Sobota, 31 Lipca 2021 | Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

10. gala Dokonań Roku

Laureaci kategorii osobowość roku. Od lewej Aleksandra Lubińska, Kazimierz Ostrowski, któremu gratuluje Mirosław Janowski i syn Włodzimierza Ostoi-Lniskiego, Sebastian.

Laureaci kategorii osobowość roku. Od lewej Aleksandra Lubińska, Kazimierz Ostrowski, któremu gratuluje Mirosław Janowski i syn Włodzimierza Ostoi-Lniskiego, Sebastian.

Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali okolicznościową publikację podsumowującą 10 lat przyznawania nagród, nazywanych chojnickimi Oskarami. Kategorie, w których były przyznawane, ulegały przez te lata pewnym modyfikacjom. Tegoroczna nowość to laur dla osobowości roku. Wyróżniono aż trzy. Kapituła przyznała też dwie nagrody specjalne.


Za osobowości roku kapituła uznała regionalistę, autora „Dziejów Chojnic”, Kazimierza Ostrowskiego, hafciarkę Aleksandrę Lubińską i rzeźbiarza Włodzimierza Ostoję-Lniskiego. Nagrodę w imieniu ostatniego z wymienionych odbierał syn Sebastian: - Ojciec tworzy od ponad 40 lat. Nigdy nie wstydził się naszego regionu, a jego prace są prezentowane na wystawach w kraju i za granicą. Prekursorka haftowania kaszubskimi wzorami chojnickimi Aleksandra Lubińska z uwagi na wiek czynnie nie zajmuje się rękodziełem, ale swoją wiedzą dzieli się z młodszymi pokoleniami. Niedługo ruszy projekt mający na celu ożywienie tradycji haftu kaszubskiego, realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Chojnice Akolada. Kazimierz Ostrowski dziękował kapitule i chojniczanom. - Wszystko co robię, poza obowiązkami, robię z myślą o Chojnicach.

Reklama | Czytaj dalej »

Specjalne nagrody przyznano Lokalnej Grupie Działania Sandry Brdy i tancerce Monice Guentzel. Jako że była w drodze na mistrzostwa Polski w Warszawie, nagrodę w jej imieniu odbierała wzruszona babcia. Jej małżonkowi Tadeuszowi Guentzlowi także przyszedł zaszczyt odbierania statuetki w kategorii filantrop. Tadeuszów w tym gronie było jeszcze dwóch – Stencel i Skajewski oraz Andrzejów – Skiba i Szarski. Ponadto uhonorowano działalność charytatywną Jarosława Klauzo. Ten wspólnie z Maciejem Polasikiem odbierał jeszcze nagrodę w imieniu I-ligowej Chojniczanki   ex aequo z żeglarką Magdaleną Kwaśną. Nominowani w tej kategorii byli: żeglarze Artur Baranowski i Karol Jączkowski, lekkoatleci Damian Rudnik i Dawid Klaybor, futsalowy klub Red Devils i bokser Kazimierz Łęgowski. - Inspiracje czerpiemy z 84-letniej historii klubu - mówił prezes Polasik, dziękując sponsorom i samorządowcom, w szczególności burmistrzowi. - Trzymajcie kciuki za sezon! - krótko i konkretnie poleciła Magda Kwaśna.

Przyznawanie nagród w ośmiu kategoriach było urozmaicone występami zespołu piosenki kabaretowej Trzeci Oddech Kaczuchy. Maja Piwońska i Andrzej Janeczko znakomicie rozbawili publiczność i zachęcili do wspólnego śpiewu. Dzięki nim konferansjerzy w osobach Romana Guzelaka i Mariusza Palucha mogli ograniczyć ilość tzw. „sucharów” - Scenariusz został napisany tak, żeby Mariusz nie opowiadał głupich dowcipów – śmiał się prezes Promocji Regionu Chojnickiego, organizator przedsięwzięcia.

Za społeczną inicjatywę szczególnie wartą zauważania kapituła doceniła działania ekoturystyczne Stowarzyszenia „Charzy...”. Jego szefowa Bożena Stępień tego wieczoru była dwukrotnie wywołana. Jarmark „Czy chata bogata” został nominowany w kategorii impreza. Tym razem się nie udało, ale może za rok. - W tym roku na jarmarku zagra Marcin Wyrostek – zapowiedziała Bożena Stępień. Wiadomo również, jakie gwiazdy zagoszczą na tegorocznym Festiwalu Marzeń. - Enej, Kamil Bednarek, Norbi oraz Wanda i Banda – wymieniał Łukasz Synoradzki z CT Media, zwycięzca kategorii, w której nominowani byli także: Super Puchar Polski Baszka Mester Sport (Konarzyny), Turniej Strzelecki o Szablę płk. Mastalerza (Kurkowe Bractwo Strzeleckie), Czwartki Kaszubskie (stowarzyszenie „Swory) i Międzynarodowe Mistrzostwa w Pływaniu Ekstremalnym (Centrum Park). Inicjatywa społeczna - nominowani: Wakacyjna Szkoła Muzyczna - Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Dom Dziennego Pobytu - Stowarzyszenie Szukam Drogi, Inicjatywa teatralna młodych - Chojnicka Grupa PAT i Dzień Seniora - Stowarzyszenie Sabat Szefowych.

Grupa teatralna M z Czerska dostała statuetkę w kategorii kultura, gdzie nominowani byli: Międzynarodowy Festiwal Kolędy Ludowej (KZF Krebane z Brus), Chojnickie Studio Rapsodyczne, Dni Kultury Japońskiej, Dominik Gostomski, cykl imprez kulturalnych Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego.

Zwycięzcą w kategorii nauka i edukacja zostało Zaborskie Towarzystwo Naukowe. Nominowani: Tomasz Cisewski „Monografia rodu Ossowskich”, Zeszyty Chojnickie - ChTPN, Dominika Loll, Stowarzyszenie Akolada i Wspólna Ziemia – wspomnienia Dominika Stoltmana „Zaufaj mi, przeżyjesz”.

- Oferta Bramy Pomorza dziś nie jest pełna. Będzie poszerzona o sport, rozrywkę. Na pewno będzie kino. Na czerwiec będzie gotowy projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę – zapowiadała Barbara Dyś z Rank Progress, która odebrała nagrodę w kategorii gospodarka. Obok niej na scenie stanęli lokalni przedsiębiorcy reprezentujący firmy: Polcom Collection, Urbaniak, Bagietka, Centrum Medyczne Salus oraz Szultka Sport & Fitness Equipment Brusy.

Na koniec po raz pierwszy nagrodę dla pracodawcy przyjaznego dla szkoły wręczyli przedstawiciele Pracodawców Pomorza Józef Kołak oraz Włodzimierz Wolski. Trafiła do PSS Społem. - Przez 10 lat przygotowali do zawodu 340 uczniów – uzasadniał dyrektor Kołak.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

33 komentarzy

~ZGADZAM SIE Z IRENA
PODLY... WIE KOMU I KIEDY D...LIZAC,BEZ WZGLEDU NA USTROJ...
10 Marca 2014, godzina 18:15
Oceniono 12 razy 10
~przesłanie od 3 Oddechów Kaczuchy dla PChS
Pechaesie, od Żeleńskiego naucz się robić wszelkich oszustów w zielony balonik... Ale co ja tam piszę! Robisz to Pechaesie od dłuższego czasu w sposób niezwykle skuteczny. Coraz więcej zielonych baloników w Chojnicach...
09 Marca 2014, godzina 19:32
Oceniono 13 razy 11
~finse
do tego i tylko tego sa zdolni ci ludzie w urzedach

LAURKI, MEDALE,AKADEMIE, PROJEKTY poza tym dokonania zero !!!

oby tylko po wyborach pana finstera,skai i szczepanskiego nie trzeba bylo ogladac razem z dworami kolegow
09 Marca 2014, godzina 18:06
Oceniono 20 razy 16
~do minotaur
No i o to chodzi, a to że ludzie żyją innymi problemami, jak np. brakiem pracy, mało kogo z góry obchodzi. Trzeba się pokazać na zdjęciach. Przecież żyjemy na wyspie szczęścia, nie wiesz o tym?

