Piątek, 04 Grudnia 2020 | Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
KPP Chojnice

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn

Policjanci z Chojnic zatrzymali czterech mężczyzn do sprawy napadów na sklepy, do których doszło w lutym i marcu br. Sprawcy posługując się przedmiotem przypominającym broń i nożem zagrozili obsłudze i ukradli po kilkaset złotych. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. Sprawcy odpowiedzą za rozboje, w tym jeden z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jest to zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności od trzech do piętnastu lat.


W lutym br. dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o rozboju w jednym z osiedlowych sklepów. Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń, a następnie ukradło około 300 złotych. Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady i zbierali wszelkie informacje. Kryminalni pracowali również operacyjnie. Śledczy przeglądali zapisy monitoringu i przesłuchiwali świadków. W marcu br. doszło do kolejnego rozboju, w czasie którego jeden ze sprawców grożąc nożem ukradł ze sklepu ponad 500 złotych.

Reklama | Czytaj dalej »Policjanci wytypowali i zatrzymali czterech chojniczan, których podejrzewali o dokonanie tych przestępstw. W poniedziałek 17 marca br. mundurowi do policyjnej izby zatrzymań doprowadzili dwóch 17-latków i 18-latka. Czwarty – nieletni, trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Wczoraj w prokuraturze w Chojnicach, która prowadzi śledztwo zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Grozi za to od dwóch do dwunastu lat więzienia. Jeżeli sprawca posługuje się nożem może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Policja i prokuratura złożyła wniosek o aresztowanie podejrzanych. Prawdopodobnie jeszcze dziś sąd podejmie decyzję w tej sprawie. O losie nieletniego zadecyduje Sędzia Rodzinny.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

456 komentarzy

~Okiem trzeźwo myślącego
Każdy trzeźwo myślący rodzic, którego dziecko utrzymywało kontakt z osobą, która dopuściła się czynów opisanych w artykule lub jest o nie podejrzana, natychmiast podjąłby wszystkie wyobrażalne i racjonalne działania, aby znajomość między jego dzieckiem a (faktycznym lub potencjalnym) sprawcą się zakończyła - przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd. Pytanie dlaczego takich działań nie podjęły władzy szkoły jest dla mnie niepojęte.
05 Kwietnia 2014, godzina 18:43
Oceniono 141 razy 137
~gra na zwłokę?
...uczeń może być również skreślony w trybie natychmiastowej wykonalności bez stosowania gradacji kar w przypadku prawomocnego wyroku sądowego.
05 Kwietnia 2014, godzina 17:26
Oceniono 137 razy 135
~cd.
dlaczego julian w(EDIT) bezczelnie pokazuje się w tej szkole? przecież z wyrokiem i tak nie będzie miał prawa do niej uczęszczać..
statut szkoły publicznej powinien zwierać katalog przypadków, w których uczeń może zostać przeniesiony do innej szkoły i tylko w takich przypadkach to przeniesienie może nastąpić.

Skreślenie może mieć miejsce szczególnie w przypadku:

stwarzania sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu uczniów i pracowników szkoły,
dystrybucji narkotyków i środków psychotropowych oraz ich posiadania,
używania alkoholu i środków odurzających oraz bycia pod ich wpływem na terenie szkoły i w jej obrębie,
naruszenia godności i nietykalności osobistej innych osób, w tym również pracowników szkoły,
notorycznego opuszczania bez usprawiedliwienia obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, a postępowanie takie powtarza się w kolejnym roku szkolnym,
dopuszczenia się kradzieży,
fałszowania dokumentów państwowych,
porzucenia szkoły i nie zgłaszania się rodziców na wezwania wychowawcy klasy,
uczeń może być również skreślony w trybie natychmiastowej wykonalności bez stosowania gradacji kar w przypadku prawomocnego wyroku sądowego.
05 Kwietnia 2014, godzina 17:24
Oceniono 141 razy 135
~odp.
właśnie tą rażąco niesprawiedliwą decyzją zniszczył sobie resztki szacunku w lokalnej społeczności.. czy warto było panie boczek dla takiego śmiecia?
05 Kwietnia 2014, godzina 07:41
Oceniono 175 razy 173
~gość
Nadal nie mogę zrozumieć nierównego potraktowania uczniów. Dlaczego dwóch skreślono z listy uczniów, a trzeci normalnie może kontynuować naukę?????!!! TO RAŻĄCA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ!
05 Kwietnia 2014, godzina 06:41
Oceniono 161 razy 161
~al
Jak dobrze, że ludzie zaczęli głośno mówić o tym co przez lata było tajemnicą poliszynela. Do tej pory mówiono tylko po kątach, teraz ludzieprzestali się bać. Dość buty, arogancji, krzywdzenia, dość!!!
04 Kwietnia 2014, godzina 21:19
Oceniono 209 razy 207
~Minimum wiedzy o samorządzie
W naszych gospodarstwach domowych wszyscy jesteśmy zainteresowani komu, za co i ile płacimy. Dlatego KAŻDY odpowiedzialny obywatel miasta powinien dysponować minimalnym zakresem informacji z zakresu samorządu:
1. Jakie osoby zarządzają miastem?
2. Jakie są ich zadania?
3. Jakie jest ich wynagrodzenie?
4. Jak realizują te zadania?

Ten minimalny zestaw pytań powinien być wykładany w domach i w szkołach, poczynając od szkoły podstawowej. Indywidualne odpowiedzi na te cztery proste pytania mogą pozytywnie wpłynąć na jakość zarządzania miastem.
04 Kwietnia 2014, godzina 15:16
Oceniono 143 razy 143
~Podatnik
Jeśli ten Wajlonis z naszych podatków aż tyle zarabia to petentom należy się przynajmniej odrobina godnego i przyzwoitego traktowania. Dziwne ze ci radni i ten burmistrz to nadal tolerują.
04 Kwietnia 2014, godzina 13:53
Oceniono 157 razy 155
~Zbigniew Opas
Do zadań dyrektora generalnego Urzędu należy zapewnienie sprawnego fukcjonowania urzędu, a w szczególności m. in.:
- nadzór nad organizacją pracy urzędu,
- pełnienie funkcji kierownika urzędu w razie nieobecności burmistrza i zastępców (regulamin organizacyjny urzędu).
Dyrektor jest bardzo dobrze opłacanym urzędnikiem. W 2011 roku zarobił w UM 164 878 zł, a w 2012 osiągnął 159 266,60 zł. Miesięcznie wychodzi ponad 13200 zł. Do tego dochodzi 4200 rocznie z Zakładu Zagospodarowania Odpadów i zlecenia z Krajowego Biura Wyborczego.
Każdy pracownik samorządowy ślubuje wykonywać sumiennie powierzone Mu zadania (Ustawa o pracownikach samorządowych).
Z oświadczenia majątkowego p. dyrektora wynika, że posiada dochody z Kancelarii Radcy Prawnego, w której osiąga dochody 36 480 złotych rocznie. Sąd wyznacza terminy, którym podporządkowuje się p. dyrektor. Stąd można wnioskować, że p. dyrektor organizuje sobie pracę w urzędzie pod potrzeby kancelarii radcy prawnego. W moim odczuciu od pracownika samorządowego należy oczekiwać, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Przecież Sądy i Urząd pracują w tych samych godzinach.
Czy można sobie wyobrazić chirurga (zbieżność przypadkowa) przerywającego operację, bo udaje się do innej pracy, a następnie kończącego rozpoczęte dzieło? Nie, nie można. Tak samo musi być z wysokim urzędnikiem samorządowym. Po prostu musi zrezygnować z jednego zajęcia. Osobiście sugerowałbym rezygnację ze stanowiska w urzędzie.
Inną sprawą jest podejście p. dyrektora do swoich obowiązków. Do obowiązków pracownika samorządowego należy w szczególności zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami (ustawa o pracownikach samorzadowych). Przez 20 lat nie doświadczyłem żadnej życzliwości ze strony p. dyrektora i nic nie wskazuje, by to się miało zmienić. Całe szczęście, że wspólnota samorządowa może zmienić osobę na stanowisku dyrektora. Czego sobie i mieszkańcom serdecznie życzę.
04 Kwietnia 2014, godzina 11:27
Oceniono 209 razy 203
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
04 Kwietnia 2014, godzina 11:22
Oceniono 107 razy -51
~klev
znów ten lokalny ułom na forum siedzi???
04 Kwietnia 2014, godzina 10:54
Oceniono 105 razy 71
~ooo..
masz słuszność, ktokolwiek miał styczność z robertem w. jako urzędnikiem, nigdy tej styczności nie zapomni.. arogancja i chamstwo, wyniosłość i chore wręcz poczucie pewności siebie, zastraszanie petenta, szykanowanie, poniżanie, wymuszanie... prywatnie nieliczni chcą z tą patologiczną ,,rodziną" przebywać.. chyba tylko urzędniczniki-krótkie spódniczki, uzależniono zawodowo od w.
04 Kwietnia 2014, godzina 10:53
Oceniono 153 razy 153
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
04 Kwietnia 2014, godzina 10:43
Oceniono 103 razy -51
~Detektyw Monk
Pan Mecenas potępił w Czasie Chojnic ludzi, którzy nie ocenia ją jego samego, ale jego rodzinę, gdyż nie mają do tego prawa. Faktycznie trzeba być powściągliwym w ocenianiu innych, ale jednocześnie zdrowym mechanizmem społecznym jest chwalenie tego co wokół nas dobre i potępianie czynów antyspołecznych.

Haniebne jest ocenianie kogoś ze względu na winy ojca, czy matki. Błędem jest ocenianie rodziców po wyskokach dzieciaków. Ale skąd wniosek, że społeczeństwo nie może wypowiadać się o przestępczej działalności bandy zwyrodnialców?

Pan Mecenas ma płacone za wybielanie działań swoich popleczników w Ratuszu, wydaje się, że tak samo postępuje wobec syna, według doniesień policji, biorącego udział w rozbojach. Dzieci się wychowuje lub deprawuje. Tak samo władzę albo się kontroluje, albo ona się deprawuje. Obserwując wydarzenia w mieście mam wrażenie że doznał Pan totalnej klęski zarówno w życiu zawodowym jak i rodzinnym.
04 Kwietnia 2014, godzina 09:29
Oceniono 143 razy 141
~Robercie W -
jest jakaś decyzja na zażalenie prokuratury?
04 Kwietnia 2014, godzina 08:01
Oceniono 117 razy 115

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 377.00 DKKDKK 59.10 60.60
EUREUR 443.00 453.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 406.00 421.00 NOKNOK 41.00 42.50
GBPGBP 490.00 501.00 SEKSEK 42.60 44.10
Aktualizacja: 2020-12-04 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 373.00 DKKDKK 59.60 60.40
EUREUR 445.00 449.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 411.00 417.00 NOKNOK 41.40 42.20
GBPGBP 492.00 498.00 SEKSEK 43.10 43.90
Aktualizacja: 2020-12-04 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś zadowolony ze stanu miejskiej zieleni?
Ceny paliw2020-12-04

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.54 zł 2.34 zł
Circle K 4.69 zł - 4.49 zł 2.29 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.51 zł 2.31 zł
MZK 4.69 zł 4.74 zł 4.49 zł 2.28 zł
Orlen 4.74 zł 5.03 zł 4.54 zł 2.34 zł
PKS 4.69 zł - 4.55 zł 2.29 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij