Pluszowy Miś w SP nr 1
Miękki, puchaty i taki z łatką. Najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Dziś pluszowy niedźwiadek jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Które dziecko nie posiada choć jednej takiej maskotki? Misie są także inspirującym motywem dla producentów zabawek. Kubki, foteliki, ręczniczki – wszystko z wyrysowanymi misiowymi postaciami.
Mało kto wie, że swój wkład w powstanie pluszowego misia ma sam Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. W 1902 roku Prezydent wraz ze swą świtą wybrał się na łowy. Jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Roosevelt nie zgodził się na jego odstrzelenie. „The Washington Post” opublikował rysunek upamiętniający to wydarzenie. Był on inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchona. Zaczął on produkować misie nazywając je na cześć Prezydenta „Teddy Bear”.
Reklama | Czytaj dalej »
Tak więc pluszowy miś oficjalnie skończył w tym roku 110 lat, a jego święto obchodzimy 10 raz, ponieważ Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku na pamiątkę polowania prezydenta.
Niedźwiadki stały się głównymi bohaterami najpopularniejszych bajek. W Wielkiej Brytanii karierę zrobił Kubuś Puchatek, w Stanach Zjednoczonych Miś Yogi, natomiast w Polsce w latach '70 powstał Miś Uszatek. A kto nie pamięta misia Colargola, który bardzo chciał nauczyć się śpiewać!?
25 listopada – „Misiowe” święto przypadło w tym roku w niedzielę. Ale uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowywali się do tego święta już wcześniej. W klasach wykonano gazetki z informacjami o niedźwiedziach, wywieszono prace plastyczne, wystawiono książeczki o misiach z literatury dziecięcej. A potem odbyła się wielka feta! Wszyscy przynieśli swoje malutkie, te większe, ale też i te największe misiaki! Dzieci śpiewały piosenki o misiach, recytowały wiersze, zajadały się słodkościami, które na pewno lubią małe niedźwiadki – zgadując, co jadły! Rozwiązywały zagadki, przekładały patyczki z wykorzystaniem kuchennej rękawiczki, malowały postać misia z zawiązanymi oczami, a „malarzowi” pomocną była podpowiadająca koleżanka czy kolega.
Podsumowano również konkursy:
Na największego misia,
Na najstarszego misia,
Oraz wierszyk „Misiu, przyjaciel od serca”.
Laureaci konkursu „Największy miś”:
1.Łukasz Zbielski klasa III b
1. Radek Ringwelski klasa I d
3. Oliwier Łoboda klasa I d
Laureaci konkursu „Najstarszy miś”:
1. Kasia Windorpska, klasa II c – miś ma 42 lata
2. Laura Kęsik, klasa III a – miś ma 35 lat
3. Konrad Paluch, klasa III b – miś ma 34 lata
Zwycięzcy konkursu poetyckiego „Misiu, przyjaciel od serca”:
1.Oliwier Budnicki, klasa II c
2.Filip Buda, klasa III e
Wszystkim gratulujemy!
Serdecznie dziękuję dzieciom, rodzicom, nauczycielom za pomoc w realizacji projektu, a Radzie Rodziców za nagrody dla laureatów konkursów.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (1)
- Komentarze Facebook (...)
1 komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!