Przedszkolny konkurs skonsultowany
Trwają prace zmierzające do wyłonienia właściciela niepublicznego przedszkola, które powstanie w miejsce placówki samorządowej przy ul. Młodzieżowej.
Kilka dni przed ostatnią sesją RM z 19.12. spotkała się Komisja Edukacji, aby zaopiniować projekt regulaminu konkursu przedszkolnego. W skład dwunastoosobowej Komisji Konkursowej mają wejść: Jan Zieliński, Janusz Ziarno, Edward Pietrzyk, Marian Rogenbuk, Piotr Pawlicki, Bogdan Kuffel, Grzegorz Wirkus, Bartosz Bluma, Joanna Warczak, Ludomiła Paczkowska (TPD, pełnomocnik burmistrza ds. integracji), Elżbieta Zielińska (ZNP) oraz Maciej Werra (NSZZ Solidarność). Jej zadaniem byłoby wyłonienie osób, które spełniłyby warunki merytoryczne do prowadzenia niepublicznego przedszkola. Są nimi: - Dotychczasowe doświadczenia w działalności edukacyjnej, oferta edukacyjna przedszkola, statut przedszkola, kwalifikacje przewidzianej do zatrudnienia kadry nauczycielskiej, propozycje wysokości opłaty za korzystanie z usług przedszkola w okresie od września do grudnia 2012 i od stycznia 2013, biznes plan placówki - jak przedstawił na posiedzeniu dyrektor Janusz Ziarno. Praca członków komisji konkursowej podzielona byłaby na cztery etapy – sprawdzenie wymogów formalnych pisemnej oferty; zapoznanie się we własnym gronie z jej szczegółami; spotkania z oferentami; głosowanie. Każdy z członków ma do dyspozycji po jednym głosie na każdego kandydata. Konkurs wygrywają ci kandydaci, którzy uzyskają co najmniej 7 głosów. Ostatecznego wyboru dokona burmistrz Arseniusz Finster. W wypadku, gdy żaden oferent nie uzyska niezbędnego minimum, to „wówczas Burmistrz Miasta sam dokonuje wyboru osób spełniających najlepiej warunki merytoryczne do prowadzenia przedszkola niepublicznego z oddziałami integracyjnymi”.
Reklama | Czytaj dalej »
W dyskusji radni skupili się na tym, aby potencjalni zwycięzcy konkursu mieli doświadczenie w prowadzeniu przedszkolnych oddziałów integracyjnych. Artykułowano także obawy, czy kiedyś w przyszłości nowy właściciel przedszkola nie zlikwiduje tych oddziałów. Nie brakowało także uwag, co do złego stanu technicznego obiektu, który mógłby zostać z tego powodu zamknięty. Tak na nie odpowiedział szef Wydziału Edukacji w UM Janusz Ziarno - Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że te obiekty wymagają w tej chwili kapitalnego remontu i to nie zamknie się kwotą 10.000 zł. To są kwoty poważne, sądzę, że Pani Prezes (E.Zielińska z ZNP) też sobie obejrzała ten obiekt i chyba podziela tutaj mój pogląd. Z tego tytułu, że myśmy sprywatyzowali pozostałe przedszkola, które w tej chwili funkcjonują, też nie remontowaliśmy. Osoby, które je przejęły, jednak znaczne środki uruchomiły, żeby obiekty doprowadzić do stanu takiego bardzo w tej chwili już dobrego. Tak można powiedzieć, chociaż u nas to tak źle nie wyglądało, ale już był taki okres, że należało takie zasadnicze środki przeznaczyć. Patrząc od strony ściśle ekonomicznej, to druga korzyść przekształceń.
Na sesji RM burmistrz Arseniusz Finster stwierdził, że poprawka Komisji Edukacji zmierzająca do zawężenia kręgu oferentów do tych, co mają praktykę w prowadzeniu oddziałów integracyjnych, nie jest dobrym pomysłem. Czy zostanie w warunkach konkursu, wkrótce okaże się. W najbliższy czwartek 29.12 zostanie przedstawiony jego końcowy kształt.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (21)
- Komentarze Facebook (...)
21 komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!