Poniedziałek, 20 Maja 2024 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Rozmawiali o sytuacji w Chojniczance

Zadaszenie nad trybunami już spełnia wymagania dla I ligi.

Zadaszenie nad trybunami już spełnia wymagania dla I ligi.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Arseniusz Finster spotkał się z trenerami MKS Chojniczanka Mariuszem Pawlakiem i Leszkiem Szankiem oraz dyrektorem klubu Maciejem Chrzanowskim. Rozmawiali o warunkach funkcjonowania klubu.

Trenerzy zgłosili potrzebę zwiększenia ilości granulatu na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Bałtyckiej. Jest to konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa korzystających z niego. Arseniusz Finster wydał już zgodę na zakup dodatkowych dwóch bramek dla tego sportowego kompleksu. Ma to ułatwić prowadzone na nim treningi. Także burmistrz zadawał pytania swoim gościom. – Dopytywałem się, czy znowu będzie tak, że w zimowym okienku transferowym wymienimy prawie całą drużynę. Dowiedziałem się, że teraz polityka kadrowa będzie na bieżący czas inna. W większości kontrakty z zawodnikami zawarte są na okres dwóch lat z możliwością ich przedłużenia. Trener chce budować zespół na bazie tych piłkarzy, którzy w tej chwili w nim grają. Liczę, że w przyszłości Chojniczanka będzie zarabiać na transferach swych zawodników – wyraził nadzieję burmistrz.

Reklama | Czytaj dalej »

Podczas spotkania nie zabrakło wątku dotyczącego kłopotów z przeprowadzaniem na stadionie przy ul. Mickiewicza meczy o statusie podwyższonego ryzyka. – Trenerzy byli za podjęciem wszelkich działań, które pomogłyby nie ograniczać dostępu na stadion kibicom z innych miast. Jestem w stanie zmienić swą decyzję dotyczącą takich meczy, jeśli policja i zarząd klubu dojdą do porozumienia – zadeklarował Arseniusz Finster.

Zapytaliśmy burmistrza, czy zgadza się z opinią radnych z komisji sportu, że nie jest konieczna gruntowna modernizacja monitoringu wizyjnego, gdyż w zupełności wystarczy wypożyczanie specjalistycznego sprzętu na niektóre mecze. – Monitoring jest tylko pewnym elementem tego, co trzeba zrealizować na stadionie. Komisja sportu może jeszcze nie wie, że musimy wdrożyć system identyfikacji kibiców. Nie da się go uruchomić na przenośnym monitoringu. Będę zmierzał do tego, aby przedstawić całościowy projekt obejmujący wspomniane elementy. Na jego realizację będę szukał pieniędzy nie tylko w budżecie, ale w funduszu rozwoju bazy sportowej prowadzonym przez pomorski urząd marszałkowski – odpowiedział nam Arseniusz Finster.

W wymaganiach licencyjnych stawianych przez PZPN dla klubów II ligi, obowiązujących od sezonu 2012/13, wpisano m.in. wymóg elektronicznego rejestrowania kibiców oraz sprzedaży biletów. Dziennikarze powinni mieć co najmniej 10 zadaszonych miejsc z pulpitami z dostępem do energii elektrycznej. Monitoring rejestrujący wizję i dźwięk musi działać na widowni, ciągach komunikacyjnych, przy kasach biletowych i ogrodzeniu zewnętrznym stadionu. W przypadku awansu do I ligi miasto czekałaby inwestycja w wykonanie sztucznego oświetlenia o natężeniu 1200 luksów oraz podgrzewanej murawy.

Wymagania PZPN dla stadionów II - ligowych.

Wymagania PZPN dla stadionów I - ligowych.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~Zibi
Popieram pomysł doinwestowana Red Devils. Są tam wspaniali trenerzy.
09 Października 2012, godzina 21:11
Oceniono 3 razy -1
~Muchomorek i Żwirek
Obietnice burmistrza? Ich realizację możesz między bajki włożyć. Ale "ciemny lud" i tak kupi słowa bez pokrycia...
07 Października 2012, godzina 18:21
Oceniono 2 razy 2
~kiper12:)
Do halabala. Kolejarz nie dostaje ani zlotowki z miasta!!!Nie wiesz to nie gadaj. A idz powiedz to tym chlopcom z kolejarza i ich rodzicom ze bedą sie przebierali w szatni z dziurą w dachu a zima bedzie im padal snieg lub deszcz na glowy jak sie beda przebierac. Mi nie chodzi o finansowanie klubu ale o zrobienie dachu w budynku klubowym, ktore obiecal burmistrz ze w wakacje bedzie zrobiony.
07 Października 2012, godzina 16:45
Oceniono 3 razy 3
~Pieniądze wpompowane w Chojniczankę idą w błoto
(spójrz za okno). A na poważnie chojnicka piłka nożna zawodowa nie powinna być finansowana z podatków! Pamiętam jak kilka lat temu Chojniczanka była w niższej lidze, ale przynajmniej dzieci podatników miały szanse reprezentować swoje miasto. Teraz tylko legia cudzoziemska za kolosalne pieniądze. Trzeba to zmienić.
06 Października 2012, godzina 15:40
Oceniono 16 razy 0
Dyscypliny, które porównujesz nie mają żadnych punktu wspólnego - chyba tylko taki, iż obydwie tytułuje się rzeczownikiem sport. Piłka nożna jest dla mas, natomiast żeglarstwo dla nielicznych jednostek, które się tym interesują. Nie ma sensu w ogóle tego porównywać. Równie dobrze możemy mierzyć taką samą miarą bierki z koszykówką. Nie oznacza to oczywiście, że się nie cieszę z sukcesów żeglarzy.

Uważam iż pieniądze na Chojniczankę nie idą w błoto. Piłka zarówno w formie futsalu czy w odmianie stadionowej promuje miasto w naszym kraju. Szkoda, że stadion kiedy była szansa, nie stanął w inny miejscu niż jest teraz. Mógł zostać zbudowany od zera i być prawdziwą dumą wszystkich chojniczan. Mądry polak po szkodzie...

Apropo finansowania sportu (i nie tylko). Może należy się zastanowić nad pewnymi inwestycjami, które są ewidentnym strzałem w płot (telewizor w parku 1000lecia, super nowoczesna toaleta, itp.) przez jaśnie nam urzędujących. Pieniądze, które są inwestowane w rzeczy służące garstce, można by ulokować w bardziej realne "dobro" dla ogółu społeczeństwa w Chojnicach.

Do Kipera - szkoda kasy na Kolejarza. Jeden klub w takim małym jak Chojnice mieście wystarczy, Powiększyć sekcje w Chojniczance. Najlepsi z obydwu klubów niech grają pierwsze skrzypce w nowo powstałych drużynach juniorskich i dziecięcych. I tyle.
06 Października 2012, godzina 13:08
Oceniono 8 razy 2
~kiper:)
Nie załuje pieniedzy na MKS. Zaslugują. Ale nie kosztem innych!!! Czemu p. Burmistrzu obiecał Pan zrobienie dachu w budynku Kolejarza juz w kwietniu a do teraz zrobiona jest w nim dziura i nic wiecej. Zaraz zima a młodzi chlopcy bedą się przebierać w szatni z dziurą w dachu. To tak kasa z budzetu ma byc wydawana?? Monitoring na kiboli a dla dzieci krioterapia w szatni???
06 Października 2012, godzina 12:45
Oceniono 6 razy 4
~do Mieszkaniec Gdańska
Wizytówką Chojnic i Charzyków są niewątpliwie żeglarze! To oni zdobywają rokrocznie najwięcej medali MP, OOM, biora udział co roku i ME i MŚ (przypominam Mistrz Świata w bojerach pochodzi z LKS Charzykowy). To zawodnik CHKŻ Chojnice - żeglarz wziąl udział w IO w Peknie. Zaraz powiesz niszowa dyscyplina sportu- oczywiście, tylko ze żeglarze zdobyli 20% medali dla Polski na IO w Londynie. Kopać piłkę można gdziekolwiek- w samych Chojnicach jest pewnie z 5 przyzwoitych boisk, do uprawinia żeglarstwa potrzeba czegoś więcej. Piłkarze pokazli gdzie ich miejsce na Euro, na IO w ogóle się nie zakwalifikowali.
Relatywnie żeglarze osiągają największe suckcey w poaiwcie Chojnickim i tego nikt chyba nie zaprzeczy. Proszę mi powiedzieć ilu wychowanków chojnickich klubów piłkarskich jest w kadzrze narodowej?
06 Października 2012, godzina 12:06
Oceniono 8 razy 0
~to Ja Jażąbek
Pieniądze na SPORTY ?Chyba chodzi o papierosy bez filtra .PZPN.USIĄŚĆ i
06 Października 2012, godzina 10:33
Oceniono 6 razy 2
~Mieszkaniec Gdańska k. Chojnic
@brakslownatowszystko. Wskaż mi proszę inną sportową wizytówkę Chojnic w kraju? (nie licząc oczywiście niszowych dyscyplin którymi interesują się w większości jedynie Ci którzy ją uprawiają).
Może jedynie Red Devils można by do tego zaliczyć, ale jeżeli chodzi o rozpoznawalność to jednak ekstraklasa futsalu < II liga piłkarska w Polsce. Nawet pomimo tego, że Ekstraklasę Futsalu można obejrzeć na Orange Sport, to jednak futsal w Polsce też jest w większości przypadków popularny też jedynie tam, gdzie taka drużyna jest.

Według mnie miejskie pieniądze które przeznaczone są i dla Chojniczanki i dla Red Devils, nie są w ani % zmarnowane. Promocja poprzez sport z pewnością jest lepsza, niż przeznaczenie tych pieniędzy na darmowy koncert na Starym Rynku gwiazdy znanej tylko w naszym kraju.
06 Października 2012, godzina 00:50
Oceniono 17 razy 5
~brakslownatowszystko
A oczywiscie wszystko kreci sie wylacznie dookola chojniczanki. Cala kasa idzie na to bo Burmistrz jest wielkim fanem...a wszyscy i tak niezadowoleni. A co z innymi sportami w tym miescie?!
06 Października 2012, godzina 00:34
Oceniono 10 razy 2
~DO BURMISTRZA
Burmistrzu zrób coś z tym bublem na Chojniczance!!! Bo wstyd na całą Polske,aby kibiców nie wpuszczać..hahaha..Starego trupa reaktywowaliście(stadion) a teraz macie problemy!!! To się nadaje na Komisje Śledczą!!!!!
05 Października 2012, godzina 23:51
Oceniono 5 razy 1
~Mieszkaniec Gdańska k. Chojnic
Powtarzam to jak mantrę, stadion Chojniczanki to bubel, a przecież nie tak dawno przechodził spory remont. Zadaszenie, brak w projekcie. Efekt? Ile hałasu było oto, gdzie ma się znaleźć taka trybuna i choć znaleziono najlepszą lokalizację, to zadaszenie swoje wady ma (chociażby słupy, ale to już wina braku uwzględnienia takiej rzeczy przy remoncie stadionu).
Brak oświetlenia (no coś tam jest, ale to się nadaje na oświetlenie chodnika a nie obiektu). Nie można było zrobić czegoś podobnego do masztów na Rzepakowej? Przecież by oświetlić cały stadion, nie potrzeba czterech ogromnych jupiterów, jakie kiedyś stawiono przy Polskich stadionach.
Nagłośnienie? No tu największa żenada. Dworzec PKSu w Giżycku podejrzewam ma lepsze nagłośnienie niż nasz estadio. Spikera nie słychać, głos rozchodzi się tragicznie i trochę większy szmer na stadionie i już nic nie rozumiem.
No i monitoring. To już lepszy posiada każda główniejsza ulica w Chojnicach, a stadion nie ma rozsądnego nic.

Szkoda, że aż tak oszczędzano na maxa przy naszym stadionie. Efekt jest taki, że teraz w Polsce stawia się fajne obiekty (Kołobrzeg chociażby ma całkiem fajny stadion), a my będziemy w tyle i ciągle będzie musiało coś ulegać modernizacji (choćby błaha sprawa z wymianą krzesełk na te z oparciami).
05 Października 2012, godzina 22:18
Oceniono 15 razy 13
~Kibic
Panie Burmistrzu"biedny"jest ten nasz stadion w porównaniu z wieloma innymi znajdującymi się w miastach wielkości Chojnic.Z zazdrością patrzy się na nie,a my niezbyt mamy się czym chwalić tym bardziej,że nie spełnia w pełni wymogów II ligowych.
05 Października 2012, godzina 20:43
Oceniono 12 razy 6
~Smerf Maruda
do "ant". Czy ta wiadomość o spotkaniu zdezaktualizowała się? Czy jest to relacja z meczu odbytego tydzień temu? Czy z liczącego 9 zdań newsa na chojnice.com z 28.09 dowiedziałeś się więcej, tyle samo, czy mniej, niż w tym miejscu? Czy 24.pl zmusza cię do odpalenia telewizorka przy artykule, aby "dowiedzieć się więcej"? Do czego jest potrzebne więcej czasu: do napisania kilku zdań wstępu i wrzucenia wyciętego z kamery materiału video; czy do napisania powyższego tekstu? Czy z .com dowiedziałeś się o wymaganiach PZPN dla stadionów I i II ligi?
05 Października 2012, godzina 20:03
Oceniono 15 razy 7
~gall anonim - kronikarz miasta
Na co nam CHOJNICZANKA ? Pieniądze na sport dla chojnickiej młodzieży - TAK (wszystkie dyscypliny), opłacanie "zawodowców" w jednej dyscyplinie - dla zamożnych sponsorów, nie za nasze pieniądze! Wszystko w mieście leży, na stadion i Chojniczankę ZAWSZE są pieniądze. Chore.
05 Października 2012, godzina 19:39
Oceniono 25 razy -5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 399.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 422.00 428.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 426.00 436.00 NOKNOK 30.50 33.90
GBPGBP 493.00 501.00 SEKSEK 35.60 36.70
Aktualizacja: 2024-05-20 17:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.33 395.46 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 423.50 427.62 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 428.15 434.00 NOKNOK 30.60 33.80
GBPGBP 494.65 500.11 SEKSEK 35.70 36.60
Aktualizacja: 2024-05-20 17:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-20

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 6.95 zł 2.68 zł
Circle K 6.82 zł - 6.87 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.87 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij