Wtorek, 16 Lipca 2024 | Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Radni spotkali się z zarządem Chojniczanki

Radni z komisji sportu podczas obrad w lipcu 2011. Głos zabrał Dariusz Szczepański.

Radni z komisji sportu podczas obrad w lipcu 2011. Głos zabrał Dariusz Szczepański.

Pod koniec sierpnia (29.08) radni z komisji kultury i sportu spotkali się z członkami zarządu MKS Chojniczanka – Maciejem Polasikiem i Jarosławem Klauzo. Tematem obrad było współdziałanie władz klubu z kapitułą stypendialną. Omówiono także prowadzoną politykę kadrową oraz wykonywanie założonych celów i osiągnięć sportowych.

Pomysłodawcą zaproszenia zarządu klubu na obrady komisji sportu był radny Dariusz Szczepański. Oprócz gości i członków komisji, w sali obrad obecni byli także wiceburmistrz Edward Pietrzyk oraz wiceprzewodniczący rady Józef Skiba. Tak przewodniczący komisji Andrzej Mielke uzasadnił potrzebę zwołania tego posiedzenia: „Było wiele głosów zarówno przychylnych, jak i przeciwnych, jeżeli chodzi o przyznawanie stypendiów Chojniczance, jak również w sprawie efektów przyznawania tego stypendium. (…) Jako Przewodniczący kapituły stypendialnej także spotkałem się z wieloma aspektami, które należy tutaj wyjaśnić i należy sobie przedstawić, żeby ta współpraca między Komisją, Burmistrzem i beneficjentami dotacji budżetowych jak najlepiej się układała, żeby nie dochodziło do scysji. (…) Największym beneficjentem środków budżetowych miasta w sporcie jest właśnie Chojniczanka. W planie rocznym na same stypendia przeznaczamy 400.000 zł. Poza tym są jeszcze granty 120.000 zł i 25.000 zł na lekkoatletykę, czyli w sumie jest to dużo ponad 500.000 zł i jako Komisja chcielibyśmy, aby ta współpraca, te więzi były troszkę większe, bo jednak jest to pieniądz publiczny wydawany i nas, jako radnych rozliczają na każdym kroku i dlatego myślę, że powinniśmy chociaż raz w roku się spotykać w sprawach związanych ze stypendiami, z dotacjami i z celami, jakie sobie Chojniczanka wyznacza.

Reklama | Czytaj dalej »

Prezes Maciej Polasik na początku obrad obszernie przedstawił zarys najnowszych dziejów Chojniczanki i plany na przyszłość: „Chciałem przypomnieć, że pięć lat temu jednego z najbardziej zasłużonych stowarzyszeń dla regionu, dla miasta, dla mieszkańców Chojnic formalnie nie było, bo jak obejmowaliśmy Zarząd w 2007 roku, to Chojniczanka formalnie nie istniała. O tym mało kto wie, ale zostaliśmy wykreśleni z listy stowarzyszeń, ponieważ nie spełnialiśmy wymogów formalnych. Pierwsze działanie, jakie podjęliśmy, to było jak gdyby wskrzeszenie tej organizacji, czyli praktycznie rzecz biorąc, jak Państwo wiecie, my musieliśmy zaczynać od zera. (…) Drugi cel, oprócz tych takich porządkowych, to było uzdrowienie, jak gdyby stworzenie jakiegoś pozytywnego wizerunku klubu, bo ten klub nie miał dobrego wówczas wizerunku. Były pewne problemy z kibicami, zdarzyło się pobicie na stadionie „Kolejarz”, nasi zawodnicy byli dyskwalifikowani, mieliśmy złą jakby prasę. Zarówno wśród naszych lokalnych mediów, jak i w Pomorskim Związku Piłki Nożnej. (…) Też chciałbym, żeby w pierwszej drużynie seniorów grali wychowankowie Chojniczanki. Niestety, to, co się stało pięć lat temu, czyli wcześniej, niż pięć lat temu, doprowadziło do tego, że tej drabinki szkoleniowej w Chojniczance nie było. Nie było ciągłości szkolenia, w związku z tym trudno było oczekiwać, że w procesie tego szkolenia wykształcimy jakiś talent na miarę gry w II lidze. Pytałem się fachowców, trenerów, jak długo trwa wykształcenie, wyszkolenie zawodnika, który ewentualnie dobrze rokowałby w II lidze piłki nożnej. To jest około 10 lat. Trzeba sobie zdać sprawę, że my spodziewamy się, że to, co robimy w tej chwili od dołu, bo my zaczęliśmy już teraz pracować z rocznikiem 2006, czyli rocznik 2006 aż do seniora, że to da efekt. My jesteśmy pięć lat. Myślę, że za pięć lat możemy się spodziewać tego, że w Chojniczance będą grali, przynajmniej w jakiejś części, zawodnicy „Chojniczanki”. (…) Nieprawdą jest też, co tutaj nam zarzucają co niektórzy, że my w trakcie tych rozmów z potencjalnymi sponsorami jakby mówimy, że mają dawać na „Chojniczankę”, a nie na inne kluby, nie, to jest wolna wola każdego sponsora i nigdy bym się do takiego poziomu nie zniżył, bo ja kocham sport, nie tylko piłkę nożną.”

Dariusz Szczepański naciskał gości, aby odsetek chojniczan w Chojniczance był większy: „Moim marzeniem jest, aby w szeregach Chojniczanki w pierwszym składzie grał jeden bądź dwóch chłopaków z Chojnic. Bardzo dobre wyniki robi w Lechii Gdańsk Czerwiński, chłopak z Chojnic. Myślę, że to będzie człowiek, który jeżeli będzie chciał zagrać w Chojniczance, to będzie miał na pewno dobre wyniki.”

Andrzej Mielke poruszył sprawę funkcjonowania systemu stypendialnego dla piłkarzy: „Jako kapituła stypendialna takie wnioski założyliśmy, odczytam to. „W wyniku analizy przez komisję powyższych przesłanek kapituła stwierdza następująco: oba kluby sportowe zobowiązane są do składania wniosków do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego wypłatę stypendium”. Nie może być tak, że wniosek zostaje składany w tym miesiącu, w połowie, czy po połowie miesiąca, w którym już wypłacamy pieniądze i jakby tu działając wstecz. Przy każdej komisji dozoru finansowego my leżymy. Dobrze, że ich nie ma, ale gdyby nastąpiło sprawdzanie, to byśmy musieli ostro się tłumaczyć. Dalej odczytuję „Ponadto wniosek powinien zawierać wymagane załączniki”. Dużo razy spotkaliśmy się z tym, że były niedokładne, nieczytelne.” Całość dyskusji, trwającej ponad godzinę, w protokole zamieszczonym poniżej.

Fragment protokołu z obrad komisji sportu z 29.08.2012 zawierający punkty obrad dotyczące MKS Chojniczanka.

Od autora.

Radny Dariusz Szczepański podczas tych obrad stwierdził: „Szkoda, że nie ma nikogo z prasy, bo dobrze by było, żeby ktoś poinformował, że spotkaliśmy się, rozmawiamy, bo nam o to też chodzi.” Panie radny, jeśli nie ma publicznej informacji o terminie tego posiedzenia na stronie Urzędu Miejskiego, to może dojść do takiej sytuacji. W dziale Ogłoszenia, gdzie do 6.09 umieszczano informacje o terminach spotkań komisji Rady Miejskiej, w sierpniu jest tylko zapowiedź z 17.08. Jest w niej informacja, że 22.08 zbierają się na wspólnym posiedzeniu wszystkie stałe komisje. Pierwszą informację o posiedzeniu komisji sportu z 29.08 uzyskałem od przewodniczącego Andrzeja Mielke w dniu 18.09, gdy zbierałem informacje do artykułu o wymianie tablicy na pomniku wojny 13 – letniej. Protokół z niej pojawił się na ratuszowej witrynie w okolicach środy 26 września, wraz z protokołami z obrad komisji odbytych w dniach 17 – 19.09. Jeszcze jedno mnie zastanawia. W czasie przedstawiania podczas sesji Rady Miejskiej z 24.09 sprawozdań przez przewodniczących komisji, Andrzej Mielke stwierdził, że posiedzenie jego komisji o Chojniczance odbyło się „nastego września”. Zapis audio pochodzący z UM jest w tym miejscu niezbyt wyraźny. Może jedenasty lub dwunasty? Może to było przejęzyczenie, może nie. Ewentualną polemikę lub wyjaśnienie proszę pana radnego Andrzeja Mielke, aby tym razem skierował do redakcji portalu. Prowadzenie jej z Panem na forum Rady jest zakazane przez przewodniczącego Mirosława Janowskiego.

Wypowiedź A.Mielke z sesji RM z 24.09.2012, w której referuje obrady komisji sportu w części dot. MKS Chojniczanka

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

6 komentarzy

~ciekawy
do kibic
skoro śledzisz karierę czerwińskiego to pewnie wiesz że w tym roku zdobył Mistrza Polski rocznika 95.
a to już coś!!!!
a porównanie do trzebińskiego jest ni jakie, jak sam wiesz ten chłopak z lechii to czerwiński a nie trzebiński i wcale to nie znaczy ze zaraz zakończy karierę jak trzebiński- więcej wiary proszę
11 Października 2012, godzina 12:53
Oceniono 5 razy 5
~kibic2
Do kibica!
Już sam fakt, że dokładnie są znane panu szczególy odnośnie gry Czerwińskiego w Lechii, świadczy o tym, że sumiennie śledzi pan jego uczestnictwo w meczach.
A tak na marginesie to Przemek skończył dopiero 17 lat...........
11 Października 2012, godzina 12:22
Oceniono 7 razy 7
~Ciekawa dyskusja, nie ma składu na dzień 30 czerwca
a stypendia wypłaca sie od poczatku lipca. Czy tu nie wystepuje wyłudzenie czy inna forma niewłaściwego zarządzania pieniedzmi podatników?
01 Października 2012, godzina 10:20
Oceniono 6 razy 4
~mlody
To się nazywa polityka informacyjna miasta Chojnic.
30 Września 2012, godzina 10:32
Oceniono 5 razy 1
~kibic
Panie Szczepański..Co za wyniki robi w Lechii młody Czerwiński?? Nawet nie zagrał minuty w meczu Lechii w Ekstraklasie??A pan sie podnieca nim..Żeby nie było z nim jak z Trzebińskim.Też grał w Lechii ,a jak wrócił do Chojnic to był cień zawodnika..A w wieku 26 lat zakończył kariere.
30 Września 2012, godzina 00:10
Oceniono 9 razy 5
~do Mielkiego
Przy każdej komisji dozoru finansowego my leżymy. Dobrze, że ich nie ma, ale gdyby nastąpiło sprawdzanie, to byśmy musieli ostro się tłumaczyć.

A może właśnie by się przydała taka komisja?!
29 Września 2012, godzina 19:42
Oceniono 7 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 387.00 397.00 DKKDKK 50.00 53.10
EUREUR 422.00 430.00 RUBRUB 4.33 4.57
CHFCHF 432.00 442.00 NOKNOK 29.50 32.60
GBPGBP 502.00 510.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-07-15 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.67 394.77 DKKDKK 50.10 53.00
EUREUR 424.08 428.19 RUBRUB 4.33 4.57
CHFCHF 433.00 438.00 NOKNOK 29.60 32.50
GBPGBP 503.44 508.90 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-07-15 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-15

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij