Wiosenne potyczki w Gimnazjum nr 1
Uczniowie Gimnazjum nr 1, nie zważając na zimową aurę za oknem, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny postanowili ją powitać.
„Jak każe tradycja, dzień 21 marca to rokroczne witanie długo oczekiwanej – zwłaszcza w aktualnym 2013 – radosnej pory roku. Wczoraj jeszcze zima nie dała za wygraną i może dlatego tylko nieliczni uczniowie, wbrew aurze, postanowili na wesoło zaprosić wiosnę w szkolne mury. Na drugiej godzinie lekcyjnej sekcja radiowęzła przeprowadziła między-klasowy konkurs „Jaka to melodia?”. Zadaniem było odgadnięcie 9 tytułów piosenek o tematyce wiosennej. Szczęście, poparte muzyczną wiedzą, dopisało klasie III B, która zajęła I miejsce.
Reklama | Czytaj dalej »
Kolejne zadanie polegało na zespołowym wykonaniu portretów klas z wiosennym akcentem w tle. Niektórzy z portrecistów z zapałem przystąpili do pracy. Zwycięzcami konkursu plastycznego zostały:
- ex – aequo: klasa I E oraz I D
- kl. I H
- kl. II A
Na czwartej godzinie lekcyjnej nadszedł czas na ocenę wiosennych przebrań i prezentacji klasowych. Brali w nich udział zarówno indywidualni uczniowie, jak i formacje poszczególnych klas. Jury, oceniające kreatywność i ekspresję, nie miało łatwego zadania.
I miejsce – formacja z III A – Klaudia Ścibińska, Kira Gryning, Oliwia Bartz, Kacper Wawrzyniak i Wojtek Wysocki.
II miejsce ex-aequo duety Arek Malcan i Kamil Ciurzyński (III E) oraz Karolina Łońska i Justyna Repińska (III) B.
III miejsce – trio z II A – Miłosz Kaźmierski, Norbert Basiński i Paweł Lewandowski.
Klasy, których reprezentanci zwyciężyli w wiosennych potyczkach, zostały nagrodzone słodkościami. Organizatorami zabaw byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz wychowankowie świetlicy szkolnej: Basia Matyszewska, Dominika Mól, Karolina Kabath, Justyna Repińska, Karolina Łońska, Daniel Szumacher i Kuba Gawin.
Powitanie wiosny w Gimnazjum 1 okazało się skuteczne. Tego dnia zaświeciło wiosenne słońce…”
Marzenna Osowicka
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (61)
- Komentarze Facebook (...)
61 komentarzy
Mobbing jak każda forma przemocy wysysa z ludzi energię, doprowadza do apatii i depresji. Świętowanie nadejścia wiosny przez uczniów to wyjątek, bo od ponad 2 lat widać wyraźnie, że od czasu gdy mobbing przybrał na intensywności mało co dzieje się w Gimnazjum nr 1 poza podstawowymi zajęciami dydaktycznymi. To jest negatywny koszt jaki ponosi środowisko Gimnazjum nr 1 z powodu patologii mobbingu, którym rutynowo posługuje się socjopatyczna dyrektorka Małgosia Henszke, i który przez ponad 2 lata toleruje burmistrz Chojnic.
Socjopatyczna dyrektorka Małgosia Henszke poprzez przemoc toksycznie wpływa na coraz większe kręgi ludzi: na nauczycieli i ich rodziny, na uczniów, ich rodzeństwo i rodziców, generalnie na społeczeństwo Chojnic i na środowisko chojnickich nauczycieli. Psychologiczne koszty przemocy szerzonej przez socjopatyczną Małgosie z czasem będą jedynie się zwiększać i jej skutki mogą doprowadzić do osobistych i społecznych tragedii w środowisku szkolnym. Na przemocy mobbingu nikt nie zyskuje, nawet socjopatka Małgosia nic na tym nie zyska poza krótkotrwałą satysfakcją z poniżenia nauczycieli. Natomiast negatywne skutki przemocy mobbingu będą z czasem coraz bardzie odczuwalne i bolesne, i odczuwalne przez coraz większe kręgi ludzi połączonych ze środowiskiem szkolnym Gimnazjum nr 1.
Przemoc socjopatycznej pani Małgosi Henszke można zatrzymać i ukrócić. Jest to możliwe, realne, i osiągalne. Nauczyciele są w stanie we własnym środowisku skorygować i wyeliminować problem przemocy mobbingu. A nagromadzony przez socjopatyczną Małgosię Henszke majątek będzie niedługo przydatny by po nadchodzących cywilnych procesach wynagrodzić finansowo cierpienia wszystkich osób, które bezpośrednio ucierpiały w wyniku przemocy mobbingu, którego dopuściła się socjopatyczna pani Henszke.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!