Odpust Kalwaryjski we Wielu
"Zapraszam juz teraz - na Odpust Kalwaryjski w Wielu, któremu będzie przewodniczyć w tym roku diecezjalny biskup pelpliński ks. prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga.
Od dwóch lat zaczęliśmy podkreślać i włączać elementy kaszubskie do Liturgii Odpustowej: śpiewa po kaszubsku Zespół Kaszuby z Wiela i Karsina, czytanie pierwsze jest w języku kaszubskim, obecne są poczty sztandarowe Oddziałów Zrzeszenia.
W tym roku czytanie w języku kaszubskim przeczyta Ryszard Sylka – burmistrz Bytowa. Zapraszamy Oddziały Zrzeszenia o poparcie naszej inicjatywy, aby podczas Odpustu na Kalwarii widoczni byli Kaszubi.
Przypominamy: na 2015 rok przewidzieliśmy Uroczystą Koronację Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia - w naszym głównym ołtarzu.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Szczęść Boże!"
Ks. Jan Flisikowski
Kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego w Wielu

Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!