Sobota, 21 Października 2017 | Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza | Pogoda: 11°C, 1014 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Tym razem o naprotechnologii

Doktor Aleksandra Maria Kicińska jest ekspertem wskazanym przez proboszcza parafii MBKP w Chojnicach ks. Janusza Chyłę.

W najbliższą środę (9.08) o godz. 10 w sali obrad chojnickiego ratusza spotka się ponownie zespół ds. opracowania programu wsparcia prokreacji chojniczan. O naprotechnologii mówić będzie dr n. med. Aleksandra Kicińska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego od 15 lat zajmująca się leczeniem kobiet z niepłodnością.


Zespół ds. opracowania programu wsparcia prokreacji chojniczan po raz pierwszy spotkał się przed miesiącem. Jego członkowie, 13 osób wraz z ekspertami, od Grzegorza Czarnowskiego z Wydziału Edukacji i Zdrowia otrzymali do analizy gotowy projekt programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Do 9 sierpnia mają czas na wniesienie ewentualnych poprawek. Tego samego dnia w ratuszu z prelekcją o naprotechnologii wystąpi ekspertka z Trójmiasta dr n. med. Aleksandra Maria Kicińska. Wystąpienie  lekarki i dyskusja ma potrwać nawet kilka godzin. - Nie mamy jeszcze stuprocentowego potwierdzenia czy pani Kicińska będzie. Jeśli tak, to fajnie, robimy naprotechnologię. Jak jej nie będzie, to robimy in vitro. Czasu nie marnujemy - mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »



Praca nad programem wsparcia prokreacji chojniczan ma zakończyć się w czasie wakacji. Następnie projekt zostanie zaopiniowany przez zewnętrzną agencję. Przyjęty uchwałą powinien być w październiku lub w listopadzie. Do końca roku ma odbyć się konkurs grantowy, w którym wyłoniony zostanie realizator programu. Wreszcie od stycznia program wystartowałby.

Finansowanie zabiegu in vitro z miejskiej kasy włodarz Chojnic zapowiedział podczas Czarnego Protestu w marcu br. W tym samym miesiącu ulicami miasta przeszedł Marsz Życia, którego uczestnicy  demonstrowali poparcie dla ochrony życia poczętego. Środowiska katolickie wystosowały także list otwarty do władz miasta prosząc o wybranie metody leczenia niepłodności niebudzącej moralnych wątpliwości wskazując naprotechnolgię i większe wsparcie dla rodzin adopcyjnych.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

17 komentarzy

~????
Ksiązka rozmowy z bogiem do ściema szatana

skoro zwykła książka z papieru to ściema szatana, to czym jest organizacja skupiająca i chroniąca pedofilów i ślubująca przez krzyżem czystość cielesną, budująca kaplice ze słota, jeżdżąca najdroższymi bentlejami i wmawiająca ludziom, że ubóstwo jest cnotą? czy jest, ściemą czego/kogo?
09 Sierpnia 2017, godzina 11:04
Oceniono 13 razy 5
~serio????
na zajęciach z polskiego w szkłach podstawowych, liceach, na studiach często stosuje się zadanie polegające na spontanicznym pisaniu przez ok. 5 minut, czegokolwiek, mają zwyczajnie pisać przez kilka minut. No, ale w wyniku automatycznego pisania, co jest jedną z praktyk kontaktu z demonami. , w takim razie demony nimi kierują????
09 Sierpnia 2017, godzina 11:01
Oceniono 9 razy 3
~ Ksiązka rozmowy z bogiem do ściema szatana
https://bytzbiorowy.pl/121-rne-teorie/316-krytyczna-analiza-ksiki-neale-donalda-walscha-8211-8222-rozmowy-z-bogiem-8221-1-a/
09 Sierpnia 2017, godzina 10:23
Oceniono 10 razy 4
~do książki rozmowy z Bogiem
Każdy zorientowany z Donaldem WalshemNeale_Donald_Walsch i jego książkami „Rozmowy z Bogiem” również powinien wiedzieć, że Bernie Siegel był tym, który dał jemu podpis i rozgłos. Tym, którzy nie znają treści książek Walsha, muszę podkreślić, że przedstawiają one kompletne zaprzeczenie nauki Biblii. Sam Walsh podkreśla, że treść ich powstała w wyniku automatycznego pisania, co jest jedną z praktyk kontaktu z demonami.
09 Sierpnia 2017, godzina 10:19
Oceniono 10 razy 2
~Koba
Naprotechnologia czyli kalendarzyk małżeński. Naukowa metoda polegająca na wkładaniu termometru w c... Szarlatani !!!!!!!!!
09 Sierpnia 2017, godzina 10:05
Oceniono 17 razy 3
~do ~qwerty
poczytaj sobie ROZMOWY Z BOGIEM, tak wszystko jest wyjaśnione, jak dla laika, niesamowita lektura dla każdego bez względu na wiarę.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4534132/rozmowy-z-bogiem-tom-1
08 Sierpnia 2017, godzina 19:39
Oceniono 25 razy -7
~Archiwum X
Ta kościelna ekspertka zajmuje się leczeniem kobiet a in vitro w około 90% dotyczy mężczyzn.
08 Sierpnia 2017, godzina 13:30
Oceniono 28 razy 4
~qwerty
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Sierpnia 2017, godzina 10:58
Oceniono 37 razy -11
~do poniżej
a ty co? filmik z yt ma być dowodem na piekło?

