Sobota, 16 Stycznia 2021 | Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fotomontaż ms

Sąd: ulotka zawiera nieprawdziwe informacje

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał decyzję sądu pierwszej instancji, która zapadła w tym tygodniu w trybie wyborczym. Kandydat na radnego Kamil Kaczmarek musi sprostować informacje ze swojej ulotki w mediach i oświadczyć, że ta o prognozowanym stopniu zadłużenia miejskiego budżetu, która się w niej znalazła, jest nieprawdziwa. Sprawę zgłosił burmistrz Arseniusz Finster.

 

W tym tygodniu sądy dwóch instancji wydały postanowienia w sprawie protestu wyborczego zgłoszonego przez obecnego burmistrza. Jeszcze zanim postanowienie stało się prawomocne, o jego wyniku Arseniusz Finster informował media, które zaprosił w tym celu do parku Tysiąclecia. Zaproszenia nie otrzymały m.in. portal Chojnice24, a także „Gazeta Pomorska”. - Zaprosiłem tylko portale, które kręcą (nagrywają video – przyp. red.). Gazety dostaną postanowienie na piśmie – wyjaśniał w rozmowie z naszą reporterką. Postanowienia sądów obu instancji obecny burmistrz ubiegający się o reelekcję wysłał mailem. Kamil Kaczmarek z  Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność wniósł zażalenie, ale to zostało oddalone. Ubiegający się o mandat radnego napisał w ulotce, że na początku kadencji prognozowane zadłużenie na jej koniec wynosić miało 34 miliony złotych, a aktualny jego poziom jest znacznie wyższy. Kaczmarek jako źródło informacji wskazał wieloletnią prognozę finansową z 15.11.2010 r. - Jak utrzymuje Pan Burmistrz w październiku wynosiło ono 48.000.000 złotych, a więc o 14 milionów więcej niż prognoza z początku kadencji. W tym samym czasie nie zrealizowano dwóch sztandarowych projektów - Chojnickiego Centrum Kultury i remontu dworca PKP, nie powstał też skatepark. Prawda jest bolesna i powoduje atak, lecz pozostaje prawdą. Zadłużenie jest wyższe, niż prognozowane w 2010 roku, a wielkie inwestycje tej kadencji pozostają niezrealizowane – podkreśla Kaczmarek.

Reklama | Czytaj dalej »

„Prognoza z 2010 r. była istotnie nieaktualna, tak samo, jak nie istniała już uchwała budżetowa, której była załącznikiem. Zestawienie tych dwóch informacji (zbliżonej do prawdy i nieprawdziwej) stworzyło fałszywy obraz kondycji finansowej Chojnic, gdyż prowadziło do wniosku, że zadłużenie prawie dwukrotnie (o 16.000.000 zł), za sprawą burmistrza, przekroczyło dopuszczalny, maksymalny poziom (34.000.000 zł)" – uznał sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który nakazał sprostowanie Kaczmarkowi nieprawdziwych informacji zawartych w ulotce m.in. na portalu Chojnice24.pl. Jako że ulotki zostały już rozprowadzone, sąd uznał za nieuzasadnione ich zniszczenie.

Na skierowane przed trzema dniami pytanie o planowany poziom zadłużenia miasta na koniec 2014 i prośbę o wskazanie dokumentu źródłowego zawierającego taką informację, odpowiedzi ze strony Arseniusza Finstera do tej pory nie otrzymaliśmy. W projekcie budżetu na ten rok planowane zadłużenie to 46,2 mln zł.

Postanowienie SA w Gdańsku z 6.11.14 r.

Postanowienie SO w Słupsku 4.11.14 r.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

116 komentarzy

~zero
Mógłbym z tym:

~nos pinokia
wałdoch w swojej ulotce też kłamie

iść do sądu, ale uważam, że szkoda czasu.
09 Listopada 2014, godzina 12:37
Oceniono 30 razy -4
~do gch - KŁAMCY!!!!!!!!
wyrażam swoje oburzenie wobec kłamcy, który ujawnił się na tym forum! U mnie w domu był działacz PChS i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wraz z rodziną oddamy na niego głos. Wiec nie kłam, że nie prowadzą kampanii.
09 Listopada 2014, godzina 12:35
Oceniono 32 razy 0
~Cecylia Wyczyńska
Litość mnie ogarnia nad zwolennikami Finstera. Oni aż się proszą, żeby być okłamywanymi przez ich guru. Przecież Kaczmarek podał jedynie fakty, jakie miały miejsce. Niczego nie zmyślił. Finster prognozował, że dług wyniesie 34 miliony, a wyniósł prawie 50. Widać, że część społeczeństwa chce być ogłupiana przez burmistrza. Gratuluję! I współczuję...
09 Listopada 2014, godzina 12:15
Oceniono 40 razy 2
~podatnik
Skąd możesz wiedzieć gch co robią inni? Z tego co wiem działacze PChS-u prowadza swoją kampanię ciszej, bliżej ludzi. Obecnym włodarzom natomiast przyszło do głowy oplakatować całe miasto. Sądzę, że ludzie nie wiedzą kim są? Śmieszne - nieprawdaż? Może Finster i jemu podobni przekazaliby lepiej te pieniądze na szczytniejszy cel niż na promowanie siebie. Te banery, plakaty i tak trafią do kosza. A ludzie dobrze was poznali. Ufam, że będą mieli odwagę powiedzieć wam dość. Wszak czas na zmiany.
09 Listopada 2014, godzina 11:08
Oceniono 40 razy 6
~gch
to już nawet młody wajlonis - też nie ma billboardów - ale chodzi wieczorami po domach z pełną torbą i OSOBIŚCIE wręcza swoje gadżety, a ci amatorzy myślą, że się wpiszą na listę i może ktoś przez pomyłkę na nich zagłosuje ? Nie potrafią zrobić swojej kampanii a myślą, że sobie poradzą przy korycie.
09 Listopada 2014, godzina 09:08
Oceniono 36 razy 2
~nos pinokia
wałdoch w swojej ulotce też kłamie
09 Listopada 2014, godzina 08:59
Oceniono 44 razy 6
~kiss
Głosowanie na tą osobę po raz kolejny i kolejny, to to samo jak wpuścić złodzieja do domu po raz kolejny.
Ludzie nie dajcie się zwariować to przecież nie oni dają pieniądze na rewitalizacje, modernizacje, tylko Unia a pokazywanie się w miejscach zmodernizowanych iż niby to moja zasługa to obłuda, za tymi projektami stoi sztab ludzi.
Sami w mediach mówią że w małych miastach istnieją układy i układziki.
( słowa dla TVN p. Skaja )

Ostatni raz kandydujący Burmistrz
Nie umie się pogodzić z krytyką, walczy w sądach za podatników pieniądze.
Spotykał się w budynkach właściciela galerii Victoria a potem zamilknął jak zaczęto ujawniać jej przekręty i wyłudzenia na szkodę miasta i US.
Dziwny pożar w centrum miasta którego przyczyny do dziś nie podano ( bo wstyd podać przed wyborami ), kamienicę rozbierała ta sama firma która prawdopodobnie buduje dom panu włodarzowi.
Młodzi nie dajcie się zwieść że jest pięknie w mieście i że to zasługa naszych władz, każde miasto się zmienia od czasu wejścia do Unii i pozyskuje od niej pieniądze.
09 Listopada 2014, godzina 05:41
Oceniono 44 razy 6
~do DO PONIŻEJ!!!
Dla mnie nie ma znaczenia, kto idzie pod jakim szyldem. Znamy lub nie nazwiska kandydatów. Wybiorę osobę, którą obdarzę zaufaniem. Nie będzie to nikt z dotychczasowych radnych. Analizuję nowych kandydatów. Ważny jest człowiek, a nie partia. Nauczmy się tego, a może wreszcie zaczniemy dokonywać właściwych wyborów.
08 Listopada 2014, godzina 21:50
Oceniono 42 razy 10
~DO PONIŻEJ!!!
Nawet za kasę nie byłbym w stanie zagłosować na ten PIS-bis a szczególnie, że kandyduje tam niejaki ZERO i kilku jego kumpli.
08 Listopada 2014, godzina 21:43
Oceniono 50 razy 2
~gość
głosujmy na PCHS
08 Listopada 2014, godzina 20:59
Oceniono 54 razy -2
~jotdwatrzy
Co to znaczy że "wieloletnia prognoza finansowa" z 2010 roku była nieaktualna? To było poprzednie przedwyborcze mydlenie oczu czy rzetelne opracowanie? Kto opracował tą nieaktualną prognozę?
08 Listopada 2014, godzina 20:41
Oceniono 38 razy 2
~do poniżej
zatrzymałeś się kolego ze stanem wiedzy 20 lat wstecz, w czasach przemian, gdzie SB jeszcze nie oddało władzy, a kapitał jeszcze tej władzy nie odebrał. Jak masz gotową receptę na przejęcie władzy to czemuś tego jeszcze nie zrobił mądralo ?
08 Listopada 2014, godzina 19:54
Oceniono 33 razy -3
~do poniżej
Co ty za pierdoły piszesz? Nieźle się najarałeś, ale rozumiem, sobota czas na imprezkę. Powiedz mi, o ile jeszcze coś kumasz, kim był burmistrz i czym takim szczególnym się zasłużył, zanim objął ten stołek. Był dyrektorem szkoły i nic za tym wielkiego nie stało. Ale w pewnym momencie chciał spróbować czegoś innego, został radnym i z tego co pamietam, to nie był grzeczny i pokorny radny. Ówczesny burmistrz coś o tym wie, bo dzięki aktywności tego i innych radnych, jak się nie mylę, miał skróconą kadencję. Tak to wygląda w polityce, młode wypiera stare. Na takich stołkach nic nie jest dane na zawsze. Pojawia się nowa krew i walczy. Inaczej świat by się nie rozwijał.
08 Listopada 2014, godzina 19:48
Oceniono 45 razy -7
~przedsiębiorca do "PKS-u"
panowie pchacie się do tej polityki a zabieracie się do tego z d...py strony, nie macie pojęcia na czym się opiera polityka w świecie i w ogóle, na czym świat stoi i co rządzi światem, a wydawałoby się, że wiedzą o tym nawet dzieci. Nie macie fachowców od tego, know-how, dziwolągi na listach i chociażby te wasze głośne akcje na które tłumnie przyszło zero Chojniczan. Kampanii w ogóle nie ma - to wręcz bezczelne i butne olanie potencjalnych wyborców, chociażby tych niezdecydowanych. Nie udało wam się pozyskać żadnych protektorów ani sponsorów a wręcz zrazić biznes który zawsze będzie omijać taki twór jak śmierdzące g....o. Nikt nie lubi pieniaczy, a wasz "protektor", który chyba pracą własnych rąk się w życiu nie utrudził potrafi ohydnie nakablować do Gdańska na przedsiębiorcę, który własnym kosztem wykonał zjazd z ulicy. My Chojniczanie musimy się trzymać razem, przynajmniej przed ludźmi z zewnątrz, a nie tworzyć ciągłe waśnie i konflikty, tak nie powstaną nowe miejsca pracy. I na koniec, nie traćcie nadziei w Niemczech nawet takiego dziwoląga jak Hitler biznesowi udało się wyciągnąć za uszy do władzy.
08 Listopada 2014, godzina 19:34
Oceniono 54 razy 12
~do poniżej
Uwierz mi, idzie na bogato i razi tym ludzi, którym ciężko związać koniec z końcem. Oby się na tym nie przejechał. A to świecące walące po oczach paskudztwo które wczoraj było naprzeciwko Polo stwarza zagrożenie dla kierowców!
08 Listopada 2014, godzina 18:38
Oceniono 40 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-16 12:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-16 12:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?
Ceny paliw2021-01-15

E95 E98 ON LPG
BP 4.93 zł 5.29 zł 4.79 zł 2.27 zł
Circle K 4.76 zł - 4.69 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.76 zł - 4.69 zł 2.24 zł
MZK 4.78 zł 4.83 zł 4.64 zł 2.24 zł
Orlen 4.93 zł 5.23 zł 4.79 zł 2.27 zł
PKS 4.82 zł - 4.68 zł 2.25 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij