Wywiad z Dorotą Arciszewską-Mielewczyk
Tegoroczne wybory parlamentarne odbywają się w cieniu kryzysu gospodarczego. Jedni specjaliści nas straszą, inni uspakajają; wszyscy podkreślają powagę sytuacji. Stosunek do zagadnień gospodarczych staje się jednym elementów politycznego dyskursu w kraju.
Głównym źródłem współczesnych kłopotów ekonomicznych jest stan pogłębiającego się deficytu. W praktyce objawia się to w różnych formach zadłużenia prywatnego (ludzi i przedsiębiorstw), jak i publicznego (państw i samorządów). Odkładane od wielu lat działania naprawcze – podejmowane na przykład przez Grecję i inne szczególnie zadłużone państwa – nie przynoszą spodziewanych rezultatów, rodząc poczucie beznadziei, bardzo niebezpiecznej w przypadku kondycji gospodarki. Złe prognozy, słaba konkurencja i brak zaufania na rynkach mogą wywołać skutki, z którymi będziemy musieli zmagać się przez dziesięciolecia.
Dlatego za szczególnie istotne w debacie wyborczej należy uznać plany, postulaty i cele, jakie w zakresie gospodarki proponują poszczególni kandydaci i ugrupowania. Nasz wybór zadecyduje bowiem między innymi o kierunku, w którym podążą decydenci ustalając zasady poprawy finansów publicznych, skali obciążenia podatkowego obywateli oraz stosunku do prywatnej przedsiębiorczości…
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (5)
- Komentarze Facebook (...)
5 komentarzy
PRECZ Z PO Z SEJMU I SENATU!!! LUDZIE NIE GŁOSUJCIE NA CUDA NA WIERZBIE!!!
JA GŁOSUJĘ NA PiS!!!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!