Czy odchudzą diety w radzie powiatu?
Radni powiatowi z Prawa i Sprawiedliwości spotkali się we wtorek (13.11) z członkami zarządu powiatu. Przedstawili na nim szczegóły swojego pomysłu na zmniejszenie kosztów funkcjonowania rady powiatu i starostwa.
„W dniu 13 listopada, po ponowionej prośbie o spotkanie wystosowanej przez Przewodniczącego Klubu PiS przy Radzie Powiatu, Zarząd Powiatu zaprosił na spotkanie przedstawicieli klubu PiS. Tematem spotkania były planowane kroki Zarządu mające na celu oszczędności w budżecie powiatu polegające na zmniejszeniu uposażenia pracowników zatrudnionych przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach.
W trakcie spotkania z Zarządem Klub PiS przy Radzie Powiatu Chojnickiego uszczegółowił swoją propozycję przedstawioną w dniu 6 listopada br. dotyczącą obniżenia diet radnych oraz uposażenia „zarządzającym powiatem”. Proponujemy obniżenie o 20 % diet radnych i uposażenia „zarządzających powiatem”, czyli członków Zarządu Powiatu, Skarbnika i Sekretarza Powiatu. Starosta wraz z pozostałymi członkami Zarządu i Skarbnikiem stwierdził, że sytuacja powiatu nie jest trudna i absolutnie nie ma zamiaru obniżać uposażenia pracowników posiadających dodatki specjalne i funkcyjne. Jest to jedynie zupełnie hipotetyczny scenariusz, który zostanie wprowadzony w życie dopiero, gdy sytuacja będzie „tragiczna”.
Reklama | Czytaj dalej »
Klub PiS podtrzymuje swoje stanowisko dotyczące pomysłu obniżenia diet radnych
i uposażenia „zarządzających powiatem”. Na najbliższej sesji zostanie przedstawiony stosowny projekt uchwały dotyczący obniżenia diet i uposażenia Starosty, gdyż o tych wielkościach decyduje Rada Powiatu, oraz wniosek do Starosty o obniżenie uposażenia pozostałych osób „zarządzających powiatem”. Według informacji przedstawionej przez Starostę trzyosobowy Zarząd otrzymuje prawie 10% kwoty pieniędzy przeznaczonej na wypłaty dla wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Chojnicach.
Radni Klubu PiS przy Radzie Powiatu Chojnickiego”
Aktualizacja.
Stanowisko władz powiatu chojnickiego z 14.11.2012.
Informujemy, że Zarząd Powiatu Chojnickiego na posiedzeniu w dniu wczorajszym (13.11.2012r.) spotkał się z przedstawicielami Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Chojnickiego i przyjął do wiadomości postulat Klubu dotyczący obniżenia o 20% wysokości diet radnych powiatowych oraz kadry zarządzającej powiatem. Zarząd zapoznał się ze stanowiskiem Klubu PiS i zasugerował skierowanie ewentualnego projektu uchwały w tej sprawie do Przewodniczącego Rady Powiatu Chojnickiego. Jednocześnie Starosta Stanisław Skaja zaznaczył, że w kompetencji radnych leży podejmowanie uchwał o obniżeniu swoich diet i np. wynagrodzenia starosty, natomiast nie może dotyczyć wysokości wynagrodzeń pozostałych członków Zarządu, które ustala starosta jako pracodawca. W trakcie dyskusji Starosta powtórzył swoją wypowiedź z ostatniej sesji Rady Powiatu, podczas której stwierdził, że ewentualne obniżanie wynagrodzeń może nastąpić tylko w przypadku pogorszenia się stanu finansów powiatu i wówczas cięcia Zarząd rozpocznie od siebie i kadry zarządzającej, należy jednak podkreślić, że na ten moment wykonanie budżetu na rok 2012 nie jest zagrożone i kondycja finansowa powiatu jest pod kontrolą, a projekt budżetu na rok 2013 w obecnych realiach makroekonomicznych, przy stałym monitoringu i racjonalizacji wydatków, zapewnia bieżące funkcjonowanie wszystkich jednostek powiatowych, w tym starostwa, dlatego też nie ma konieczności obniżania wynagrodzeń.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (15)
- Komentarze Facebook (...)
15 komentarzy
Bardzo niechętnie zwierzają się ze swoich podejrzeń. Czasem nawet nieistotna uwaga może zostać przez nich zinterpretowana jako pogróżka. Paranoja to przede wszystkim urojenia psychiczne. Osobowość paranoiczna odznacza się permanentną podejrzliwością, tendencją do zniekształcania codziennych doświadczeń, sztywnym poczuciem własnych praw, postawą ksobną oraz spiskowymi teoriami na temat różnych wydarzeń. Zazwyczaj paranoicy często noszą uraz w sercu, to znaczy – długotrwale przeżywają przykrości, jakie inni im zadali, nawet nieświadomie. Są po prostu nadmiernie wrażliwi na porażki i niepowodzenia (niski próg frustracji).
Leczenie paranoi polega na indywidualnej psychoterapii, leczeniu farmakologicznym i leczeniu szpitalnym. Tę ostatnią opcję stosuje się zwykle, gdy chory wykazuje zachowania agresywne i gwałtowne. Leczenie paranoi jest też czasami wspomagane innymi terapiami, chociażby pracą ze zwierzętami, medytacjami i technikami relaksacyjnymi, a także tańcem czy psychodramą.
Jerzy K. , porozmawiaj o tym z terapeutą. I absolutnie nie mam zamiaru kpić z ciebie. Myślę, że masz poważny problem i potrzebujesz pomocy.
To w końcu jak jest?
jest bardzo zawiłe i mało przekonywujące. Cięcia sugerowane przez pana starostę byłyby nieracjonalne, krzywdzące i najbardziej dotkliwe dla pozostałych pracowników poza wierchuszką! Ale przecież przyznanie się do fatalnego zarządzania i wynikającej stąd konieczności cięć byłoby jeszcze bardziej uwłaczające. Stąd wycofanie się z tamtego pomysłu. Dobre posunięcie PiS-u. Uświadomienie racjonalizatorowi konsekwencji nieprzemyślanego posunięcia. Brawo!
Z zaciekawieniem obserwuję też sposób rozwiązania nabrzmiałego problemu w DPS-ie. Ta sytuacja mocno przypomina mi pewne wydarzenia sprzed lat mające miejsce w dawnej Ósemce. Wtedy pan dyrektor odszedł w niesławie, ale ze spokojem na emeryturę. Otrzymawszy sowitą odprawę. Wiedząc, że historia lubi się powtarzać, sądzę, że tutaj będzie pewnie podobnie. Wyciąganie konsekwencji wobec szefowej podległej placówki wiąże się także z poddaniem pod ocenę organu nadzorującego, który dopuścił do wydarzeń, jakie zaistniały. A zatem, Panie Starosto? Nie będzie niespodzianki, prawda? Ludzie wiedzą... Umieją oceniać, wyciągać wnioski...
żeteż na niego nie ma mocynch!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!