Czwartek, 02 Grudnia 2021 | Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Prezeska basenu stawia na remonty

Żaneta Janowicz trzy tygodnie temu zmieniła biuro w Centrum Parku. Była jedyną osobą, która zgłosiła się do konkursu na prezesa zarządu spółki, w której pracuje od początku jej istnienia. Ochłonęła już po konkursie. Teraz czas ostro zabrać się do pracy. Zapytaliśmy o to, co planuje i jak widzi przyszłość zarządzanej przez siebie spółki.

 

Monika Szymecka: - Z początkiem tego miesiąca z dyrektora finansowo-organizacyjnego, ktory miał pod sobą cztery działy, więc całkiem sporo, stała się Pani prezesem. Co się dla Pani zmieniło oprócz większej odpowiedzialności? Wcześniej prezes miał pod sobą dyrektora. Teraz to Pani będzie prezesem i dyrektorem w jednym? Czy poszuka swojego "następcy"?

Reklama | Czytaj dalej »

Żaneta Janowicz: - Mam wspaniały zespół kompetentnych pracowników i dlatego część swoich dotychczasowych obowiązków przekazałam innym osobom. Będę zajmować się nadzorem nad ogólną działalnością spółki, aby każdy z jej elementów funkcjonował prawidłowo. Podobnie jak dotychczas natomiast będę zajmowała się bieżącym przepływem środków pieniężnych, monitorowaniem należności i zobowiązań. Zobaczymy, jak to rozwiązanie sprawdzi się w dłuższym okresie.

- Do tej pory jakim największym zespołem ludzi Pani zarządzała? W jakiej firmie? Ile miała pod sobą ludzi w spółce? A ile ma teraz?

Miałam 25 lat, gdy zaczęłam pracę w naszej spółce, więc trudno w takiej sytuacji mówić o długim stażu pracy. Jasnym zatem jest, że największym zespołem, jakim zarządzałam był zespół pracowników w spółce Centrum Park Chojnice. Było to 43 pracowników zatrudnionych w 6 działach. Teraz  w spółce są zatrudnione 32 osoby.

- Zna Pani tę spółkę od podszewki. Jak zamierza ją rozwijać? W czym Pani wizja różni się od tej swojego poprzednika? Czym Pani różni się od niego? Mariusz Paluch w liście pożegnalnym do radnych wyszczegółowił potrzeby remontowe spółki wraz z szacowanymi kosztami. Czy Pani zacznie od remontów? Skąd pieniądze w spółce, która nie osiąga zysków? Z jakim wynikiem finansowym zamknęła ubiegły rok?

Priorytetowe zadania, jakie sobie postawiłam to remonty i modernizacja urządzeń. Naszym klientom musimy zapewnić jak największe bezpieczeństwo pod względem fizykochemicznym i mikrobiologicznym. Zacznę od drobnych niezbędnych napraw, które jesteśmy w stanie wykonać z bieżących środków. O pieniądze na większe remonty, zwrócę się z prośbą do Rady Miejskiej.  Jak większość pływalni w Polsce nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez przychylności i dobrej woli radnych. Oczywiście wspaniałą sytuacją byłoby, korzystanie z dóbr natury, np. źródeł geotermalnych, które pozwoliłoby nam sporo zaoszczędzić. Ale rynek jest nieubłagany.  Ubiegły rok zamknęliśmy stratą na poziomie ponad 400 000 zł. Wpływ na to miały m.in. zwiększone koszty zużycia energii cieplnej i wody.

- Jak Pani zachęci chojniczan i nie tylko do korzystania z oferty Centrum Park? Co zrobi by nie utracili ponownie zaufania do kierownictwa spółki, co stało się po tym jak zatajono przed nimi informację o skażeniu mikrobiologicznym?

Proszę zadać to pytanie w inny sposób, nie sugerując przy tym niczego.

- Jak układa się współpraca z wojewódzkim sanepidem, który przejął nadzór nad chojnicką pływalnią? Czy klienci na bieżąco są informowani o parametrach wody i czy nie ma powodów do obaw?

Współpraca z wojewódzkim sanepidem układa się bardzo dobrze. Klienci pływalni na bieżąco mogą śledzić parametry wody, ponieważ zamieszczone są na tablicy znajdującej się na holu pływalni i na naszej stronie internetowej. Nie ma żadnych powodów do obaw.

- Park wodny to tylko część spółki. Co z resztą? Coś się zmieni?

Centrum Park Chojnice składa się z Parku Wodnego i Parku Sportu. Nasza hala widowiskowo-sportowa też wymaga remontów, ale powiedziałabym, że wystarczy, aby ograniczyły się one do poprawy estetyki. To także mam na uwadze.

- Mariusz Paluch lubił występować w roli organizatora imprez. Rada nadzorcza nakazała ograniczyć tą działalność. Czy będą imprezy w hali i na boisku przy CP?

Centrum Park Chojnice nie posiada, ani nie jest administratorem boisk. Imprezy mogą odbywać się u nas wyłącznie na pływalni lub na hali widowiskowo-sportowej. Jako prezes zamierzam skupić się głównie na zawodach na pływalni. Natomiast halę widowiskowo-sportową będziemy nadal wynajmować innym firmom, instytucjom itp. w celu organizacji imprez np. kabaretów, czy turniejów tańca.

- Co Żaneta Janowicz lubi robić po pracy?

Po pracy lubię spędzać czas z rodziną. Zabrzmi to jak autoreklama, ale przecież ja także muszę promować pływalnię, więc wszystkim polecam  aqua fitness, z którego korzystam regularnie. Latem natomiast oddaje się sezonowej pasji, czyli robię przetwory z owoców i warzyw.

 

 

Powyższy wywiad nie jest de facto zapisem rozmowy między dziennikarką a prezeską Centrum Parku. Żaneta Janowicz owszem zaprosiła na spotkanie, dokładnie "kawę", ale już nie na wywiad. Nie zgodziła się na sporządzenie ze spotkania ani notatek, ani utrwalenie dźwięku.    - Nie jestem medialna. Poproszę o pytania na piśmie - wyraziła swoje stanowisko. Mając nadzieję na nowe otwarcie w stosunkach z władzami spółki, co prawda niechętnie, ale zgodziłam się. Rezultat pozostawiam do oceny czytelników. Na jedno z pytań pani prezes nie odpowiedziała, sugerując jego zmianę. Rolą dziennikarza jest zadawanie pytań, nawet tych niewygodnych. Moim zdaniem nie było ono kontrowersyjne, a z punktu widzenia klientów jak najbardziej zasadne.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

37 komentarzy

~Rychu
Ludzie! Dajcie kobiecie popracować. Czas pokaże ile dobrego przyniesie jej prezesura. Nie jest medialna? A który prezes miejskiej spółki jest? Basen temat dźwięczny. Więc jak rzep się przyczepiają - węsząc afery tylko aby zwiększyć poczytalność. Niech klienci basenu ocenią pracę, a nie stado maniaków hejtu. Życzę Pani Żaneto powodzenia.
24 Kwietnia 2017, godzina 18:32
Oceniono 23 razy 15
~obcisłe spodenki muszą chyba pozostać
niektórzy mężczyźni pod luźnymi spodenkami mieli białe, bieliźniane gacie, nie zawsze czyste
24 Kwietnia 2017, godzina 18:14
Oceniono 17 razy 11
~Ja
W pierwszej kolejności powinna dopuścić nieprzyległe spodenki kąpielowe...
24 Kwietnia 2017, godzina 17:45
Oceniono 19 razy -7
~remonty......
przetargi......i wszystko w temacie

a gdzie tym razem pracownicy z basenu się wybierają na wczasy - Seszele czy Sydney czy Majorka?
kasa jest, więc hulaj dusza - na wczasy i to zawsze dobre, wypasione
24 Kwietnia 2017, godzina 17:33
Oceniono 31 razy -5
~Do tego od tytułów....
Od kiedy TV niepubliczna piszemy rozłącznie???? I w której to klasie szkoły podstawowej tego uczą? Okazuje się, że jesteś naprawdę wybitnym językoznawcą....
24 Kwietnia 2017, godzina 17:14
Oceniono 18 razy 10
~Pani Żaneto
Znam sposób na popaprańców . Ani jedna łajza w tych komentarzach się nie podpisała , więc polecam TYLKO CIEPŁY MOCZ na zasrańców.
Tacy bohaterzy ... Łajzy
24 Kwietnia 2017, godzina 16:58
Oceniono 28 razy 6
~jotdwatrzy
Poprosiła o pytania na piśmie, bo nie była pewna czy dobrze przekaże je panu Paluchowi aby odpowiedział.
24 Kwietnia 2017, godzina 16:49
Oceniono 36 razy -8
~Ten od tytułów
przypomina językoznawcę b. prezesa.
Używa sie powszechnie PREZESKA, nigdy REDAKTORKA. Proszę oglądać reportaże w TV- nie publicznej.
Tu chciał ośmieszyć kogoś, a wyszło jak zawsze. Wyjątkowo bez błedów z IV kl.
24 Kwietnia 2017, godzina 15:55
Oceniono 20 razy -6
~Przesiąknięta Paluchem
ten sam styl, dyktowanie redaktorowi, grzęźniecie w idiotyczne samouwielbienie -nie medialna, pytanie bez sugestii, poziom IQ podobny, ogólnie tym wywiadem /quasi/ dała mało sympatyczne wrażenie.
24 Kwietnia 2017, godzina 15:45
Oceniono 33 razy -9
~poi
jak poprzednik - pytania na piśmie itp. jesteś osobą publiczną i czy chce czy nie odpowiadać trzeba o !!

p. Moniko - zabrakło jednego pytania o wynagrodzenie tej nowej...

~ mors ma racje hehe!!
24 Kwietnia 2017, godzina 15:43
Oceniono 24 razy -8
~greg
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Kwietnia 2017, godzina 15:32
Oceniono 34 razy -12
~rambo
Ludzie dajcie spokój tej kobiecie. Był Paluch było źle. Teraz jest Janowicz też zaczynacie szukać dziury w całym. Kogo byście chcieli na tym stanowisku, żeby odbyło się bez konfliktu? Trumpa, Putina, Kim Ir Sena, a może Ferdka Kiepskiego ?
Proponuję się wypowiadać po upewnieniu się, czy język ma łączność z rozumem.
24 Kwietnia 2017, godzina 15:10
Oceniono 27 razy 13
~Do pani Żanety Janowicz
Proszę przyznać, jakie sumy wpłacała Pani na komitet wyborczy Finstera i w jakich latach?
24 Kwietnia 2017, godzina 15:09
Oceniono 38 razy -8
~agnieszka
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Kwietnia 2017, godzina 15:08
Oceniono 29 razy -11
~Osoba publiczna, którą stała się prezeska musi udzielać wywiadów czy się poda czy nie,
nie jest to jej prywatna spółka, żeby stawiała fochy. Nie ładnie tak się zachowywać, może chciała w języku angielskim wywiad, a nikt o to nie zapytał.
24 Kwietnia 2017, godzina 14:54
Oceniono 28 razy -4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.00 414.00 DKKDKK 61.00 62.50
EUREUR 455.00 467.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 435.00 450.00 NOKNOK 43.90 45.40
GBPGBP 534.00 549.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2021-12-01 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.00 411.00 DKKDKK 61.50 62.30
EUREUR 459.50 463.50 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 440.00 447.00 NOKNOK 44.40 45.20
GBPGBP 539.00 545.00 SEKSEK 44.50 45.30
Aktualizacja: 2021-12-01 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za podwyżką wynagrodzeń dla samorządowców?

Ceny paliw2021-11-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.08 zł - 6.08 zł 3.45 zł
Circle K 6.03 zł - 6.03 zł 3.4 zł
Lotos Optima 6.05 zł - 6.05 zł 3.42 zł
MZK 6.03 zł 6.16 zł 6.03 zł 3.45 zł
Orlen 6.06 zł 6.29 zł 6.07 zł 3.42 zł
PKS 6.04 zł - 6.04 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij