Sobota, 04 Lutego 2023 | Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki chojnice24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, fot. ms

Czy odchudzą diety w radzie powiatu?

Aleksander Mrówczyński jest przewodniczącym klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Chojnickiego.

Aleksander Mrówczyński jest przewodniczącym klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Chojnickiego.

Radni powiatowi z Prawa i Sprawiedliwości spotkali się we wtorek (13.11) z członkami zarządu powiatu. Przedstawili na nim szczegóły swojego pomysłu na zmniejszenie kosztów funkcjonowania rady powiatu i starostwa.

W dniu 13 listopada, po ponowionej prośbie o spotkanie wystosowanej przez Przewodniczącego Klubu PiS przy Radzie Powiatu, Zarząd Powiatu zaprosił na spotkanie przedstawicieli klubu PiS. Tematem spotkania były planowane kroki Zarządu mające na celu oszczędności w budżecie powiatu polegające na zmniejszeniu uposażenia pracowników zatrudnionych przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach.

W trakcie spotkania z Zarządem Klub PiS przy Radzie Powiatu Chojnickiego uszczegółowił swoją propozycję przedstawioną w dniu 6 listopada br. dotyczącą obniżenia diet radnych oraz uposażenia „zarządzającym powiatem”. Proponujemy obniżenie o 20 % diet radnych i uposażenia „zarządzających powiatem”, czyli członków Zarządu Powiatu, Skarbnika i Sekretarza Powiatu. Starosta wraz z pozostałymi członkami Zarządu i Skarbnikiem stwierdził, że sytuacja powiatu nie jest trudna i absolutnie nie ma zamiaru obniżać uposażenia pracowników posiadających dodatki specjalne i funkcyjne. Jest to jedynie zupełnie hipotetyczny scenariusz, który zostanie wprowadzony w życie dopiero, gdy sytuacja będzie „tragiczna”.

Reklama | Czytaj dalej »

Klub PiS podtrzymuje swoje stanowisko dotyczące pomysłu obniżenia diet radnych
i uposażenia „zarządzających powiatem”. Na najbliższej sesji zostanie przedstawiony stosowny projekt uchwały dotyczący obniżenia diet i uposażenia Starosty, gdyż o tych wielkościach decyduje Rada Powiatu, oraz wniosek do Starosty o obniżenie uposażenia pozostałych osób „zarządzających powiatem”. Według informacji przedstawionej przez Starostę trzyosobowy Zarząd otrzymuje prawie 10% kwoty pieniędzy przeznaczonej na wypłaty dla wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

Radni Klubu PiS przy Radzie Powiatu Chojnickiego”

Aktualizacja.

Stanowisko władz powiatu chojnickiego z 14.11.2012.

Informujemy, że Zarząd Powiatu Chojnickiego na posiedzeniu w dniu wczorajszym (13.11.2012r.) spotkał się z przedstawicielami Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Chojnickiego i przyjął do wiadomości postulat Klubu dotyczący obniżenia o 20% wysokości diet radnych powiatowych oraz kadry zarządzającej powiatem. Zarząd zapoznał się ze stanowiskiem Klubu PiS  i zasugerował skierowanie ewentualnego projektu uchwały w tej sprawie do Przewodniczącego Rady Powiatu Chojnickiego. Jednocześnie Starosta Stanisław Skaja zaznaczył, że w kompetencji radnych leży podejmowanie uchwał o obniżeniu swoich diet i np. wynagrodzenia starosty, natomiast nie może dotyczyć wysokości wynagrodzeń pozostałych członków Zarządu, które ustala starosta jako pracodawca. W trakcie dyskusji Starosta powtórzył swoją wypowiedź z ostatniej sesji Rady Powiatu, podczas której stwierdził, że ewentualne obniżanie wynagrodzeń może nastąpić tylko w przypadku pogorszenia się stanu finansów powiatu i wówczas cięcia Zarząd rozpocznie od siebie i kadry zarządzającej, należy jednak podkreślić, że na ten moment wykonanie budżetu na rok 2012 nie jest zagrożone i kondycja finansowa powiatu jest pod kontrolą, a projekt budżetu na rok 2013 w obecnych realiach makroekonomicznych, przy stałym monitoringu i racjonalizacji wydatków, zapewnia bieżące funkcjonowanie wszystkich jednostek powiatowych, w tym starostwa, dlatego też nie ma konieczności obniżania wynagrodzeń.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~Z netu
Objawy paranoi nie zawsze są rozpoznawane, ponieważ - oprócz urojeń - chorzy normalnie wykonują swoje obowiązki, często są przykładnymi rodzicami i pracownikami. Ich wyobrażenia wydają się niekiedy prawdopodobne, dlatego bliscy, a czasem także lekarze, nie rozpoznają symptomów choroby. Paranoja charakteryzuje się przede wszystkim brakiem zaufania do innych osób. Chorym wydaje się, że inni chcą ich oszukać i im zaszkodzić.

Bardzo niechętnie zwierzają się ze swoich podejrzeń. Czasem nawet nieistotna uwaga może zostać przez nich zinterpretowana jako pogróżka. Paranoja to przede wszystkim urojenia psychiczne. Osobowość paranoiczna odznacza się permanentną podejrzliwością, tendencją do zniekształcania codziennych doświadczeń, sztywnym poczuciem własnych praw, postawą ksobną oraz spiskowymi teoriami na temat różnych wydarzeń. Zazwyczaj paranoicy często noszą uraz w sercu, to znaczy – długotrwale przeżywają przykrości, jakie inni im zadali, nawet nieświadomie. Są po prostu nadmiernie wrażliwi na porażki i niepowodzenia (niski próg frustracji).

Leczenie paranoi polega na indywidualnej psychoterapii, leczeniu farmakologicznym i leczeniu szpitalnym. Tę ostatnią opcję stosuje się zwykle, gdy chory wykazuje zachowania agresywne i gwałtowne. Leczenie paranoi jest też czasami wspomagane innymi terapiami, chociażby pracą ze zwierzętami, medytacjami i technikami relaksacyjnymi, a także tańcem czy psychodramą.

Jerzy K. , porozmawiaj o tym z terapeutą. I absolutnie nie mam zamiaru kpić z ciebie. Myślę, że masz poważny problem i potrzebujesz pomocy.

28 Lutego 2013, godzina 11:18
Oceniono 12 razy 10
~Stańczyk
Władza jak świat światem represjonowała, represjonuje i będzie represjonować tych, którzy mają odwagę mówić prawdę, patrzeć władzy na ręce i nie zgadzać się z jej decyzjami.
28 Lutego 2013, godzina 11:11
Oceniono 12 razy 12
~I tu
pojawia się pytanie, komu tak bardzo zależy, aby zdyskredytować. M. Osowicką i czy to już nie jest rodzaj paranoi przesladowczej?
28 Lutego 2013, godzina 10:57
Oceniono 11 razy 11
~do jerzy k.
Na obsesję zakrawa wyciąganie tematów w których wypowiada sie p. Osowicka. I to tematów które były aktualne pare miesiecy temu!
28 Lutego 2013, godzina 10:41
Oceniono 11 razy 11
~do jerzy k.
Zalecana wizyta u psychiatry. Póki jeszcze jest na to czas.
28 Lutego 2013, godzina 09:52
Oceniono 13 razy 13
~jerzy k.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Lutego 2013, godzina 09:49
Oceniono 13 razy -13
~xyz
15 Listopada 2012, godzina 16:21
Oceniono 5 razy 3
~lev
skoro ów mataczący i niekompetentny człowiek zawiódł jako dyrektor szkoły, nie poniósł żadnej kary...ma EMERYTURĘ, dlaczego PRACUJE wciąż w placówce państwowej??? układy w tym miasteczku pełnym hipokrytów i fundamentalistów katolickich są niezwykle interesujące dla obiektywów kamer...niekoniecznie tych regionalnych, kompletnie nieobiektywnych..
15 Listopada 2012, godzina 06:08
Oceniono 14 razy 10
~lev
skoro ów mataczący i niekompetentny człowiek zawiódł jako dyrektor szkoły, nie poniósł żadnej kary...ma EMERYTURĘ, dlaczego PRACUJE wciąż w placówce państwowej??? układy w tym miasteczku pełnym hipokrytów i fundamentalistów katolickich są niezwykle interesujące dla obiektywów kamer...niekoniecznie tych regionalnych, kompletnie nieobiektywnych..
15 Listopada 2012, godzina 06:07
Oceniono 14 razy 8
~Marzenna Osowicka
Zgadzam się z ent. Tłumaczenie, że
ewentualne obniżanie wynagrodzeń może nastąpić tylko w przypadku pogorszenia się stanu finansów powiatu i wówczas cięcia Zarząd rozpocznie od siebie i kadry zarządzającej, należy jednak podkreślić, że na ten moment wykonanie budżetu na rok 2012 nie jest zagrożone i kondycja finansowa powiatu jest pod kontrolą...
jest bardzo zawiłe i mało przekonywujące. Cięcia sugerowane przez pana starostę byłyby nieracjonalne, krzywdzące i najbardziej dotkliwe dla pozostałych pracowników poza wierchuszką! Ale przecież przyznanie się do fatalnego zarządzania i wynikającej stąd konieczności cięć byłoby jeszcze bardziej uwłaczające. Stąd wycofanie się z tamtego pomysłu. Dobre posunięcie PiS-u. Uświadomienie racjonalizatorowi konsekwencji nieprzemyślanego posunięcia. Brawo!

Z zaciekawieniem obserwuję też sposób rozwiązania nabrzmiałego problemu w DPS-ie. Ta sytuacja mocno przypomina mi pewne wydarzenia sprzed lat mające miejsce w dawnej Ósemce. Wtedy pan dyrektor odszedł w niesławie, ale ze spokojem na emeryturę. Otrzymawszy sowitą odprawę. Wiedząc, że historia lubi się powtarzać, sądzę, że tutaj będzie pewnie podobnie. Wyciąganie konsekwencji wobec szefowej podległej placówki wiąże się także z poddaniem pod ocenę organu nadzorującego, który dopuścił do wydarzeń, jakie zaistniały. A zatem, Panie Starosto? Nie będzie niespodzianki, prawda? Ludzie wiedzą... Umieją oceniać, wyciągać wnioski...
15 Listopada 2012, godzina 00:55
Oceniono 18 razy 16
~ent
Skoro finanse powiatu są ok to dlaczego co chwilę słyszymy od starosty,że nie ma na to,nie ma na tamto...Nie róbcie zagrywek pod publiczkę tylko odważnie przegłosujcie obniżkę diet!
15 Listopada 2012, godzina 00:13
Oceniono 12 razy 12
~pinokio
Ciekawe co to za klej ha ha ha gówienko też się do buta przyklei i nie chce puścić - trzeba ostro obdrapać
14 Listopada 2012, godzina 23:23
Oceniono 14 razy 12
~do pinokio
No niestety, wygląda na to, że nie da się go oderwać z utworzonego specjalnie pod niego stołka Dobrze się przykleił
14 Listopada 2012, godzina 22:37
Oceniono 15 razy 15
~pinokio
A etatowy członek zarządu zostaje? Czy naprawdę w kryzysie można tak marnować pieniadze?
żeteż na niego nie ma mocynch!
14 Listopada 2012, godzina 20:49
Oceniono 18 razy 18
~wyborca
Brawo Panie Aleksandrze.
14 Listopada 2012, godzina 10:38
Oceniono 24 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.00 440.00 DKKDKK 61.20 62.60
EUREUR 467.00 474.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 464.00 479.00 NOKNOK 41.50 43.20
GBPGBP 522.00 530.00 SEKSEK 40.40 42.10
Aktualizacja: 2023-02-04 12:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.00 440.00 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 468.00 474.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 468.00 475.00 NOKNOK 41.90 42.90
GBPGBP 522.00 528.00 SEKSEK 40.80 41.80
Aktualizacja: 2023-02-04 12:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-03

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij