Mistrzostwa Polski Juniorów 2013 za nami
Zapowiadane ekipy dotarły w mocnych składach już w piątek 31 maja br. Zawody stały na wysokim, a momentami na bardzo wysokim, poziomie. Nareszcie połączone siły dolnośląskich klubów dały o sobie znać z pełną mocą i mimo odległości od domu i męczącej podróży, sprawę złotego medalu rozstrzygnęły miedzy sobą.
Reklama | Czytaj dalej »
Zespół Sergiusza Gądka grał najrówniej, praktycznie w chojnickich zawodach nie miał słabego punktu, dlatego też nie dziwi jego przekonywujące zwycięstwo. Uważamy, że w tym składzie spokojnie będzie odnosił sukcesy w dorosłych zawodach, a już niedługo da się to sprawdzić w trakcie kolejnych eliminacji do Mistrzostw Polski Seniorów. Jednak wysoka forma jednych, nie umniejsza roli innych. Cieszymy się, że widzieliśmy na boiskach pasję, energię i wiele dowodów sympatii do innych graczy. Nareszcie można było zaobserwować bój o dobre miejsce kul, zamiast prób wyprowadzenia przeciwników z równowagi. Mały turniej, niewielu graczy, a wielki duch i wspaniała wola walki. Bo mały nie znaczy nieważny.
Pragniemy podziękować zawodnikom i ich opiekunom za sportową atmosferę, która towarzyszyła nam od pierwszych chwil pobytu naszych gości. Nikogo nie zniechęcił ulewny deszcz w dniu poprzedzającym zawody i wyeliminowany przez niezbyt czystą wodę reprezentacyjny bulodrom w parku 1000-lecia. Należy tutaj dodać, że tym razem w czasie trwania zawodów dopisała słoneczna pogoda, a zawody toczyły się w sportowej aurze. Opiekunowie stanęli na wysokości zadania, nie przeszkadzając graczom.
Specjalne podziękowanie chcielibyśmy skierować do sędziów. Maciej Ziółkowski i Jurek Krawczyk pokazali, że można realizować dokładnie i skrupulatnie interesy petanki, nie tracąc z pola widzenia zawodników. Nie usłyszeliśmy ani jednej krytycznej uwagi na temat sędziowania. Rzadkie to zjawisko. Tym bardziej cenne.
Nad sprawami administracyjnymi i zaopatrzeniowymi czuwali koledzy: Wiesiek Nawrot, Zbigniew Szyszka, Stanisław Słomion. Nad zdrowiem zawodników – lekarz Anna Struś i na zmianę pielęgniarki: Ela Michałkiewicz i Ola Stasińska. Równie specjalne podziękowanie kierujemy do Państwa Marii i Kazimierza Świetlików. Przyjechali z jednym swoim zawodnikiem i przywieźli okazały puchar przechodni za mistrzostwo, który ufundowali rok temu i po sukcesie własnej drużyny przechowywali do obecnych mistrzostw. Tak się złożyło, że wręczyli go również swojemu wychowankowi i nie przeszadzało im, że obecnie gra on w barwach Jedliny. Sami jednak mogli i mogą być dumni z tego, że wśród championów jest również aktualny zawodnik SKP "Sudety" Dawid Matuszewski.
Pani Maria Świetlik przedstawiła kadrę juniorów na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 28-31.08.2013 we Francji:
1. Sergiusz Gądek (KSP Jedlina)
2. Dawid Matuszewski (SKF Sudety Boguszów-Gorce)
3. Patryk Witkowski (KSP Jedlina)
4. Dawid Fabisiak (KS BROEN-KARO Dzierżoniów)
Trener: Kamil Orpel (KSP Jedlina)
Kierownik drużyny: Kazimierz Świetlik (SKF Sudety Boguszów-Gorce)
Kadra juniorów 2013 r. na Mistrzostwa Świata we Francji (28 - 31.08.2013).
Na zdjęciu od lewej: Dawid Matuszewski (SKF Sudety Petanque, Boguszów – Gorce),
Sergiusz Gątek i Patryk Witkowski (obaj KS Petanque, Jedlina Zdrój) oraz
Dawid Fabisiak (KS Petanque „BROEN -KARO”, Dzierżoniów)
Warto też serdecznie podziękować dziewczynom z Nysy, które po raz kolejny pokazały się z dobrej strony, zachowując dobrą formę mimo męczącej podróży. Wielka w tym zasługa Pani Celiny Lichnowskiej, która od dłuższego czasu poświęca uwagę juniorskiej petance, nie tylko w Nysie.
Zaskakująco sprawna była też ekipa warszawska. Czarek Zaniewski tchnął nowego ducha w chłopaków, dołączając do drużyny Magdę. Ta niepozorna dziewczynka niejednego na bulodromie zaskoczyła rewelacyjnymi ustawieniami. Nie dziwi w tym kontekście ich brązowy medal.
Nasz szalony reporter Stefan Bartkowiak bardziej niż inni przeżywał start swojej drużyny. Cały czas obecny w jej najbliższym otoczeniu nie zapominał jednak o ciągłym używaniu aparatu fotograficznego, a dużą część zawodów wspierał wysiłki kierownika zawodów Ireneusza Klundera, relacjonującego przebieg zdarzeń na bieżąco.
Dziękujemy Ci Stefanie za wspólny piątkowy rajd po zalanych chojnickich ulicach i bulodromach, za gotowość do współpracy i przed, i w trakcie, i po zakończonych już zawodach. Twoje maluchy zajęły czwarte miejsce, ale poczyniły wyraźne postępy od ubiegłego roku i sądzimy, że możesz spodziewać się nowych sympatycznych doświadczeń z nimi związanych.
Pragniemy też serdecznie podziękować naszym drużynom. Dzięki zaangażowaniu młodzieży udało się wystawić aż cztery zespoły.
Wiemy, że w przypadku Chojnic juniorska petanka ma historię krótszą, niż jest to w innych rejonach naszego kraju. Nie dysponujemy też tak okazałą bazą jak inni, jednak ilość musi prędzej czy później zamienić się w jakość. Dlatego też doceniając dotychczasowe wysiłki zachęcamy do kolejnych. Na pewno będzie chleb z tego pieca, starajmy się więc, żeby był dobrze wyrośnięty i smaczny. Wspólnie bez kłopotu do tego doprowadzimy.
Na koniec chcielibyśmy podziękować władzom miasta Chojnice za stałe zainteresowanie naszą dyscypliną sportu, co ma wymierne kształty w postaci inwestycji, programów wspierających i osobistego zaangażowania osób odpowiedzialnych z Panem Burmistrzem dr Arseniuszem Finsterem na czele.
Wierzymy, że wspólnie z całym, pozytywnie zakręconym petankowym środowiskiem, jesteśmy w stanie zorganizować niejedne jeszcze zawody rangi mistrzowskiej.
WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW
WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW - STRZAŁ PRECYZYJNY
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!