O progach na Komunalnej
Od prawej: K.Drewek, Z.Reszczyński, M.Rogenbuk oraz D.Szczepański na wspólnym posiedzeniu Komisji Komunalnej i Rady Samorządów Osiedlowych
Na poniedziałkowym (12.03) wspólnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej oraz Rady Samorządów Osiedlowych omawiano, oprócz materiału sesyjnego, także pismo skierowane przez nasz portal do Urzędu Miejskiego w sprawie wykonanych na kilku ulicach progach spowalniających.
Pierwszy artykuł w tej sprawie zamieściliśmy pod koniec października 2011 roku. Podaliśmy w nim przypadki, naszym zdaniem niezgodnego z przepisami, montażu progów na ulicach Jarzębinowej, Wiśniowej, Karnowskiego – Podlesie oraz Jana Pawła II. W związku z tym, że nie otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego odpowiedzi na zapytanie wysłane pocztą elektroniczną wkrótce po ukazaniu się artykułu, zdecydowaliśmy się w połowie lutego 2012 złożyć je na piśmie. Otrzymali je do wiadomości przewodniczący Rady Mirosław Janowski oraz członkowie Komisji Komunalnej.
Reklama | Czytaj dalej »
Obecny na posiedzeniu dyrektor Wydziału Komunalnego Jarosław Rekowski zapewnił, że wkrótce zostanie przeprowadzona inwentaryzacja istniejących progów spowalniających nie tylko w tych miejscach, o których napisaliśmy, ale na wszystkich miejskich ulicach, gdzie są zainstalowane. Po jej zakończeniu, na kwietniowym posiedzeniu Komisji Komunalnej, przedstawiłby raport z tych działań. – O ile będą jakiekolwiek błędy, podejmiemy czynności, czy to naprawcze, czy to uzupełniające. Odbywać się to będzie w ramach remontów. Przypomnę, że większość tych dróg była oddawana pod kuratelą nadzoru budowlanego oraz inspektorów budowy czy przebudowy dróg – przekazał Jarosław Rekowski.
Od radnego Edwarda Gabrysia uzyskaliśmy odpowiedź na naszą propozycję pokonania progu na ul. Wiśniowej, którą zamieściliśmy w artykule – Mówi się w tekście, żebym przejechał się przez niego samochodem z prędkością 30 km na godzinę. Normalnie z taką szybkością przejechałem próg, mimo że nie mam Porsche czy Ferrari – wyznał radny. Poinformował przy okazji, że niedługo do Urzędu Miejskiego wpłyną kolejne wnioski o montaż progów, w tym od mieszkańców ul. Lelewela. Uważa, że najszybciej jeżdżą po chojnickich ulicach młodzi ludzie, którzy nie rzadko powodują przez to wypadki. – Dyskutujmy o progach, gdzie je wprowadzać; a nie dyskutujmy o tym, czy próg jest dobry, czy zły. Jeśli pojedziemy wolno, to przez taki próg przejedziemy – poradził Edward Gabryś.
Edward Gabryś o progach zwalniających
Nie wszyscy radni i szefowie samorządów osiedlowych byli tego samego zdania. Bogdan Tyloch zauważył, że na odcinku ul. Ks. Pomorskich biegnącym przy budynku nr 16 wystarczyły częstsze kontrole policji z radarami, by ograniczyć przypadki zbyt szybkiej jazdy. Także Zygmunt Reszczyński nie jest fanem progów zwalniających – Słyszę od mieszkańców, że miasto nie ma na co wydawać pieniądze. Wystarczy kupić konkretny radar i karać tych, co za szybko jeżdżą. Samymi progami nic nie zrobimy. Grzegorz Wirkus natomiast przypomniał, że zasadniczym tematem dyskusji miało być ustalenie, czy istniejące progi spełniają wymagania prawne, czy nie. – Jeżeli są normy, to trzeba je przestrzegać. Pilnujmy tego, by nowobudowane progi spełniały je – stwierdził radny.
Opinia Grzegorza Wirkusa o montowaniu progów.
"Progi zwalniające po chojnicku" - tekst z 24.10.2011
"Progi napotkały barierę?" - tekst z 30.11.2011
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (15)
- Komentarze Facebook (...)
15 komentarzy
pozdrawiam radnego;-))
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!