Sobota, 18 Maja 2024 | Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Oprac. mz

Burmistrz komentuje oświadczenie

Arseniusz Finster i Marcin Wałdoch pod basztą Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego.

Arseniusz Finster i Marcin Wałdoch pod basztą Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego.

Chojnicki Sąd Rejonowy 21 sierpnia umorzył sprawę o zakłócanie protestu Wspólnej Ziemi i Arcan Historii w dniu 10 września 2011 r. na chojnickim rynku. Dotyczył on prywatyzacji ostatniego publicznego przedszkola. Dziś podczas sesji rady miejskiej temat wywołał burmistrz Arseniusz Finster i w swojej wypowiedzi odniósł się do oświadczenia, które na swoim blogu zamieścił prezes Stowarzyszenia Arcana Historii Marcin Wałdoch. Informuje w nim, że od wyroku nie będzie się odwoływać do sądu wyższej instancji.

 

Poniżej publikujemy treść oświadczenia Marcina Wałodcha i komentarz do oświadczenia burmistrza Arseniusz Finstera.

Reklama | Czytaj dalej »

Oświadczenie Marcina Wałdocha

"W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Arcana Historii informuję, że nie będziemy występować z zażaleniem na postanowienie Sądu Rejonowego w Chojnicach z dnia 21 sierpnia 2012 r. o umorzeniu procesu w sprawie o zakłócanie protestu Wspólnej Ziemi i Arcan Historii w dniu 10 września 2011 r. na płycie Starego Rynku w Chojnicach. Protest dotyczył sprzeciwu tych środowisk wobec prywatyzacji Przedszkola Samorządowego nr 9.

Ponieważ  Sąd w Chojnicach nie był w stanie rozstrzygnąć sprawy o zakłócanie protestu, po sprzeciwie Arseniusza Finstera burmistrza Chojnic wobec wcześniejszego rozstrzygnięcia o ukaraniu, pozostajemy na stanowisku, zgodnie z materiałami jakimi dysponujemy, że Burmistrz w dniu 10 września 2011 r. uporczywie zakłócał organizowane przez nas zgromadzenie publiczne. Jednocześnie mając na uwadze cele Stowarzyszenia i środki jakimi dysponujemy, tak przez wzgląd na SAH jak i przez wzgląd na dobro jakie może płynąć z pracy osoby pełniącej funkcję burmistrza miasta Chojnice zadecydowaliśmy złożyć sprawę ad acta i wypowiadać się o niej z perspektywy jaką daje myślenie o historii. Niemniej pozostajemy w nadziei, że ta sprawa i nasze zdecydowane kroki w obronie praw człowieka (wolność słowa, wolność zrzeszania się i gromadzenia) zostaną przyjęte przez społeczność Chojnic z pełnym zrozumieniem, a przez burmistrza Chojnic potraktowane zostaną jako poważne ostrzeżenie przed niedemokratycznymi zakusami na przyszłość.

Jesteśmy wysoce zaniepokojeni brakiem merytorycznego rozstrzygnięcia w sprawie, ale tak jak wskazaliśmy – środki i siły mamy zamiar pożytkować na realizacje celów statutowych, a nie na batalie sądowe, które poprzez sztuczki prawne staną się kolejnym przyczynkiem do kpin z wymiaru sprawiedliwości RP w Chojnicach. Nie mamy też zamiaru wciągać w tego typu batalie sądowe burmistrza Chojnic, który tym samym traci i swój czas pracy i pieniądze podatników. Pragniemy wskazać, że proces został umorzony, a sprawa pozostaje bez sądowego rozstrzygnięcia.

Podkreślamy, że z całą stanowczością będziemy nadal twierdzić, że burmistrz Chojnic Arseniusz Finster dopuścił się uporczywego zakłócania legalnego zgromadzenia publicznego w dniu 10 września, co stanowi naruszenie kodeksu wykroczeń jak i Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, ale z pełną świadomością jako członkowie Stowarzyszenia odstajemy od dochodzenia wymierzenia kary za naruszony interes prawny SAH, licząc na zmianę postaw burmistrza Chojnic w kontaktach z naszą organizacją.

Wszystkim mieszkańcom, którzy postrzegali całość sytuacji i jej kontekst zgodnie z prawdą dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie".

Dzisiejszy komentarz burmistrza Arseniusza Finstera

- Autor, pan prezes, pisze, że nie będą się odwoływać przez wzgląd na dobro jakie może płynąć z pracy osoby pełniącej funkcję burmistrza. To jest niestosowne po tym wszystkim co działo się przy baszcie pana Trzebiatowskiego, czy nawet na rynku. Tutaj pisze się też, że podjęto zdecydowane kroki w obronie praw człowieka. Ja przepraszam, ale nie łamałem żadnych praw człowieka. Ja uważam, że gdybym chciał udowadniać, to moje prawa tam zostały złamane. Pan Reszkowski nazwał mnie palantem. Pani z Warszawy, która się wypowiadała, do mnie się zwracała bezpośrednio. Ja się nie zwracałem do osób, które realizowały ten tzw. protest, ale nie skarżę się, tylko musiałem teraz o tym powiedzieć, jeśli ktoś mi tu mówi o prawach człowieka. Również ostrzega się mnie w tym oświadczeniu przed niedemokratycznymi zakusami na przyszłość. Bardzo przepraszam, ale ja jestem wybrany przez lud, przez obywateli tego miasta. Jakie niedemokratyczne zakusy? Nie ma nikt wyłączności na płytę Starego Rynku. Jeżeli ktoś organizuje zgromadzenie, to ktoś inny w tym samym miejscu i czasie może zrobić zgromadzenie. Rynek ma 1 hektar powierzchni, to jest kwestia dobrej woli, współpracy tych, którzy chcą mieszkańcom coś przekazać. Bo po to się robi zgromadzenie, ale trzeba mówić prawdę. I wreszcie ostatni akapit, który jest najważniejszy – pisze się o tym, że ja tracę swój czas pracy i pieniądze podatników – to jest po prostu bezczelność. Na każdej rozprawie sądowej, w której jestem oskarżonym albo podsądnym, to biorę urlop. Nie chodzę na żadną rozprawę w godzinach mojej pracy. Żaden podatnik chojnicki złotówki nie zapłacił za mojego adwokata. To jest zwykły szantaż, jakiś dziwny. Nie wiem co tkwi w tych ludziach, którzy chcą coś takiego zrobić. Jak można napisać, że tracę mój czas pracy i pieniądze podatników, to po prostu jest skandal. Takich rzeczy nie powinno w ogóle być. Wzywam do tego, żeby autor sprostował tą swoją wypowiedź, ale wątpię, żeby w ogóle zareagował. Rada miejska i mieszkańcy oceniają moją pracę na wyborach. Nie mogę dopuścić do tego, żeby ktoś pomyślał, że ja, będąc oskarżonym w sądzie, wykorzystuję pieniądze publiczne i mój czas pracy. Przypominam, że kiedyś jako wolontariusz podarowałem 40 dni zaległego urlopu i nie wziąłem ekwiwalentu. To szczególna potwarz dla mnie, że ktoś coś takiego może powiedzieć – skomentował burmistrz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

42 komentarzy

~arika
gdzie jest janik ? pewnie szykuje cos ciekawego z walkiem
07 Września 2012, godzina 17:56
Oceniono 3 razy 1
~miało być
czepiaj się
02 Września 2012, godzina 12:04
Oceniono 2 razy -2
~do "miki" czekają się organizatora a na pewno
Burmistrz nim nie był. Organizator przed!!! imprezą uzgadniania takie rzeczy z odpowiedzialnym za boisko.
02 Września 2012, godzina 12:03
Oceniono 4 razy -2
~OGI
Byłem i widziałem. To prawda. Turniej odbył się 01.09.2012r., a nie 31.08.2012r.
02 Września 2012, godzina 11:57
Oceniono 4 razy 4
~MIKI
W dniu 31.08.2012 r. odbył się turniej piłki nożnej osiedlowej na ORLIKU przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Chojnicach, zorganizowany przez młodzież szkolną. Dzieciom udostępniono tylko boisko. Turniej trwał 4 godziny. Brak w czasie turnieju osoby odpowiedzialnej za obiekt. Pomieszczenia socjalne (przebieralnie, UBIKACJE, umywalnia) zamknięte na cztery spusty. Dziękujemy Panie BURMISTRZU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
02 Września 2012, godzina 11:52
Oceniono 7 razy 7
~niebieski ptak
jak napiszę, że Ci z towarzyszenia to wariaci to pewnie pan F.... bardzo się ucieszy, zaś ludzie z Towarzyszenia zatroskają.
Jak napiszę, że Pan F... zachowuje się jak schizofrenik paranoidalny, to pewnie policja wystąpi o moje IP, o co wcześniej pan F... wielokrotnie wnosił.

Dlatego napiszę krótko: Jeśli ktoś w tak zacięty i chorobliwy sposób atakuje swoich adwersarzy to należy zastanowić się, czy taka osoba powinna pełnić funkcje publiczne.
Za zasługi - postawmy mu pomnik na rynku. Zaś za chorobliwe przywiązanie do władzy - zagłosujmy w wyborach przeciw.
30 Sierpnia 2012, godzina 13:02
Oceniono 14 razy 10
~Burmistrzu!
Gdzie jesteś? Brakuje mi Twoich wpisów na forum...
28 Sierpnia 2012, godzina 20:27
Oceniono 14 razy 8
~Osowicka
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Sierpnia 2012, godzina 20:00
Oceniono 26 razy -14
~albo
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Sierpnia 2012, godzina 19:50
Oceniono 23 razy -13
~chyba
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Sierpnia 2012, godzina 19:15
Oceniono 22 razy -12
~Marzenna Osowicka
Ejżeż! Czy to ja piszę o MARKETINGU w działaniach Arkan Historii? Sorki, Anonimie, ale pomyliłeś pojęcia i wkładasz mi w usta nie moją wypowiedź. Nie mieszam nazewnictwa handlowego z terminami, które przynależą do elementów sztuki wojennej, a mianowicie STRATEGII. Doceniam znakomity ruch taktyczny stowarzyszenia, gdyż wycofując się z nierównej gry z Ratuszem (wojna na kruczki prawne, wyszukiwanie uchybień formalnych bez odniesienia się do argumentów merytorycznych), pokazało społeczeństwu, że potrafi zdystansować się od udowadniania na siłę swoich racji. Mądry ruch, a osoby zorientowane w temacie i tak mają świadomość wydarzeń, jakie miały miejsce, potwierdzonych przez początkowy wyrok sędziego Wyrwasa. A zatem po co tracić energię i kasę na bezowocną szarpaninę? I tak Radek Sawicki pociągnie sprawę...
28 Sierpnia 2012, godzina 17:05
Oceniono 36 razy 0
~do Marzenny Osowickiej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Sierpnia 2012, godzina 15:08
Oceniono 26 razy -12
~BEATA
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Sierpnia 2012, godzina 14:28
Oceniono 25 razy -11
~tumoroł
"Rynek ma 1 hektar powierzchni, to jest kwestia dobrej woli, współpracy tych, którzy chcą mieszkańcom coś przekazać." mogliby tak buraki zasadzić .. wspólna ziemia
28 Sierpnia 2012, godzina 08:39
Oceniono 18 razy 2
~właśnie
ta natarczywa propaganda w wykonaniu Marzenny jest męcząca
28 Sierpnia 2012, godzina 08:27
Oceniono 31 razy -7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 403.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 430.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 428.00 438.00 NOKNOK 31.20 33.90
GBPGBP 493.00 502.00 SEKSEK 35.60 36.70
Aktualizacja: 2024-05-18 10:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 398.00 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 424.50 429.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 429.00 435.50 NOKNOK 31.30 33.80
GBPGBP 495.00 501.00 SEKSEK 35.70 36.60
Aktualizacja: 2024-05-18 10:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Weźmiesz udział w chojnickiej Nocy Muzeów?Ceny paliw2024-05-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.87 zł 7.57 zł 6.92 zł 2.68 zł
Circle K 6.82 zł - 6.87 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.87 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij