Poniedziałek, 23 Października 2017 | Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna | Pogoda: 8°C, 1013 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Jak wyklęci i drugiego sortu

Wójtowie Chojnic i Konarzyn o dwukadencyjności. Jeśli wejdą zmiany ani Zbigniew Szczepański, ani Jacek Warsiński, ale też Arseniusz Finster i Witold Ossowski z Brus nie wystartują już w najbliższych wyborach w swoich samorządach.


Na wieść o zmianach w ordynacji wyborczej w samorządach wrze. Wójtowie i burmistrzowie wzajemnie do siebie dzwonią, podnoszą raban i krytykują. Po emocjonalnym apelu burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, czas na wójtów Chojnic i Konarzyn.

Reklama | Czytaj dalej »

Zbigniew Szczepański, który w gminie rządzi od 1990 r.,  jako koronny argument podnosi to, iż prawo nie może działać wstecz. - Oczywiście nasz narodowy trybunał, czyli prezes Kaczyński jest innego zdania. Wójt pyta dlaczego parlament ma się wypowiadać w kwestii kadencyjności, a nie mieszkańcy w wyborach bezpośrednich. - Najtrudniejszym pracodawcą dla nas są wyborcy - podkreśla Szczepański, który uważa, że parlametarzyści mogliby się uczyć od samorządowców m.in.  operatywności, uczciwości, PR-u i kontaktów ze społeczeństwem.

- Ja się czuję jak wyklęty, bo myślałem, że to zaszczyt pracować 27 lat z woli wyborców i powód do dumy i radości. W tej chwili czuję się przez polityków poniżony - wprost mówi samorządowiec.

- Ja się w tej chwili czuję jak wyklęty...

- Jesteśmy po prostu drugim sortem - wtóruje mu wójt Konarzyn Jacek Warsiński. Wcześniej mówił, że dwie kadencje mu wystarczą, ale ostatnie zapowiedzi polityków z Wiejskiej działają na niego motywująco.  - Jestem zmobilizowany dzięki panu prezesowi do kandydowania i walczenia o swoje prawa. Mówienie mieszkańcom na kogo mają głosować, to jak splunięcie w twarz. To tak jakby powiedzieć, że obywatele są nie dość mądrzy, żeby wybierać.

Warsiński podkreśla, że lokalni włodarze są przede wszystkim kontrolowani przez mieszkańców, ale i radnych, Regionalną Izbę Obrachunkową, a nawet Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Wójt Szczepański, który nigdy nie startował z partyjnego nadania, zwraca uwagę, że dojdzie do upolitycznienia samorządów, bo według zapowiedzi kandydaci będą musieli być członkami partii politycznych. - To jest zamach na demokrację - grzmi wójt Szczepański. - Jeżeli będzie taka konieczność, że trzeba się będzie upublicznić partyjnie, to jestem przekonany, że siła samorządów w Polsce jest tak duża, że założą niezależną nową partię i może ona być ogromnym wyzwaniem dla dzisiaj rządzących.

- Trzeba będzie się upublicznić partyjnie...


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

60 komentarzy

~ma-ryś
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
01 Lutego 2017, godzina 14:14
Oceniono 38 razy -32
~DO PONIŻEJ !!!
Masz 100% racji - to jeden z SEKTY SMOLEŃSKIEJ któremu PIS razem z IPN-em wyprał resztki mózgu! Dla takich kretynów napisano nową historię Polski !
01 Lutego 2017, godzina 13:57
Oceniono 41 razy 35
~Do gnojka z godz: 11:59
Nie podskakuj kundlu parszywy, bo będziesz musiał odszczekać te swoje słowa!
Zrozumiałeś burku? To teraz ogon pod siebie i do budy, tam sobie poszczekuj prawicowe ścierwo udające wielkiego patriotę!
01 Lutego 2017, godzina 13:37
Oceniono 39 razy 31
~do- poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
01 Lutego 2017, godzina 11:59
Oceniono 43 razy -27
~Ty CEPIE z godz: 09:38
Na swoim głupim łbie zrób sobie tatuaż z nazwiskami swoich bohaterów "przeklętych" ale przestań wypisywać peany pochwalne na ich cześć, bo prawdy historycznej nie zmienisz ptasi móżdżku i dla większości to nigdy nie będą żadni bohaterowie!
Dla takich jak ty pajacu "dobra zmiana" pisze nową historię!
PRZYKŁAD: niedawno była rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i na wielkiej uroczystości żaden ku..... jego mać historyk nawet się nie zająknął na temat wyzwolenia obozu przez Armię Czerwoną, taką historię pisze się dla dzisiejszej młodzieży, a za parę lat wciśnie się wam do tych ptasich mózgów, że nie tylko wszystkie obozy ale też Polskę wyzwolili różni "wyklęci" razem z Amerykanami !
30 Stycznia 2017, godzina 21:46
Oceniono 60 razy 30
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Stycznia 2017, godzina 11:59
Oceniono 51 razy -35
~Wyklety za 12tys.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Stycznia 2017, godzina 09:38
Oceniono 68 razy -22
~kierowca
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Stycznia 2017, godzina 08:39
Oceniono 59 razy -23
~Do dziadka, czy też robisz wszystko na kredyt?
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Stycznia 2017, godzina 20:03
Oceniono 64 razy -24
~70 lat w chojnicach
Mieszkam 70 lat w chojnicach od urodzenia i Arseniusz Finster najlepsza robote wykonuje
A ci opozycjonisci wogole nie wiedza co robia !
kpina !
29 Stycznia 2017, godzina 04:36
Oceniono 78 razy 30
~podatnik
ja nie chce zmian ma byc jak do tej pory
29 Stycznia 2017, godzina 04:29
Oceniono 71 razy 35
~Kaszmir
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Stycznia 2017, godzina 03:23
Oceniono 53 razy -35
~Kandydaci na burmistrza
Piszcie kogo chcecie
Moimi fworytami sa : Mariusz J - madry , ambitny , ciekawa przeszlosc , GRZECZNY , łaskawy , sprawiedliwy , szarmancki , ma wielkie plany co do Chojnic
29 Stycznia 2017, godzina 01:53
Oceniono 48 razy 30
~Trzy Fazy Prawdy
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Stycznia 2017, godzina 01:35
Oceniono 55 razy -33
~zacznijcie szukać nowego koryta z moskiewskimi doktoratami
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Stycznia 2017, godzina 22:17
Oceniono 62 razy -36

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 356.00 366.00 DKKDKK 56.00 57.50
EUREUR 419.00 427.00 RUBRUB 5.70 6.80
CHFCHF 359.00 374.00 NOKNOK 44.10 45.60
GBPGBP 470.00 481.00 SEKSEK 43.10 44.60
Aktualizacja: 2017-10-23 11:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 358.00 364.00 DKKDKK 56.40 57.10
EUREUR 421.00 425.00 RUBRUB 6.26 6.29
CHFCHF 362.00 369.00 NOKNOK 44.60 45.30
GBPGBP 471.00 477.00 SEKSEK 43.50 44.20
Aktualizacja: 2017-10-23 11:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-10-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.52 zł 4.87 zł 4.3 zł 2.05 zł
BP 4.55 zł 4.91 zł 4.33 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.52 zł - 4.33 zł 2.07 zł
MZK 4.51 zł 4.71 zł 4.29 zł 2.07 zł
Orlen 4.55 zł 4.87 zł 4.33 zł 2.07 zł
PKS 4.55 zł - 4.33 zł 2.07 zł