Kup więcej i podziel się
W ten weekend (23-24.09) w chojnickich marketach odbędzie się zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem".
Kolejny milion pustych talerzyków czeka… Razem możemy pomóc niedożywionym dzieciom, biorąc udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, która jest organizowana w ramach Programu Podziel się Posiłkiem. Pomaganie jest proste, wystarczy 23 i 24 września kupić trochę więcej żywności i przekazać ją wolontariuszom Banków Żywności. Dotychczas, od 2004 r., dzięki ludziom o wielkich sercach, udało się zebrać ponad 1900 ton żywności.
Bank Żywności w Chojnicach organizuje zbiórkę żywności na terenie 59 placówek handlowych w 23 miastach. Lista sklepów, w których organizowana jest zbiórka dostępna jest na stronie www.bankizywnosci.pl
Reklama | Czytaj dalej »
23 i 24 września 31 000 tysięcy wolontariuszy Banków Żywności będzie zbierać produkty i zachęcać do zakupów w ponad 2 000 sklepów na terenie całego kraju. Darczyńcą może być każdy. Ogólnopolska Zbiórka Żywności to najprostszy sposób, by pomóc niedożywionym dzieciom. Na terenie wybranych sklepów przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długą datą ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne, rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy. Ubiegłoroczny (ogólnopolski) rekord zbiórki to 488 ton żywności.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (8)
- Komentarze Facebook (...)
8 komentarzy
Ja zagłosuję na człowieka, który chce, może i to zrobi.
P.S. Jedyne realne rozwiązanie polityczne w chwili obecnej: Kongres Nowej Prawicy (Korwin-Mikke).
Tak nawiasem mówiąc zagłosuję na człowieka, który chce zredukować bandę urzędników w naszym kraju....
My, ludzie, jesteśmy rozumnymi istotami. Potrafimy zadbać o siebie i innych. Nie potrzebujemy "dobrych polityków", którzy zrobią to za nas podwójnym i potrójnym kosztem. Zredukujcie podatki, zagwarantujcie mniejsze państwo, a przejmiemy większość waszych dotychczasowych zadań i wykonamy je bez porównania lepiej i taniej.
Tzw. ludzie "niezaradni" i "wykluczeni" sami się często "wykluczają", ponieważ to jest wygodne i zyskowne. Tym, którzy naprawdę potrzebują pomocy, np. upośledzeni umysłowo lub trwale fizycznie, pomaga rodzina, znajomi, sąsiedzi i fundacje. Takim ludziom można DOBROWOLNIE pomóc, jeżeli ktoś czuje taką potrzebę i go na to stać.
"Art. 67.
Obywatel ma prawo do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zakres i formy zabezpieczenia społecznego określa ustawa.
Obywatel pozostający bez pracy nie z własnej woli i nie mający innych środków utrzymania ma prawo do zabezpieczenia społecznego, którego zakres i formy określa ustawa.
Art. 71.
Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i niepełne, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych."
Dlatego apeluję do wszystkich by zastanowili się czy w takiej Polsce jaką obecnie mamy chce żyć, czy chce z własnych pieniędzy, mimo płacenia podatków dokładać się do nałożonych obowiązków przez nasz kraj? Niedługo wybory, może warto pomyśleć i wybrać nowe. Moim zdaniem gorzej już być nie może jedynie lepiej jak wybierzemy tych, którzy jeszcze nie rządzili.
P.S. Popieram akcję, chętnie się dołożę bo jeszcze mnie stać na to, ale w przyszłości chciałbym aby zapewnienie bytu obywateli nie odbywało się poprzez innych obywateli, to samo dotyczy wielkiej orkiestry świątecznej pomocy. Wstyd mi, że muszę w tym uczestniczyć .
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!