Niedziela, 21 Kwietnia 2024 | Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy chojnice24 na komórkę
Strona głównaPrawybory
Rozmiar tekstu: A A

Piotr Stanke - biografia

Piotr Jerzy Stanke jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI Kadencji, członkiem Prawa i Sprawiedliwości, urodzony 24 lipca 1957 r. w Chojnicach.

Ojciec Franciszek, uczestnik walk 1939 r. w obronie Wybrzeża, wieloletni dyrektor techniczny firm budowlanych w Chojnicach, Bytowie i Czarnem. Matka Maria z domu Orłowska zajmowała się wychowaniem pięciorga dzieci. Żonaty, troje dzieci.

W latach 1964-1972 Piotr Stanke uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, następnie w latach 1972-1976 był uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach.

Tytuł magistra nauk politycznych uzyskał na Wydziale Humanistycznym Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie nauk o rodzinie - organizacja sektora społeczno-ekonomicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Reklama | Czytaj dalej »

Zawodowo związany ze środowiskiem rzemieślniczym, ponad 20 lat prowadził działalność gospodarczą oraz uczestniczył w pracach samorządu gospodarczego będąc członkiem Zarządu, a następnie Prezesem Spółdzielni Rzemieślniczej w Chojnicach. Przed wyborem na posła pracował w kierownictwie Urzędu Gminy w Chojnicach, jako Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

Aktywny uczestnik życia społecznego. Członek Polskiego Stowarzyszenia Morskiego – Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Od 1999 roku Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Pelplińskiej. W 2003 roku wybrany członkiem Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Warszawie. Współtwórca i pierwszy Przewodniczący Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Pelplińskiej. Odznaczony przez J.E. Ks. Biskupa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagę medalem „Za Zasługi dla Diecezji Pelplińskiej”.

Współzałożyciel i przewodniczący Wyborczego Forum Samorządowego, porozumienia środowisk centroprawicowych w powiecie chojnickim, które przybrało formę stowarzyszenia. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego II i III Kadencji. Szef Klubu Radnych PiS. Uczestniczył w pracach Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Strategii, Rozwoju i Polityki Przestrzennej. W roku 2006 został przedstawiony, jako jeden z kandydatów do objęcia funkcji Wojewody Pomorskiego.

Pozytywnie oceniany przez środowiska samorządowe w regionie w zakresie współpracy z lokalnymi samorządami. W roku 2007 wybrany, jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Uzyskał 8824 głosów w okręgu gdyńsko-słupskim. Pracuje w Komisjach Sejmowych Gospodarki oraz Polityki Społecznej i Rodziny. W pierwszym roku kadencji był autorem i posłem wnioskodawcą dwóch projektów zmiany ustaw: zmiana ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany ustawy o świadczeniach rodzinnych w zakresie podwyższenia podstawy świadczenia pielęgnacyjnego. Złożył kilkadziesiąt interpelacji, zapytań i oświadczeń poselskich. Wielokrotnie zabierał głos z trybuny sejmowej m.in. w sprawie uchwalenia ustawy budżetowej. Jest autorem publikacji na temat stosunku Kościoła do problemów integracji europejskiej.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~gość
BRAVO powinieneś ten umieścić na bilbodzie zasłaniając gęby miernoty naszego zaściankowego życia politycznego, czyli szcze-pana, redzi-musa, stan-busa
20 Września 2011, godzina 17:42
Oceniono 2 razy 0
~P-64
Mamo, mamo brzydki Bronek
zajął dzisiaj Leszka domek!
A to ja tam mieszkać miałem,
po to Ruskich pokochałem!
Byłem miły, byłem grzeczny,
a ten naród niedorzeczny
w kaczy kuper dał mi kopa!
Lecz ja jeszcze wam pokażę
i na Bronka się obrażę!
Ja mu tego nie daruję,
ja go dorwę i opluję!
Tu pomącę, tu pokręcę
i wyborców znów przekonam.
No a jak już mnie wybiorą,
to umilę ja im życie!
Uzdy na pysk im założę,
no i tyłki wybatożę!
Ja wprowadzę demokrację
i pokażę kto ma rację!
W Polsce klimat stworzę taki:
zamiast chleba będą haki!
W każdej wiosce pomnik będzie /wiadomo czyj/
na pomniku me orędzie do braci Moskali
żeby mi nigdy tego pomnika nie o....i !
20 Września 2011, godzina 17:26
Oceniono 1 raz 1
~XYZ-2
Do "pamiętamy obietnice" - nie rozbolała cię głowa od tego pisania?
20 Września 2011, godzina 17:10
~ijk
Głosuję na Palikota gdyż jako jedyny nie pobierał diety poselskiej.
20 Września 2011, godzina 16:13
Oceniono 1 raz 1
~chcesz zmian-głosuj na PIS
Tak wyzywacie kaczynskiego, jaki to mały i brzydki i ze nie ma konta bankowego - no o cos musicie sie przyczepic, tylko zapominacie ze to człowiek który jest w polityce od 20 lat, od co najmniej 10 lat nadaje tonu polityce, stracił swoja rodzina najblizsza a mimo to cały czas nieodpuszcza. niejeden na jego miejscu zostawiłbby to wszystko w pieruny i poszedl na dzialke zyc z emeryturki, po co mu te medialne ataki na jego osobe i rodzine? znacie innego polityka który tak jest szkalowany w mediach? widocznie komus nie pasuje ze taki ktos jest w naszym kraju i wierzy w ten kraj. Ja głosuje na PIS, uległem w 2007 r medialnej nagonce na PIS i oddałem swój głos na PO-zawiodłem sie. Najpierw obwiniali prezydenta o wetowanie ustaw, jak juz dostali swojego prezydenta to zrzucali wine na kryzys. Nie zrobili nic, w zaden sposob nie zmienili poziomu zycia Polakow, to juz SLD zrobiło wiecej.
20 Września 2011, godzina 13:58
~Radek
Tylko Ruch Palikota! Każda inna partia w sejmie jest po to by dużo zarabiać ,a ta partia ma określony programi Janusz Palikot jako poseł jedyny nie brał pieniędzy z budżetu państwa.
20 Września 2011, godzina 12:23
Oceniono 1 raz 1
~b.
nie zaufam i komuś, kto nie ufa nikomu..
20 Września 2011, godzina 12:21
~gość
kaczyński natomiast to prymitywny zakompleksiony starzec bez konta bankowego (nie umie się nim posługiwać), bez telefonu komórkowego( za trudny w obsłudze), bez internetu ( to już kompletnie go wprawia w cyber-kompleksy ).. pozdrawiam
20 Września 2011, godzina 12:20
Oceniono 1 raz -1
~piłka
PiS wcześniej też dużo obiecywał i g..o zrobił. Moim zdaniem najlepiej głosować na ludzi nowych, nie ważne skąd. Wszystko inne już było. W tv w którymś z programów publicystycznych jeden ze znanych polityków powiedział coś od czego szczęka mi opadła. Dyskusja była oczywiście o Palikocie. No i ten polityk zabłysną tekstem w stylu: nie boimy się Palikota, bo on już w sejmie był, boimy się tych ludzi, których on za sobą ciągnie bo to są ludzie znikąd. Co oni wiedzą o polityce? I w tym momencie ręce opadają. Panowie posłowie zasiadający w sejmie którąś kadencję z rzędu widać uważają, że kolejna kadencja zwyczajnie im się należy bo oni już tam byli i wiedzą co robić. Traktują to jako zwyczajną dobrze płatną robotę i robią wszystko co w ich mocy, aby nie dopuścić nowych do tego koryta. I tak jest z posłami PO, Pisu, PSL, SLD. PJN to taka partyjka przejściowa dla tyxch, którzy już się z PiSu urwali, ale jeszcze nie dotarli do PO. Śmiech.
20 Września 2011, godzina 12:15
Oceniono 1 raz 1
~pamietamy obietnice
Nie przygarniecie do Norwegi tuska i jego ekipy?oddamy za darmo-nawet dopłacimy

PLATFORMA dokonała, w ciągu 4 lat: 1) likwidacja stoczni Gdynia i Szczecin 2) afera hazardowa 3) mimo kasy z Unii nie będzie gotowej w całości żadnej drogi na Euro 4) podwyżka VAT 5) zamach na OFE 6) zakup samolotów Bryza bez przetargu 7) afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu 8) afera senatora Misiaka (ustawione przetargi) 9) afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...) 10) afera ministra Grabarczyka (obsadza on stanowiska w PKP kolegami i ich zonami a potem w święta PKP leży i kwiczy) 11) kolejne przetargi na drogi są odwoływanie (S5 Wrocław - Poznań, S7 Gdańsk - Elbląg, S7 pod Radomiem, S8 pod Białymstokiem itd), ale jest kasa na nowych urzędników! 12) wyprzedaż firm przynoszących krociowe zyski jak np PKO (4 mld zysku w 2010) KGHM (11 mld zysku w 2010), PZU , Bogdanka itd 13) podwyżka akcyzy na gaz 14) podwyżka akcyzy na piwo 15) Premier jeździ na narty i nie reaguje na kłamliwe oskarżenia Rosji pod adresem polskich oficerów (raport MAK) 16) PO buduje najdroższe drogi na świecie - cena za kilometr w nizinnej Polsce wyższa niż w górzystej Chorwacji... 17) mimo obietnic "odpolitycznienie" TVP, PO obsadziło TVP swoim ludźmi natychmiast po tym jak Komorowski został Prezydentem. 18) posłanka PO Sawicka i kręcenie lodów - przyznała się przed kamerami - za to Tusk zniszczył CBA i uczynił z tej służby marionetkę 19) koleje rozbite na 8 spółek, obsadzane koleżkami nawet na święta puszczają pociągi po 4 wagony... 20) Świnoujście zablokowane przez Nord Stream 21) katastrofa Smoleńska do jakiej doszło w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia lotniska przez BOR (brak aparatury do lądowania i nadzoru w wieży kontroli - co ciekawe jak 3 dni wcześniej lądował tam Tusk to aparatura tam była ...), mając te aparaturę na lotnisku samolot mógłby lądować nawet przy 0m widoczności i bez rosyjskich kontrolerów. CZEMU JEJ NIE BYŁO Tylko zaufano Rosjanom? Jak wynika z nagrań rozmów z wieżą Rosjanie wprowadzili załogę w błąd co do wysokości i kursu samolotu! Mówili że był na 100 m a naprawdę był na 30m ! Tusk wiedział to od 14 kwietnia, a mimo tego szczuli przez 9 miesięcy że to "pijany" Kaczyński wpadł do kabiny i kazał lądować! 22) bezrobocie rośnie od 3 lat - mimo że spada u naszych sąsiadów...w styczniu już prawie 13%. (Za PiS w 2007 było 8% ...) 23) inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach... 24) Karnowski z zarzutami prokuratorskimi za korupcję, popierany w wyborach na prezydenta Sopotu przez PO. 25) nieudana profesjonalizacja wojska - armia nie ma szeregowych - 3/4 to oficerowie i podoficerowie! 26) skandal z przetargiem na samoloty Bryza 27) Minister Zdrowia Kopacz okłamała sejm - podobno widziała na własne oczy jak ziemia w smoleńsku była przekopana na 1 metr w głąb .... a potem okazuje się że tam są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu 28) deficyt finansów w 2010 - 8%! Za pis w 2007 - nadwyżka w budżecie! 29) nieudolne negocjacje gazowe z Rosją - drogi gaz na długi okres czasu 30) oddanie koncesji na gaz łupkowy firmom zachodnim za 1/4 tego co np. Arabia Saudyjska czy Norwegia!!!! 31) Prezydent Wpadka Komorowski i jego żenujące wpadki przynoszące Polakom wielki wstyd. 32) kampania nienawiści przeciw opozycji w efekcie czego doszło do mordu w Łodzi! 33) zadłużenie skoczyło o 380 mld pln w 4 lata - NA CO POSZŁA TA KASA? - nawet dróg nie ma! 34) dzięki naciskom PiS i rządu J. Kaczyńskiego na UEFA udało się uzyskać EURO 2012 - Tuski przegrały rywalizacje o Instytut Technologiczny i EXPO! 35) płatne autostrady - 20 gr/km - Najdroższe w EUROPIE!(w stosunku do zarobków) 36) wykryli 3 afery PiS: Klapka laptopa Ziobry. Kanapa podgryziona przez psa Ludwika Dorna, Afera wykryta przez minister od korupcji Piterę "Dorsz za 8.5". 37) za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii należący do TVN za ok 400 mln PLN. 38) Rzecznik Rządu otrzymuje dochody od niemieckiego biznesmena (mieszka w należącej do Niemca will za darmochę... komu ten pan służy?) 39) program modernizacji linii kolejowych nie udał się, prawdopodobnie kasa z UE przepadnie 40) skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154) 41) dzierżawa samolotu dla VIP na dwa lata za kasę pozwalającą kupić NOWY SAMOLOT! 42) gdyby nie weto Kaczora prezydenta, to w 2008 roku PO wprowadziłoby nas do strefy sztywnego kursu euro i w czasie kryzysu padłby nasz eksport - tylko dzięki temu wetu Polska była "zieloną wyspą" 43) PiS obniżył podatki a podobno jest socjalistyczny, PO podnosi podatki a podobno jest liberalne buhahah 44) ZUS dla jednoosobowych firm rośnie, dławiona jest przedsiębiorczość Polaków, ale firmy zagraniczne dostają hojną reką dopłaty po czym likwidują produkcję a rząd PO nic nie robi (DELL, FIAT) 45) najbogatsi rolnicy dalej płacą KRUS 46) tzw jedno okienko (zakładanie firm) to niewypał 47) Komisja "Przyjazne Państwo" (znoszenie barier w administracji) przez 4 lata nic nie zrobiła! Medialna fikcja 48) bezzasadne odwołanie szefa CBA przed końcem kadencji - bo ujawnił aferę hazardową 49) nieudolne negocjacje o limity CO2 - prąd będzie droższy o kilkadziesiąt procent 50) Minister Klich niszczy GROM i Wojska Lotnicze - odchodzą fachowcy! 51) straszenie pis'em mimo ze NIC im nie udowodnili - żadnych afer i przekrętów! 52) po aferze Rywina Miller miał honor podać się do dymisji. Po aferze hazardowej Tusk udaje głupa i dalej kurczowo trzyma się koryta! 53) Minister Finansów PO - Rostowski, człowiek znikąd! Nawet paszportu nie miał w 2007 roku! 54) otwarcie rynku pracy od 1 stycznia 2011 dla Rosjan, Ukraińców i Białorusinów i to mimo tego że jest 13% bezrobocia i stale rośnie (od 3 lat! - to tez CUD donka!) 55) od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia podczas gdy za PiS podniesiono pensje lekarzom i pielęgniarkom .... od 4 lat PO tylko mami i obiecuje..

20 Września 2011, godzina 12:06
Oceniono 1 raz 1
~P-64
Dziękuję Wielkiemu Wodzowi PIS-u i jego posłom, bo kiedy zaczęły się ich rządy wyjechałem na stałe do Norwegii gdzie żyję jak normalny człowiek! Nikt mi nie zagląda do talerza, nie straszy teczkami, Rosjanami, Niemcami, komuchami, spiskami i układami, tutaj ABW i CBA nie zapuka ci o szóstej rano do drzwi, tu człowiek żyje pełną piersią, pracuje i zarabia na godne życie! Pozdrowienia ze Stavanger z wolnego kraju!!!
20 Września 2011, godzina 11:05
Oceniono 1 raz 1
~do Kasi
typowe dwulicowe zachowanie platformersko-prlowskie, w mediach strasza PISem tu na forum tez musza jakos człowieka oczernić-ot nasze polskie piekiełko.

Kto zna p. Piotra to wie że powyzsze wpisy to zwykłe paszkwile.
20 Września 2011, godzina 08:45
Oceniono 1 raz -1
~elo
To wszystko przez TUSKA co? HaHa!!!
20 Września 2011, godzina 08:16
~Kasia
Oj, Beatko, nie dyktuj mi co ja mam robić! Dobrze by było, gdyby te wasze komentarze chociaż w małym stopniu były obiektywne, a nie tylko napastliwie poruszały utarte zabobonne schematy! Niestety śmierdzi mi tu tanim chwytem pijarowskim. To ile Ci zapłacili?
19 Września 2011, godzina 20:38
Oceniono 1 raz -1
~Beata
Do Kasi - nikt ci nie każe czytać tych komentarzy! Możesz iść do kościoła albo do kina, twój wybór!
19 Września 2011, godzina 19:53

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 408.00 DKKDKK 51.30 54.70
EUREUR 429.00 436.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 440.00 450.00 NOKNOK 31.60 34.20
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-04-21 10:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.59 407.01 DKKDKK 51.40 54.60
EUREUR 430.06 434.50 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 441.78 448.54 NOKNOK 31.70 34.10
GBPGBP 497.22 503.29 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-04-21 10:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Co sądzisz o wycince drzew pod inwestycję na ul. Ceynowy w Chojnicach?
Ceny paliw2024-04-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 7 zł 2.69 zł
Circle K 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.82 zł 7.57 zł 6.93 zł 2.69 zł
PKS 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij