Wtorek, 22 Września 2020 | Imieniny: Maury, Milany, Tomasza ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Podwyżki dla pracowników obsługi szkół

Dyrektor wydziału oświaty w ratuszu Janusz Ziarno.

Dyrektor wydziału oświaty w ratuszu Janusz Ziarno.

Najniższe uposażenia sprzątaczek, kucharek, woźnych i innych pracowników obsługi szkół podległych ratuszowi mają nieco wzrosnąć. Jest wstępna zgoda burmistrza na regulacje płac, co według wstępnych wyliczeń rocznie kosztować ma co najmniej 300 tys. zł.

 

Dyrektor wydziału edukacji w chojnickim magistracie jest już po spotkaniu ze związkami zawodowymi i radną Marzenną Osowicką, z zawodu nauczycielką, które apelowała o znalezienie pieniędzy na ten cel. Od kwietnia większe pieniądze dostać mają m.in. sprzątaczki. - To liczna grupa z małymi zarobkami. Dla przykładu pensja sprzątaczki w Szkole Podstawowej nr 1 wynosi 1761 zł brutto. Po zmianie sposobu naliczania na wynieść 2100 bruttoJanusz Ziarno poinformował radnych z komisji edukacji. Dodatek stażowy będzie naliczany od wyższej podstawy, bo do zasadniczej pensji doliczona będzie premia. Dotychczas różnica między młodym pracownikiem a tym z długim stażem była niewielka, bo i początkujący musiał dostać wymagane minimum. Na regulacje wynagrodzeń pań dbających o porządek w szkołach według przedstawionej propozycji trzeba 187 tys. zł. Wydział oświaty wyliczył, że dla kolejnej grupy - kucharek - potrzebne będzie 96 tys. zł. - Już zbliżamy się do 300 tys. zł, a są jeszcze woźni, konserwatorzy, szatniarze, intendenci – wymieniał Ziarno. Pracownicy obsługi jako zarabiający najmniej, mają dostać wyższe pensje od kwietnia. Administracja w szkołach od września lub października.

Reklama | Czytaj dalej »

- Cieszę się, że pracownicy obłsugi mają szanse na godne wynagrodzenie – skwitowała Marzenna Osowicka, która podnosiła problem podczas ostatniej sesji poświęconej budżetowi. Nauczycielka chce podjąć na forum rady także temat dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

63 komentarzy

~nieśmiały parafianin
Piszcie e-mails do członków rady miasta by wyrazić swoją opinie!

Burmistrz Arek przez wiele lat swojego urzędowania wykazał praktycznie, że logika, praworządność, i uczciwość mało znaczą dla niego. (EDIT).......

Chociaż niektórym osobom może naiwnie wydawać się, że pisanie listów i informacji do ratusza może coś zmienić na lepsze:
~Stefa
Dziękujemy Pani Marzenie, ale to nie tylko Jej zasługa, ale wielu listów do Burmistrza i Wydziału Oświaty z błaganiami o podwyżki i opisem faktycznej pracy na stanowiskach obsługowych i administracyjnych w szkołach. ..........
17 Lutego 2015, godzina 16:39

Takie przekonania są dalekie od prawdy! W roku 2011 pani Alicja Kreft poinformowała burmistrza i innych urzędników ratusza o mobbingu w Gimanzjum nr 1. Burmistrza jako pracodawca i organ nadzorujący według przepisów kodeksu pracy był i jest zobowiązany do zwalczania mobbingu. Niestety, list pani Alicji dostarczony przełożonemu (burmistrzowi, Jankowi Ziarno, i Robertowi Wajlonisowi) zamiast być wykorzystany by naprawić patologiczną sytuacje w Gimnazjum nr 1 został użyty jako główny dowód przeciwko pani Alicji Kreft i pani Marzennie Osowickiej we frywolnym procesie karnym o pomówienie wytoczonym przeciwko nim przez (EDIT)Gosie Henszke.

Obecne wysiłki by poprawić sprawiedliwość i wysokość wynagrodzeń dla pracowników obsługi szkół podległych ratuszowi są wynikiem przede wszystkim logicznych i racjonalnych działań pani Marzenny Osowickiej, i są oparte na jej głębokiej wiedzy na temat przepisów, na poczuciu sprawiedliwości na jaką zasługują pracownicy chojnickich szkół, i na niezachwianej etyce pani Marzenny. Oczywiście pani Marzena ma silne oparcie w członkach PChS-u, którzy od dawna postulowali potrzebę poprawy warunków płacowych pracowników szkół - szczególnie znacząca jest logistyczna pomoc ze strony pani Alicji Kreft (wieloletniej wicedyrektorki Gimnazjum nr 1 w Chojnicach), która jest ekspertem we wielu przepisach dotyczących zatrudnienia, plac, i pracy w szkole.

(EDIT).......

Możecie wyrazić podziękowanie i poparcie dla radnej miejskiej pani Marzenny Osowickiej w jej działaniach by poprawić warunki płacowe pracowników obsługi szkół poprzez wysłanie do niej wiadomości elektronicznej na adres rady miasta:
biurorady@miastochojnice.pl.
Jestem pewien, że pani Marzenna będzie wdzięczna za każdy list konstruktywnej krytyki i za każdy list popierający jej działania!
Możecie także wysłać e-mail do innych radnych (nazwiska radnych są dostępne na stronie http://www.miastochojnice.pl/?a=2&id=1) na adres biurorady@miastochojnice.pl z prośbą by poparli projekt podwyżek pani Marzenny . Przewodniczący rady miasta pan Mirek Janowski w niedawnym wywiadzie z dziennikarzem Gazety Pomorskiej zachęcał wszystkich chojniczan by kontaktowali się z radnymi za pomocą poczty elektronicznej pisząc na adres: biurorady@miastochojnice.pl.

Burmistrz Arek Finster także ucieszy się gdy wyślecie do niego e-mail wyrażając swoją opinie na adres burmistrz@miastochojnice.pl .

Tak wiec piszcie e-mails do naszych radnych by wiedzieli, że projekt podwyżek płacy jest ważny dla naszych szkół, pracowników szkolnych, i jest istotnym elementem poprawy jakości życia w Chojnicach.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru
05 Marca 2015, godzina 16:31
Oceniono 20 razy -4
~nieśmiały parafianin
Nasz (EDIT) burmistrz Arek Finster stale jeszcze nie rozumie, że wymuszanie na portalu chojnice24.pl cenzury prewencyjnej moich nieśmiałych komentarzy jest bezsensowne i kompletnie głupie? Czy Arek utracił już resztki rozumu i inteligencji i nie potrafi pojąć, że nie jest w stanie kontrolować treści, formy, i czasu publikacji moich skromnych komentarzy?
Jak zwykle, moje nieocenzurowane komentarze (z nazwiskami chojnickich mobberów, donosicielek, i kłamców sadowych utrzymywanych z budżetu miasta w Gimnazjum nr 1 w Chojnicach) są dostępne na portalu chojnice.livejournal.com.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru
05 Marca 2015, godzina 16:30
Oceniono 19 razy -5
~pracownik samorządowy
Mam nadzieję,że starosta nie okaże sie gorszym od burrmistrza i nie poskąpi grosza dla tej grupy pracowników jednostek Jemu podległych.Bo tutaj najczęściej,czy pracuje się przez wiele wiele lat,czy jest się nowym pracownikiem,pensja jest taka sama-czyli najniższa krajowa.To wstyd,że najczęściej dyrektorzy szkół starają się należycie zadbać o interesy nauczycieli,zapominając o pracownikach administracji i obsługi.Tak wygląda docenianie i szanowanie"maluczkich".Dla innych często pieniądze zawsze się znajdą,a dla nich nigdy nie ma!Panie starosto czas docenić należycie szczególnie"starych"pracowników obsługi w szkołach!
05 Marca 2015, godzina 16:30
Oceniono 19 razy -5
~zorientowany
Jaj sobie robisz? On i studia? Dwie lewe do roboty i podglądactwo. Żyć nie umierać na garnuszku u żonki w szkole.
05 Marca 2015, godzina 16:29
Oceniono 18 razy -6
~ciekawski
A z jakiej racji taki od monitoringu zarabia więcej niż naprzykład woźny? Może ma wyższe studia?
05 Marca 2015, godzina 16:29
Oceniono 18 razy -6
~GOŚCIU
We wciskaniu kitu to pewna gwiazda zawsze była rewelacyjna
05 Marca 2015, godzina 16:28
Oceniono 18 razy -6
~gość
faktycznie szał te zarobki
05 Marca 2015, godzina 16:27
Oceniono 18 razy -6
~a.
No tak, teściowa zatrudniona, to można podpisać w końcu zgodę na podwyżki
05 Marca 2015, godzina 16:27
Oceniono 18 razy -6
~Stefa
Dziękujemy Pani Marzenie, ale to nie tylko Jej zasługa, ale wielu listów do Burmistrza i Wydziału Oświaty z błaganiami o podwyżki i opisem faktycznej pracy na stanowiskach obsługowych i administracyjnych w szkołach. Faktycznie będziemy dziękować jak zobaczymy efekty na kartkach od wypłaty
Pozdrawiam.
05 Marca 2015, godzina 16:26
Oceniono 18 razy -6
~nieśmiały parafianin
Gratulacje dla radnej miejskiej pani Marzenny Osowickiej za wysiłki by poprawić i uregulować sprawę płac dla pracowników obsługi szkół podległych ratuszowi. Ci pracowici ludzie od lat zasługują na godniejsze płace, a co ważniejsze, zasługują na poczucie sprawiedliwości jakie ma nieść ta regulacja plac.
Od lat pracownicy obsługi szkół podległych ratuszowi byli lekceważeni i poniżani przez burmistrza i jego urzędników. Mam nadzieje, że wysiłki pani Marzenny nie tylko spowodują podniesienie poziomu płac, dadzą poczucie sprawiedliwości, ale także, mam nadziej przywrócą chociaż trochę poczucia godności pracowniczej tym osobom, które od lat były zapomniane i poniżane poprzez niesprawiedliwy system wynagrodzeń skonstruowany przez urzędników chojnickiego ratusza.

Mam nadzieje, że burmistrz będzie bardziej zdopingowany do sprawnego rozwiązania problemu zmian płacowych dla pracowników obsługi szkół podległych ratuszowi bo obecnie dotyczy ten problem także i jego osobiście - najnowsza teściowa Arka Finstera pracuje w SP nr 3 jako pracownik obsługi. Może ten fakt pomoże Arkowi zrozumieć jak wieli trud i wysiłek wkładają w wykonywanie swoich obowiązków pracownicy obsługi szkół.

Pozytywne efekty działań i walki przeciwko przemocy w chojnickich szkołach pani Marzenny Osowickiej i pani Alicji Kreft spowodowały wzrost świadomości społecznej na tematy patologi przemocy niszczących nasze chojnickie szkoły. Walka obu pan przeciwko przemocy mobbingu dała już znaczne i wymierne efekty - dyrekcje i nauczyciele wielu chojnickich szkół zaczęli poważniej traktować ten problem. Chociaż mobbing nie zniknął z chojnickich szkół to jednak za sprawa pani Marzenny i pani Alicji uczyniony został pierwszy krok w kierunku eliminacji patologii mobbingu z chojnickich szkół.

Obecnie pani Marzenna rozpoczęła jak radna walkę o sprawiedliwszy system płac dla pracowników szkół. Wierze, ze nasza dzielna radna już wkrótce odniesie wiele sukcesów w podniesieniu jakości płac i we wielu innych działaniach na rzecz mieszkancow Chojnic.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru
05 Marca 2015, godzina 16:25
Oceniono 21 razy -3
~gość
dokładnie..musi kobiecina na sa kosmetyki chociaż zarobić
05 Marca 2015, godzina 16:24
Oceniono 19 razy -5
~Dobrze że zatrudnili teściową
jest okazja do powyżki :-)
05 Marca 2015, godzina 16:24
Oceniono 19 razy -5
~Orzeł
Nie będzie żadnej podwyżki, po prostu wliczą premię do zasadniczej, czyli podwyżka=premia, czyli to co na rękę pozostanie to samo. I proszę to sprawdzić Panie Redaktorze Michale a nie pisać głupstwa. Dostaję telefony od rodziny ileż to teraz będę zarabiać, a w rezultacie nie ma czego zazdrościć , bo nic się nie zmieni. Może jakieś sprostowanie artykułu???
05 Marca 2015, godzina 14:37
Oceniono 23 razy 3
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Lutego 2015, godzina 20:32
Oceniono 56 razy -40
~gg
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Lutego 2015, godzina 19:51
Oceniono 58 razy -22

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 382.00 393.00 DKKDKK 59.60 61.10
EUREUR 446.00 455.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 412.00 427.00 NOKNOK 40.00 41.20
GBPGBP 485.00 497.00 SEKSEK 42.30 43.80
Aktualizacja: 2020-09-22 10:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 384.00 388.00 DKKDKK 59.90 60.60
EUREUR 448.00 452.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 416.00 423.00 NOKNOK 40.40 41.00
GBPGBP 487.00 493.00 SEKSEK 42.70 43.40
Aktualizacja: 2020-09-22 10:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?




Ceny paliw2020-09-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.51 zł 2.04 zł
Circle K 4.61 zł - 4.46 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.51 zł 1.99 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.45 zł 1.97 zł
Orlen 4.69 zł 4.97 zł 4.57 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij