Poniedziałek, 24 Kwietnia 2017 | Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego | Pogoda: 8°C, 1011 hPa, wiatr 12.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Manipulacja prezesa Palucha

Prezes Centrum Parku Mariusz Paluch (fot. Michał Włoch).

Prezes Centrum Parku Mariusz Paluch (fot. Michał Włoch).

Tonący brzytwy się chwyta. Gdy pałeczki ropy błękitnej pływały na basenie, prezes przekonywał, że to tylko awaria, a zamknięcie basenu to działanie prewencyjne... Ale gdy już skrywana tajemnica przedostała się do mediów, to posunął się do manipulacji wykorzystując chronioną Prawem prasowym informację i usiłując zdyskredytować dziennikarkę chojnice24.

 


To nie odgrzewany kotlet, ponieważ dopiero niedawno weszłam w posiadanie dowodu takowej manipulacji. Mariusz Paluch jeszcze w ubiegłym roku podczas spotkań z rodzicami uczniów chojnickich szkół mówił, iż publikacje dotyczące skażenia bakterią wody basenowej na ch24 są nierzetelne i niewiarygodne, a do tego zmanipulowane. Przekonywał, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, choć to akurat stwierdził wojewódzki sanepid, w odpowiedzi na pytania od redakcji ch24.  Na dowód rzekomych dziennikarskich manipulacji prezes na stronie spółki zamieścił treść maila, który był odpowiedzią Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku na moje pytania. Owego maila zatytułował jako "Stanowisko Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku", co jest kompletnym nadużyciem, ponieważ korespondencja redakcji z WSSE nie ograniczyła się tylko do tego jednego maila. Tymczasem prezes pływalni świadomie wybrał taką treść, która nie miała swojego odzwierciedlenia w opublikowanym w tym czasie artykule.

Reklama | Czytaj dalej »

Dopiero niedawno  uzyskałam dostęp do korespondencji między prezesem zarządu spółki Centrum a wojewódzkim sanepidem, który aktualnie sprawuje nadzór nad chojnicką pływalnią. Prezes Paluch poprosił rzecznik prasową WSSE o treść odpowiedzi wysłanych do redakcji portalu ch24. Otrzymał ich kopie oraz zgodę na zamieszczenie powyższych informacji na stronie internetowej spółki pod warunkiem, iż te będą "kompletne, w pełnym brzmieniu i bez dokonywania jakichkolwiek zmian w ich treści". Mariusz Paluch otrzymał trzy listy, z których opublikował jeden. Znając treść wszystkich dokonał świadomej manipulacji, by reprezentowane przeze mnie medium, jak i moją osobę ukazać w niewiarygodnym świetle.

Nawet jeśli nie złamał Prawa prasowego, to zachował się w sposób co najmniej nieelegancki. Zarówno w stosunku do dziennikarza, jak i zastępcy wojewódzkiego inspektora sanitarnego Anny Obuchowskiej, która udostępniła treść korespondencji pod jednym warunkiem, a przede wszystkim klientów basenu, pozbawiając ich dostępu do pełnej i rzetelnej informacji, co zresztą czynił już wcześniej. Mimo wiedzy o skażeniu bakteriologicznym, które po raz pierwszy miało miejsce na chojnickim basenie  w sierpniu 2016 r., jeszcze w listopadzie, gdy sprawa wyszła już na jaw, nadal zapewniał, że  "woda wykorzystywana w spółce w okresie ostatniego półrocza była zdatna do użytku". Wypadłoby, żeby raczej nad swoją wiarygodnością pochylił się prezes miejskiej spółki.

 

Zgoda WSSE na zamieszczenie treści korespondencji z dziennikarką ch24

Mail z 30.11.2016 r,. którego fragmenty zacytowałam w artykule "Wojewódzki sanepid: było bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia"

Komunikat dotyczący "prewencyjnego" zamknięcia pływalni

"Stanowiska" WSSE próżno szukać na stronie, ani archiwum strony (pozostał tylko screen strony)

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

68 komentarzy

~ATEISTA I KOMUCH W JEDNYM
To tak po katolicku, tak was uczono na lekcjach religii, to jest miłość i szacunek do bliźniego?
Co powiedziałby na to ksiądz z parafii do której należycie? To jest właśnie jazgot /jak powiedział wasz prezydent/ dojnej zmiany która was opętała jak wyjątkowo perfidna sekta, ten jazgot zostanie wam kiedyś policzony kiedy staniecie u bramy w którą będziecie pukać wołając Panie otwórz, ale nie zostanie wam otworzone bo ten jazgot zostanie zapisany jako duży minus na waszym koncie ziemskich dokonań.

02 Lutego 2017, godzina 22:09
Oceniono 102 razy 6
~Radziu Maryśka
Radziu - naćpałeś się znowu i dymisz...
02 Lutego 2017, godzina 22:08
Oceniono 107 razy 13
~realny
ogol się jak idziesz do ludzi i pod pachami używaj antydespirantow
02 Lutego 2017, godzina 22:07
Oceniono 106 razy 12
~irlandia
Ty nic nie osiagnoles tylko pikiety co potrafisz robić ludzie Ciebie nigdzie nie wybiorą będziesz gnil jako przewodnik całe życie darmozjadzie
02 Lutego 2017, godzina 22:06
Oceniono 111 razy 11
~do Panie Prezesie i autora posta z 02 Lutego 2017, godzina 14:09
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Lutego 2017, godzina 22:01
Oceniono 118 razy -10
~Panie Prezesie
Z tymi idiotami opluwającymi Pana nie warto dyskutować, a już nazywanie tej pani redaktorką lub dziennikarką to chyba przesada, ona tak jak ci poniżej żyją tym, że mogą wylewać kubły pomyj na pana oraz na burmistrza i kilka innych osób. Ale jak to mówią wszystko ma swój koniec i kiedy trzeba będzie beknąć za te wszystkie obraźliwe komentarze to dopiero ci głupole dostaną bólu dupy i portfela, ale życzę im tego z całego serca.

Pozdrawiam Pana i życzę miłego wieczoru!

A teraz czekam na jazgot debili i stawianie minusów przy moim komentarzu, no zaczynajcie i nie zapominajcie, że mam was kretyni, nieudacznicy życiowi i bando matołów głęboko w du....!
02 Lutego 2017, godzina 20:56
Oceniono 130 razy 8
~sfff
Nie tylko Paluch ale i Finster powinien odpowiadać przed sądem, bo oboje się w tej sprawie uzgadniali co i jak.
Obie te osoby są dla mnie przysłowiowym największym Zerem.
Sami się zmanipulowali sami, teraz próbują zadbać o własne stołki;
Koniec już panowie
jest prawda, nie prawda i gówno prawda
Wy utknęliście w tym ostatnim.
02 Lutego 2017, godzina 18:53
Oceniono 126 razy -8
~kuba
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Lutego 2017, godzina 18:31
Oceniono 121 razy -11
~do 14:51
Chyba jestem jakiś inny. Nie chcę mieć nic wspólnego z Marcinem W. tak samo bardzo jak nie chcę mieć nic wspólnego z Paluchem i jego poplecznikami, a na os. Kolejarz (a nie żadnym "kolejowym" mieszkam odkąd istnieje.
02 Lutego 2017, godzina 17:33
Oceniono 40 razy 0
~Topik
Co za gorzkie żale w wykonaniu prezesa Palucha (jeżeli to naprawdę on). Jak zwykle przy takiej okazji, poza stwierdzeniem, że świat jednak się nie kręci wokół jego osoby, nie ma w wypowiedzi tego Pana żadnej merytorycznej uwagi. Zdementuje Pan słowa dziennikarki? Podważy je? Przedstawi swoje papiery? Ma Pan prawo się bronić, proszę wykorzystać ten przywilej i uciszyć ten portal i komentujących. No, ale jak nie ma z czym do ludu, to zawsze pozostaje pan w niebieskim, czy kalvin klein.
02 Lutego 2017, godzina 16:49
Oceniono 116 razy -2
~Pazdioch
Kciuk, zamknie pysk wreszcie bo jesteś bałwan, jakich w Chojnicach szukać ze świeczką. Wkrótce i ty i twój pryncypal będziecie historią.
02 Lutego 2017, godzina 16:42
Oceniono 111 razy -9
~Wa-Pa
Od kogoś kto piastuje stanowisko prezesa spółki należałoby oczekiwać więcej kultury, Kompromitacja własnej osoby wyszła temu panu całkiem nieźle. Szkoda, że tylko to.
02 Lutego 2017, godzina 15:35
Oceniono 123 razy 1
~realny
idź ty pokrako R.S
Kto nie zna PAna Mariusza ten nie wie
to dobry człowiek który pomógł ludziom.W trudnych chwilach nie będę podawał nazwisk bo cepy zaraz atak przeprowadza ale zachowujecie się jak takie mendy co uwzieli się na ludzi sukcesu udz
02 Lutego 2017, godzina 15:18
Oceniono 134 razy 4
~ooo
weź Ty paluch już idź!!!
02 Lutego 2017, godzina 15:11
Oceniono 130 razy -8
Panie Mariuszu Paluchu, a może choć szczyptę merytoryki dodałby Pan do swoich wywodów?! Nieustająco bije Pan pianę. Obraża dziennikarkę i nie odnosi się do przedstawionych przez nią argumentów i faktów. Podobnie było na konferencji prasowej w Ratuszu kilka miesięcy temu, kiedy tak się Pan zestresował, że pytania kazał dosyłać mailem. Nie odpowiadał Pan wówczas na proste nawet pytania. Chyba więc Panu potrzebni są specjaliści, których, rzekomo, Pan zna.

Wciąż zastanawiam się jak taki niekompetentny człowiek może przez tyle lat grzać prezesowski stołek w spółce, generować straty, narażać firmę na całkowitą utratę zaufania społecznego i jeszcze rynsztokowym językiem atakować swoich krytyków?! Gdyby raczył mi Pan odpowiedzieć to przy okazji bardzo proszę o podanie do publicznej wiadomości jaka obecnie jest frekwencja na chojnickiej pływalni, w porównaniu do okresu sprzed afery związanej z ropą błękitną...

02 Lutego 2017, godzina 15:01
Oceniono 152 razy 12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 387.00 396.00 DKKDKK 56.00 57.50
EUREUR 420.00 428.00 RUBRUB 6.50 7.60
CHFCHF 386.00 401.00 NOKNOK 44.90 46.40
GBPGBP 494.00 505.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2017-04-24 16:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 395.00 DKKDKK 56.50 57.30
EUREUR 422.00 426.00 RUBRUB 6.97 7.00
CHFCHF 389.00 398.00 NOKNOK 45.10 45.90
GBPGBP 495.00 502.00 SEKSEK 43.70 44.50
Aktualizacja: 2017-04-24 16:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-04-21

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.63 zł 4.98 zł 4.46 zł 2.03 zł
BP 4.67 zł 5.03 zł 4.49 zł 2.04 zł
Lotos Optima 4.63 zł - 4.46 zł 2.03 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.45 zł 2.09 zł
Orlen 4.63 zł 4.98 zł 4.46 zł 2.03 zł
PKS 4.66 zł - 4.49 zł 2.03 zł