Burmistrz Arseniusz Finster stwierdził "W powiecie słupskim i tak dalej, stopa bezrobocia jest wyższa niż w Chojnicach, my jesteśmy tu wyspą w miarę niskiego bezrobocia (...)." Protokół nr XXXIX/2013 z sesji RM w Chojnicach (16.12.2013 r.)
09 Marca 2014, godzina 17:31
Oceniono 10 razy 8
~minotaur
po co to jest i komu, czemu to służy? Bo jak dla mnie to nie ma znaczenia, tylko mają okazję poklepać się po pleckach, cmoknąć i dostać po kwiatku. Śmiech na sali, imprezka jak za czasów socjalizmu.
09 Marca 2014, godzina 17:19
Oceniono 12 razy 8
~xyz
Nie spocił się?
09 Marca 2014, godzina 16:56
Oceniono 12 razy 10
~...
Tak, pan Janek dał radę! ;-)
09 Marca 2014, godzina 15:20
Oceniono 12 razy 10
~Mistrz SPORTU - Zieliński
Pragnę wyrazić swój szczery podziw dla talentu krasomówczego wiceburmistrza Chojnic p. Jana Zielińskiego. Na opisanej w powyższym artykule gali wypowiedział do mikrofonu jedno słowo. Kiedy przyszło mu - wraz z drugą osobą - odczytać werdykt i wręczyć statuetkę, zdobył się na odważne, głośne i dobitne wypowiedzenie hasła SPORT. Brawo! Zuch burmistrz! Tygodnie prób w ratuszowym gabinecie nie poszły na marne!. Słowo SPORT wypadło naprawdę nieźle, co potwierdził pomruk podziwu jaki rozniósł się po sali. Panie Zieliński, proszę nie spoczywać jednak na laurach i ćwiczyć dalej! Może za rok powie Pan dwa słowa, np. EDUKACJA i NAUKA?!
09 Marca 2014, godzina 15:17
Oceniono 20 razy 18
~nn
o Radziu też dostał kwiata, napisał książkę
09 Marca 2014, godzina 11:03
Oceniono 10 razy 6
~Niestety
to nie był utwór dla Finstera. To był utwór o Finsterze.
08 Marca 2014, godzina 23:40
Oceniono 22 razy 16
~tak tylko się pytam
internetowa TV chojnice
http://chojnice.tv/wideo-219-Trzeci_Oddech_Kaczuchy_na_Dokonaniach_Roku_-_W%C3%B3dz_

Czy wykonanie utworu 'Wódz" przez zespół Trzeci Odech Kaczuchy podczas Gali to była specjalna dedykacja dla burmistrza Finstera?
08 Marca 2014, godzina 23:36
Oceniono 22 razy 16
~koko
Bez urazy dla nieswiadomych nominowanych i nagrodzonych,ale komu poza ukladem wladzy potrzebne sa takie gale i nagrody? Nagradzaja się ludzie z towarzystwa wzajemnej adoraacji,przyjaciele wladzy. Kto za to placi? Ile to kosztuje? Czemu to sluzy i komu?Ostrowski Kazimierz ,stary propagandzista z Gazety Pomorskiej-kiedys organu partii komunistycznej,dziś stawiany jest za wzor spoleczny? To kpina jakas jest. Prawda idzie nowa wladza i nie tylko tupie,ale mam nadzieje,że tupnie noga na ten lokalny syf.
08 Marca 2014, godzina 21:18
Oceniono 32 razy 14
~Irena
Ostrowski za co nagrode dostaje? Za propagande i utrwalanie jedynie słusznej partii?
08 Marca 2014, godzina 20:18
Oceniono 31 razy 21
~Jakiś tam
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Marca 2014, godzina 19:08
Oceniono 32 razy -14
~jacek
ano racja , za co taką chate w Charzy buduje ? z pensji PREZESA ?
08 Marca 2014, godzina 18:28
Oceniono 23 razy 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 380.00 394.00 DKKDKK 60.50 62.00
EUREUR 450.00 462.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 418.00 433.00 NOKNOK 42.70 44.20
GBPGBP 527.00 542.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2021-07-31 18:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 385.00 389.00 DKKDKK 60.90 61.70
EUREUR 454.00 458.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 421.00 428.00 NOKNOK 43.10 43.90
GBPGBP 531.00 538.00 SEKSEK 44.30 45.10
Aktualizacja: 2021-07-31 18:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-07-20

E95 E98 ON LPG
BP 5.79 zł 6.15 zł 5.56 zł 2.52 zł
Circle K 5.74 zł - 5.51 zł 2.49 zł
Lotos Optima 5.78 zł - 5.55 zł 2.51 zł
MZK 5.74 zł 5.79 zł 5.51 zł 2.45 zł
Orlen 5.79 zł 5.99 zł 5.56 zł 2.52 zł
PKS 5.78 zł - 5.56 zł 2.51 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij