Środa, 29 Maja 2024 | Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, screeny z portalu Biznes Chojnice

Bizneschojnice.eu wciąż skromny

Główna strona portalu Biznes Chojnice.

Główna strona portalu Biznes Chojnice.

Portal internetowy Biznes Chojnice wciąż wzbudza emocje na sesjach Rady Powiatu Chojnickiego. Nie inaczej było 25 sierpnia.

Tradycyjnie ich przyczyną są zapytania radnego Wojciecha Rolbieckiego. Jak zwykle wyjaśnień udzielał członek zarządu Marek Szczepański, ale można było odnieść wrażenie, że jest tym coraz bardziej poirytowany. Zapytania radnego określił nawet słowem „pierdoły”. Jego dociekania dotyczyły przede wszystkim tej części portalu, która skierowana jest w stronę turysty. Uważa, że opis szlaków wodnych jest bardzo lakoniczny, ma około 100 słów i jest w nim sporo błędów. Jezioro Milachowo jest podane jako „Michałowo”, jezioro Dywańskie nazwano „Dywan”. Lista obiektów kulturalnych i przyrodniczych na terenie powiatu liczy tylko 12 pozycji, z czego połowa (rezerwaty w Odrach i Leśnie, kościół w Leśnie, chata kaszubska, prezentacja sztuki ludowej i skansen pszczelarstwa w Brusach Jagliach, drewniany kościół w Leśnie oraz PMDK w Brusach) pochodzi z terenu gminy Brusy. Jedynym godnym uwagi z miasta Chojnice jest… Chojnicki Dom Kultury. Gmina Wiejska Chojnice wcale nie figuruje w tym spisie. Opozycyjny radny przypomniał władzom powiatu, że na kwietniowej sesji usłyszał od nich zapewnienie, że do końca czerwca portal będzie doprowadzony do funkcjonalności.

Reklama | Czytaj dalej »

Taką mapę powiatu mają do dyspozycji odwiedzający bizneschojnice.eu

Marek Szczepański sprostował, że terminem uzupełnienia zawartości witryny przez firmę, która wygrała przetarg na jej wykonanie, był koniec lipca. Uważa, że aktualnie portal funkcjonuje na 100 %, a wykonawca wywiązał się całkowicie z zawartej umowy. Jako argument potwierdzający tę tezę przywołał decyzję Prokuratury Okręgowej w Słupsku o umorzeniu postępowania, które prowadzone było na wniosek Stowarzyszenia Wspólna Ziemia. Fakt, że na portalu jest podanych tylko wspomnianych 12 obiektów, wynika z zapisów umowy z wykonawcą. Przyczyną ma być też powściągliwość instytucji kulturalnych czy sportowych w samodzielnym wpisywaniu się do bazy danych portalu. – Tu mogą to robić za darmo. W innych miejscach musiałyby sporo zapłacić – stwierdził członek zarządu powiatu.

W dniu 5.09 sprawdziliśmy, czy uwagi radnego Wojciecha Rolbieckiego zostały uwzględnione na www.bizneschojnice.eu. Okazało się, że żadne. Nazwy jezior nie zostały poprawione. Opisy szlaków turystycznych nie są rozbudowane. Lista obiektów kulturalnych i przyrodniczych nadal ma dwanaście pozycji. Przyjrzeliśmy się też specyfikacji przetargowej i projektowi umowy na wykonawstwo. Zgodnie z nią wykonawca miał prowadzić do 30 lipca 2011 AKTUALIZACJĘ systemu, a nie jego uzupełnianie czy rozbudowę. Do dnia 30 listopada 2010 miał wykonać przedmiot umowy opisany w paragrafie nr 1. W p.2 tegoż paragrafu jest zdanie: „Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie portalu internetowego wyposażonego w Wirtualnego Asystenta, system bazodanowy (…)”. W następnym punkcie zapisano m.in.: „Wykonawca portalu zaprojektuje strukturę serwisu, jego szatę graficzną, a także dostarczy CAŁĄ treść portalu (…).”

Na sesji 25.08 można było usłyszeć żale, że firmy nie chcą wpisywać się do portalu, a pracownicy CEW-u będą musieli przepisywać książkę telefoniczną. W dziale 7a pn. „Opracowanie i wykonanie, struktura oraz zawartość portalu” jest podpunkt „PEŁNA baza danych firm działających na terenie powiatu chojnickiego z podziałem na branże”. Kończy się on sformułowaniem „Zbiór danych – uzupełniony przez wykonawcę”. Jest ono także przy „Terenach inwestycyjnych”, „Bazie ofert pracy” czy „Bazie miejsc noclegowych”.

„Adam Chojnicki” nadal nie grzeszy wiedzą, a miał znać 1000 unikatowych odpowiedzi. Pytany na różne sposoby o adres Promocji Regionu Chojnickiego, podawał wciąż nazwy gmin, które wchodzą w skład powiatu chojnickiego. Zapytany o trasę dojazdu do Konarzyn, gdzie niedawno odbyły się Powiatowe Dożynki, odpowiedział: "W tej chwili mogę jedynie pomóc Ci w dojeździe do Chojnic, jednak ciągle studiuję mapy i mam nadzieję, że wkrótce będę mógł odpowiedzieć na Twoje pytania związane z bardziej szczegółową geografią regionu".

My tej nadziei mamy coraz mniej. Marek Szczepański zapewne więcej, gdyż na uruchomionej w sierpniu własnej witrynie internetowej napisał: "Etap pierwszy realizacji projektu zakłada utworzenie portalu internetowego „Biznes Chojnice”, który ma być narzędziem pozwalającym szybko i łatwo uzyskać daną informację. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom portal będzie wspierał lokalne otoczenie biznesowe oraz pozwoli na przyciągnięcie potencjalnych inwestorów".

Projekt umowy o wykonanie portalu Biznes Chojnice.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

31 komentarzy

~O.o
do nieumiejącego czytać osobnika, który do mnie napisał:
człeku mały i biedny. Czemuż to zabraniasz mi pisać o moich "przekonaniach"? Czemu zabraniasz wyrażania opinii? Nie napisałem "to są fakty", napisałem "jestem więcej niż przekonany". Nie napisałem, że "szczepański to pozer", napisałem "uważam, że szczepański to pozer". Mam prawo tak uważać i mam prawo to wyrazić publicznie. Nie jest to karalne i mieści się w granicach wolności słowa.

Poniekąd mam swoje subiektywne powody, aby takie poglądy mieć. Z resztą - zdaje się, że nie tylko ja. Wszak etatowy członek zarządu to nic innego jak znalezienie ciepłej posadki dla człowieka, który nie przeszedł przez sito wyborów. Pan Szczepański - znowu, w mojej opinii - nie posiada żadnej specjalistycznej wiedzy lub umiejętności, które miałyby być przyczyną istnienia stanowiska, które piastuje. Nie istnieją - znowu, moim zdaniem - żadne wymierne osiągnięcia poza niezrealizowanymi lub zarzuconymi pomysłami. Ostatecznie - społeczeństwo w trakcie wyborów wyraźnie powiedziało, że tego Pana tu nie chce. Ktoś grubo przegiął podważając tą decyzję.

Na koniec - odnośnie "zwycięskiej drużyny". Powiedz mi, proszę - kiedy PO miała kilka % poparcia? Przecie od początku była tworzona jako partia, która ma zawojować scenę polityczną, a nie jako jakaś niszowa "partia przyjaciół piwa".
10 Września 2011, godzina 18:13
~do O.o
Człowieku, czy ty żyjesz w Chojnicach, czy na ksieżycu ? Poglądy Szczepańskiego znamy od 10 lat jak zakadał z innymi PO w Chojnicach, a z tego co każdy wie wtedy PO miała kulku % poparcie, więc nie pleć bzdur o zwyciezkiej drużynie... Podawaj fakty a nie przekonania !!!
10 Września 2011, godzina 14:44
~wyborcy
www.marekszczepanski.pl
07 Września 2011, godzina 21:32
~{P>}"?
Ja np uzywam PiSowski obraźliwie nie koniecznie sądząc ze to pisowaki. Dla mnie np. ten portal jest zwyczajnie POLITYCZNY bo widać ze promuje kogo chce, blokuje komentarze tam gdzie chce, wpisuje swoje komentarze jako rózni mieszkańcy tam gdzie chce. A ten portal z końcówką .com to co to?
07 Września 2011, godzina 14:03
~O.o
weźcie się dekle zdecydujcie... to ten portal jest pisowski, bo tutaj krytykuje kandydata na posła z PO, czy jest antypisowy, bo w innym temacie krytykuje posła Stanke, który źle zaparkował samochód?

jedno przeczy drugiemu, ale ślepe politykiery tutaj tego nie dostrzegają, zapewne podsycani przez redaktorów Jedynego Słusznego Portalu z końcówką .com.

osobiście jestem więcej niż przekonany, że poglądy Szczepańskiego nie są zgodne z programem i filozofią PO. ten człowiek po prostu trzyma się drużyny obstawianej jako zwycięska. uważam, że to zwyczajny pozer, a przecież nigdy nie głosowałem na PiS, ba - ostatnio to nawet na PO.
07 Września 2011, godzina 13:00
~Porazka
Właśnie ten portal udowodnił jaka prowadzi grę polityczna. Zezwala sie na mieszanie z błotem wybranych kandydatów a wybranych nie mozna tknac. Dlaczego artykuł o halizaku i korwinie został zablokowany dla komentarzy? Aby świętość nie została urazona? Aby złego słowa... tzn prawdy nie możnabylo napisać? Pan halizak boi sie prawdy? Mam nadzieje ze będzie tylko "mięsem armatnim" w tych wyborach i ze pajace nie bedą maczac palców w ten kraj.
07 Września 2011, godzina 13:00
~kosmos
śmiech mnie ogarnia jak widzę, że PiSiaki atakują Szczepańskiego z Platformy Obywatelskiej, że niby sam rządzi i rządził w Powiecie i za wszystko odpowiada ? A za co odpowiada poprzedni zarząd powiatu w osobach J.Janik, J.Megger, L. Redzimski-poseł, S.Skaja ? Rozumiem, że to rozgrywki polityczne PiS-u i robi to rękoma portalu ch24. Przykre, myślałem że ten portal jest niezależny, ale jak widać, gdzies się blokuje komentarze a gdzieś się przyzwala na nie. Podawać z imienia i nazwiska na czyją prośbę blokujecie dodawanie komantarzy z imienia i nazwiska !
07 Września 2011, godzina 12:44
~A.
No własnie czyli już rok temu powinno się krzyczeć, ze jest polityczny. No ale mimo, ze jestem fanką portalu to widzę ze poszedł w girki polityczne, a najśmieszniejsze jest to, że robi to w sposób "zależy jak leży"...
06 Września 2011, godzina 14:28
~zero
Przykre jest to, że dziś odmawiacie obiektywności portalowi, który jeszcze rok temu promował Wam Komorowskiego na prezydenta, jesteście niepoważni.
06 Września 2011, godzina 13:32
~i jeszcze jedno
To mi się podoba... Wszyscy, którzy napiszą coś w komentarzach tego pisowskiego portalu nie po jego myśli są Markiem Szczepańskim lub jego rodziną! Uśmiałem się, aż w spodnie poszło... aaaahahahahahahaha jaka dziecinada tu panuje. Dzieci w piaskownicy.
06 Września 2011, godzina 08:27
~PiSowski portal
Bardzo lubiłem ten portal, kiedyś był bezstronniczy, lubiany, szanowany. Teraz odbywają sie na nim rozgrywki polityczne. Już jakiś czas temu pisalem, ze portal robi się pisowski i będę upierał isę coraz bardziej. Może czas zabrać się za coś innego niż niszczyć tak dobry portal. Watpię jednak, aby przez te pisowskie zapędy ludzie odzyskali do niego zaufanie, dla mnie już nie istnieje, to był mój ostatni wpis. To byłem ja... Jarząbek.
06 Września 2011, godzina 08:21
~ALFA
Do ~ obywatel i do ~ przyrodnik, jesteście Panowie z rodziny Szczepańskiego, czy ktoś Wam płaci za te brednie? Człowiek jest odpowiedzialny za portal który powstał za ponad 140 tysięcy złotych i który nie ma nic do zaproponowania, a Wy mówicie o PiS i odgrzewaniu starych kotletów. Jesteście normalni? To były również Wasze pieniądze stąd moje pytanie o Waszą normalność. Szczepański i tak do Sejmu się nie dostanie, tym bardziej, że powoli ludzie potrafią rozpoznać, czym jest szczere działanie i praca, a czym nie jest. "Laleczka" ma rozdmuchane ambicje, ale niestety mało treści.
06 Września 2011, godzina 08:14
~przyrodnik
Za co radni biorą dietę ? Pisowskie czepialstwo wobec kandydata Platformy Obywatelskiej do sejmu Marka Szczepańskiego, nie dziwi o tyle, o ile to nie odgrzewany kotlet. Skończcie wreszcie, no i ten Sawicki, dajcie mu jakąś sensowną robotę. Może niech jako "wolna ziemia" pozbiera śmieci w lasku miejskim i okolicznych lasach !
06 Września 2011, godzina 08:00
~obywatel
Dziwne, że po 11 dniach pisze się o tym co działo się na sesji rady powiatu ? Moim zdaniem konkurencja polityczna Marka Szczepańskiego jako kandydata PO do sejmu robi już w spodnie i szuka popleczników. Ch24 nie wchodźcie w te buty !!!
06 Września 2011, godzina 07:54
~ixi
do
przejawem pychy może być już gadanie, które można podsumować tak: "ja się znam, ja wiem bo jestem programistą". W tym temacie nie chodzi wprost, jak jestem przekonany, o jakość pracy programistów czy opieszałość wykonawców.

Tu chodzi o to, że ktoś, kto za to odpowiada twierdzi, że wszystko jest ok, że projekt zakończony, odtrąbiony 100% sukces. To jest prawdziwy problem. Gdyby nie było przyzwolenia na takie jaja to inaczej sprawa by wyglądała.
05 Września 2011, godzina 17:02

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 399.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 36.00 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.86 395.02 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 423.95 428.12 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.30 33.50
GBPGBP 496.77 502.31 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.67 zł
MZK 6.73 zł 7.29 zł 6.75 zł 2.64 zł
Orlen 6.79 zł 7.57 zł 6.84 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij