Wtorek, 17 Października 2017 | Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora | Pogoda: 15°C, 1018 hPa, wiatr 1.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. mz

Dyrektorka Zespołu Szkół w Silnie złożyła rezygnację

Jak wyjaśnia Elżbieta Jażdżewska, w piśmie do wójta, decyzję podjęła z przyczyn osobistych. - Rezygnację pani dyrektor przyjąłem. Skoro z przyczyn osobistych o nic więcej nie pytam  - mówi wójt Zbigniew Szczepański, a w gminie liczą na "świeżą krew" w konkursie na dyrektora, bo atmosfera w sileńskiej placówce nie jest najlepsza. Z końcem czerwca rada gminy rozpatrzyła skargę na dyrektorkę, którą wniósł jeden z nauczycieli, uznając ją w połowie za zasadną.



Skarga do wójta na dyrektor Elżbietę Jażdżewską trafiła w marcu ubiegłego roku. Nauczyciel, który wniósł skargę podnosił, że szefująca placówką często łamie prawo. Podał sześć przykładów, w trzech rada gminy przyznała skarżącemu rację. Mianowicie, dyrektorka nie pytała rady pedagogicznej o opinię w sprawie nagradzania nauczycieli nagrodą wójta a przy przeprowadzeniu procedury konkursu na dyrektora szkoły niezgodnie z regulaminem wyłoniono reprezentanta spośród nauczycieli do pracy w komisji konkursowej. Radni podzielili także zastrzeżenia co do celowości wydatkowanej prowizji od firmy fotograficznej. Decyzję o ewentualnych konsekwencjach w stosunku do pani dyrektor miał podjąć wójt.

Prawie miesiąc od posiedzenia rady gminy jest decyzja, ale ze strony Elżbiety Jażdżewskiej o rezygnacji ze stanowiska. Panią dyrektor obwiązuje trzymiesięczny termin wypowiedzenia. Jażdżewska dyrektorką w Silnie została 12 lat temu, jej staż pedagogiczny wynosi 32 lata. Od 1 listopada w sileńskiej placówce prowadzić będzie zajęcia jako pedagog szkolny. - W jakiejś części kariery dyrektorskiej pani dyrektor prowadziła zajęcia i  była pedagogiem szkolnym - informuje Bernadeta Zimnicka, szefowa gminnej oświaty.

Reklama | Czytaj dalej »

W urzędzie po  mału szykują się do ogłoszenia konkursu na dyrektora ZS w Silnie. - Chętnych na stanowiska dyrektorskie w szkołach za dużo nie ma. Wspólnie zgadzamy się z panią dyrektor i kuratorium oświaty, że dla dobra tej szkoły, bo klimat w tej szkole nie jest najlepszy w gronie pedagogicznym, dobrze żeby na to stanowisko byli chętni spoza tego grona. Zależy nam na tym, żeby to był dobry menadżer - mówi wójt Zbigniew Szczepański. W przypadku nierozstrzygnięcia konkursu wójt może powołać na stanowisko dyrektora osobę przez siebie wybraną. - Tak było w szkole w Pawłowie, gdzie pan Maciej Jakubowski został w ten sposób wybrany dyrektorem szkoły - przypomina Zimnicka.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~gość
Do krytykującego. Jeżeli Ty zdarzają się tacy dyrektorzy to juz dawno powinni być zwolnieni, ale nie obrażaj wielu bardzo dobrych i znajacych się na problemach szkoły oraz umiejących zarządzać. Dyrektor ,który "słyszy" pracowników i wyciaga wnioski jest dobrym fachowcem.
28 Lipca 2017, godzina 22:26
Oceniono 15 razy -9
~pokazała klasę
Ta kobieta rezygnując ze stanowiska dyrektora pokazała KLASĘ!!!!!
Nie jeden na stanowisku dyrektorskim trzyma się stołka za wszelką cenę, nawet jak media huczą od skandali, nie popuszczają i bezczelnie siedzą i pobierają ogromne pensje, aby tylko do emerytury się doczłapać, no i nosić się ze stanowiskiem dyrektorskim, tytułem....nie tylko w środowisku szkolnym, ale jakimkolwiek.
Niektórzy jak posmakują bycie dyrektorem, szybko się do tego przyzwyczają, a tu niespodzianka: BRAWA DA TEJ KOBIETY!!!!!!
28 Lipca 2017, godzina 22:24
Oceniono 26 razy 6
~obserwator
Czytając niektóre wypowiedzi, to rzeczywiście można wywnioskować,że niektórzy to nie maja pojęcia o pracy w szkole? Pewnie najlepiej się znają Ci, którzy mieli i maja jakies problemy? Pozdrawiam
28 Lipca 2017, godzina 18:15
Oceniono 25 razy 25
~DO - coraz trudniejsza młodzież i rozczsniowi rodzice!
szybciutko zmień prace i nie męcz się w zawodzie!!!! rodzice i ta trudna młodzież przyjmą to z wielką ulgą, takiego zestresowanego i przestraszonego dyrektora mieć to zmora i koszmar, szybciutko uciekaj gdzieś indziej, ale to szybko!!!!!

no tak, gdzie indziej pensja 8000 za darcie się na pracowników i na dzieciaków
28 Lipca 2017, godzina 16:56
Oceniono 21 razy -9
~że co???? do poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Lipca 2017, godzina 16:52
Oceniono 18 razy -10
~do żartownisia
Dyrektorzy szkół pilnuja dzieci i kredę zapewniają? Ty chyba jesteś z innej planety ? Odpowiedzialność za nauczanie, wychowanie, bezpieczeństwo, organizacja wielu konkursów, wycieczek ponadto nadzór KO , organ prowadzący , p.poż PSP, ciągłe reformy i coraz trudniejsza młodzież i rozczsniowi rodzice!
28 Lipca 2017, godzina 15:32
Oceniono 20 razy 4
~Wiśniewska-bój się Boga
po mału-co to za polszczyzna. Menadżer-tez dobre
28 Lipca 2017, godzina 15:09
Oceniono 11 razy -7
~zarobki niektórych dyrektorów wzrosły w pewnym roku o 10000!!!
http://bip.gminachojnice.com.pl/?cid=164

szkoda, że pensje nauczycieli wzrosły tylko teraz 350zł NA ROK , a dyrektorzy mieli ponad 10 tysięcy więcej rocznie?????
zarabiali nawet ponad 80 tysięcy rocznie - brzydko, oj brzydko!!!! kto im takie pensje i podwyżki daje?
28 Lipca 2017, godzina 10:10
Oceniono 19 razy -5
~Prezesi spółek miejskich i wiejskich to mają WYPŁATY
bo prezesi nadzorują całe przedsiębiorstwa, fabryki zatrudniające setki czasami ludzi i nadzorują miasta,gminy, a dyrektor szkoły dzieci pilnuje, zaopatrza w kredę i tablice, do czego ty porównujesz????
28 Lipca 2017, godzina 09:53
Oceniono 16 razy -4
~ty umiesz liczyć????
Za takie pieniądze co otrzymuja dyrektorzy to lepiej być nauczycielem 4-5 nadgodzin

dyrektor zarabia do 7000 brutto, sprawdź sobie zeznania podatkowe, nauczyciel dyplomowany z 20% dodatkiem za staż w życiu takich pieniędzy nie zarobi na 4,5 godzinach, tylko na 1,5 lub 2 pełne etaty może, aleś napisał/napisała - od razu wydać, że z pracą w szkole nie masz nic wspólnego
28 Lipca 2017, godzina 09:51
Oceniono 18 razy 10
~ryki
Za takie pieniądze co otrzymuja dyrektorzy to lepiej być nauczycielem 4-5 nadgodzin i spokój. Prezesi spółek miejskich i wiejskich to mają WYPŁATY. Odpowiedzialność dyrektora szkoły a prezesa?
27 Lipca 2017, godzina 23:34
Oceniono 23 razy 13
~szkoda babeczki
fajna jest, szkoda jej
27 Lipca 2017, godzina 21:48
Oceniono 32 razy 20
~mało który dyrektor pyta, tylko jaśnie pan/pani oświadcza na radach
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Lipca 2017, godzina 20:42
Oceniono 35 razy -15
~No tak
najlepiej kogoś zaszczuć a potem palić głupa, że nic się nie stało!
27 Lipca 2017, godzina 20:18
Oceniono 29 razy 13
~mar
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Lipca 2017, godzina 15:34
Oceniono 54 razy -22

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 354.00 366.00 DKKDKK 55.80 57.30
EUREUR 416.00 428.00 RUBRUB 5.70 6.80
CHFCHF 360.00 375.00 NOKNOK 44.30 45.80
GBPGBP 467.00 480.00 SEKSEK 43.10 44.60
Aktualizacja: 2017-10-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 358.00 364.00 DKKDKK 56.40 57.20
EUREUR 421.00 425.00 RUBRUB 6.26 6.29
CHFCHF 364.00 371.00 NOKNOK 44.80 45.60
GBPGBP 471.00 477.00 SEKSEK 43.60 44.40
Aktualizacja: 2017-10-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-10-16

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.54 zł 4.89 zł 4.32 zł 2.07 zł
BP 4.68 zł 5.04 zł 4.45 zł 2.14 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.33 zł 2.07 zł
MZK 4.51 zł 4.71 zł 4.29 zł 2.05 zł
Orlen 4.55 zł 4.87 zł 4.33 zł 2.07 zł
PKS - - - -