Rozmawiali o sytuacji w Chojniczance
W ubiegłym tygodniu burmistrz Arseniusz Finster spotkał się z trenerami MKS Chojniczanka Mariuszem Pawlakiem i Leszkiem Szankiem oraz dyrektorem klubu Maciejem Chrzanowskim. Rozmawiali o warunkach funkcjonowania klubu.
Trenerzy zgłosili potrzebę zwiększenia ilości granulatu na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Bałtyckiej. Jest to konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa korzystających z niego. Arseniusz Finster wydał już zgodę na zakup dodatkowych dwóch bramek dla tego sportowego kompleksu. Ma to ułatwić prowadzone na nim treningi. Także burmistrz zadawał pytania swoim gościom. – Dopytywałem się, czy znowu będzie tak, że w zimowym okienku transferowym wymienimy prawie całą drużynę. Dowiedziałem się, że teraz polityka kadrowa będzie na bieżący czas inna. W większości kontrakty z zawodnikami zawarte są na okres dwóch lat z możliwością ich przedłużenia. Trener chce budować zespół na bazie tych piłkarzy, którzy w tej chwili w nim grają. Liczę, że w przyszłości Chojniczanka będzie zarabiać na transferach swych zawodników – wyraził nadzieję burmistrz.
Reklama | Czytaj dalej »
Podczas spotkania nie zabrakło wątku dotyczącego kłopotów z przeprowadzaniem na stadionie przy ul. Mickiewicza meczy o statusie podwyższonego ryzyka. – Trenerzy byli za podjęciem wszelkich działań, które pomogłyby nie ograniczać dostępu na stadion kibicom z innych miast. Jestem w stanie zmienić swą decyzję dotyczącą takich meczy, jeśli policja i zarząd klubu dojdą do porozumienia – zadeklarował Arseniusz Finster.
Zapytaliśmy burmistrza, czy zgadza się z opinią radnych z komisji sportu, że nie jest konieczna gruntowna modernizacja monitoringu wizyjnego, gdyż w zupełności wystarczy wypożyczanie specjalistycznego sprzętu na niektóre mecze. – Monitoring jest tylko pewnym elementem tego, co trzeba zrealizować na stadionie. Komisja sportu może jeszcze nie wie, że musimy wdrożyć system identyfikacji kibiców. Nie da się go uruchomić na przenośnym monitoringu. Będę zmierzał do tego, aby przedstawić całościowy projekt obejmujący wspomniane elementy. Na jego realizację będę szukał pieniędzy nie tylko w budżecie, ale w funduszu rozwoju bazy sportowej prowadzonym przez pomorski urząd marszałkowski – odpowiedział nam Arseniusz Finster.
W wymaganiach licencyjnych stawianych przez PZPN dla klubów II ligi, obowiązujących od sezonu 2012/13, wpisano m.in. wymóg elektronicznego rejestrowania kibiców oraz sprzedaży biletów. Dziennikarze powinni mieć co najmniej 10 zadaszonych miejsc z pulpitami z dostępem do energii elektrycznej. Monitoring rejestrujący wizję i dźwięk musi działać na widowni, ciągach komunikacyjnych, przy kasach biletowych i ogrodzeniu zewnętrznym stadionu. W przypadku awansu do I ligi miasto czekałaby inwestycja w wykonanie sztucznego oświetlenia o natężeniu 1200 luksów oraz podgrzewanej murawy.
Wymagania PZPN dla stadionów II - ligowych.
Wymagania PZPN dla stadionów I - ligowych.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (18)
- Komentarze Facebook (...)
18 komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!