Wtorek, 21 Maja 2024 | Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Protest w sprawie ul. 14 Lutego

Mieszkańcy ul. 14 Lutego oraz przedsiębiorcy protestują przeciwko "zamknięciu ulicy na czas remontu". Proszą o „ponowne przeanalizowanie podjętych w sprawie decyzji, tak aby utrudnienia były mniej dotkliwe”. W przypadku, gdy nic się nie zmieni, poszkodowani przedsiębiorcy będą kierować pozwy do sądu o odszkodowanie za poniesione szkody.

Wszyscy mieszkańcy odczuwają utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Szczególnie  mieszkający „u dołu” ulicy, która jest tak rozkopana, że nie ma możliwości dojazdu. Mieszkańcy starają się zrozumieć, że remont jest potrzebny, ale apelują o też o zrozumienie ich potrzeb. Uważają też, że należy udostępnić do ruchu al. Matki Bożej Fatimskiej. Nie dość, że stoi tam znak zakaz wjazdu, to obok wysypano żwir. Mieszkańcy podpisali się pod protestem.

Reklama | Czytaj dalej »

Mieszkańcy z dołu ul. 14 Lutego

W połowie ulicy swój warsztat samochodowy ma pan Marek. We wtorek rano odwiedził go klient. Udało mu się przejechać „od góry” ulicy. Większość jednak z tego rezygnuje.

Klient z warsztatu

Mechanik dziwi się też, że zamknięto al. Matki Bożej Fatimskiej.

Mechanik

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w kompleksie handlowym mówią o spadkach w obrotach w granicach ok. 40-50 % i więcej. Jedna z firm już się wyprowadziła, inne biorą to pod rozwagę. Lokale w obiektach wynajmuje Jan Płotka, do którego dzierżawcy zwracają się o obniżenie czynszów, bo nie mają z czego zapłacić. Niektórzy już nie płacą. Stąd m.in. petycja o rozważenie zmian w organizacji ruchu. W wypadku bankructwa i spadków w obrotach handlowcy chcą się ubiegać o odszkodowania.

Jan Płotka

Zobacz treść protestu

Protest wpłynął na ręce burmistrza, który przekaże go do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. - Wszystkie wnioski mieszkańców rozpatrujemy ze starannością. Mogę też potwierdzić, że przy takich głębokich robotach nie da się wprowadzić ruchu wahadłowego – odpowiada Arseniusz Finster. Równocześnie zauważa, że oznakowanie ruchu jest dostateczne, a wykonawca, czyli firma Strabag, udostępniła przedsiębiorcom swoje oznakowanie, na którym mogą umieścić informacje od siebie. Włodarz przekazuje też optymistyczną informację: - Finansowanie robót jest pełne na ten rok i są zapewnienia od firmy Strabag, że do końca roku wykona całość prac.

Przypomnijmy, że według umowy wykonawca ma na to czas do końca czerwca przyszłego roku.

Natomiast jeśli chodzi o otwarcie al. Matki Bożej Fatimskiej, jak przekazał burmistrz, ta kwestia będzie dyskutowana w poniedziałek.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

Do Bromby!
Do Ryska dodalbym madrego Mirka!
21 Października 2011, godzina 20:29
~xyz
Super.
29 Sierpnia 2011, godzina 10:10
~-mieszkanieckolejowe
Właśnie "znakomoci" budujący nam rondo i 14 lutego - odcieli petrusa (kablówka+internet). Robią i kopią gdzie chcą. Nie ma oznaczen, a przeciez wiadamo ze w tym gruncie są kable, prad, telefony i Bóg wie jeszcze co. Bałagan organizacyny !!! Nie wienie tego z koparką czy łopatą - bo po to on jest aby kopac - ale co z kierownikiem. Brak profesjonalizmu.
26 Sierpnia 2011, godzina 13:19
~Ten Edek
Mostostal pada i nie daj boże jak padnie to bezrobocie pójdzie w górę niczym rakieta w kosmos. Idąc tokiem rozumowania władz miejskich i im podobnych, to im wyższe bezrobocie tym zdecydowanie lepiej, więc skoro jest tak piękna okazja to puśćmy z torbami w pizdu także wszelkie przedsiębiorstwa w 14 Lutego przyległe do remontowanego odcina drogi. No na pewno bezrobocie pójdzie jeszcze wyżej, a patrząc co władza robi, to o to im chodzi...
CO TO JEST ZA TOTALNY KRETYNIZM W TYM PORONIONYM KRAJU!!
CZY WŁADZA TEGO KRAJU Z KURĄ NA ROZUMY SIĘ POZAMIENIAŁA??
Rozumiem, że będzie w niedalekiej przyszłości extra git nawierzchnia i rondo, ale chyba jedynie posłuży to mieszkańcom, a nie klientów tutejszych firm, bo jak tak dalej pójdzie to zanim remont się zakończy, to ich już nie będzie z jasnego powodu.
SKOŃCZENI IDIOCI PLANOWALI, RYSOWALI, ZATWIERDZALI, a Strabag niestety musi stosować się do projektu i zawartych w nim wytycznych.

Tym czasem dla tych wszystkich idiotów co decydowali o remoncie i sposobie jego wykonania z dedykacją: http://www.youtube.com/watch?v=4EyGOBL7GgY
26 Sierpnia 2011, godzina 11:14
~leon zawodowiec
Tu nie chodzi o komunę czy o to że nie ma się nic dziać. bardzo dobrze że się dzieje i są naprawiane drogi. Tu chodzi o brak rozumu i wyobrażni władz i podległych burmistrzowi!!! Nie można remontować drogi kosztem upadłości firm i zwalniania ludzi z pracy!!!!!!!!!!!!! Taką drogę można robić etapami i wprowadzić ruch wahadłowy, tak jak to się dzieje wszędzie!!!!!!!!!!!!
25 Sierpnia 2011, godzina 21:51
~zik
Niech wyleją ładny prościutki asfalcik a chodniki pogłębią o 2.5 metra aby te oszołomy co tam mieszkają w nie powpadały.
Ludzie piszecie takie głupoty że wstyd że jesteście tacy naiwni.
Jedzcie na przykład do Grudziądza tam nic się nie dzieje. Miasto prawie nic nie robi.
Przyjezdni podziwiają nasze miasto a wam się we łbach poprzewracało.
Może jeszcze komuna ma wrócić ? oszołomy.
25 Sierpnia 2011, godzina 20:56
~fragi
Tak jest, powinni wybudować tymczasową drogę na estakadzie albo tunel na czas remontu !
25 Sierpnia 2011, godzina 20:42
~MOSKIEWSKI APARATCZYK
w cywilizowanych krajach przed rozpoczeciem podobnych prac, wszyscy mieszkancy ulicy na ktorej sa one prowadzone zostaja odpowiednio wczesniej informowani o tym uniedogodnieniu, zeby mogli sie do tego wczesniej przygotowac. niestety w chojnicach jest to nic wiecej jak KOLEJNY ETAP FINSTERIADY.
25 Sierpnia 2011, godzina 11:26
~mieszkaniec 14 lutego
Do "niezaskoczony"
Widzę, że jesteś bardzo obeznany w temacie ale pozwól, że coś Ci wytłumaczę. Po pierwsze nie prawdą jest, że Przedsiębiorstwo JANPA należy do pana K.Janika i mało tego Przedsiębiorstwo JANPA nigdy nie było jego działalnością. A po drugie niby dlaczego Płotka miałby odpuścić pieniądze które mu się należą? Skoro w sklepach które znajdują się w budynku przy 14 lutego obroty spadły o ok. 50%, a to wiąże się z tym,że właściciele domagają się obniżenia czynszu o połowę. Czy Płotka na tym nie traci?
25 Sierpnia 2011, godzina 10:56
~Bromba
Hej ludziska, idźta do Ryśka Sikorskiego, on jest miszczem takich protestów, jak on nie pomoże, to już tylko święty boże.
25 Sierpnia 2011, godzina 10:11
~niezaskoczony
WITAM..WSPOŁCZUC HMM..TO ZA MAŁO..JAK WAM POMOC BO ROZUMIEM WAS BARDZO MOCNO..MYSLE I PISZE..PRZECIEZ WEDŁUG WSKAZNIKOW PUP BEZROBOCIE NIE ZWRASTA W CHOJNICACH..A JA WAM G..PRAWDA..WŁASNIE PRZEZ TAKIE NIE DOPATRZENIE ZE STRONY WŁADZ WZRASTA.NADMIENIE TESCO OKOŁO 15 LUDKOW PRACUJACYCH,JANPA P. K.JANIKA 15 LUDKOW ,MEDIA 5,..WYMIENIAC DALEJ ZOBACZYMY JAK DŁUGO POCIAGNA TE PRZEDSIEBIORSTWA BEZ LOGISTYKI DOJAZDOWEJ..PRZY CZYNSZACH KTORE TRZEBA ZAPLACIC U PŁOTKI SADZE 4 MIESIAC,,,,A ZNAM JEGO ON ZŁAMANEGO PESA NIE ODPUSCI..ALE NIC W KARTE HISTORI WPISZE SIE TO ZE BEDZIE NOWA ULICA..OJ PRZEPRASZAM NOWA NAWIERZCHNIA..POZDRAIWAM I ZYCZE WYTRWAŁOSCI..A NIEZASKOCZONY JESTEM TYM ZE TAK JEST........NORMALKA
25 Sierpnia 2011, godzina 07:13
~wyborca
To rozwiązanie drogowe na czas remontu jest na miarę "wybitnych" myślicieli. Ktoś się na takie coś zgodził? Turyści rzeczywiście mają co podziwiać w tym mieście. Trudno z niego wyjechać. Jest to przymusowy pobyt. Ale czego nie robi się dla prze-jezdnych. Panie burmistrzu jest Pan świetny, że na takie coś Pan przystał. Geniusz wręcz. Krzyż zasługi się należy - z brukwi.
25 Sierpnia 2011, godzina 07:12
Oceniono 2 razy 2
gdyby burmistrz mieszkał na ulicy 14 Lutego to by nigdy nie wyglądało tak jak w chwili obecnej, miał by pewnie swobodny dojazd do posesji skąd mógłby codziennie dojeżdżać do pracy itp. i z pewnością nie ubrudził by sobie butów gdyby zechciał pójść sobie pieszo, to prawdziwy teren budowy ale chyba ktoś w tym wszystkim zapomniał że mieszkają tam ludzie. Młodsi jakoś poradzą sobie z tym poligonem, bo przeskoczą nierówności, wskoczą na krawężniki ale czy ktokolwiek wyobraża sobie jaką makabrę muszą mieć starsi ludzie, kobiety z dziećmi i inwalidzi.
24 Sierpnia 2011, godzina 22:13
Oceniono 1 raz 1
~dyzio
Osoba nadzorująca remonty drog w chojnicach w obecnej chwili i odpowiedzialna za oznakowanie, to chodzący imbecyl i debil!!!! Jak można zamknąć całkowicie drogę?! nie można remontować najpierw jednego pasa, potem drugiego?MOŻNA!!!!Oznakowanie remontów i braku przejazdu dla kierowców też jest beznadziejne. Sprawy powinny trafić do Sądu i niech każdy z przedsiębirców i kierowców kieruje oddzielne sprawy do sądu. To jest kpina co się dzieje i dziwię się że burmistrz jest na to ślepy i musi coś tam analizować. Tu kuźwa nie ma co analizować tylko panie Finster - dupę w troki i zainteresować się tym burdlem!!!!
24 Sierpnia 2011, godzina 21:47
Oceniono 2 razy 2
~zero
Przydałoby się tez umożliwić wyjazd i wjazd aut od ronda to ul. Prochowej. Wystarczyłoby poprowadzić drogę przez teren zieleni - np po płytach, już byłaby to wielka ulga i udrożnienie ruchu...Jeśli jest taka możliwość, to proszę też to rozważyć. Dodam, że do protestu przygotowuje się też Osiedle Kolejarz, a wktórce może mieszkańcy ulicy Kasprzaka - która stała się autostradą i ul. Ducha Św.

24 Sierpnia 2011, godzina 19:29

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 397.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 422.00 430.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 426.00 436.00 NOKNOK 30.10 33.70
GBPGBP 493.00 503.00 SEKSEK 35.70 36.80
Aktualizacja: 2024-05-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.47 394.84 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 423.37 427.75 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 427.79 434.21 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 494.89 500.43 SEKSEK 35.80 36.70
Aktualizacja: 2024-05-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-20

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 6.95 zł 2.68 zł
Circle K 6.82 zł - 6.87 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.87 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij