Projekt Domu Dziennego Pobytu gotowy
W miniony piątek (16.03) władze miasta w sali obrad rady miejskiej przedstawiły przyszłym użytkownikom projekt nowej siedziby Domu Dziennego Pobytu. Zyskał uznanie, ale w 2012 roku ratusz nie ma w budżecie pieniędzy na jego realizację.
Wydział Programów Rozwojowych w UM dostał zadanie znalezienia zewnętrznych źródeł finansowania, ale aktualnie nie jest uruchomiony żaden program unijny, z którego można byłoby skorzystać. Burmistrz Arseniusz Finster zadeklarował na spotkaniu, że są duże szanse na to, że najpóźniej wiosną 2013 roku będzie można rozpocząć budowę. Jej kosztorys inwestorski opiewa na kwotę prawie 1,7 mln zł brutto, ale Andrzej Ciemiński, który przedstawił prezentację projektu, ma nadzieję, że w przetargu uda się znaleźć tańszego wykonawcę. Nowy budynek będzie parterowy o powierzchni około 600 m2. Znajdą się w nim pomieszczenia relaksacyjne, gabinet lekarski, świetlica. Będzie można przejść specjalnym łącznikiem do siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy, który mieści się w dawnym przedszkolu przy ul. Gdańskiej, gdyż ma zostać wybudowany obok niego. Jedną z rozważanych przez Arseniusza Finstera możliwości wykorzystania dotychczasowej siedziby Domu Dziennego Pobytu przy ul. Żwirki i Wigury 17 jest przeznaczenie jej na Noclegownię dla Bezdomnych Mężczyzn. Wówczas wszystkie placówki podległe pod MOPS byłyby zlokalizowane w jednym punkcie miasta. Czy do tego dojdzie i kiedy rozpocznie się budowa, burmistrz obiecał poinformować pensjonariuszy i pracowników Domu na kolejnym spotkaniu, które jest planowane jesienią 2012 r.
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (13)
- Komentarze Facebook (...)
13 komentarzy
Mam nadzieję, że jeżeli projekt robił miejski architekt to robił go w ramach obowiązków wynikających z zatrudnienia w UM. Może mi ktoś to potwierdzić?"
Ów architekt robił chyba tylko koncepcję, sam projekt natomiast robiła pracowania Mariusza K. na Gdańskiej. A tak na marginesie Panie Burmistrzu, a jak to jest z projektem sali gimnastycznej na Nowym Mieście? Ile kosztowało podatników to zlecenie w ramach kwoty bodajże do 60 tys? Ile kosztowały zmiany w projekcie? A może Pan Burmistrz powie publicznie kto robił instalacje sanitarnej dla budynku sali gimnastycznej i nie pytam o osobę wpisaną w tabelki projektu. Czy wszystko jest etycznie poprawne przy tej inwestycji?... wtajemniczeni wiedzą co, jak z kim i dlaczego.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!