jakby piekło istniało, to księża by nie robili tego, co robią - proste
08 Sierpnia 2017, godzina 08:10
Oceniono 35 razy 3
~qwerty ma racje
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Sierpnia 2017, godzina 08:00
Oceniono 38 razy -16
~podatnik
Może niech pan Chyła powie ile ma być "co łaska" za poparcie projektu in vitro i po sprawie.Podatki wpływają do budżetu a nie kościoła,więc niech każdy zajmuje się tym do czego został powołany i jakie zajmuje stanowisko.
07 Sierpnia 2017, godzina 22:21
Oceniono 43 razy 13
~gosc
niech chojniccy i okoliczni księża zapładniają!

to po genach niektórzy mają szansę do telewizji się dostać!
07 Sierpnia 2017, godzina 20:36
Oceniono 38 razy 4
~A te KLECHY to niech
sie popatrzą wokół swojego podworka (czyt: kościół), pedofile jedne !!!!!!!!!!!!!!!!
07 Sierpnia 2017, godzina 17:04
Oceniono 39 razy 7
~,,,,
Co za koleś. Wkleja tu jakiś gotowy artykuł o rzekomych negatywnych następstwach aborcji, podczas gdy tematem pierwotnego artykułu jest naprotechnologia vs in vitro, czyli uogólniając - kwestie przeznaczone dla ludzi, którzy bardzo chcą zaistnienia ciąży i przeżycia poczętego dziecka, a nie jego usunięcia. Tematy ci się, gościu, pomieszały z zacietrzewienia, wkleiłeś nie to co chciałeś chyba.
07 Sierpnia 2017, godzina 13:47
Oceniono 38 razy 20
~qwerty ma racje
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Sierpnia 2017, godzina 12:16
Oceniono 48 razy -24

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 352.00 367.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 416.00 431.00 RUBRUB 5.70 6.80
CHFCHF 358.00 373.00 NOKNOK 44.00 45.50
GBPGBP 466.00 479.00 SEKSEK 43.00 44.50
Aktualizacja: 2017-10-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 363.00 DKKDKK 56.40 57.10
EUREUR 421.00 426.00 RUBRUB 6.25 6.26
CHFCHF 363.00 368.00 NOKNOK 44.50 45.20
GBPGBP 470.00 475.00 SEKSEK 43.50 44.20
Aktualizacja: 2017-10-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-10-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.52 zł 4.87 zł 4.3 zł 2.05 zł
BP 4.55 zł 4.91 zł 4.33 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.52 zł - 4.33 zł 2.07 zł
MZK 4.51 zł 4.71 zł 4.29 zł 2.07 zł
Orlen 4.55 zł 4.87 zł 4.33 zł 2.07 zł
PKS 4.55 zł - 4.33 zł 2.07 zł