów poruszających się ul. Grunwaldzką i pojazdów zjeżdzajacych na parking biedronki, czy tez uliczke przy Rosmannie. Oczywiste jest, ze Grunwaldzka ma pierszeństwo, a z parkingów kierowcy włączają się do ruchu. Nie wystarczajace jest postawienie znaku ustąp pierszeństwa?
18 Lutego 2014, godzina 13:45
Oceniono 4 razy 2
~użytkownik
ciekawe kto ma w tym całym zamieszaniu interes może by ci z ratusza się pofatygowali i zapytali mieszkańców tej ulicy grunwaldzkiej co o tym myślą bo to oni najlepiej wiedzą i widzą jak to wygląda są punkty z działalnością płacą podatki niemałe a czy się ich wszystkich o to zapytano
18 Lutego 2014, godzina 12:31
Oceniono 6 razy 4
~abc
A kiedy szanowni państwo zrobicie porządek na Placu Piastowskim i przed gazownią. Kiedy wreszcie zlikwidujecie ten chlew który przynosi wstyd miastu. Wszak jest tam nawet wydzielony parking dla autobusów a wie przyjezdnych do którego mozna dojechać jedynie po czyms co kiedys było asfaltem. Od dwóch lat pan burmistrz obiecuje zrobić tam porządek i co? jak zawsze, na gadaniu sie kończy....
18 Lutego 2014, godzina 11:23
Oceniono 3 razy 1
~petent ZGM-u
A może by tak panie Szlanga zlikwidować miejsca parkingowe przed ratuszem i przenieść je na podwórko tego urzędu ?! Jacy radni takie pomysły !
18 Lutego 2014, godzina 10:17
Oceniono 10 razy 8
~Smerf Maruda
Apropos Czerska i bezpieczeństwa drogowego. U nas skończył się na zapowiedziach plan montażu systemu monitoringu wizyjnego na skrzyżowaniu przy "blaszaku". Powód - "pieniacze" , którzy odcięli SM od źródła dochodu pt. mandaty z kamer w mieście. Burmistrz doszedł do wniosku, że skoro jest mniej kasy z mandatów, to nie będzie wykładał na to zadanie z innych źródeł, bo czasem zabraknie na turystów z MKS czy RD. Poza tym na cholerę ten monitoring, jak i tak mandaty zasilą policję.
18 Lutego 2014, godzina 08:39
Oceniono 4 razy 2
~TYŻ Chojnicczanin
Święte słowa MG. Jeżdżę tam prawie codziennie. Z 14 lutego w kierunku Gdańskiej (dzieci szkoła). Prawdą jest co pisze MG. Tam przeszkadzają tylko te opisane pojazdy !!! Jak się ktoś nie zna na przepisach to jego problem, ale niech nie utrudnia bardziej niż jest teraz. Z grunwaldzką róbcie co chcecie. Reszta jest wystarczająco czytelna i przejezdna. Jak chcecie iść wzorem Czerska to może wymienimy ratusze. Będzie dla Chojnic taniej ZOSTAWCIE TO MIEJSCE W SPOKOJU !!!! Pozdrawiam
18 Lutego 2014, godzina 08:25
Oceniono 7 razy 5
~MG
Czyżby kolejny popisowy numer mający "poprawić" bezpieczeństwo w tym miejscu. Jedyne czego tam trzeba by się zrobił jeszcze większy burdel niż jest to właśnie jakieś śmieszne rondo, to dopiero będzie cyrk. Obecne znaki ustępu pierwszeństwa są widoczne i wiadomo kto w którym miejscu ma pierwszeństwo, wyjątkiem jest fragment między stacją benzynową a biedronką i tam jedynym problemem są parkujące auta które zwężają ten fragment do jednego pasa, bez uregulowania kierunku pierwszeństwa.
Ps. Naturalnym jest że jak kierowcy mają możliwość ominięcia ~20 aut stojących w korku do ronda korzystają z przejazdu przez stację, a że rozwiązanie tam zastosowane nie jest do końca przemyślane to już inny problem.
17 Lutego 2014, godzina 21:51
Oceniono 10 razy 8
~rysiek kaczor
Na ... to komu? Lepiej głodujaćy nakarmić, po co wam samochody darmo zjady? Nuk nie macie? Takie jest moje zdanie. Wiecej piniendzy na słóżbe zdrowia!
17 Lutego 2014, godzina 21:39
Oceniono 10 razy -6
~Kostek Bałm
Najbardziej groteskowe w tym jest to, że fachowcy od dróg mają problem z rozumieniem definicji drogi, zawartej w PoRD:

"droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi (ścieżki) dla pieszych lub drogi (ścieżki) dla rowerów "

Dla nich droga to wyłącznie jezdnia. Dla nich "droga z pierwszeństwem przejazdu" to "jezdnia z...". W efekcie z uporem zrywają ciągłość logiczną dróg rowerowych przylegających do jezdni znakmi C13a, durnymi przyciskami i światłami bez sensu...
17 Lutego 2014, godzina 20:54
Oceniono 9 razy 5
~chojniczanin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
17 Lutego 2014, godzina 20:47
Oceniono 24 razy -14

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 382.00 394.00 DKKDKK 60.60 62.10
EUREUR 451.00 463.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 419.00 434.00 NOKNOK 41.20 42.70
GBPGBP 497.00 512.00 SEKSEK 43.40 44.90
Aktualizacja: 2020-10-27 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 387.00 391.00 DKKDKK 61.00 61.70
EUREUR 455.00 459.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 41.70 42.50
GBPGBP 502.00 508.00 SEKSEK 43.90 44.70
Aktualizacja: 2020-10-27 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?
Ceny paliw2020-10-21

E95 E98 ON LPG
BP 4.63 zł 4.89 zł 4.33 zł 2.19 zł
Circle K 4.53 zł - 4.28 zł 2.09 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.35 zł 2.11 zł
MZK 4.57 zł 4.72 zł 4.36 zł 2.05 zł
Orlen 4.65 zł 4.99 zł 4.42 zł 2.14 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij