Szkolne przygotowania zakończone
Już tylko kilka dni pozostało do pierwszego dzwonka w chojnickich szkołach samorządowych. Prawie wszystkie zaplanowane prace remontowe i inwestycyjne są już ukończone.
Jest jeszcze do wykonania w SP 1 wymiana czterech okien wraz z renowacją witraży (do 30.11.) oraz wymiana stropodachu nad salą gimnastyczną w SP 3 (do 30.10.). Najdroższą szkolną inwestycją w 2011 roku jest budowa kompleksu boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół nr 7. Kosztuje ona ok. 1,5 mln zł. Zakończenie budowy jest planowane na 9 października. Gotowy jest także ostatni plac zabaw przy chojnickich szkołach podstawowych. Powstał przy SP 5 za kwotę 209 tys. zł. Zapytaliśmy wiceburmistrza Jana Zielińskiego, czy będzie on dostępny dla wszystkich dzieci, czy tylko dla uczniów „piątki”. – Oczywiście, że będzie dla każdego dziecka, ale pod warunkiem, że samorząd osiedlowy zwróci się do nas i wyznaczy opiekuna tego placu.
Reklama | Czytaj dalej »
Czy ten plac będzie dostępny tylko dla uczniów SP 5?
Co na to szef samorządu osiedlowego nr 5 (os. 700 – lecia i Kaszubskie) Bogdan Tyloch? – Po raz pierwszy słyszę o tej koncepcji władz miasta. Nie wyobrażam sobie, abyśmy z własnych środków opłacali tegoż opiekuna. Nawet gdybyśmy znaleźli społecznika chętnego do pełnienia tej roli, to powinien on mieć odpowiednie przeszkolenie. Próbowaliśmy wcześniej porozumieć się z kierownictwem Szkoły Specjalnej przy ul. Jana Pawła II, co do sposobu korzystania przez dzieci z osiedla z ich placu zabaw, i też nie udało się. Poruszę tę sprawę na najbliższym posiedzeniu Rady Samorządów Osiedlowych. Czyżby ratusz nie miał zaufania do rodziców dzieci, które będą chciały tam pobawić się?
Gotowe jest także zestawienie danych statystycznych dotyczących ilości uczniów i oddziałów w miejskich szkołach w nowym roku szkolnym. Do 158 klas w obydwu typach szkół będzie uczęszczać 3980 dzieci i młodzieży. Jest to mniej o 31 osób i 6 klas, niż rok wcześniej. Zwiększyła się za to o 103 ilość dzieci w oddziałach „zerówek”. Tych przybyło o trzy. W każdym z chojnickich gimnazjów zmniejszono ilość klas po dwa. Z możliwości wcześniejszego pójścia do I klasy SP skorzystało 24 % sześciolatków. - Dzięki temu, mimo niżu demograficznego, udało nam się utrzymać etatyzację nauczycieli na ubiegłorocznym poziomie. Znane nam są gminy, gdzie pracę straciło z braku dzieci nawet 30% kadry nauczycielskiej – dodał Jan Zielinski.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (1)
- Komentarze Facebook (...)
1 komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!