Niedziela, 22 Grudnia 2024 | Imieniny: Bożeny, Drogomira, Zenona chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. Krzysztof Różycki, ms, aw, mat. wyborcze A.Grodziskiego

Grodziski przenosi się do SLD

Artur Grodziski na swej ulotce wyborczej z października 2011

Artur Grodziski na swej ulotce wyborczej z października 2011

Wiadomością dnia w piątek 24.02 w ogólnokrajowych mediach było przejście grupy dziewięciu działaczy Ruchu Palikota do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest wśród nich Artur Grodziski, lider i założyciel chojnickiego oddziału Ruchu Palikota.

Jesienią 2010 roku kandydował do Rady Miejskiej Chojnic z listy Projekt Samorządność. Mandaty z niej zdobyli Krzysztof Haliżak, Andrzej Mielke i Piotr Pawlicki. W styczniu 2011 roku był jednym z inicjatorów zawiązania lokalnego koła Ruchu Poparcia. Kilka miesięcy później, w maju 2011, początkowo popierał postulaty organizatorów pikiety pod Basztą, gdzie znajduje się Galeria Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego. Wziął w niej także udział. Wkrótce jednak przeprosił burmistrza Arseniusza Finstera za to, rozpoczynając równocześnie przygotowania do wizyty w Chojnicach lidera Ruchu, czyli Janusza Palikota. Doszło do niej w lipcu 2011 roku. Jesienią tego samego roku był kandydatem z listy Ruchu Palikota do Sejmu. Deklarował, że wierzy w „państwo pozbawione korupcji, kolesiostwa, państwo, które jest troskliwe, pełne równych szans dla wszystkich, oparte na uczciwości i przejrzystości władzy.” Nie został posłem, ale zebrane przez niego głosy pomogły w zdobyciu mandatu Robertowi Biedroniowi. Zapewne po tych wyborach po raz pierwszy zaczął się zastanawiać nad rozstaniem z Ruchem Palikota, o czym przez krótki czas informował na swym facebookowym profilu. Zapowiadał wówczas zorganizowanie za dwa tygodnie konferencji prasowej, ale nie doszło do niej.

Reklama | Czytaj dalej »

W sobotę (25.02) skontaktował się z nami i obiecał, że przekaże nam więcej szczegółów związanych z jego decyzją. Niestety, ponownie nie dotrzymał zobowiązania. Zapytaliśmy wojewódzkiego szefa SLD Jacka Kowalika, czy spotkał się już z byłym chojnickim działaczem Ruchu Palikota. – Tak, doszło do tego kilka dni temu w siedzibie SLD na Rozbrat w Warszawie. Artur Grodziski wraz z pozostałymi działaczami z pomorskiego rozmawiał między innymi z Leszkiem Millerem i szefami innych regionów. W bieżącym tygodniu spotykam się z nim w Chojnicach. Ustalimy wtedy plan działania na najbliższe miesiące – przekazał nam były poseł SLD.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

48 komentarzy

~olo
czy ktoś mi wytłumaczy co to za gośc?, skąd on jest , gdzie mieszka i co zrobił dla Chojnic, bo nijak gościa nie rozpoznaję.Nie interesuję się Palikotem i jego gejami, transeksualistami i palącymi marychę, ateistami i myslącymi inaczej , ale ten co to za jeden?, proszę o podpowiedz.
27 Lutego 2012, godzina 19:48
Oceniono 2 razy 0
~uroczysko
rozumiem, rozumiem, ale daleko nam do Szwedów... też jestem za likwidacją ZUSu. Łupie mi kilka stówek miesięcznie z pensji a i tak pewnie emerytury nie dożyję. Marzeniem moim jest przynajmniej taki system, w którym moi bliscy mogliby odebrać to, co urobiłam na ten ich zakład ubezpieczeń, jak już zemrę przed dożyciem magicznej 67. Ale to bajania. Zauważam tylko, że licytowanie się tą karta przez Pana Grodziskiego w taki sposób to zwykły populizm.
27 Lutego 2012, godzina 19:47
~wolny rynek
uroczysko: zrozum, że nie chodzi o to, żeby płacić dodatkowo fundusz tylko zamiast ZUS. ZUS to bankrut jak Grecja pytanie tylko jak długo będzie trwała agonia, bo wiek emerytalny można podnosić do 100 lat i dalej byle nikt tych pieniędzy, których zresztą już dawno nie ma nie próbował wziąć. Teraz trzeba zrobić ściepę narodową na dzisiejszych emerytów a 50 tyś. urzędnikom z ZUS podziękować za dług.
27 Lutego 2012, godzina 19:28
~niepolityczny
Co wy się martwicie o emerytury. Może i w krajach cywilizowanych ludzie żyją dłużej. W Polsce niekoniecznie. Otóż nasz premier zadba o to żeby wielu z nas nie dożyło tej oczekiwanej emeryturki. Jak to zrobi? A to proste, już służba zdrowia siada na d**ę, jest trudniejszy dostęp do leków refundowanych, ludzie szybciej i częściej będą umierać, gdyż po prostu nie będzie ich stać na zakup leków, które muszą zażywać, a które są coraz droższe. No! I to przyspieszy śmierć wielu wielu biednych ludzi. Jesteśmy społeczeństwem bardzo schorowanym. Tego magicznego wieku 67 lat dożyje więc garstka i wtedy emerytury faktycznie będą wysokie (o ile będzie jeszcze istniał ZUS). A gdzie reforma rentowa? Co? Rząd nie przewiduje, że Polacy będą chorować jeszcze więcej i wielu będzie ubiegało się o renty? A co z tymi, którzy ostatnie lata przed emeryturą spędzą na rencie lub na bezrobociu? Jak ta wielka obiecana emerytura będzie się gromadzić tym ludziom? Ten kraj zmierza do upadku. Politycy nie mają pomysłu na poprawę naszego życia. Zarabiamy mało, wszystko dookoła drożeje, pracodawcy oszczędzają i nie chcą podnosić pensji. Harujemy jak woły za grosze. Politycy za to żyją naszym kosztem na wysokim poziomie i nie zamierzają na sobie oszczędzać. Ale na nas, obywatelach, bardzo chętnie.
27 Lutego 2012, godzina 19:22
Oceniono 4 razy 4
~uroczysko
Nie bądźmy defetystami, ustawa jest dopiero w fazie projektu. Nie pracuję w branży ubezpieczeń i emerytur, ale o ile mi wiadomo, mogę i ja dodatkowo wpłacać sobie pieniądze na fundusz emerytalny. Problem jest bardzo złożony. Nie wyobrażam sobie pracy po pięćdziesiątce w wielu zawodach, co dopiero przed siedemdziesiątką. Do tego wielu z nas straci pracę na wiele lat przed emeryturą, bo zastąpią nas młodsi... Cóż poradzić - taka konieczność ekonomiczna państwa. Wielu państw. W Europie i na całym świecie jest na tyle niestabilnie, że wszystko może wziąć w łeb zanim zaczniemy na te emerytury późniejsze przechodzić. Na razie usiłują ratować ZUS, bo to problem palący od lat. Nie martwmy się na zapas.
27 Lutego 2012, godzina 18:59
~wolny rynek
Smutne to jak kończą socjalistyczne idee w całej Europie. Smutne, bo za głupotę przywódców cierpią ludzie. Utopia piękna jest tylko w teorii. W temacie polecam art.: Europa kładzie się do trumny - http://moraine.salon24.pl/318419,europa-kladzie-sie-do-trumny
27 Lutego 2012, godzina 18:54
Oceniono 1 raz 1
~w dyskusji
Ten system jest chory, zapierd-j do usranej śmiercie. To, że na Zachodzie tak jest to nie znaczy że to dobra opcja. W Szwecji mają wybór - jak można powyżej przeczytać: można prędzej swoją kasę wziąć, zadeponowaną w funduszach emerytalnych. Czekam aż ten system sypnie się z łomotem!
27 Lutego 2012, godzina 18:48
Oceniono 1 raz -1
~uroczysko
i jeszcze...
podałam między innymi przykład Szwecji. Wiek emerytalny wydłużany jest w całej Europie. Na wyspach i u naszych zachodnich sąsiadów jest czy też ma być zbliżony do tego, co planuje się zrobić i u nas. Również uważam, że jest to koniecznością. Smutną koniecznością, jakich wiele w życiu.
27 Lutego 2012, godzina 18:40
~uroczysko
w Szwecji planowane jest wprowadzenie wieku emerytalnego od 75 roku życia dla tych, co wchodzić będą teraz na rynek pracy. Premier Szwecji ogłosił to 1,5 tygodnia temu. Czytałam już o tym w dwóch źródłach, jednym z nich jest tygodnik Polityka nr 7 2012 r. s. 11, drugie było jakieś wirtualne - nie pomnę. Zatem to, co nasz premier planuje przedłużyć do 67 roku życia, Szwedzi zamierzają przedłużyć do 75 roku życia. Winnam od razu posłużyć się źródłem. Przepraszam.
27 Lutego 2012, godzina 18:36
Oceniono 3 razy 3
~i jeszcze do Uroczyska...
Proponuję trochę zagłebić się w temat przed rzucaniem haseł jak to gdzie indziej sobie radzą:

http://www.ekonomia24.pl/artykul/759784,815865-Wiek-emerytalny--wybor-nalezy-do-pracownika.html

U nas nie ma jednak sztywnego wieku przechodzenia na emeryturę. Można zabrać swoje oszczędności w wieku 61 lat. Istniała możliwość pracy do 65. roku życia. Teraz podnieśliśmy ten limit do 67 lat, a są propozycje, aby wydłużyć czas aktywności zawodowej do 69. roku życia. Należy podkreślić, że wybór należy do pracownika. Z politycznego punktu widzenia problemem jest to, że oczekiwana długość życia stale się zwiększa (w Szwecji obecnie to ok. 84 lata), dlatego wzrasta liczba lat życia pracownika po przejściu na emeryturę. Z tego względu uważam, że wydłużanie wieku emerytalnego jest naturalną koniecznością. W Szwecji co drugie z przychodzących obecnie na świat dzieci dożyje wieku 100 lat. To daje do myślenia. Alternatywa wygląda tak – zostawiamy wiek emerytalny na niezmienionym poziomie, ale emerytury będą coraz niższe. Inną równie ważną kwestią jest to, że w niektórych zawodach sporo osób jest zmęczonych swoją pracą jeszcze zanim osiągną wiek 65 lat. Dla nich każda propozycja rządu dotycząca wydłużenia wieku emerytalnego brzmi jak prowokacja. Rozumiem to. Mimo wszystko, musimy zaakceptować fakt, że żyjemy coraz dłużej i dlatego musimy też dłużej pracować.
27 Lutego 2012, godzina 18:32
Oceniono 1 raz 1
~do Uroczyska
W Szwecji obowiązujący wiek emerytalny to 67 lat, zarówno dla kobiet i mężczyzn. Sobota jest także dniem pracy urzędów, instytucji publicznych i szkół. / wikipedia/ Różne:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szwecja
27 Lutego 2012, godzina 18:29
Oceniono 1 raz 1
~wolny rynek
uroczysko: Dziękuję Tobie za podanie przykładu Szwecji. Teraz widać jak kończy kraj będący przykładem nieograniczonej pomocy socjalnej i dla wielu wzór. W Polsce średni wiek życia mężczyzny to 71 lat a w Szwecji każą pracować do 75 roku życia. Rewelacja! Lepiej nie płacić na ZUS i pracować do śmierci. Jedynie słuszna w tej sytuacji reforma to likwidacja ZUS a podniesienie wieku emerytalnego nazywanie reformą to zwykłe nadużycie. http://www.youtube.com/watch?v=8duXqmTdWjk
27 Lutego 2012, godzina 18:27
Oceniono 2 razy 2
~do Uroczyska
Skąd masz dane, że Szwedzi pracują do 75. roku życia? Coś tu mi nie gra. Poproszę o wiarygodne źródła.
27 Lutego 2012, godzina 18:26
Oceniono 1 raz 1
~hehehe
Normalnie wiadoomość dnia! Hahaha.Jaja sobie robicie? Kto to wogóle jest ten A.G.? Eeee no bez jaj,innych ciekawszych wiadomości dnia nie macie? Litości...
27 Lutego 2012, godzina 18:26
Oceniono 2 razy 2
~Romek
Do kogo te pytania? Przecież on sam nie wie o co chodzi!
27 Lutego 2012, godzina 18:17
Oceniono 2 razy 2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 4.040 4.140 DKKDKK 0.498 0.524
EUREUR 4.160 4.240 TRYTRY 0.118 0.135
CHFCHF 4.530 4.610 NOKNOK 0.298 0.317
GBPGBP 5.080 5.160 SEKSEK 0.310 0.334
Aktualizacja: 2024-12-22 15:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 4000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 4.064 4.104 DKKDKK 0.499 0.523
EUREUR 4.170 4.240 TRYTRY 0.119 0.134
CHFCHF 4.540 4.590 NOKNOK 0.299 0.316
GBPGBP 5.105 5.158 SEKSEK 0.311 0.333
Aktualizacja: 2024-12-22 15:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy weźmiesz udział w głosowaniu na projekty do realizacji w Budżecie Obywatelskim?




Ceny paliw2024-12-22

E95 E98 ON LPG
BP - - - -
Circle K - - - -
Mol Chojnice - - - -
MZK - - - -
Orlen - - - -
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij